Jump to content
Sign in to follow this  
viking

Engleska liga 2013-2014

Recommended Posts

slabo mislis ... ja sam registrovani navijac manchester uniteda preko 10 godina ... znaci placam clanarinu ... 

a kada je u pitanju City nisam za njih cuo kada je Dzeko presao kod njih ... 

Prvo: registrovan navijač je po definiciji činjenica znalac? Pogledaj malo činjenice i istorijat jednih i drugih.

Drugo: prvu utakmicu na TV između Cityja i Uniteda sam gledao još krajem sedamdesetih, neko finale kupa, vjerovatno FA, United isprašio kruh u Cityju, ne sjećam se imena igrača. Navijao sam za crvene.

City nema tako bogatu vitrinu sa trofejima, ali daleko da je nepoznat klub, imao je svoje uspone i padove i bio je tim klase WBA ili Aston Ville (znači srednja žalost) dok u 2000-tim godinama nisu počeli dovoditi malo više stranih igrača i strane trenere, prvenstveno Šved Sven-Göran Ericsson je sa timom počeo put ne prema vrhu, ali u svakom slučaju prema boljim vremenima,međutim ne dovoljno brzo pa je dobio otkaz. Klub su preuzeli strani bogataši, prvo tajlandski premijer, koji je zbog problema kod kuće morao da se riješi skupe igračke, pa je prodao dotad malo poznatoj arapskoj porodici, vlasnicima Etihad grupe. Tu je počelo veliko upumpavanje para i kupovina velikih svjetskih zvijezda, a Džeko je bio samo jedan od njih. Širina i kvalitet klupe za rezerve je odlučila prije tri godine i donijela klubu dugo očekivanu titulu. Prošle godine drugo mjesto, a ove godine opet prvo, dokaz su da je klub postao dio velikečetvorke, ili tačnije, od ove godine petorke (povratkom Liverpoola u faktore koji će drmati engleskim fudbalom). I da, kada Džeko igra imam simpatije prema timu, kada ne igra , sasvim mi je svejedno. Uvijek gajim simpatije prema timovima gdje igraju naši momci, ako neko dođe u United, možda ću da posvetim malo više pažnje i njima.

Ovo nisam napisao kao navijač Cityja, več kao ljubitelj fudbala koji se interesuje neovisno od stanja klubova na tabeli. Navijač nisam nikoga, osim BiH reprezentacije. Davno je prošlo vrijeme kada sam bio navijač Borca (od kako sam otišao više nisam), a status navijača (sa članskim kartama i slično) vidim samo kao pomodarstvo, dio šminke. Ali vjerovatno me je vrijeme pregazilo. Sada se traže samo pobjednici sa kojima se ljudi poistovjećuju, taj trend vidim svuda. 

zelio sam ti samo napisati da englesku ligu nisam poceo pratiti juce kada je Dzeko dosao u City ... 

a dalje ne zelim ici u raspravu da povlacim sta ti ili ja vise znas ili znam o engleskoj lizi ... ili koje prvi gledo na TV utakmicu engleske lige ...

Cestitam Citiyu na osvojenoj tituli koju se ne zasluzeno ukrali Liverpoolu ... 

Opušteno, ne znam zašto naše diskusije uvijek liče na svađu kada nije poenta da to budu. :)

A tačno je da je većina Bosanacy počela navijati za City tek dolaskom Džeke i da će se za njim seliti u naredni klub. Kao što rekoh, ja nisam navijač. Ja ću i dalje da gledam najbolju ligu (bez obzira šta Namik kaže :) ), i da uživam neopterećeno u ljepoti.

Sad će te se potući kad vam Namik iznese činjenice zašto je Ciganija najbolja liga na svitu. :)

Guest

Žao mi je drugovi. Totalna dominacija u Evropi je nepobitna slika o najjačoj ligi svijeta.

Dominacija španskih klubova ove godine je nepobitna, zadnji put su to uradili Talijani jednom davno, osvojivši kup šampiona, kup pobjednika kupova i kup UEFA, a reprezentacija postala prvak svijeta.

Ali džaba, La liga je negledljva u većim količinama, kako god okrenem. :)  

(ovo je lično mišljenje i ne odražava stav foruma, bar dok Lucky, Jiggy i Viking ne kažu svoje) :)

Prije ću početi slušati Justina Biebera nego gledati Ligu BBVA.

• Upvote 1

a ja jelenu krleusu ...

Žao mi je drugovi. Totalna dominacija u Evropi je nepobitna slika o najjačoj ligi svijeta.

Još da redovno plaćaju poreze kao Nijemci i Englezi...

Šalu na stranu, nijedan španski klub ove sezone nije ispao od ne-španskog kluba.

Što se Cityja tiče, nikad nisam brže zamrzio neki klub kao njih ove sezone. Suparnicima su poništavani golovi izvan 16-erca zbog nepostojećih ofsajda (Tiote kod 0:1) ili se zaustavljale akcije zbog nepostojećeg ofsajda (Sterling kod 0:0 na Etihadu), Cityju se puštalo da daje prelomne golove iz kilometarskih ofsajda (Silva protiv nekog kod 1:1), razmaženko Yaya Toure je najmanje dvaput morao biti isključen (Arsenal, Norwich).

Zato mi je pomalo bilo drago kad su fasovali protiv Barce crveni karton za Demichelisov start i penal jer sam im to prognozirao dva mjeseca unaprijed. Tetrapak-giganti.