Jump to content
Sign in to follow this  
Gorilla Biscuit

Izbori:IQ test,test općeg znanja i test poznavanja polit.sistema BiH

Recommended Posts

I ja sam bio Titov pionir, na neki način sam to i sada. Mogu ti reći da sam ja iskreno vjerovao u sav taj bullshit, ili bar veći dio, kao što su bili bratsvo i jedninstvo, radne akcije, zajedništvo i odricanje u korist zajednice, pa smo na kraju svi bili jednaki u siromaštvu. Nije problem bio u toj kolektivnoj svijesti, već u tome da se ona promijenila kada je nastupila "otvorenost i glasnost" po onom modelu koji je bio važeći u SSSR-u za vrijeme Gorbačova. Narodnim jezikom rečeno, moglo se "lajati" na vlast.

Tada su se ispod kamena ispilile mnoge zmije koje su vrebale preko 45 godina čekajući svoju šansu, birajući beskrupulozne tipove koji su preko noći postali samozvani očevi nacija, vrišteći o takozvanoj ugroženosti vlastitog naroda i pozivajući na rat ako se ne ispuni vjekovna/stoljetna težnja naroda o ...većem bullshitu u kojem plivamo i danas, bez znaka da će biti bolje.

Novi režžim(i) su stvorili i novu svijest, vrativši time točak istorije 200 godina unazad i sad smo na tački koju smo u prethodnom režimu bili prevazišli.

Nekome je bolje danas, mnogi su se obogatili za kratko vrijeme, što je nemoguće u sređenoj državi u tako kratkom vremenu. O njima ne želim trošiti riječi. Ali većina ljudi faktički živi mnogo lošije nego prije 1990. godine.  

Ja sam duboko ubijeđen da je većina bila takvih vidika jer je Titina palija bila bolna po ledja. Cudno mi da nakon toliko godina bratstva, sloge i jedinstva samo preko noci odjednom se mrzite svi. Dok je kontrole radi se, kad nema kontrole i posljedica koje su zagarantovane nece ni biti svijesti. Ljudi da su htjeli u Jugoslaviji ne bi bilo rata, mrzili su se ljudi tada a danas se mrze jos vise. Nikad vise Srboslavije nece biti ja se nadam a nas narod mora poceti da se osvjescuje i da odjebe tu jugonostalgiju jer je ocito da su oni koji su se drzali najvise iste su zavrsili u najvecem broju dva metra pod zemlje. Kao sto sam rekao svojim prijateljima za njihovu jugonastalgiju iako nisu ni bili rodjeni u Jugi - u bratstvu i jedinstvu sa '' partizanskim - cetnickim '' pjesmama je klan naš narod u cilju ocuvanja Velike Srboslavije.

Sto kazes, ekonomski to jest bilo bolje vrijeme ali i ljudski. No samo zato sto su se bojali palice. Stvar je u tome da su u toj drzavi bila prava nekome da suti a neko je imao vece pravo. Fina neka jednakost. I ne vidim sta je tu bilo lose da se laje na vlast. Sto su u Cazinu u kojem je zivjelo i tad i sad 99 % Bosnjaka na svakoj vaznijoj i boljoj poziciji bili Srbi ?  A tako je bilo diljem Juge. Što nama nisu dali da budemo narod ? E zato mi nije jasna jugonostalgija a pogotovo kod mojih generacija. Oni zude za boljim zivotom ali ne shvataju da to nije bio bolji zivot. Kazu nije se gledalo ko je ko. Nismo mi gledali ko je ko a ocito je bilo od 91 - do 95 da su oni sto su nas klali i ubijali tacno znali ko je ko i na koga treba rafalati. Nasi borci su se u tom period izborili za nasa prava, za nasu narodnost i nasu zemlju u njenim granicama i nase zivote  te su se izborili da bude i nas glas jednak onom srpskom. Zbog toga NIKAD VIŠE TITO i nikad više ujedinjenje nase zemlje sa njihovom osim EU - i to samo radi toga sto ce EU regulisati nase zakone, ni za sto drugo.

Reci mi smatras li i Hamdiju Pozderca jednom takvom zmijom ? 

Edited by Gorilla Biscuit

A šta ako dođu ovi što su pokupili svu pamet svita na vlast i uvedu nam šerijat? A 99% ljudi u BiH ne zna klanjati.

dovoljno da zna  reci sellam alejk  odma je proso test,ili ode jednom na dzumu ili pocesto pa se ugurava u prve safove i eto ga u vlasti hehe a tako malo potkovan o svemu...

Reci mi smatras li i Hamdiju Pozderca jednom takvom zmijom ? 

Ne smatram. On je za svoga života radio ono što je mislio da je ispravno ipostigao za cijeli narod i BiH onoliko koliko se realno moglo postići, unatoč "kočničarima" kao što je bio Đuro pucar Stari. I umro (mada je pravilnije reći  uklonjen) prije nego je do sranja došlo.

Da. kao i vi o demokratiji, Americi i ostalim iole razvijenim zemljama.

Ako je amerika razvijena zbog Mnostva takvih kao ti, e onda se ja ode ispaliti raketom na Mars.

Svaku vaznu odluku povlace oni koji su izabrani tako da je na njima i najveca odgovornost. Tu nema dvojbe. Cilj ovakvih stvari upravo jest stvaranje svijesti. Prvo, mentalno osposobljeni ne bi mogli glasati jer je to logicno. Ne mogu donijeti odluke koje su dobre po njih a kako ce za vecu cjelinu ? Drugo, recimo da izadje na glasanje milion ljudi i da procita te brosure i odradi test opceg znanja u kojem i nesto nauci. Zar dizanje svijesti nije kada zna tacno koja sta stranka predstavlja te mora razmisljati malo o svakoj prije nego sto ponudi odgovor ? Vec ga tjeras na dozu učenja ali i razmisljanje. Zar to nije dizanje svijesti ? Dijete od toga ce odrastati znajuci ako misli glasati sta ga ceka te ce se samim tim i potruditi da nauci nesto u zivotu kako ne bi otpalo od glasanja ? Mladi koji govore o politici a zbog ovakvih stvari ce doci i u doticaj sa starijm stvaraju vec jednu kolektivnu svijest i stavljaju na vagu koji izbor donijeti. E to je cilj ovih testova a ne odvajanje ovih od onih kako neki to hoce prikazati. 

Sto se tice cenzusa o kriminalnoj proslosti/sadasnjosti apsolutno sam za taj zakon.

Ja sam takodjer za zakon da svi moraju izaci na glasanje ili da dobiju novcanu kaznu kao u mnogim zemljama EU.

Ja ne znam ni ko se zalaze za demokratiju, pogotovo ne ja i ne na Balkanu.

A ne boj se da ce pederi doci na vlast, ne vidim ko ce glasati za tebe.

Na zalost jos glupi glasaju tako da ti jos uvjek vodis

Ako je amerika razvijena zbog Mnostva takvih kao ti, e onda se ja ode ispaliti raketom na Mars.

Jes', haj'. Ispali se, ili spali se. :D

I ja sam bio Titov pionir, na neki način sam to i sada. Mogu ti reći da sam ja iskreno vjerovao u sav taj bullshit, ili bar veći dio, kao što su bili bratsvo i jedninstvo, radne akcije, zajedništvo i odricanje u korist zajednice, pa smo na kraju svi bili jednaki u siromaštvu. Nije problem bio u toj kolektivnoj svijesti, već u tome da se ona promijenila kada je nastupila "otvorenost i glasnost" po onom modelu koji je bio važeći u SSSR-u za vrijeme Gorbačova. Narodnim jezikom rečeno, moglo se "lajati" na vlast.

Tada su se ispod kamena ispilile mnoge zmije koje su vrebale preko 45 godina čekajući svoju šansu, birajući beskrupulozne tipove koji su preko noći postali samozvani očevi nacija, vrišteći o takozvanoj ugroženosti vlastitog naroda i pozivajući na rat ako se ne ispuni vjekovna/stoljetna težnja naroda o ...većem bullshitu u kojem plivamo i danas, bez znaka da će biti bolje.

Novi režžim(i) su stvorili i novu svijest, vrativši time točak istorije 200 godina unazad i sad smo na tački koju smo u prethodnom režimu bili prevazišli.

Nekome je bolje danas, mnogi su se obogatili za kratko vrijeme, što je nemoguće u sređenoj državi u tako kratkom vremenu. O njima ne želim trošiti riječi. Ali većina ljudi faktički živi mnogo lošije nego prije 1990. godine.  

otkada je prelazak na izbor volje većine povratak u 200 godina unazad ? 

pogotovo kada se uzme da je taj prelazak se desio iz jednog totalitarnog rezima ... stanje u kom se nalazimo su posljedice totalitarnog sistema ... 

jel vecina ljudi zivi puno losije i prije 2008.godine ... da se ne vraćamo toliko u proslost  ... 

otkada je prelazak na izbor volje većine povratak u 200 godina unazad ? 

pogotovo kada se uzme da je taj prelazak se desio iz jednog totalitarnog rezima ... stanje u kom se nalazimo su posljedice totalitarnog sistema ... 

jel vecina ljudi zivi puno losije i prije 2008.godine ... da se ne vraćamo toliko u proslost  ... 

Nije bila volja većine da se rasturi prethodna država niti da se bukvalno ukine kompletan društveni poredak i socijalni status koji su građani imali. Da je bio referendum u kome bi se građani pitali "Jeste li za otcjepljenje, rat, etnička čišćenja, uvođenje kapitaliznma i potpunu privatizaciju svega što je stvoreno nakon 1945. godine, a da zauzvrat naša republika postane samostalna država koju će handriti stranci po vlastitom nahođenju kao vlastitu prćiju?" vjerovatno bi više od 95% odgovorilo NE. Normalno, koji čovjek pri zdravom razumu bi glasao za nešto tako. Rat nije došao voljom građana, već se pripremao medijski duže vremena. A kada to uporedim sa današnjim medijskim kapacitetom, onda su i Miloševićeve i Tuđmanove fabrike laži bile tek male zanatske radionice, u odnosu na to šta se sad radi.

Isto tako, da pitaš građane svih bivših država Ex-Jugoslavije (ne narode, već samo građane) "Da li biste se odrekli glasačkog prava za sva vremena, samo da se možete vratiti u 1990.godinu?" bili biste zaprepašteni odgovorom. Evo, sad možemo glasatit  i slobodno birati one koji će nas krasti, one koji će nas lagati ili one koji će nas krasti i lagati, možemo i "lajati"na političare, a li ova demokratija je otprilike: "Ja stojim na balkonu, na drugom spratu i pišam na narod, a narod ima demokratsko pravo da odozdo piša na mene".

Je li nam bolje zbog toga, jesmo li bogatiji, je li nam bolje školstvo, zdravstvo i infrastruktura, ima li više posla?

Jeste, imamo internet sada, i mobilne telefone. :)

Ako ko misli da je ovo društvo manje totalitarno, neka se malo okrene oko sebe i kaže može li se dobiti kakav posao u opštini , ako nisi član (prave) stranke. Ranije je bilo dovoljno biti član jedne, ali ne i neophodno, stručnjaci su se uvijek cijenili. I sada se cijene, ali u inostranstvu gdje odlazi mnoštvo školovanih. I to nije neki trend koji bi mogao prestati u dogledno vrijeme.

Nije raspad društva posljedica bivšeg totalitarnog sistema, već nedostatka bilo kakvog sistema danas.

Poređenja radi, dovoljno je pogledati društvene i ekonomske promjene u BiH između 1945 i 1963. godine, i one od kraja rata do danas (isti vremenski period).

Ono što sam rekao o povratku 200 godina unazad, odnosilo se na stanje svijesti, koje je vraćeno na nivo početka 19. vijeka i nacionalnih "buđenja", kada je pripadnost naciji postala jedini kriterij, ali ne u zapadnom smislu gdje je nacija izjednačena sa pripadnošću državi, već nakaradnom definicijom režiranom od strane religijskih velikodostojnika. A to nije čak ni 19. vijek, već prije 11. i u vrijeme krstaških ratova.

Bla, bla, bla. Ja sam ti vec ponudio da odgovoris zasto je diskriminacija a ti NE ZNAŠ. Zato bih te ja zamolio da izbjegavas ovu temu jer nemas sta za reci osim sto protivrijecis meni u svemu zbog nasih razmirica. KR AJ INA BA !

Haj posto si uzeo furseta, da te razvalim za cas pa da se zatvori ova glupa tema.

Ko kaze da bi drzava bila funkcionalnija ako bi inteligentniji ljudi glasaju ? Nema nikakve poveznice izmedju inteligencije i kriminalnog / ili produktivnog clana drustva - zajednice. Ono sto hocu reci jest da i ljudi sa vecim IQ mogu biti koruptivni i pokvareni bili oni glasaci ili oni za koje se glasa tako da bi i u slucaju visokointeligentnih moglo lako doci do neefektivnosti. Hitler je imao 160 in pa je bio lud. Ako cemo vec vezati, poznata je da su Krupni kriminalci inteligentniji od prosjeka jer uspiju Varati zakon i sistem.

Kontaśś jarrraaane ?

Tu Nastupa islam koji jedini ima efekat na psihu jedinke i zajednice i samo odgojen pojedinac i odgojena zajednica se moze ostaviti onog sto ih rusi, a nikakav zakon niti prijetnje.

Cain

Haj posto si uzeo furseta, da te razvalim za cas pa da se zatvori ova glupa tema.

Ko kaze da bi drzava bila funkcionalnija ako bi inteligentniji ljudi glasaju ? Nema nikakve poveznice izmedju inteligencije i kriminalnog / ili produktivnog clana drustva - zajednice. Ono sto hocu reci jest da i ljudi sa vecim IQ mogu biti koruptivni i pokvareni bili oni glasaci ili oni za koje se glasa tako da bi i u slucaju visokointeligentnih moglo lako doci do neefektivnosti. Hitler je imao 160 in pa je bio lud. Ako cemo vec vezati, poznata je da su Krupni kriminalci inteligentniji od prosjeka jer uspiju Varati zakon i sistem.

Kontaśś jarrraaane ?

Tu Nastupa islam koji jedini ima efekat na psihu jedinke i zajednice i samo odgojen pojedinac i odgojena zajednica se moze ostaviti onog sto ih rusi, a nikakav zakon niti prijetnje.

Budala sam

Kazem ja i kaze svako normalan. Glupi ljudi donose glupe odluke, pametni pametne. Niko ne govori da ljudi sa vecim IQ - om ne mogu biti kriminalci vec je ovdje rijec o sprijecavanju kojekakvih mlatimudana da se dokopavaju pozicija te nas tako vode u propast. Recimo ti mojoj nepismenoj nani bez skole pricaj o ekonomiji i koji su tvoji planovi a neka dodje druga stranka i kaze joj da nije muslimanka prava ako ne glasa za njih sta mislis za koga ce glasati ? Hoce li moja drzava biti bolja ako na vlasti bude SDA ? Ne trebas odgovarati, evo imam oci i vidim sta je bilo zadnjih 20 godina. Stvar je u tome da se osvijeste ljudi i da ne puse propagande a samim tim ce biti i obrazovaniji jer ce nauciti nesto.

Poznato je i da pametni ljudi poboljsavaju svijet, prave izume, sastavljaju ustave i stvaraju dobre drzave a ti to gledas samo s jedne strane, onako kako tebi odgovara. Ne moze biti bolja drzava u rukama nepismenih, neobrazovanih i mentalno onesposobljenih od one u kojoj glavnu rijec vode inteligentni ljudi.

Spominjes Hitlera i njegovu inteligenciju. Da, pocinio je strasne zlocine itd ... Ali sine taj covjek je digao na noge Njemacku ekonomiju koja je bila u umiranju s druge strane , mislis da bi Njemacka bila ovo sto je danas da nije bilo Hitlera ? Mislis da je lud covjek mogao doci do kancelarske pozicije u Njemackoj ? U tome i jest stvar, '' lud '' je ako ima inteligenciju oko i ispod sedamdeset a za ono sto je on uradio i ostavio '' u emanet '' moras biti genije.

Kontas ti jarane ? 

Ne bih da ovdje ulazimo u tu tvoju pricu o savrsenstvu islama, svako normalan zna da taj sistem ne valja osim tebe i takvih kao ti. Otvori temu pa cemo tamo pricati a nemoj kvariti ovdje nista sa svojim proislamistickim i antidemokratskim stavovima iz demokratske, neserijatske zemlje.

Jedino sto si ti razvalio je zid oko tebe koji te stitio od mnogih da ne vide kako si '' nerazvijen '' .

Kazem ja i kaze svako normalan. Glupi ljudi donose glupe odluke, pametni pametne. Niko ne govori da ljudi sa vecim IQ - om ne mogu biti kriminalci vec je ovdje rijec o sprijecavanju kojekakvih mlatimudana da se dokopavaju pozicija te nas tako vode u propast. Recimo ti mojoj nepismenoj nani bez skole pricaj o ekonomiji i koji su tvoji planovi a neka dodje druga stranka i kaze joj da nije muslimanka prava ako ne glasa za njih sta mislis za koga ce glasati ? Hoce li moja drzava biti bolja ako na vlasti bude SDA ? Ne trebas odgovarati, evo imam oci i vidim sta je bilo zadnjih 20 godina. Stvar je u tome da se osvijeste ljudi i da ne puse propagande a samim tim ce biti i obrazovaniji jer ce nauciti nesto.

Poznato je i da pametni ljudi poboljsavaju svijet, prave izume, sastavljaju ustave i stvaraju dobre drzave a ti to gledas samo s jedne strane, onako kako tebi odgovara. Ne moze biti bolja drzava u rukama nepismenih, neobrazovanih i mentalno onesposobljenih od one u kojoj glavnu rijec vode inteligentni ljudi.

Spominjes Hitlera i njegovu inteligenciju. Da, pocinio je strasne zlocine itd ... Ali sine taj covjek je digao na noge Njemacku ekonomiju koja je bila u umiranju s druge strane , mislis da bi Njemacka bila ovo sto je danas da nije bilo Hitlera ? Mislis da je lud covjek mogao doci do kancelarske pozicije u Njemackoj ? U tome i jest stvar, '' lud '' je ako ima inteligenciju oko i ispod sedamdeset a za ono sto je on uradio i ostavio '' u emanet '' moras biti genije.

Kontas ti jarane ? 

Ne bih da ovdje ulazimo u tu tvoju pricu o savrsenstvu islama, svako normalan zna da taj sistem ne valja osim tebe i takvih kao ti. Otvori temu pa cemo tamo pricati a nemoj kvariti ovdje nista sa svojim proislamistickim i antidemokratskim stavovima iz demokratske, neserijatske zemlje.

Jedino sto si ti razvalio je zid oko tebe koji te stitio od mnogih da ne vide kako si '' nerazvijen '' .

Ti bi sprijecavao dadao na vlast dolaze mlatimudani filtriranjem iq-a. Opet ti ne shvatas. Mogu pametni ljudi izabrati budalu, da su informisani 110%. Moze covjek sa 170 iq biti mlatimudan kako ti ne shvatas obicne stvari. Opet, iq nema veze sa pamecu nego samo koeficjent necijeg potencijala i snage za shvatanje, tako da neko sa vecim iquom ce brze razumjeti a ne znaci odmah da je pametan  i dobar. Vidis, naveo si svoju nanu za primjer, upravo ono o cemu pricam. Iako nepismena ja vjerujem da je 40 000 puta ispravniji insan od tebe "pismenog".

SDA, ne interesuju me balijske podjele i stranacko-plemenska pripadnost, necu komentarisati.

Hitler, prica za sebe, jest bio sposoban i jest bio lud i kao takav je dosao na vlast slobodno mozemo reci vrstom drzavnog udara. Narod moze biti zaveden, o tome sad i pises a onda negiras da ludjak covjek moze doci na vlast.

Pogledaj sad jos jedan svoj fail. Pricas da samo ovakvi poput mene velicaju Islam dok cazinski jet-set ( LOL ), svako normalan zna da ne valja. Sa druge strane smatras Hitlera inteligentnim i sposobnim i genijem, a isti taj Hitler sa divljenjem gledao na Islam. Nisi upucen ni u ono sto govoris, kamo li dalje.

Albert Speer (1 April 1997). Inside the Third Reich: memoirs. Simon and Schuster. pp. 96–. ISBN 978-0-684-82949-4. Retrieved 15 September 2010.

According to Speer, Hitler stated in private, "The Mohammedan religion too would have been much more compatible to us than Christianity. Why did it have to be Christianity with its meekness and flabbiness?" Speer also stated that when he was discussing with Hitler events which might have occurred had Islam absorbed Europe:

"Hitler said that the conquering Arabs, because of their racial inferiority, would in the long run have been unable to contend with the harsher climate and conditions of the country. They could not have kept down the more vigorous natives, so that ultimately not Arabs but Islamized Germans could have stood at the head of this Mohammedan Empire

Idi, edukuj se malo pa se vrati pricati.

Edited by Cain

Ne znam stari, ti samo tu pises svoje islamisticke propagande i licne gluposti. Matere mi je ovo gore toliko jadno da ti necu ni odgovarati ja nista, nema smisla eto ...

Ne znam stari, ti samo tu pises svoje islamisticke propagande i licne gluposti. Matere mi je ovo gore toliko jadno da ti necu ni odgovarati ja nista, nema smisla eto , moj mozak je osusile glup za teletabise pa ne znam ni sto pokusavam nesto vise...

E tako... Nije to islamosticka Propaganda, to je izjava hitlerovih najblizih ljudi o njihovim dijalozima, iz knjige koju je njegov saradnik napisao. Kao sto vidis covjek kojeg si i ti ocjenio inteligentnog i sposobnog tebi kontrira totalno u misljenju.

Sam skaces u ruku koju si iskopao, po 100ti put ispadas livada, povuci se, pokrij se i ne javljaj se Edited by Cain

E tako... Nije to islamosticka Propaganda, to je izjava hitlerovih najblizih ljudi o njihovim dijalozima, iz knjige koju je njegov saradnik napisao. Kao sto vidis covjek kojeg si i ti ocjenio inteligentnog i sposobnog tebi kontrira totalno u misljenju.

Sam skaces u ruku koju si iskopao, po 100ti put ispadas livada, povuci se, pokrij se i ne javljaj se

Ti si prvi spomenuo Hitlera i njegovu pamet od 160 IQ. Vidis da ti sam upadas u rupe koje kopas meni, dovoljno je samo pogledati prethodnu stranicu. Ja se matere mi sad gotovo skrsio sa stolice kad sam ovo procitao, ja sam mislio da si ti ovako malo skrenuo s puta ali vidim da si pravo bolestan. Mislim lik kojem imponira Hitlerovo velicanje islama ne moze biti ok, iako se to zna da je govorio samo zato sto muslići ne podnose židove i moraju ih poubijati te je islam u politickom smislu apsolutna kontrola i ogranicavanje sto je njemu i trebalo. Stvarno si smijesan, mislim da bi ti trebao dobiti ulogu na cazinskom novogodisnjem programu :D

Jos nesto da ti prisjednem na muku : http://www.bhmagazin.com/zanimljivosti-index/item/14802-znanstvena-istra%C5%BEivanja-otkrila-da-su-religiozni-ljudi-manje-inteligentni-od-ateista.html

Ti si prvi spomenuo Hitlera i njegovu pamet od 160 IQ. Vidis da ti sam upadas u rupe koje kopas meni, dovoljno je samo pogledati prethodnu stranicu. Ja se matere mi sad gotovo skrsio sa stolice kad sam ovo procitao, ja sam mislio da si ti ovako malo skrenuo s puta ali vidim da si pravo bolestan. Mislim lik kojem imponira Hitlerovo velicanje islama ne moze biti ok, iako se to zna da je govorio samo zato sto muslići ne podnose židove i moraju ih poubijati te je islam u politickom smislu apsolutna kontrola i ogranicavanje sto je njemu i trebalo. Stvarno si smijesan, mislim da bi ti trebao dobiti ulogu na cazinskom novogodisnjem programu :D

Jos nesto da ti prisjednem na muku : http://www.bhmagazin.com/zanimljivosti-index/item/14802-znanstvena-istraživanja-otkrila-da-su-religiozni-ljudi-manje-inteligentni-od-ateista.html

Nigdje veze. Jevreji uopste nisu bili toliko zakavgali arapima u to vrijeme, tako da se ta mrznje nije ni vidjela. Prije izraela jevreji su zivjeli vise od milenija sa muslimanima bez problema. Prije provaljivanja citaj historiju. Drugo provaljivanja da muslimani mrze jevreje inspirisani islamom. Abdullah ibn Selam, jedan od najblizih Muhamedu je bio jevrej rasno. Nisi kompetentan da pricas, ne provaljuj se.
Potvaras, lazes i provaljujes se, kako ti nije dosta ?

Hitler je bio inteligentan, shvatao je funkcionisanje zajednice i one koje izrabljuju manje slojeve koje islam laznjava ali to je silovanje za tvoj mozak pa mi se neda pisati.

Ne vjeruj ti u Allaha a onda se pali na satan black Magic slayere i ostale jadnosti, tipicna propuha :)

A za taj link... Vidi ko je istrazivanje pravio LOL. Isto sto je onaj doktor sto je laf otkrio Gen za homosexualnost, ispalo da je i sam peder kasnije.

Istina da ateisti razmisljaju i ne povode se za nasljedstvom o obicajima, al mnogi su zadrti i glupi i imaju totalno los karakter.

Nigdje veze. Jevreji uopste nisu bili toliko zakavgali arapima u to vrijeme, tako da se ta mrznje nije ni vidjela. Prije izraela jevreji su zivjeli vise od milenija sa muslimanima bez problema. Prije provaljivanja citaj historiju. Drugo provaljivanja da muslimani mrze jevreje inspirisani islamom. Abdullah ibn Selam, jedan od najblizih Muhamedu je bio jevrej rasno. Nisi kompetentan da pricas, ne provaljuj se.
Potvaras, lazes i provaljujes se, kako ti nije dosta ?

Hitler je bio inteligentan, shvatao je funkcionisanje zajednice i one koje izrabljuju manje slojeve koje islam laznjava ali to je silovanje za tvoj mozak pa mi se neda pisati.

Ne vjeruj ti u Allaha a onda se pali na satan black Magic slayere i ostale jadnosti, tipicna propuha :)

U Kur'anu lijepo stoji da ćete prije sudnjeg dana ubijati Zidove. Pokusavaju i u BiH sad neku furku sa tim da trebaju nasi muslimani poceti mrziti Zidove. Ocito je da je Abdullah presao na islam jer sam siguran 100 % da Abdullah nije zidovsko ime.

Sta lazem, potvaram i provaljujem se ? Svi koji imaju mozga ovdje u vecini slucajeva se slazu sa mnom a ne tvojim serijatskim glupostima.

Nemas ti meni sta pricati o Hitleru, ti na njega masturbiras zbog izjave o Zidovima i islamu.

Ne palim se na sotonizam jer je za mene besmislen kao i svaka druga religija. Vokal Slayera Tom je krscanin koji ide u crkvu sa cijelom obitelji. Fora kod metal bendova i Slayera je da su htjeli udaljiti od sebe Hoolywood i sav taj zivot od sebe te biti nesto drugo. Kao npr. kod nas sto ja necu da imam veze sa tim da idem piti u XL a glumim muslimana i govorim kako vjerujem u Allaha. Ja kroz svoje slusanje muzike jos ne znam za bend koji prakticira sotonizam, a stage show i furka kao takva je nesto drugo sto ti ne mozes da shvatis. Recimo ima pjesma Slayera Angel of Death koja govori o tome sta je radio Zidovima Josef Mengele. U Izraelu od strane metalaca koji su Zidovi oni su prihvacen bend jer to nije velicanje nikakvih holokausta, nacista vec upravo govore o tome. Ali ti to ne mozes sagledati u cjelini jer pusis tu propagandu.te mislis da je metal ili punk svijet za propalice, sotoniste, narkomane itd ... Ne razumijes to jer ne zelis kao i ostali.

No to je tvoj put koji si izabrao i ovdje zivciras sve i niko te ne voli jer agresivan i glup u svom pristupu te vjerujes da si pametniji od drugih i da mozes svima spustati. Kroz sve godine na forumu nema sa kim se nisam kacio, govorili su mi svasta kao i ja njima ali stvarno ni o kome nemam lose misljenje ili da je glup ili tako nesto. Vecinom poznajem sve sa foruma uzivo tako da znam da su ok ali za tebe nisam siguran niti da si normalan, niti da si ok čovjek. Duboko u sebi sam uvjeren da ti imas psihickih problema.

A za taj link... Vidi ko je istrazivanje pravio LOL. Isto sto je onaj doktor sto je laf otkrio Gen za homosexualnost, ispalo da je i sam peder kasnije.

Istina da ateisti razmisljaju i ne povode se za nasljedstvom o obicajima, al mnogi su zadrti i glupi i imaju totalno los karakter.

Govori i o muslimanima u tekstu, pa procitaj malo ako si zaista uvjeren da su muslimani pametniji od drugih. Njegova seksualna orijentacija je nebitna za istrazivanja i logiku, cinjenica je da je on donio puno toga u svijetu i cijenjen je od strane znanosti i učenjaka a po tvojoj logici ti bi trebao biti pametniji od njega jer si musliman i hetero. Pa cemo da vidimo sta ces ti donijeti svijetu pa usporediti.

Cinjenica je jos jedna, da stereotip zadrtih, glupih i totalno losih karaktera prati religiozne ljude. Ja se ne povodim tim stereotipima za razliku od tebe. Jednostavno gledam da pojedinac svojim umom i znanjem pridonosi nauci i boljem zivotu, a to je li on krscanin, ateist ili musliman ne znaci nista za mene. Vidjet cemo jesi li ti pametniji kada umremo pa ima li zaista Allaha ili ne.

U Kur'anu lijepo stoji da ćete prije sudnjeg dana ubijati Zidove. Pokusavaju i u BiH sad neku furku sa tim da trebaju nasi muslimani poceti mrziti Zidove. Ocito je da je Abdullah presao na islam jer sam siguran 100 % da Abdullah nije zidovsko ime.

Sta lazem, potvaram i provaljujem se ? Svi koji imaju mozga ovdje u vecini slucajeva se slazu sa mnom a ne tvojim serijatskim glupostima.

Nemas ti meni sta pricati o Hitleru, ti na njega masturbiras zbog izjave o Zidovima i islamu.

Ne palim se na sotonizam jer je za mene besmislen kao i svaka druga religija. Vokal Slayera Tom je krscanin koji ide u crkvu sa cijelom obitelji. Fora kod metal bendova i Slayera je da su htjeli udaljiti od sebe Hoolywood i sav taj zivot od sebe te biti nesto drugo. Kao npr. kod nas sto ja necu da imam veze sa tim da idem piti u XL a glumim muslimana i govorim kako vjerujem u Allaha. Ja kroz svoje slusanje muzike jos ne znam za bend koji prakticira sotonizam, a stage show i furka kao takva je nesto drugo sto ti ne mozes da shvatis. Recimo ima pjesma Slayera Angel of Death koja govori o tome sta je radio Zidovima Josef Mengele. U Izraelu od strane metalaca koji su Zidovi oni su prihvacen bend jer to nije velicanje nikakvih holokausta, nacista vec upravo govore o tome. Ali ti to ne mozes sagledati u cjelini jer pusis tu propagandu.te mislis da je metal ili punk svijet za propalice, sotoniste, narkomane itd ... Ne razumijes to jer ne zelis kao i ostali.

No to je tvoj put koji si izabrao i ovdje zivciras sve i niko te ne voli jer agresivan i glup u svom pristupu te vjerujes da si pametniji od drugih i da mozes svima spustati. Kroz sve godine na forumu nema sa kim se nisam kacio, govorili su mi svasta kao i ja njima ali stvarno ni o kome nemam lose misljenje ili da je glup ili tako nesto. Vecinom poznajem sve sa foruma uzivo tako da znam da su ok ali za tebe nisam siguran niti da si normalan, niti da si ok čovjek. Duboko u sebi sam uvjeren da ti imas psihickih problema.

Odes lijepo roditeljima svojim i kazes im da su glupi, a ne da izljevas svoje frustracija ovdje i meni da i nije u meni problem sto se provaljujes. Bilo je 2-3 hiljade godina milijarde ljudi pametniji 16 miliona puta od tebe koji nisu dolazili na Sulude ideje koje ti ovdje izmisljas sa iquom i glasanjem. Kako sam sebe nisi pitao ima li to smisla prije nego sto skrenes podsmjehe na sebe.

Evo, sad ces nas i Uciti sta u Kur'anu pise. LOL. Pa da si ga jednom procitao ili ga shvatio ne bi se opet provalio. Nigdje ne pise u Kur'anu to sto spominjes. Nije ova Knjiga za ho-ruk šabane, knjiga je za razumne, a kafana bila i vika za šabane.

Rekao sam za hitlera da je lud, ti si rekao da je digao njemacku na noge, ja mu se ne divim. Vise ti. A slayer je kanta kao i sepultura kao i sve ostalo. Velikani muzicke Industrije su pokrepali od droge i niko od njih nije imao normalan ni brak ni familiju ni nista, neki su se ubili. Govorili ono sto nisu radili, pretvarali su i ZAVEDENI su ih samo slijedili

Svi koji mozga imaju se sa tobom slazu ? Lolol, a to ti kazes ! Vjerujem u tu autenticnos

Ja zivciram ljude? U redu, imam svoje stavove i ne interesuje me sta ko misli o meni, ne ugradnjom nikom i ne,a, DVA lica.

Agresivan i glup ? Ni jedno ni drugo. Dovoljno sam pametan da te sa Environment i besmislenom hajkom na forumu i ovim postovima izivciram da Postanes labilan i da Krenes vrijedjati. Ovaj vid komunikacije je 2% od prave, moza me i ne shvatas kako treba.
Agresivan nisam, hajkam se kako sam dosao ali si bistar da jos nisi shvatio

Govori i o muslimanima u tekstu, pa procitaj malo ako si zaista uvjeren da su muslimani pametniji od drugih. Njegova seksualna orijentacija je nebitna za istrazivanja i logiku, cinjenica je da je on donio puno toga u svijetu i cijenjen je od strane znanosti i učenjaka a po tvojoj logici ti bi trebao biti pametniji od njega jer si musliman i hetero. Pa cemo da vidimo sta ces ti donijeti svijetu pa usporediti.

Cinjenica je jos jedna, da stereotip zadrtih, glupih i totalno losih karaktera prati religiozne ljude. Ja se ne povodim tim stereotipima za razliku od tebe. Jednostavno gledam da pojedinac svojim umom i znanjem pridonosi nauci i boljem zivotu, a to je li on krscanin, ateist ili musliman ne znaci nista za mene. Vidjet cemo jesi li ti pametniji kada umremo pa ima li zaista Allaha ili ne.

Ko je rekao da su muslimani generalno gluplji ili pametniji ? Joo ti bas odlutas cesto.Ti me nisi ni pitao o tom a vec imas svoju neku odluku koja je po tvom obicaju neispravna. Islamski svijet je bio napredniji po nauci, sad je donji i to se stalno vrti kroz vrijeme. I sta ? Nekad su gluplji nekad pametniji. Tipicno za gorilu od cojka.

Meni ne treba Pest i logika naucnika koji rade za ranze lobije, placeni da izmisljaju i vode vodu na svoj mlin. Tako sabanu razmisljaju, ako je neko doktor on je bog ne moze slagati.

Ti nisi "religiozan" pa si pun predrasuda prema meni, govoris u moje ime stavove i imas izgradjenu sliku iako me nimalo ne znas. Vidis, religiozan ili ne covjek moze biti šaban i ti si zivi dokaz za to.

Odes lijepo roditeljima svojim i kazes im da su glupi, a ne da izljevas svoje frustracija ovdje i meni da i nije u meni problem sto se provaljujes. Bilo je 2-3 hiljade godina milijarde ljudi pametniji 16 miliona puta od tebe koji nisu dolazili na Sulude ideje koje ti ovdje izmisljas sa iquom i glasanjem. Kako sam sebe nisi pitao ima li to smisla prije nego sto skrenes podsmjehe na sebe.

Evo, sad ces nas i Uciti sta u Kur'anu pise. LOL. Pa da si ga jednom procitao ili ga shvatio ne bi se opet provalio. Nigdje ne pise u Kur'anu to sto spominjes. Nije ova Knjiga za ho-ruk šabane, knjiga je za razumne, a kafana bila i vika za šabane.

Rekao sam za hitlera da je lud, ti si rekao da je digao njemacku na noge, ja mu se ne divim. Vise ti. A slayer je kanta kao i sepultura kao i sve ostalo. Velikani muzicke Industrije su pokrepali od droge i niko od njih nije imao normalan ni brak ni familiju ni nista, neki su se ubili. Govorili ono sto nisu radili, pretvarali su i ZAVEDENI su ih samo slijedili

Svi koji mozga imaju se sa tobom slazu ? Lolol, a to ti kazes ! Vjerujem u tu autenticnos

Ja zivciram ljude? U redu, imam svoje stavove i ne interesuje me sta ko misli o meni, ne ugradnjom nikom i ne,a, DVA lica.

Agresivan i glup ? Ni jedno ni drugo. Dovoljno sam pametan da te sa Environment i besmislenom hajkom na forumu i ovim postovima izivciram da Postanes labilan i da Krenes vrijedjati. Ovaj vid komunikacije je 2% od prave, moza me i ne shvatas kako treba.
Agresivan nisam, hajkam se kako sam dosao ali si bistar da jos nisi shvatio

Ti već drugi put meni vrijeđaš familiju. To samo pokazuje kakav si ti musliman. Ja ću ti reći samo jednu stvar, ja ne zaboravljam pa ti razmisli dobro.

Ti misliš da nema smisla i Humanitarac govori da je diskriminatorno. Nisi mi ponudio odgovor zašto nema smisla a Humanitarac mi nije ponudio odgovor zašto je diskriminatorno. To mene zanima, a ne zanima me tvoje baljezganje i vrijeđanje. Odgovori mi na to, a vrijeđati se možemo od jutra do sutra i nemamo nikakve koristi od toga.

Postoji danas na svijetu preko milijarda ljudi koji tvrde da su muslimani, gluho bilo da se ja osjećam pametniji od njih zato što nisam musliman. Takve ideje su mi odbojne.

Pošto govoriš da nemam pojma šta piše o Kur'anu ja bih te zamolio da nam pronađeš dio koji govori o tome kako će muslimani proganjati Židove koji će se sakrivati iza drveća i kamenja a svako drvo i kamen će govoriti ubij Židova ili tako nešto. Hajde, znam da ima. Lijepo što i spominješ kafane, nisam njihov fan.

Idemo dalje. Ja se Hitleru ne divim nikako, ali mogu cijeniti njegovu inteligenciju. Ono što je on napravio ne može napraviti neuk i neinteligentan čovjek. Razgraniči sebi dva pojma. On jest digao Njemačku na noge, na brutalan, nehuman i genocidan način ali je to uradio. 

Ljudi čija mišljenja cijenim i koji su pročitali nešto osim Kur'ana u životu se slažu sa mnom u cilju ovoga. Meni je dosta. Ti se sa mnom ne slažeš, a ne znaš ni zašto niti hoćeš da nam pojasniš. Tvrdoglavost je osobina pametnih ljudi ali ponekad i magaraca.

Svi mi živciramo nekoga, prvi ja koji sam mnogima digao živac ali ti prelaziš granice svojom agresivnošću.

Nazivanje tebe glupim i agresivnim te nekulturnim za nekog ko se predstavlja kao čovjek koji živi po Kur'anu i islamskim dogmama nije vrijeđanje već konstatovanje realnog stanja.

A slayer je kanta kao i sepultura kao i sve ostalo. Velikani muzicke Industrije su pokrepali od droge i niko od njih nije imao normalan ni brak ni familiju ni nista, neki su se ubili. Govorili ono sto nisu radili, pretvarali su i ZAVEDENI su ih samo slijedili

Velikani muzičke industrije su pokrepali od droge te nisu imali domove, familije ? Moguće svakako, s obzirom da je muzička industrija veoma širok pojam. Ali ne vidim u čemu je razlika njihovog života od života ostalih 7 milijardi Zemljana osim jedino što njihovi životi nisu toliko eksponirani medijski. Šmrkao je i jedan Maradona pa nikoga ne bi bilo briga da nije bio najveći nogometaš u historiji. Jednostavno stvari stoje ovako, muzika te ne tjera ni na šta što ti sam nećeš da radiš. U čemu je razlika tebe koji govoriš kako treba živjeti po islamu a vrijeđaš moju familiju od njih ? Ljudi zavode, pretvaraju se i govore stvari koje ne rade da rade. Šta je sa Bruce Dickinsonom, vokalom Iron Maidena koji je profesor na Harvardu, pilot, intelektualac i historičar ? Ti si vjerovatno pametniji od njega samo zato što si musliman.

Mislim da ti ne bi trebao govoriti puno o metalu jer ga ne razumiješ na način kako on to zahtjeva. 

Ko je rekao da su muslimani generalno gluplji ili pametniji ? Joo ti bas odlutas cesto.Ti me nisi ni pitao o tom a vec imas svoju neku odluku koja je po tvom obicaju neispravna. Islamski svijet je bio napredniji po nauci, sad je donji i to se stalno vrti kroz vrijeme. I sta ? Nekad su gluplji nekad pametniji. Tipicno za gorilu od cojka.

Meni ne treba Pest i logika naucnika koji rade za ranze lobije, placeni da izmisljaju i vode vodu na svoj mlin. Tako sabanu razmisljaju, ako je neko doktor on je bog ne moze slagati.

Ti nisi "religiozan" pa si pun predrasuda prema meni, govoris u moje ime stavove i imas izgradjenu sliku iako me nimalo ne znas. Vidis, religiozan ili ne covjek moze biti šaban i ti si zivi dokaz za to.

Ti kroz svoje postove to hoćeš indirektno tako predstaviti. Nije islamski svijet bio napredniji po nauci već arapski. Nisu nikad gluplji već ili više pridaju značaju nauci u određenom periodu ili ne. 

Naravno, tebi svaki naučnik radi za neki lobij. Hoće uvesti pedersko - masonski poredak, istrijebiti muslimane itd ... Sine gledaš li ti ponekad šta ti sve pišeš ? Ti imaš jednu bolest, zove se egoizam a tvoj je veoma usko povezan sa islamističkom propagandom. 

Da, doktori lažu. Istina, kao i svaki ljudi. Samo što ja znam da nije  uredu ubiti ljudsko biće jer je homoseksualac a ti vjeruješ da jest jer ti je tako tvoj bog rekao. Za to meni ne treba doktor da ja znam kako nije ok ubiti nekoga zbog nečega što radi u svoja četiri zida i nije zlo za ostale te nije opasno po mene. Tebi ne treba za to doktor. Tebi treba psihijatar.

Pa kakve stavove o ubijanju te ostalim glupostima zastupaš kakvo da ja mišljenje imam o tebi ? Da si pravi jer su musliman, jer si Bošnjo ? Zajebi ti tu svoju priču.

Nije bila volja većine da se rasturi prethodna država niti da se bukvalno ukine kompletan društveni poredak i socijalni status koji su građani imali. Da je bio referendum u kome bi se građani pitali "Jeste li za otcjepljenje, rat, etnička čišćenja, uvođenje kapitaliznma i potpunu privatizaciju svega što je stvoreno nakon 1945. godine, a da zauzvrat naša republika postane samostalna država koju će handriti stranci po vlastitom nahođenju kao vlastitu prćiju?" vjerovatno bi više od 95% odgovorilo NE. Normalno, koji čovjek pri zdravom razumu bi glasao za nešto tako. Rat nije došao voljom građana, već se pripremao medijski duže vremena. A kada to uporedim sa današnjim medijskim kapacitetom, onda su i Miloševićeve i Tuđmanove fabrike laži bile tek male zanatske radionice, u odnosu na to šta se sad radi.

hm ,  ovakav koncept pitanja su postavljali u ratu kada su iskupljali potpise za autonomiju ... 

Isto tako, da pitaš građane svih bivših država Ex-Jugoslavije (ne narode, već samo građane) "Da li biste se odrekli glasačkog prava za sva vremena, samo da se možete vratiti u 1990.godinu?" bili biste zaprepašteni odgovorom. Evo, sad možemo glasatit  i slobodno birati one koji će nas krasti, one koji će nas lagati ili one koji će nas krasti i lagati, možemo i "lajati"na političare, a li ova demokratija je otprilike: "Ja stojim na balkonu, na drugom spratu i pišam na narod, a narod ima demokratsko pravo da odozdo piša na mene".

Je li nam bolje zbog toga, jesmo li bogatiji, je li nam bolje školstvo, zdravstvo i infrastruktura, ima li više posla?

Jeste, imamo internet sada, i mobilne telefone. :)

Ako ko misli da je ovo društvo manje totalitarno, neka se malo okrene oko sebe i kaže može li se dobiti kakav posao u opštini , ako nisi član (prave) stranke. Ranije je bilo dovoljno biti član jedne, ali ne i neophodno, stručnjaci su se uvijek cijenili. I sada se cijene, ali u inostranstvu gdje odlazi mnoštvo školovanih. I to nije neki trend koji bi mogao prestati u dogledno vrijeme.

Nije raspad društva posljedica bivšeg totalitarnog sistema, već nedostatka bilo kakvog sistema danas.

Poređenja radi, dovoljno je pogledati društvene i ekonomske promjene u BiH između 1945 i 1963. godine, i one od kraja rata do danas (isti vremenski period).

de mi po zvanicnom podatku statistike nadji koliko je bilo gradjana u procentu izrazenu u SFRJ ... pa cemo se uvjeriti da se ovdje trazi da vecina postuje volje manjine ... jel takav sistem u JAR ... 

isto tako ces i u narodima naci procenat ljudi koji bi izabrali to sto si im ti ponudio ... 

sta mislis da je SDA kao KPJ psolije rata kremnula gusenjem razlicitog misljenja i da je uvodila totalitarni rezim kao KPJ ... a isto tako u SFRJ je 50 krvlju ugusena cazinska buna raseljene hiljade porodica ... zato sto su bili nezadovoljni sa stanjem u drzavi ... 1965 ukidanje nekoliko nula na dinaru ... zbog ne vrijednosti istog ... 

sistem nije totalitaran da jeste nebi bilo izbora ... druga stvar je sto su ljudi naucili na totalitarni sistem i tako se ponasaju ... 

znaci stvar je bila bolja u proslom sistemu sto se nisi mogao zajebati i odabrati "pogresnu" partiju ... interesantno razmisljanje ... podsjeca me na jednog cojeka ... 

Ono što sam rekao o povratku 200 godina unazad, odnosilo se na stanje svijesti, koje je vraćeno na nivo početka 19. vijeka i nacionalnih "buđenja", kada je pripadnost naciji postala jedini kriterij, ali ne u zapadnom smislu gdje je nacija izjednačena sa pripadnošću državi, već nakaradnom definicijom režiranom od strane religijskih velikodostojnika. A to nije čak ni 19. vijek, već prije 11. i u vrijeme krstaških ratova.

ja opet kazem nemoramo ici do 1992 godine ... hajmo se samo malo sjetiti sta se desavalo u Francuskoj koja je kolijevka ljudskih sloboda ...  

jednostavno je da sto se naetalom silom mora kada dodje do raspada da ima za veliku vecinu nezeljene posljedice poput rata, unistenja i razaranja ... 

Haj ovako da ti u Tezama par stvari kazem posto stvarnosto nemam vremena da ti sad pisem 100 MB tekst opet to tvoje da odgovarati;

- ja ti nisam vrijedjao familiju, samo kazem vrijedjaj one koje imas pravo i da nema smisla da me nazivas agresivnim glupim, budalom, da korigiras moj post nakon sto ostanes bez argumenta, imas pravo raditi nekom ko je blizak tebi, a ne nekom kog i ne znas poput mene. Opet, nisam nista ruzno rekao tvoj. Onda mene napadas da sam taj koji vrijedja, napad najbolja odbrana :)

-onda pojasnio sam ti odmah koji je problem takve Klasifikacije ljudi, ona ne znaci nista jer inteligencija nije proporcionalna izgradjenom karakteru i korisnosti jedinke drustvu. Sta cu ti je kad ne shvatas nista, procitaj post 500 puta ako treba, nemoj da ponavljam.

-cjeniti hitlerovu inteligenciju, pa cijeni onda i njegovo posmatranje odredjenih stvari, valjda je bolje od tebe skontao stvari pa ima razlog sto se divio sistemu islama, a ne primitivno poput tebe zakljucak odnositi ne znajuci ni 2 recenice od tog tolikog. Eto, sta ti od tog tolikog znas osim sto si naveo za nikakve zidove pa na osnovu tog mislis da je hitler donosis zakljucak matero Mila ?. Sine, ja sam musliman nakon sto sam izucio islam i znam sigurno zbog cega zauzimam odredjene stavove, to sto mi naturas nacionalozam i hodzinski lopovluk ima smisla koliko i Lanski snjeg. Svugdje se glupan i lopov moze infiltrirati pa tako i u islam. Sad bi trebali policiju nazvati besmislenom jer imaju oni koji uzimaju mito.

-vidi Club 27 i vidi kako su velikani muzike zavrsili. Kad su takve propalice koje su najgori i najneefikasniji clanovi drustva prikazani kao ikone, uzeti i najbolji, normalno da ces imati pokemone okolo. Ko je Jim Morrison, Jimi Hendrix neg obicni narkomani i propalice ! Al su od nekih vodjeni kao slike-prilike i umjetnici ko fol. Kakav su utjecaj imali ? Vidis, ne govori o inteligenciji kad obicne stvari ne mozes skuziti sta se desava, vec se povodis za mainsteamom koji ljudi postavljaju

- kakvi "naucnici" ? Rekao sam ti onaj slucaj gdje su citiraji doktora koji je peder bio, i uzimati nejgova nazovomo istrazivanje za dokaz. To je duga tema, mozda jednog dana shvatis sta homoseksualnost odnosi za drustvo i zajednicu pa da vidis razlog necijo odbojnosti.. Nije to samo "pise negdje", na osnovu svog neznanja donosis primitivan zakljucak.

- vidis, drago mi je da govoris da mi psihijatar treba. Prvo da am sebe Pobijes sa onom pricom o vrijedjanju a drugo da vidis da postoji velika razlika izmedju nas. Meni kad bosnjo kaze da sam za psihijatrije, meni svane, nisam poput njega pa mi drago bude.

Haj Zz

Samo jos;
Abdullah ibn Selam je zivio u Jesribu, danasnjim medinah, iz Levi plemena bio koje je tad naselilo Jesribu cekajuci najavljenog proroka. Allah ime se vec koristiti na tom podnevlju tako da Abdullah-Allahov sluts, ime je bilo sasvim tipicno i za jevreje. Bio je rabin dok se nije zdruzio Muhamedom asvs Edited by Cain