Jump to content
Sign in to follow this  
mell

Zakon o fiskalizaciji

Recommended Posts

Poreznici su od početka godine do 22. srpnja obavili ukupno oko 22 tisuće nadzora u provedbi Zakona o fiskalizaciji u prometu gotovim novcem, a utvrđeno je 2.257 nepravilnosti te izrečena 471 zabrana obavljanja rada, podaci su Porezne uprave RH.

Podaci za razdoblje od 1. siječnja do 22. srpnja također pokazuju da je zbog nepravilnosti u provedbi Zakona o fiskalizaciji uručeno 580 prekršajnih naloga te izrečeno novčanih kazni u iznosu od 3,47 milijuna kuna.

Najčešće nepravilnosti koje se utvrde u nadzoru obveznika fiskalizacije, kako se doznaje su, neizdavanje računa, pogrešno obračunata stopa PDV-a te višak novca u blagajni.

Kakve su Vaše reakcije? Koliko bi ovo pomoglo/ odmoglo BiH?

kod nas je izvršena fiskalizacija ... rade se kontrole ...

potrebno je raditi stroze kontrole fiskalnih uredjaja ... jer tu ima prevara ... 

Znam da se sprovode kontrole u lijepoj nasoj, medjutim nedovoljno efikasne jer se, gotovo sa sigurnoscu mogu reci, vise posluje "ispod pulta".

Koliko bi se onda zatvorilo radnji?!!

Prije dvije-tri godine bilo je rigoroznije, svuda se dobijao fiskalni račun, ove godine je mnogo opuštenija atmosfera, znači računa nekad ima a nekad nema. Na parkinzima, npr,daš marku i možeš da parkiraš, ali računa nema uvijek. U kafićima takođe. Baščaršija kao da je u drugoj državi, zona sumraka.

@Banjaluka, gdje si ti to bio kad si te račune svugdje dobijao? Ja sam u određenim radnjama, trgovačkim centrima dobival i dobivam redovno račun, ostalo ciganam račun, ispadam budala ili nekad jednostavno prešutim jer mi sve to ide na živce. :D

Meni je jako interesantan "problem" viska novca u blagajni. Iako, kod nas ima i jedan dodatni problem, visak, ali razlicitih valuta. Ipak je cilj udovoljiti kupcu/ klijentu :D
  • Upvote 1

Kod ugostitelja jednostavno može biti riječ o bakšišu koji se dijeli između zaposlenih, nakon što se sravni kasa. Za nešto drugo je teško naći opravdanje.
  • Upvote 1

Kod nas bi to jedino funkcioniralo kad bi inspektori bili roboti ili svabe, a mozda bi i tad nasli nacina da ih podmitimo

Zbog toga sam ja odbio ponuđeno radno mjesto u poreskoj upravi u Banjaluci, što sam mogao po ključu i kao eventualni povratnik. Ili bi morao da se prodam, ili bi me ubili, trećeg nema. Zato sam ostao gdje sam.

Prije dvije-tri godine bilo je rigoroznije, svuda se dobijao fiskalni račun, ove godine je mnogo opuštenija atmosfera, znači računa nekad ima a nekad nema. Na parkinzima, npr,daš marku i možeš da parkiraš, ali računa nema uvijek. U kafićima takođe. Baščaršija kao da je u drugoj državi, zona sumraka.

imas oblike radnji koje ne ulaze u sistem fiskalizacije ... 

Butici ulaze u sistem. Kafići i slastičarne takođe. Naravno, nisam ni očekivao račun od čovjeka sa bradicom i potkraćenim hlačama koji prodaje kože ispred Begove džamije, ili njegovog komšije istog izgleda koji do njega prodaje tespihe i takvime.

Interesantno je kod nas ona cura na luna parku daje fiskalni za svaki zeton od marke, a jedan zubar ne daje za puno vece iznose.... Ova fiskalizacija ja izgleda na dobrovoljnoj osnovi ili je samo za budale

• Upvote 2

Interesantno je kod nas ona cura na luna parku daje fiskalni za svaki zeton od marke, a jedan zubar ne daje za puno vece iznose.... Ova fiskalizacija ja izgleda na dobrovoljnoj osnovi ili je samo za budale

:D

I onda seru kako ne valja država. Ne može država imati para od političara koji je kradu ali ni od naroda.