Jump to content
Sign in to follow this  
Gorilla Biscuit

Film ''Ja sam iz Krajine, zemlje kestena '' 2013

Recommended Posts

Evo ljudi na moje veliko oduševljenje kao ponosnog Krajišnika napokon jedan film koji je vezan za našu lijepu Krajinu i njenu bogatu ali krvavu historiju.

Film je nastao u saradnji sa mnogim medijima i TV kućama a tako i sa našim Ministarstvom za kulturu i sport što bi značilo da smo ga mi financirali. Premijera filma je 1. jula kod onih što misle da su Krajišnici u Bihaću :P A potom onda dolazi u Cazin i Bosansku Krupu.

Pogledao sam ovaj trejler i koliko mi je drago zbog filma o nama zaboravljenim preko Une toliko me i frustrira činjenica da uopće glumci nisu radili na tome da pokupe naš akcenat ili mi se to samo čini, prosudit ćemo to poslije filma. Žao mi je također ako u filmu ne bude glumaca sa naše strane Une jer me inače živcira slušati likove iz Sarajeva i  Beograda kako '' pokušavaju skidati '' akcente. Muziku za film je napravio Sejo Sekson iz Zabranjenog Pušenja.

Naravno za ukupni dojam o filmu prvo ga trebamo pogledati :D 

Izvolite trejler : 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zdLLNM55V54

Guest

Ovo obavezno treba pogledati, ali ja ću čekati da stigne u naš grad...

Kako je prelijepo vidjeti da se u filmu nalaze mjesta koja svakodnevno posjećuješ i vidiš, mjesta gdje si proveo dio djetinjstva i života. Jedva čekam.

Što se naglaska tiče, moraćemo pogledati cijeli film pa presuditi. Za mene je ipak to vrlo bitna stvar...

Gledam scenu lik toči rakiju a onaj mu predaje tablu s natpisom '' Mi smo Huskini '', toliko o Huskinoj '' muslimanskoj '' policiji :D Tačno da nas nema trebalo bi nas izmisliti, nije džabe ona ne diraj Krajišniku džamiju ni kad je najpijaniji.

Svakako to stoji za naglasak, ako mogu govoriti sa 'ercegovačkim, pitarskim onda su se mogli potruditi i da skinu naš. Ali problem je njima to kad ne znaju kad ide ć i č, dž i đ :D

A ja, i sve nešto kontam ovaj dio filma iz '' našeg '' perioda ako nema veze sa autonomašima ja sam onda u ratu bio autonomaš haha :D

Durakovic i Sakson su,ako se ne varam,radili i ,,Nafaku,, zajedno.

Ja isto jedva cekam da pogledam film pa da mogu neko misljenje dati.

Samo odmah mogu reci,isto ko i GB iznad, da se isto smatram krajisnikom  i onaj akcent na filmu mi nikako ne sjeda.Pa, ..zda mu strinina,bar po tome se uvijek mozemo prepoznati i zbog toga nas vole il`ne vole :-).Al`mozda to i nije tako bitno,to je samo jedan igrani film.Necemo ga kritikovati dok ne pogledamo,jel`tako :-)

Kritikovali smo i Anđelinin prije vremena a na kraju se ispostavilo da je baš sranje haha

ima li negdje link da se moze pogledati citav film?

Nema piratu s Klise :D Prvog je u Bihaću a onda par dana poslije kod nas. Isplivat ce to na net, znas da mi ne jebemo zivu silu :D

• Upvote 1

ima li negdje link da se moze pogledati citav film?

Nema piratu s Klise :D Prvog je u Bihaću a onda par dana poslije kod nas. Isplivat ce to na net, znas da mi ne jebemo zivu silu :D

A moze svejdeno pitati Rusku, bice nesto. :D

Fakat ne znam zasto im prestavlja toliki problem izgovaranje slova ch,c.dj,dz,sh,     nemam nasu tastaturu  al, znam da znate sta mislim..

Po nekad mi se cini ko da su svi invalidi u usta.   Kolko se god nase Bosnje pederisu sa tim dj,sh,ch,   pa mijenjaju ,  umjesto  dz,  oni izgovaraju dj  ili sl..     isto toliko se Hrvati pederisu ,  jedino mi u Krajini i Srbcad hoce za dz reci dz !     Ovo je za mene neopisiv fenomen !   Prave se , ja znam da se prave .. hahah*   GLUMCI

Pa normalno da se prave. Ljudi su ponosni na svoje dok smo mi dobili titulu seljačina u BiH. Tako i mi trebamo čuvati svoj govor kao npr. ovdje Slovenci. 6 - 7 regija i kad se sastanu svi govore po svom, književni samo u javnim ustanovama. To je naše bogatstvo.

Mi smo inače bliži standardnom književnom bosanskom jeziku od inih Sarajlija i ostalih...

Mi smo inače bliži standardnom književnom bosanskom jeziku od inih Sarajlija i ostalih...

Djesh ba vako nesht` rec` :-)

eto mene u julu pa cu kod ruse sa paketom kobasica i ima da nadje film ,pa ce mo kad se najimo u teretanu hehe...

• Upvote 1

Rusko je glavni distributer filma za Cazin čim se on pojavi hahaha

eto mene u julu pa cu kod ruse sa paketom kobasica i ima da nadje film ,pa ce mo kad se najimo u teretanu hehe...

valjda se prvo ide u teretanu ,pande se jide 

Jede se i prije i poslije moj ti Šojiću :D

mi hocemo top formu pa jedemo i prije i poslije treninga:-P ali sto se tice filma moram ga imati a akcent ma haj necemo sad o akcentu,istina je da je poseban akcent samo kod nas iz Krajine ali bice sad jos filmova kad je krenulo sa ovim imamo mi jos puno toga pokazati kakvi smo  hehe...

mi hocemo top formu pa jedemo i prije i poslije treninga:-P ali sto se tice filma moram ga imati a akcent ma haj necemo sad o akcentu,istina je da je poseban akcent samo kod nas iz Krajine ali bice sad jos filmova kad je krenulo sa ovim imamo mi jos puno toga pokazati kakvi smo  hehe...

Akcent će srediti za novogodišnji program, kao i obično. Kao da već vidim...Directors Cut, Special Edition, Krajina Gold.
  • Upvote 2

Drugo si ti, ti nisi ni iz Cazina a još si i u egzilu :D

Fakat da te priupitam zašto je Banjalučanin na cazinskom forumu ? 

Po majčinoj strani iz Cazina, velika porodica, još veća rodbina (moguće da je neko od njih i ovdje na forumu).

Drugo si ti, ti nisi ni iz Cazina a još si i u egzilu :D

Fakat da te priupitam zašto je Banjalučanin na cazinskom forumu

Cuo da ovd`ima pravih ljudi.Vi dole u Cazinu jos ne znate kako sam vas predstavio ovdje u skandinaviji :-)

• Upvote 2

Sad ce nas zbog ovog filma juznjaci zvati kestenari, ko sto mi zovemo koprivljane. xd