Jump to content
picasso

Mladi i politika

Recommended Posts

Ja nisam bio dovoljno konkretan u svojoj izjavi, ali sam upravo mislio da ove mlade koji za razliku o tebe nemaju svoj stav nego su u strankama samo da slusaju sta gazda kaze tj da ne smiju izaci na Trg za dan mladih kada si ti tvoja ekipa dosli, da ne smiju se uslikati sa pivom jer ce ih neko vidjeti, da ne smiju reci sta misle, a mozda cak ne smiju ni misliti. Takvih mladih je najvise u politici. Kamo srece da se njihovo djelovanje zasniva na zdravom razumu i logici onda bi bili napredni, ali ovako su kontra produktivni.

Pa zbog takvih mladih niko ih i ne doživljava ozbiljno. To su sve potrčka, dosta kojih ja znam su pametni ljudi s fakultetima ali su idioti i kad im kažem što me pokušate uraditi šta za grad oni meni pametuju '' šta ću ja, ti ne znaš kako ide '' itd ... Možda ne znam kako ide jer nisam ničija kuja ko oni što će se prodati za siću a samim tim su i prodali svoj narod i bolje sutra ove zemlje ali znam kako bi trebalo ići. Dan kakvih mladih ? Kod nas nemaju poštenog igrališta, mi preko medija PROSJAČIMO za table koje bi morali imati na gradskom igralištu i oni za to nemaju sluha kako će za šta drugo. Ne smiju reći šta misle, ne smiju se posrati na SDA, ASDA, SDP jer znaju da će im ovi prijetiti i smijestiti im što se ne bi smjelo dešavati u normalnoj državi. Dok god budu ćutali i ne upirali prste u krivce dotad će im tako biti. I to što kažeš za pivu, kod nas je sramota piti ali se nije sramota napiti. Mladi u Cazinu su jedno obično smeće kojem i ne treba dati ništa nego subotom folk tor i bauštelu od sedam ujutro.