Jump to content
Sign in to follow this  
picasso

HRVATSKA IZVRŠILA AGRESIJU

Recommended Posts

Ja mislim da smo mi ovdje malo u nezgodnoj situaciji zbog operacije Oluja mada ne treba biti dvojbeno nikome da su Hrvatska i Srbija mislile podijeliti Bosnu i Hercegovinu. Ovakve presude nam u budućnosti mogu samo biti od koristi i napokon odgovoriti na pitanje '' KO JE POČO RAT ''

Hrvati su poceli rat !    Nasi dobri ,fini hrvati   koji su nam pomagali , oni su glavni krivci za rat u BiH , oni su ratovali protiv armijme JNA , 6 mjeseci prije  frke izmedju srba i bosnjaka.    Jedno pitanje , kako to da Bosnjaci u Srbiji (Sandzaklije) zive sasvim mirno , niko ih ne dira , kroz cijeli rat nije bilo niti jednog incidenta ?  Otkud ta mutacija sa Hrvatima ,  otkud mi Bosnjaci u toru sa Hrvatima ?  Bolje da pitam ,kakva je razlika izmedju Hrvata i Srba ? 

Ja znam sta su nam srbi sve radili u svim ratovima ili ipak mislim da bi se bolje sa njima dalo nego sa hrvatima , hrvati mi vezu shuhku.    ....j  m  s ....

Ko kaže da Sandžokani žive mirno ? Pa to su nacionalisti u Srbiji  kao i ovi iz Repulike Srpske, ista govna a drugo pakovanje. Baš vam je nedavno bio jedan krimi - muftija u u Cazinu da objasni kako ste Bošnjaci pa se kladim da sigurno nije zaboravio spomenuti nešto i protiv Srba ili Srbijanaca. Nije bilo nijednog inicidenta između Sandži i Srba ? :D Neću se ni truditi da ti odgovaram na ovo pitanje. Otkud mi u toru sa Hrvatima ? Pa druže moj da li se sjećaš ustaša i njihove politike koju su prihvatli u BiH da su svi Bošnjaci zapravi Hrvati muslimani ili kako bi oni to rekli hrvatsko cvijeće. Toliko su Bošnjaci pušili tu njihovu propagandu da su klali ko životinje pa je za nagradu u NDH glavni grad trebala biti Banja Luka. Naravno treba spomenuti iz srednjeg vijeka da su tada u Kraljevini Bosni bili Bošnjaci rimokatoličke vjeroispovijesti a ne Hrvati a danas eto Hrvati govore da je kralj Tvrtko bio Hrvat, dok naravno Srbi govore da je bio Srbin, no za ove druge nije ni čudno kad im je akademik jedan Jovan Deretić koji ima teorije da su i Irci Srbi, i Isus i Marija itd ...

Kojim Srbima bi se dalo bolje, ovim iz Srbije ili sa ovim vlaško - romskim miksom iz RS -a kojeg su doveli vaša braća Turci u BiH ? 

Biznis je biznis. Kada se kupuje i prodaje oruzje onda nije bitno na koga ce pucati i ko ce pucati. Zar taj helikopter i ti avioni u Coralicima nisu dovozili oruzje za koje je dijaspora skupila pare? A iako su ga Kroati financirali onda je to zato sto im nije odgovaralo da Srbi spoje i upotpune "SAO Krajinu" pa im je odgovaralo da bihacki okrug opstane...

ne ... 

ja sam samo na tvoje pisanje o tome da Hrvatska nije klasicni agresor na BiH a koje si pravdao polijetanjem aviona iz zagreba u kom se dovozila municija u USK pitao jel u isti kos spada i Srbija ...  jer srbi su u Hercegovini artiljerijski pomagali Armiji BiH ... 

al vidim da ti dalje zelis biti zajedljiv i tovariti nekom nesto ... jer iz mog pisanja nigdje nisi mogao izvuci taj zakljucak ... 

Srbi su za dobre pare radili sta god hoces, a ako se to uklapalo u njihov velikosrpski projekat tim bolje. Ko moze garantovati da u predahu debelo placenog granatiranja hrvata nisu za koji hiljaditi pomjerili cijevi pa polili i po ARBIH, a poslije svega toga se grohotom smijali. U ostalom, i bosnjaci i hrvati su u ratu za novac radili nevjerovatne stvari.

Za razliku od toga avioni koji su polijetali iz zagreba su pored materijalne koristi mogli izazvati puno vece posljedice po one koji su to dopustili. Ja tebe pitam, koliko je slicnih primjera od strane srbije???

Ja sam samo uljudno postavio pitanje, koncipirano po modelu koji si sam zapoceo.

Ja ne znam sta je cudno u trgovini u ratu. Pa ovaj naš rat je 70 % bio šverc 20 % rat i 10 % zločini.

A moj stric je ratovao na hercegovačkom ratištu. Kaže trgovali su svi kako su se god sjetili svim i svačim i srbi sa hrvatima i hrvati sa srbima i mi sa hrvatima i mi sa srbima. Kaže kad se potpiše neko privremeno primirje svi su pili skupa u kafanama na 1. liniji ratišta, a onda opet svako na svoju stranu.

p.s. Šta je s onim svjedočenjima da je Alija nudio Tuđmanu zapadnu hercegovinu?

tvoje pitanje nije koncipirano po modelu kojim sam ja zapoceo ... jer da jeste ti bi sada ovjde nama mogao staviti citat gdje sam ja pisao da su nas srbi spasili pokolja ... 

a dok ja mogu citirati post u ko ti pises da hrvatska nije bila klasicni agresor zbog aviona iz zagreba ... 

Kad dođe x - man neka onda on priča šta je bilo, ostali sve bili pod materinom suknjom ko i ja za vrijeme rata. Smiješno mi je što se neki prave da znaju bolje od Haaga šta je bilo, prijavite se pa svjedočite teoretirači zavjera. Belosvetska zavera.

Meni je najjaca scena iz sarajeva pred rat, krenuli cetnici klati a par ovakvih ko nas šaban gorila drzi slike tita i pjevaju "Titos.. Tito... Volim te tito" nadajuci se da drugovi i braca njihova nece ih rokati snajperima... A u drugu ruku kukavicluk i predaja bez ikakve borbe..

Lolollolool

Eee "ba" tiito volimo te , nemojte braco i drugovi mi smo vasi. :D Edited by Cain

Šta je, da ne bi nosali džihad zastave i brade možda ? 

tvoje pitanje nije koncipirano po modelu kojim sam ja zapoceo ... jer da jeste ti bi sada ovjde nama mogao staviti citat gdje sam ja pisao da su nas srbi spasili pokolja ... 

a dok ja mogu citirati post u ko ti pises da hrvatska nije bila klasicni agresor zbog aviona iz zagreba ... 

Naravno da ne mogu staviti citat u kojem ti nesto konkretno tvrdis jer je puno lakse biti potpuno neodredjen po svakoj temi koja je bar malo skakljiva i cekati kako ce se razvijati situacija pa se tako i odredjivati.

Ja ono sto napisem i stojim iza toga kao svog licnog misljenja, dok mnogi pisu jako puno a da nista konkretno ne kazu. Cisti mediokriteti.

Kad dođe x - man neka onda on priča šta je bilo, ostali sve bili pod materinom suknjom ko i ja za vrijeme rata. Smiješno mi je što se neki prave da znaju bolje od Haaga šta je bilo, prijavite se pa svjedočite teoretirači zavjera. Belosvetska zavera.

O cemu ti????

Edited by barca

Ima njih ovdje na Forumu jos par koji dobro znaju miris rata i straze na liniji od 4 do 6,i hladnoce i kise i zujanje zrna kraj glave i granata i straha,znaci sve ono sto se moglo osjetiti na kozi a sto je neljudski,ali u ratu i neprijatelji svercaju,sta je za hrvatsku bilo i te avione slati kad nisu mogli tenkove i haubice prebacivati,te puske municiju ma to je za pjesadiju i odbranu ali posto smo mi prelazili cesto u napade jer smo bili prisiljeni sa puskama i zarobljenim orudzima i oruzjima nama je bilo sve dobro,od zrna do bombe,pa i kundacima se znalo tuci po rovovima,Hrvatska i Srbija su izvrsile agresiju na BIH,,Ljudi se izruguju s teorijama urote a nesvjesno prihvaćaju teoriju slučajnosti.

O cemu ti????

Valjda prica o onima sto su umjesto puske nosili suknje, jer je rat evolucija covjeka ka vojniku, ko ne nosi pusku, nosi suknju. I mozda o ponekim herojima sto su dobili zlatnog ljiljana jer su pucali sa balkona svoje kuce.

i da napomenem, ovo pod materinom suknjom se misli na djecu. Nekad ne kontam sto ne necete da kontate.:P

Šta je, da ne bi nosali džihad zastave i brade možda ?

Jok, uzeti se gay Mode, bricnuti glavu i bradu, staviti mendjusicu i paradirajuci titovim slikama gledati kako ti majka biva Silovana a otac odveden u koji logor

Jok, uzeti se gay Mode, bricnuti glavu i bradu, staviti mendjusicu i paradirajuci titovim slikama gledati kako ti majka biva Silovana a otac odveden u koji logor

Ja bih rekao da je najbolje bilo u ratu ukljucit se u politiku i nakon rata izaći kao bogat čovjek i čitava tvoja familija živa i zdrava. A za vrijeme rata prodavati ljudima nacionalizam i zlatne kašike :)

Ili kao moj komšija, privatni autopreviznik, ići na liniju privatnim kamionom i oslobađati bijelu tehniku od njihovih vlasnika. Za neke postoji zemlja mogućnost a za nekog vrijeme mogućnosti.

E moj bradonja, svi koji su paradirali u to vrijeme su bili nacionalisti i ne možeš porediti Tita koji je simbol bratstva i jedinstva s takvim stvarima. Ne da nije valjalo bratstvo i jedinstvo već nije valjao nacionalizam koji ga je uništio jer nije bilo dovoljno jako i dobro ali je svakako bolje od pušaka, logora i silovanja. Da je takve kao tebe Tito udarao jače i usta vam razvaljivao gdje je trebalo i ne trebalo ne bi mene zvali ratnim djetetom i ne bi pola moje familije moralo otići iz zemlje ili u zemlju. Da je postojalo pravo bratstvo i jedinstvo ne bi bilo ono šta jest, činjenica je da nije bilo lažno već da nikad nije postojalo. Nije vas se vidjelo po bogomoljama ni sa koje strane već ste bili na poslovima a onda mjesec dana od rata ne zna se ko je veći musliman, pravoslavac ili katolik. Ne moraš ti meni pričati ništa, znam ja da nije valjala ta SFRJ tako kako se želi predstaviti ali isto tako znam ko je manje govno od partizana i vas nacional - šovinista. Šteta onih partizana u grobovima, ali šta će kad je naš narod pamet zaobišla na dugo i na široko.

Ja sad imam obrijanu glavu, bradu,  menjđuše i nisam gay. To što vi smatrate takve osobe svakakvim to govori o vašim stereotipima i glupoći koju sam već naveo. Što Bosna može izroditi glupe ljude to stvarno nema nigdje. Nisam čak nikad ni nosao Titove slike kad šta hoće ali kladim se da tebi Aljina stoji prikucana na zidu.

Edited by Gorilla Biscuit

Ja bih rekao da je najbolje bilo u ratu ukljucit se u politiku i nakon rata izaći kao bogat čovjek i čitava tvoja familija živa i zdrava. A za vrijeme rata prodavati ljudima nacionalizam i zlatne kašike :)

Ta prica o zlatnim kasikama je FAKE , nikad Alija Izetbegovic nigdje nije spomenuo pricu o zlatnim kasikama , a cujemo svi kako se ta prica o famoznim "zlatnim kasikama " ponavlja kao da je istina ..    To samo u Bosni prolazi i medju Bosnjama glupim , da im neko nesto izmisli  i da oni kasnije u tu izmisljotinu vjeruju kao da je istina ,

Neka neko iznese video snimak na kojem se jasno cuje i vidi da je Alija Izetbegovic ikad ista pricao o zlatnim kasikama ,  ili neka nam se pokaze bilo kakav dokument koji dokazuje pricu o zlatnim kasikama ,

Nemam namjeru braniti naseg PPPRBIH AI    , ali necu braniti ni laz ,  prvo neka neko dokaze da je Alija I , ikad ista govorio o tim glupim kasikama ,

To su Srbi radili obecavali veliku srbiju -srbija do tokija itd.  , a sad nemaju kruha da jedu --

Sta su nasi mogli grdna rano obecavat , narod nije imao metaka ,sta zapaliti na liniji ,  sta mislis takvom obecavati ..ccc*

• Upvote 1

E moj bradonja, svi koji su paradirali u to vrijeme su bili nacionalisti i ne možeš porediti Tita koji je simbol bratstva i jedinstva s takvim stvarima. Ne da nije valjalo bratstvo i jedinstvo već nije valjao nacionalizam koji ga je uništio jer nije bilo dovoljno jako i dobro ali je svakako bolje od pušaka, logora i silovanja. Da je takve kao tebe Tito udarao jače i usta vam razvaljivao gdje je trebalo i ne trebalo ne bi mene zvali ratnim djetetom i ne bi pola moje familije moralo otići iz zemlje ili u zemlju. Da je postojalo pravo bratstvo i jedinstvo ne bi bilo ono šta jest, činjenica je da nije bilo lažno već da nikad nije postojalo. Nije vas se vidjelo po bogomoljama ni sa koje strane već ste bili na poslovima a onda mjesec dana od rata ne zna se ko je veći musliman, pravoslavac ili katolik. Ne moraš ti meni pričati ništa, znam ja da nije valjala ta SFRJ tako kako se želi predstaviti ali isto tako znam ko je manje govno od partizana i vas nacional - šovinista. Šteta onih partizana u grobovima, ali šta će kad je naš narod pamet zaobišla na dugo i na široko.

Ja sad imam obrijanu glavu, bradu,  menjđuše i nisam gay. To što vi smatrate takve osobe svakakvim to govori o vašim stereotipima i glupoći koju sam već naveo. Što Bosna može izroditi glupe ljude to stvarno nema nigdje. Nisam čak nikad ni nosao Titove slike kad šta hoće ali kladim se da tebi Aljina stoji prikucana na zidu.

SFRJ je bila bolja od danasnje ,Srbije,Hrvatske,BiH,Makedonije ,Slovenije   - ovo su sad sve banana drzave bez vojske, bez drzavne banke , bez milicije, bez ,bez,bez,--      to su i zasluzili ,   

samo sto sad prelazimo u 2 Rundu , 

do sad su sugavi Slovenci gledali na rest nas odozgo , posto im je stara kurva Evropa dala komad od svog kolaca ( a nije bilo stvarnog razloga za gledanje odozgo od strane njih , posto danas slovenci nisu nista na boljem konju od Bosanaca)

sad ce klasicni licemjeri Hrvatine da gledaju na rest nas odozgo ,  ahhh sto ce to biti lijepo , sjetite se sto su se bili ufurali zbog mesenica i pecenih pilica u folijama koje bosanci donose sa sobom na njihova mora , pa su stim praksama jedno veliko ruglo za njihovo "lijepo nase more" ,

Ima li kod nas uopce politicara koji su protiv ulaska BiH u EU i Natto  ?    

Gorilla posto si ti istoricar, imam jedno pitanje za tebe :"Kako se zvao Zagreb prije imena Agram ?

Zagreb je uvijek bio Zagreb. Agram je samo njemački naziv, kao što je Emona za Ljubljanu, ili Marburg za Maribor, Fiume (Rijeka), Spalato (Split) itd.
Doduše, postojala je rimska naseobina, ali ona nema veze sa slavenskim (hrvatskim) Zagrebom.

valjda Gradec (ne, ne mislim na slovenski Graz) ili Grič, ali to je i danas naziv za stari dio Zagreba. Ako mislis na zlatnu bulu i to, to je povelja. :P Ali kao sto rece Banjaluka Zagreb je uvijek bio Zagreb.

Edited by Jiggy Bau

Gradec i Kaptol su bili dijelovi, međusobno odvojeni, ali dijelovi cjeline, Gradec za pučanstvo, Kaptol za plemstvo i sveštenstvo, sve po starim dobrim feudalnim običajima segregacije.

SFRJ je bila bolja od danasnje ,Srbije,Hrvatske,BiH,Makedonije ,Slovenije   - ovo su sad sve banana drzave bez vojske, bez drzavne banke , bez milicije, bez ,bez,bez,--      to su i zasluzili ,   

samo sto sad prelazimo u 2 Rundu , 

do sad su sugavi Slovenci gledali na rest nas odozgo , posto im je stara kurva Evropa dala komad od svog kolaca ( a nije bilo stvarnog razloga za gledanje odozgo od strane njih , posto danas slovenci nisu nista na boljem konju od Bosanaca)

sad ce klasicni licemjeri Hrvatine da gledaju na rest nas odozgo ,  ahhh sto ce to biti lijepo , sjetite se sto su se bili ufurali zbog mesenica i pecenih pilica u folijama koje bosanci donose sa sobom na njihova mora , pa su stim praksama jedno veliko ruglo za njihovo "lijepo nase more" ,

Ima li kod nas uopce politicara koji su protiv ulaska BiH u EU i Natto  ?    

Gorilla posto si ti istoricar, imam jedno pitanje za tebe :"Kako se zvao Zagreb prije imena Agram ?

Drago mi je da se slažemo oko takve nama proste stvari da je SFRJ bila bolja od ovih bananica danas.

Slovenci su daleko kulturno, obrazovanjem i ostalim stvarima uvijek bili ispred nas i postigli su puno toga a za to se mogu zahvaliti i svojim političarima koji su gajili pametno dobre odnose s centralnom Europom ali ostatkom. Oni su se kurčili jer su imali sa čim, poznavajući i njih i nas mi bi bili deset puta gori jer su oni opet povučeniji i staloženiji od nas.

Koliko sam ja ubijeđen najviše turista im vjerovatno dolazi iz BiH no u čemu je fora s njihovim vijestima i medijima ? Jednostavno. Oni nastoje privući ljude koji imaju veću platežnu moć ( a to ne bi bili mi koji bi zajebali svakog živog i snašli se da manje platimo ) a to su Talijani, Slovenci, Česi, Njemci pa onda ostatak kugle ovozemaljske. Fora je u tome što ti turisti još na Balkance gledaju kao na divljake, lopove i kradljivce a Hrvatska se već godinama pokušava distancirati od tog pridjeva Balkanac te oni '' ne mogu sebi dopustiti da nas ima toliko ''  u medijima ako me razumiješ šta hoću reći. Meni oni nisu nikad ni bili neki domaćini posebni, ali kada sam bio u drugim zemljama definitivno su Hrvati bolji mada mi se gadi to ograđivanje od nas a ja i tako nisam bio na moru od tog teksta do prošlog ljeta kad sam otišao sa svojima samo na par dana jer je po mene došao rođak da idem kod njega u Austriju pa sam se žrtvovao i popišao par puta u vodu ne bi li dobili kakvih boleština :D

Ima. Dodik i ostali RS - ovci. On će u zatvor a entiteti nestati. To je dobra stvar. Loša stvar je da su ovi Rvati i Balije za EU ko da će im šta dati a ne kontaju da je to uzimanje.

Nisam ja historičar druže Hanzo, ja studiram etnologiju i kulturnu antropologiju i još sam gimnazijalac a historija u osnovnoj i srednjoj je ono što me uputilo na taj put :D

Zagreb ti se vjerovatno zove zbog grabe ako znaš šta je graba ? To ti je bilo uobičajeno za primitivna naselja da imaju te stvari kako bi se sačuvali od svačega. Po tome ti arheolozi nalaze stare kulturne skupine i njihove lokacije.

Ako je to taj Lučić na kojeg ja mislim da jest onda se ne bi trebao ti previše zamarati time. Tipična velikosrpska čobančina sa standardnom propagandom i jedan od najvećih fašista kojem daju u medije. Volio bih da ga neko upita ko njegovom Beogradu dade ime pa da se pojede živ :D