Jump to content
Sign in to follow this  
EcI PeCi PeC

Neosuneceni komunisti i Kod nas. Tabu tema

Recommended Posts

Sinoc Sam bas imala kvalitetan razgovor o jednog knjizi! Koji cu morati procitati. Tema je Rat i bjeg kroz ta neka razma podrucija BiH! Lik iz ljure krajine i pise da je kroz podrucije neprijatelja ostao ziv postu mu otac pravi komunjara bio i nijednog Sina osunetio nije! I da je to Tabu tema Ali Jako prosireno Kod nas! Prvi put Sam to Calais zanima me dali Neko vise zna o ovom fenomenu!

I kad pomislis da ne postoje vece gluposti kojima se ljudi bave.. BANG!!

• Upvote 1

Bang bang i od mene.. Sumeti se iskljucivo zbog zdravstvenih razloga! Postalo je opceprihvacena stvar i kod drugih. I nema tu puno pametovanja ;)

I kad pomislis da ne postoje vece gluposti kojima se ljudi bave.. BANG!!

Profesore za tebe Mozda glupost. Radna knjige je skroz druga! Ipak je to malo za Nase zaguljeno podneblje malo neobicno!

Usput nevredujem Po tome covjeka nego me zanima Dali to ima postoji!

Drugi put cu tebe na pp Pitat Dali ti tema pase i Dali je smijem otvoriti! Ok??

Mozda ova zrelija Raja vise o tome zna!! Mozda ste jednostavno premladi da znate nesto iz prve ruke o Tim radnjama ipak je to bilo davno prije vas! Ili StO bi se reklo dok ste Jos u vlauznim snovima bili ;) Edited by EcI PeCi PeC

Profesore za tebe Mozda glupost. Radna knjige je skroz druga! Ipak je to malo za Nase zaguljeno podneblje malo neobicno!

Usput nevredujem Po tome covjeka nego me zanima Dali to ima postoji!

Drugi put cu tebe na pp Pitat Dali ti tema pase i Dali je smijem otvoriti! Ok??

Ma nemoj se ljutiti, ali kad kazes da si imala kvalitetan razgovor o tome kako komunisti nisu sunetili svoju djecu ja zaista jedino mogu ovako komentirati.

To je za mene totalni http://bellzor.shapemeup.se/files/2013/05/triple_facepalm_by_spottedheart98464-d3kuyp3.png

Ma nemoj se ljutiti, ali kad kazes da si imala kvalitetan razgovor o tome kako komunisti nisu sunetili svoju djecu ja zaista jedino mogu ovako komentirati.
To je za mene totalni http://bellzor.shapemeup.se/files/2013/05/triple_facepalm_by_spottedheart98464-d3kuyp3.png

Mladja osoba od mene isto nezna puno o tome!

Ovo uopste Nije da osudjijem nego me cisto zanima!

Incubus rekoh ti da je to samo jedna stvar u nizu iz te knjige! Jer je neosunecen bio prezivio je!

Samo pricamo bez agresije Stressa povisivanja glasa. Znaci samo diskutujemo ! Opustite se Nije sve provokacija!

Na kraji nis ti rekla da spuznes gace da to provjerim!!! Uskljuci se molim te iz teme i nemoj me smarati! Edited by EcI PeCi PeC

Prvo to nije fenomen. Sto neko nije osunecen. Drugo to sto je prezivio je prava riznica dokazivanja krivnje srbima koje mi, i kad ne postoji, nekad postoji.. Ako je napisana knjiga, znaci da se takva prica davno preturala po novinama i izlapila... Postala neiteresantna i vjerovatno se ova tema vise dotice fasizma nego nekakvog fenomena. Nekad su rome i crnce tamanili zbog boje, i kod nas eto bom zbog koze :)

I sad vidite kako to izgleda u glavi jednog islamofoba :D gdje hoce dati na znacaju da neko nije osunecen i da je to kod nas skoro pa protuzakonito, a nije zapela za taj podatak i skontala da je neko ubijao muslimane zbog te "tabu" teme?!

Nisam lično ni čuo za ovakav sistem identifikacije po sistemu "kitu na vizitu."
Imam dosta rođaka čiji su očevi bili komunisti i ni kod koga nisam primjetio ovakvu "dilemu".
Družio sam se, isto tako, sa velikim brojem Srba i Hrvata koji su bili kršteni po rođenju. Ništa neobično, u stvari neobično mi je kad neko kaže da u onom sistemu nije smio ovo ili ono. Nije se smjelo lajati protiv države, ne smije se ono što se ne smije ni inače u normalnom društvu, ali dosta stvari je bilo "ja ne pitam a ti ne govori". I mirna Bosna (i ostale republike).

I sad vidite kako to izgleda u glavi jednog islamofoba :D gdje hoce dati na znacaju da neko nije osunecen i da je to kod nas skoro pa protuzakonito, a nije zapela za taj podatak i skontala da je neko ubijao muslimane zbog te "tabu" teme?!

Ma daj smiri Hormone bitte. Odkud sad islamofobi i ovdje. Protiv vas je cijeli svjet kad bud vremena imala zalicu te. U sve uplicete!
Ovaj covjek iz knjige je kraisnik koji je u zadnjem ratu bas zbog toga prezivio. Usput toliko odkriva o nasima i srbima da ga Objekt strane jure da ubiju.

Tad ti mi zacet bio kad to aktuelno bilo! Sta ti znas od toga! I hajd sad i ti setaj StO se mene tice vjeruj u pet bogova i dvije Kante zaboli me dupe za vama!
Kako ste samo dosadni!

Mislila Sam da malo zrela Raja skolovana Raja ovom vise zna ne puberterlija!

Nisam lično ni čuo za ovakav sistem identifikacije po sistemu "kitu na vizitu."
Imam dosta rođaka čiji su očevi bili komunisti i ni kod koga nisam primjetio ovakvu "dilemu".
Družio sam se, isto tako, sa velikim brojem Srba i Hrvata koji su bili kršteni po rođenju. Ništa neobično, u stvari neobično mi je kad neko kaže da u onom sistemu nije smio ovo ili ono. Nije se smjelo lajati protiv države, ne smije se ono što se ne smije ni inače u normalnom društvu, ali dosta stvari je bilo "ja ne pitam a ti ne govori". I mirna Bosna (i ostale republike).

Neradi se da nisu smjeli nego su veliki komunisti bili i nisu HTJELI. Kao StO se istim nisu ni dzenaze Po islamu htjeli!

Kazem nista provokativno nego cisto informativno! Edited by EcI PeCi PeC

Neradi se da nisu smjeli nego su veliki komunisti bili i nisu HTJELI. Kao StO se istim nisu ni dzenaze Po islamu htjeli!
Kazem nista provokativno nego cisto informativno!

U tom slučaju je stvar ličnog uvjerenja i aktivnog izbora. To se ne može diskutovati. U svakom slučaju, mene više iritiraju oni "vjernici" kojima se podižu spomenici u prirodnoj veličini na kojima se često nalazi slika dotičnog naslonjenog na kola ili u nekoj sličnoj pozi. Ne samo da je neukusno, već je i po islamskoj tradiciji tabu.
Ali opet kazem, stvar je vlastitog izbora.

U tom slučaju je stvar ličnog uvjerenja i aktivnog izbora. To se ne može diskutovati. U svakom slučaju, mene više iritiraju oni "vjernici" kojima se podižu spomenici u prirodnoj veličini na kojima se često nalazi slika dotičnog naslonjenog na kola ili u nekoj sličnoj pozi. Ne samo da je neukusno, već je i po islamskoj tradiciji tabu.
Ali opet kazem, stvar je vlastitog izbora.

Kao i sve! Slobodan izbor. Slobodna dusa . Uopste zamisao Nije bila kako to IDE u islamu nego Dali postoji tako nesto ili je samo izmisljotina. Kuzis??

Sto ljudi, sto ćudi.
Ne znam da li je istina baš to što si čitala, ali nema u tome ništa šokantno niti neobično.
U stvari, uvijek će se naći neko kome je to šokantno i neobično, ali u ratu su padale glave i zbog manjih stvari, čak i bez ikakvog razloga. Tako je to kad psihopate dobiju oružje u ruke.

Ne vidim o čemu bi se ovdje raspravljalo. Odoh dalje bacati kosti.

Ne vidim o čemu bi se ovdje raspravljalo. Odoh dalje bacati kosti.

Reko Mozda nekima kite zanimljivije..

Ne vidim ja šta je tu tabu, vi naravno shvatate da je tabu biti obrezan a ne neobrezan ? Ja koliko znam prirodno mi nismo obrezani već to nastaje kasapljenjem.

Ne vidim ja šta je tu tabu, vi naravno shvatate da je tabu biti obrezan a ne neobrezan ? Ja koliko znam prirodno mi nismo obrezani već to nastaje kasapljenjem.

Za tebe Mozda ne jer svjet malo drugacije shvacas vidis osjetis!! Za neke i te kako!!

Mene samo ta Cinjenica iznenadila!

Za tebe Mozda ne jer svjet malo drugacije shvacas vidis osjetis!! Za neke i te kako!!

Mene samo ta Cinjenica iznenadila!

to bi isto bilo da kad se rodimo pa nam nokti pocnu rasti ili kosa ne sisamo se i nesjecemo nokte stim smo se rodili jel tako i prorodno je    ,stvar je higijene a ne kasapljenja,obrezivaju se i druge religije..:-)

Edited by x-men

to bi isto bilo da kad se rodimo pa nam nokti pocnu rasti ili kosa ne sisamo se i nesjecemo nokte stim smo se rodili jel tako i prorodno je    ,stvar je higijene a ne kasapljenja,obrezivaju se i druge religije..:-)

Nemoj molim te porediti takve dvije stvari. Zna se da se kod nas obrezuje jer je to običaj kod muslimana, tačnije sunnet. Znam i ja da je stvar higijene ali bilo kakvo rezanje tijela nezavisno od svrhe je kasapljenje, a također znam da nije samo kod muslimana. Prirodno je biti neobrezan i VEĆINA u svijetu živi tako. Samo sam htio ukazati na to, nije Bosna Saudijska Arabija već je u srcu Europe pa se zato to i ne smatra normalnom pojavom dok je ona pokušala prikazati kao da je to nešto '' nenormalno '' na području BiH. Uostalom u jednu ruku to ima i negativnih posljedica jer umanjuje osjećaj prilikom sexa :D

sa zdravstvene strane ili osjecaja ne govorimo nego iz higijenskih razloga a  to da li je osjecaj bolji  bez tog dijela ili sa tim dijelom je apsurdno govoriti,ali ti mogu reci da se sve veci broj insana i drugih religija upustio u taj zahvat tako da to nije pitanje suneta i vijere....

sa zdravstvene strane ili osjecaja ne govorimo nego iz higijenskih razloga a  to da li je osjecaj bolji  bez tog dijela ili sa tim dijelom je apsurdno govoriti,ali ti mogu reci da se sve veci broj insana i drugih religija upustio u taj zahvat tako da to nije pitanje suneta i vijere....

Kod muslimana je to pitanje sunneta i tradicije. Znam da sve više ljudi ide na obrezivanje iz higijenskih razloga, to je nedvojbeno i normalno. Samo i dalje stoji da je to kasapljenje kako god okreneš.

Zidovi isto se obrezuju iskljucivo zbog religije. Ne znam kako oni zovu sunnet i to... ali zbog religije.