Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

The Doors

Recommended Posts

Danas je javljeno da je u 74. godini života umro Ray Manzarek, nekadašnji klavijaturista legendarne grupe The Doors, koju su još sačinjavali Jim Morrison, Robbie Krieger i John Densmore. Za sobom su ostavili solidnu diskografiju i mnoge skandale kojima su šokirali Ameriku krajem šezdesetih.
Jim Morrison, kralj guštera, je prvi otišao u legendu, a sada ga prati i Ray.

Samo za njih dvojicu:
http://www.youtube.com/watch?v=JSUIQgEVDM4 Edited by Banjaluka
  • Upvote 1

Procitao sam danas da je Ray umro..sa 74 godine ,.   Eh. kad sam ja slusao TheDoors -   to je definitivno bila najzesca grupa svih vremena , nema danas take mjuze vise ..

Ja The Doors vise ne slusam ,  kad cujem neki njihov song na radiju ili slucajno , vrati me u "moje vrijeme"   i onda me spuca neka nostalgija ..

http://www.youtube.com/watch?v=e9TmQQQGddQ

Da okačim još koji video, nek se djeca raduju...
http://www.youtube.com/watch?v=M_yWyBjDEaU
http://www.youtube.com/watch?v=kE32pvvaDT8
  • Upvote 1

Ja sve cekam kad ce neko staviti "riders on the storm", ali drzite se :)

Edited by Jiggy Bau
  • Upvote 1

Nikad ih nisam zapravo slušao osim ovako kad raja pusti dok se pije. Imam druga koji se klete u njih, ja sam više od punk beata, masnijeg i bržeg riffa.

Ako imate satelitsku antenu ili ako zivite u Njemackoj ili Austriji,  veceras (u 23:15h)mozete gledati film The Doors - When you`re strange  na SERVUS-Tv

http://www.servustv.com/cs/Satellite/Article/The-Doors---When-you-re-strange-011259505660138

za one koji znaju engleski mogu ga evo odmah gledati     , Val Kilmer glumi Morisona -i po meni , skinuo ga je u bobu ..

http://www.videobash.com/video_show/the-doors-full-movie-423487

Edited by hanzonehatori

Dobar je, gledao sam to prije "sto" godina. Mislim da još uvijek imam vhs kasetu negdje u kući. To je još jedino što mi je ostalo. Jednom davno, u neko drugo vrijeme, na nekom drugom mjestu, skupljali smo jedan moj rođak, malo stariji od mene, i ja ploče, bilo je tu dosta svega i svačega i na kraju dođe vrijeme da se to podijeli. Njega su zapali Doors, Deep Purple, Creedence (između ostalog) i sav blues, a mene Led Zeppelin, Jimi Hendrix (i dosta ostale muzike između ostalog i sav metal).
Moraću na ljeto da ga zamolim da preslušamo sabrana djela Jima Morrisona, ako treba kupiću nov gramofon, ali hoću da čujem pucketanje starih, hiljadu puta preslušanih ploča.

Banjalucki  znas li ti brate da za te ploce danas ( posto vidim da imas samo prave stvari) mozes uzeti  FINE pare preko interneta ,  ima ludjaka koji bi dao imetak za takvu jednu plocu ?  Prodas fino ploce , ustekas pare  i na vrbas ides hladit noge ,   uzmes sebi CDova (..sta fali )   i SLUSAS ...    

Ja sam poznavao jednog tipa koji je imao "punu" sobu ploca ali samo zesce mjuze ,  blues ,jazz,rockR,itd.    ali taj je bio malo cudan , mislim da bi se prije ubio nego sto bi prodo bilo koju od tih ploca.       Al, taj cova  je stvarno znao sve o mjuzi , kad je ko svirao ,ko je pisao tekst , ko je svirao bas gitaru a ko bubnjeve   ama sve od A-Z.   Pravi freak... :vampire:

Edited by hanzonehatori

Eh, te ploče i fotografije iz tog vremena su nešto što se parama ne može platiti. Ono što sam uspio sačuvati, ostaće u porodici.
Noge će se ionako hladiti na Vrbasu, janje će se okrenuti, ili jare koje stari preferira zadnjih godina, ili oboje, ako stigne pojačanje iz Cazina, kao i obično. I naravno, uz gitaru.

Nekad sam i ja čitao sve što se napisalo o muzici, gdje god se moglo naći, davno prije interneta, ali najvažnije je bilo preslušati novi album, od prve do zadnje pjesme, bez preskakanja, kao što klinci danas rade, nemaju živaca da preslušaju cijelu pjesmu. Nakon toga, olovka i papir, zapisati tekstove, pa onda gitaru u ruku i napisati akorde i uvježbati što je više moguće do prve žurke.
People are strange je bila laka za odsvirati.

Ja se ko dijete sjecam gramafona u kuci.Tamo negdje 79`-80`.Izmedju svih onih Tozovaca,Silvani,Tomi i ostalih nasih ploca bila je i ,,stairway to heaven,,.Nikad nisam sazno ko je to donio i ostavio(mozda je stara pogresno uzela sa police u robnoj u Karlovcu).

Plant rasteze glas,Page gitaru  a ja rastezem komad kljukuse i slusam.Eeeeeehhhhh!

Jeste li se nekad upitali , otkud tim "genijalcima" inspiracija za muziku ?   Ako pitamo njih same , tj. ako iscitamo njihove biografije naici cemo na skoro pa identicne izjave od svih njih ,svi oni  tvrde isto.  Ili su u pitanju zli duhovi(dzini)koji su ih nadahnuli ,ili se radi o samom Sotoni (sejtanu). 

Evo neke izjave od Dzima Morisona : copi

Jim Morrison je vjerovao da je bio vrsta šamana  i da ga duhovi  koriste. Njegov producent Paul Rothschild je rekao da je prekretnica u životu Jima Morrisona bio trenutak kad je u njega ušao zli duh. Ovo se sve jasno navodi u knjizi "Break on Through: The Life and Death of Jim Morrison". O samom susretu s džinnima, Morrison kaže: „Te sam godine osjetio intenzivnu posjetu energija. Napustio sam školu i otišao da živim na plaži, spavao sam na krovu. Tamo sam upoznao duha muzike. Upoznao sam satanu i vidio ga...“ (Izvor: The Lost Writings of Jim Morrison) 

I jos nesto Dzim je jedan od 27ce , neka vam Banjaluka objasni sta je ovo :"Jedan od 27   :wizard:

*imam ja jos ovih bisera ,ali ovo vezano za Dzima cu postirat ,  ustvari svi veliki muzicari su izjavili isto ko Dzim Morison ,   "bili su u talu sa Sekijom"  :vampire:

ovdje imaju dvije opcije Dzim ili je zaista upoznao Sekija licno  ili je LSD upoznao Dzima 

Edited by hanzonehatori

pa probaj ti napusiti se trauljine ili nasmrkati pa da vidimo koga ces vidjeti u svojoj podsvjesti hehe,pola hje bilo drogerasi zesci a imali priliku da kazu sta su dozivjeli i skim su drugovali u tom svom nekom muzicko drogeraskom svijetu,dobra muzika ali oni jednostavno nisu mogli bez droge,...

pa probaj ti napusiti se trauljine ili nasmrkati pa da vidimo koga ces vidjeti u svojoj podsvjesti hehe,pola hje bilo drogerasi zesci a imali priliku da kazu sta su dozivjeli i skim su drugovali u tom svom nekom muzicko drogeraskom svijetu,dobra muzika ali oni jednostavno nisu mogli bez droge,...

Znaš ti koliko rokera ima po cijelom svijetu i da ih je pola bilo drogerašima to je već malo smiješno i setereotip. A pogotovo da nisu mogli bez droge ...

Uostalom hajmo pošteno ko i gdje danas najviše šmrče ? Nisu rokeri sigurno već oni gdje danas matere i očevi puštaju svoje kćeri na štiklama i sinove '' sa koli ''

http://www.youtube.com/watch?v=_lK4cX5xGiQ

ova dvojica imaju isti problem 

Znaš li ti da je to film sa Jack Blackom koji je nadaleko poznata budala i filmska luda ? 

Znaš ti koliko rokera ima po cijelom svijetu i da ih je pola bilo drogerašima to je već malo smiješno i setereotip. A pogotovo da nisu mogli bez droge ...

Uostalom hajmo pošteno ko i gdje danas najviše šmrče ? Nisu rokeri sigurno već oni gdje danas matere i očevi puštaju svoje kćeri na štiklama i sinove '' sa koli ''

Znaš li ti da je to film sa Jack Blackom koji je nadaleko poznata budala i filmska luda ? 

Znam gledao sam ga u kinu kad je izasao.  

A, ovo si totalno u pravo , danas  najveci narkomani su mamini i tatini sinovi , od onih tata i imama koji ne propustaju priliku da etiketiraju nekog drogerasom (a insan mozda samo dimi guju i popije koju pivkaru) , iste te mame i tate koje pucaju u prazno ne znaju da imaju u kuci NARKOMANA u pravom smislu rijeci , koji se bode  HEROINOM ,  fazon je sto danas narkomani nisu ko prije , ne primjetis na njima skoro nista , bodu se u noge  i na mjesta gdje se ne vidi .   

Ne znam zbog cega svi tvrde za klapce koji ponekad popiju koju pivu ili smotaju sta da su to ti narkomani   ili kako nas narod to voli reci DROGERASI ? 

Jedno vrijeme sam radio  u firmi koja razvozi mlijeko po pekarama ,trgovinama itd.  i imao sam svake srijede turu da iskrcam u kuci gdje se lijece narkomani od heroina   i na moje iznenadjenje , svi ti ovisnici su bili oni tipicni SIKI MIKI  mamini i tatini sinovi koji imaju sve u zivotu , pa ne znaju sta ce od sebe od silnog mafisluka .

Dao bi ja njima lijecenje LOPATOM vako ..

http://www.youtube.com/watch?v=etEGO2e9At8

ja kakve sam srece ja bi vidio Dadu Polumentu

Drago mi je što se oko ovoga slažemo, ne volim ta stereotipna i bezrazložna etiketiranja ljudi. Uzmi obzir za metalce šta se sve govorilo, meni nikad neće naši ljudi biti jasni. Govore čuponje i kosijaneri a kada ja kažem da je i Muhammed a.s. imao dugu kosu oni odmah počinju sa pričom '' a to je drugo ''. Govorili su da uvijek metalci piju i puše a danas nemaš lika iz Cazina koji subotom nije u XL - u i pije ko stoka i koji ne priča kako će se napiti, kako sam sinoć napio uz Milu itd ...  a o cigarama da ne pričam jer sam par putao bio tamo i izgleda ko sušana. Govore da su metalci narkomani a ja nedavno gledao intervju sa tim likovima sa folk scene kada isti govore kako se tamo drogira nenormalno samo je bolje sakriveno. Zadnji put kad sam bio u Cazinu i kad sam malo bolje pogledao u vezi s drogom shvatio sam jednu stvar, da meni metalcu mogu pušiti ono južnije od duše jer sam ja upoznao svakave bagre sa alternativnih scena ali ono što je danas folkerski život ja ga serem. Neki metalci koji su se probili na svjetsku scenu jesu uzimali drogu ali se to zna zato što su oni prvo bili medijske ličnosti koje su zbog svog talenta i dobre muzike došli na tu poziciju i zato je mišljenje o njima tako. A ovi su se probili na scenu posranom muzikom i erotskim sadržajima te kurvanje i plaćanjem. Nikakva to muzika nije i neće nikad biti a zato će se usisivači u buducnosti nazivati po folkerima.

Ja u društvu imam toliko raje i poznanika koji čade i još nisam imao slučaj da je nekoga to sjebalo u životu. Imam drugove koji su DOKTORI a čade, elektrotehničari, mašinci itd ...  i ne vidim ih kao narkomane već kao i one koji piju pivo kao normalni ljudi i nemaju nikakvih posljedica osim što ih glupo društvo osuđuje i govori im da su narkomani. Ako ćemo gledati prekomjerno uzimanje marihuane i alkohola nema iste posljedice, a ja još nisam čuo da je neko umro od marihuane, ubio nekoga na njoj, istukao ženu, napravio saobraćajku itd ... Trebalo bi zabraniti onda i alkohol kao travu ili legalizirati oboje jer su na kraju isto sranje a ja samo znam da meni moje pive neće uzeti niko, baš sam počeo praviti pivoteku koja sam sve piva popio :D Trebalo bi i kakvo pivsko udruženje osnovati :D

I tog Polumentu i onu njegovu nabijem na neku stvar, ja stvarno ne razumijem ove naše čobane kako mogu doživljavati takve '' medijske ličnosti '' zapravo

ja kakve sam srece ja bi vidio Dadu Polumentu

Ili Šaku Polumentu, poznatijeg kao Fister Halfmenthol.

Polako ljudi odoste vi daleko , sto se tice tog Turbo-Folk fazona , mislim da je najbolje da se vratimo na samu srz ,  pocetak ,osnovu ,fundament te pojave ,zbog toga je vazno da pogledate ovaj video ,  u ovom kratkom videu se sazeto objasnjava kako je nastao Turbo-Folk ,zbog caga , sta im je cilj , zasto Turbo pjevaci ranije nisu cupali obrve a danas ih cupaju  i sve ostale stvari vezano za taj veliki problem. 

Mislim da ce vam mnoge stvari biti jasnije kad pogledate ovaj klip !

http://www.youtube.com/watch?v=gqFs_rFn0rY

pa ja mislim da nema rockera koji nije bio na drugom svijetu konzumirajuci neke opijate od droga,i ja volim rock ali zar u danasnje vrijeme od toliko preparata za kosu da vidis jednog rockera ili metalca na ulici neoprane kose i masne i porediti ga sa Muhamedom koji je zivio u kamenom dobu kad nije bilo sampona je bas nerealno:-),kazem samo rockeri ili turbasi a i ostali pjevaci bez droge sexa i alholoha nemaju ideja....

Tako je, najbolje ideje dolaze kad ne znas koji je dunjaluk.

Edited by Jiggy Bau

pa ja mislim da nema rockera koji nije bio na drugom svijetu konzumirajuci neke opijate od droga,i ja volim rock ali zar u danasnje vrijeme od toliko preparata za kosu da vidis jednog rockera ili metalca na ulici neoprane kose i masne i porediti ga sa Muhamedom koji je zivio u kamenom dobu kad nije bilo sampona je bas nerealno:-),kazem samo rockeri ili turbasi a i ostali pjevaci bez droge sexa i alholoha nemaju ideja....

Pogrešno misliš jer ne promatraš objektivno već kroz stereotipni dvogled. Droga je dio života ljudi a ne rokera, metalaca i to što su mediji razvili glupi stereotip kod još glupljih ljudi pogotovo među najglupljim ljudima na svijetu na lokaciji BiH je obično sranje. Ja poznajem rokere i metalce koji brinu bolje o svojoj kosi od cura koje poznajem. Moj komšija je prodao svoju dugu kosu u Zagrebu za ozbiljne pare te mu je žena rekla koja se bavi s tim da nije vidjela nikad u životu bolji komad kose. Ja nisam uopće poredio rokere s periodom u kojem je Muhammed živio već sam rekao da je i on imao dugu kosu a iz tvog stereotipa proizlazi da su metalci i rokeri prljavih kosa pa je samim tim bila i Muhammedova. Vidiš kako ne valja biti stereotipan :D 

Najveća glupost je da rokeri i metalci nemaju ideja nenadrogirani, nedojebani i nealkoholizirani. Prvo jer se tu postavlja uvijet da su metalci i rokeri uvijek nadrogirani itd .. kada pišu pjesme što je stereotip, laž i glupost kojim su ljudi kod nas naučeni. Ja ne mogu vjerovati kakve priče uopće slušam i na šta odgovaram u ovome stoljeću ali eto ...