Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

Rak i sve o njemu!

Recommended Posts

Rak se dobiva izrazito dugotrajnim nedostatkom vitamina u tijelu tj nezdravom hranom!

Rak je tehnicki i dalje neizljeciva bolest, svaki 3 covjek na svijetu ima ogromnu sansu da dobije rak..

Trenutacnim konvencionalnim lijecenjem tj kemoterapijama, operacijama i "skupim" lijekovima tek se nekih 15% osoba izlijeci.. Jer i ako se izlijeci kemoterapijom, rak se vjerovatno u nekom drugom obliku vraca u tijelo jer su kemoterapije ubile imunosni sistem..

Mnogi alternativni nacini lijecenja su cak i zabranjeni, te ljudi koji su se izlijecili od raka, kasnije tuzivani i kaznjavati jer su pricali kako su se "alternativnim" metodama izlijecili.. Naravno neki alternativni nacini su i ubijali ljude prije vremena, jer puno je svakakvih prica oko lijecenja raka...

Mene je zaitrigiralo jedna teorija koje je sad vec 60 godina stara, ali i dalje zivi i sukobljavaju se pristalice i oporba..

Dr Krebb koji je jos davne 1950 ustanovio B17 vitamin ili leatril, pa podatak da takvih vitamina ima najvise u kospicama marelice, zatim badema, jabuke, sljiva itd je 1970 zabranjen od americke medicinske asocijacije jer prekomjerna doza takvog vitamina je smrtonosna..

I alkohol je u prekomjernim dozama smrtonosan, cokolada je u prekomjernim dozama smrtonosna itd... Ako cemo ici tom logikom..

Zatim postoje bolnice u meksiku koje tvrde da su preko leatrila sa 100% ucinkom lijecili i lijece rak.. Postoje knjige "svijet bez raka" zatim npr "Essiac Tea" tj jedna druga slicna i povezana alternativa za lijecenje, ali i nju su spalili na lomaci.. 

Jedno je sigurno, lijeka jos nema, a farmacijske korporacije ubiru milijarde novca za istrazivanje i prodaju lijekova.. podatak je da je to poslije nafte najprofitabilniji sektor u svijetu :)

Otud i te sve teorije, te grubo bacanje na lomacu ko se god usudi ista dodati a da ne radi za neki istrazivacki sektor neke korporacije ize koje stoji neka vodeca drzava..

Ja sam povjerovao u tu lomacu na koju su mnogi osudjeni i baceni jer je previse knjiga i previse samostalnih istrazivackih podviga koji su direktno i grubo osudjivani te onemogucavani u daljnjem radu..

A sta vi mislite dragi forumasi??? :)

Tamo neko selo Hunza prije himalaja koji su tucali te razne kospice, racunajuci i od marelice, statisticki jos nitko od njih nije umro od raka,.. i kinezi su prvi koji su javno progovorili o ucinku amygdalina molekule tj b17 ili leatrila.

Gastroenterologija kineza je dala potvrdna istrazivanja o ucinku navedenog vitamina u lijecenju celija raka..

Ima li ko kakvih drugih saznanja???

Jedan star banjalučki doktor mi je rekao da postoje sela na Kosovu gdje se nikad nije pojavi rak prostate. Muškarci tamane u ogromnim količinama špice od tikve/misirače/bundeve.
Ima nešto u tim sjemenkama.

Ne volim pomisao na tu temu,a tek istraživanje, nadam se da neću nikad morati istraživati.

Hrana je bit svega u to sam ubjeđena. Vratiti se na dosadašnju ishranu ( pod uslovom i proizvodnju žitarica, ishranu goveda itd) bili bi zdraviji. Rak je breme našeg napredka. Mislim da farmaceutske tvrtke plaćaju naučnike da ne traže lijek protiv rakova i sličnih boleština. Sve je to biznis, a mi pokusni kunići. Kako god - nagrebusili smo.

Vjerujem da je uzrocnika beskrajno mnogo - nacin ishrane, uopsteno nacin zivljenja (stres pogotovo), ispoljenost raznim otrovima u atmosferi, moglo bi se ovako do u nedogled. 

Nazalost sam istrazivala, mnogo, i ne mogu da nadjem nijedan direktan uzrocnik svojoj bolesti, sve se vodi na neku kombinaciju mnogih. Ja znam da kod mene genetika igra ulogu, predispozicije za bolest su vec bile tu, los imunitet (zbog stresa) i neprestani stres koji se kalemio su odradili svoje.

Ja sam imala veliku srecu da je sve sanirano bez ogromnih posljedica i jos malo pa cu aBd biti skroz zdrava ali znam da mnogi nisu moje srece.

Opet kontam, hvala Bogu pa imam nacin da se lijecim (skolskom medicinom), da nisam imala te usluge pred sobom ko zna na sta bi sve izaslo. :)

Postujem homeopatiju ali ipak vjerujem skolskoj medicini (farmaceutskoj industriji ne).

• Upvote 1

Vjerujem da je uzrocnika beskrajno mnogo - nacin ishrane, uopsteno nacin zivljenja (stres pogotovo), ispoljenost raznim otrovima u atmosferi, moglo bi se ovako do u nedogled. 

Nazalost sam istrazivala, mnogo, i ne mogu da nadjem nijedan direktan uzrocnik svojoj bolesti, sve se vodi na neku kombinaciju mnogih. Ja znam da kod mene genetika igra ulogu, predispozicije za bolest su vec bile tu, los imunitet (zbog stresa) i neprestani stres koji se kalemio su odradili svoje.

Ja sam imala veliku srecu da je sve sanirano bez ogromnih posljedica i jos malo pa cu aBd biti skroz zdrava ali znam da mnogi nisu moje srece.

Opet kontam, hvala Bogu pa imam nacin da se lijecim (skolskom medicinom), da nisam imala te usluge pred sobom ko zna na sta bi sve izaslo. :)

Postujem homeopatiju ali ipak vjerujem skolskoj medicini (farmaceutskoj industriji ne).

cestitam na pobjedi opake bolseti ... 

Ciklameta :) Mislim na klasicnu medicinu, ne alternativnu. Znaci za mene je jedina opcija bila hemoterapija (i lijekovi da me lijece od te iste hemoterapije). Alternativu koristim kao nadogradu na klasicne terapije, vise zbog jacanja imuniteta i sticenja organizma od nuspojava citostatika. :)

Lucky hvala :)

Da ti ostatak zivota protekne u zdravlju i veselju.

Ja, ja ... hvala Daci. Znaš slabije kontam u zadnje vrijeme. Nisam čitama temu, nego samo tvoj post.