Jump to content
Sign in to follow this  
mell

Islamsko bankarstvo

Recommended Posts

Taj imran Hussein se provaljuje u 16. ne kazem brate ima Finih stvari al cojk je truther i lupa neka svoja tumacenja i teorija zavjera koje nisu nigdje utemeljene

Taj imran Hussein se provaljuje u 16. ne kazem brate ima Finih stvari al cojk je truther i lupa neka svoja tumacenja i teorija zavjera koje nisu nigdje utemeljene

Aha , interesantno !    A, Vehabije se nigdje i nikad ne prosipaju ..   Oni su svi nadahnuti da govore samo istinu , uz naravno , istinitu mimiku i gestiku - po cemu su najvise poznati .

Daj , citiraj ga , gdje se to "provaljuje" ,  o cemu se tacno radi ?!     

Mozda se ovdje provaljuje.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=k2oW63XkBhw[/media]

Ne znam u vezi cega se ovdje "provaljuje" ?  Poznato je da su Hazari (bijeli ljudi-evropljani) prihatili formalno jevrejsku vjeru , koju nikad nisu praktikovali ,  kako se to od njih trazi .    Ako je ovo problem , postirao bih vam nekoliko video predavanja o Khazarima i njihovoj istoriji, formalnom primanju jevrejstva , njihovom danasnjem djelovanju u svijetu , cionizmu itd. 

Ali , ovo mozda ne pripada u ovu temu , podsjecam tema je: Islamsko bankarstvo "!

Dejan Lucic -Kraljevstvo Hazara ...  postirat cu ovaj video ,iako ne pripada ovoj temi 

http://www.youtube.com/watch?v=P4J0as1mh9w

Nadam se da se šališ da uzimas ovdje imrana kao nekog kompetetnog da priča o bilo kakvoj temi. Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Sto jeli Imran mozda rekao nesto pogresno ,u vezi kamate i ovog monetarnog sistema  ?  I ja se ne slazem snjim u potpunosti oko svih njegovih izlaganja , ali ovo u vezi kamate sto govori i poslovanja na islamski nacin , je pogodio u centar.

'vako, da ja vas nešto pitam.

Kolika je odobrena zarada u trgovini po Islamu?

Na tu temu sam sigurno čitala nešto, ali nisam sigurna da sam dobro zapamtila.

Ovo nije mimo teme. :D

'vako, da ja vas nešto pitam.

Kolika je odobrena zarada u trgovini po Islamu?

Na tu temu sam sigurno čitala nešto, ali nisam sigurna da sam dobro zapamtila.

Ovo nije mimo teme. :D

Znas kako se kaze, Allahume rabbi, svak' sebi grabi. A ima i ona, Sky's the limit.

kao sto sam naveo u svom postu necu raspravljati o pojmovima kamata, RIBA i o tome da li Islamske banke rade u skladu sa šerijatom ili ne ... to ostavljam doktorima serijatskog prava i sejhovima ... 

posto si u svom postu osvrnuo se na imovinu reisa Cerica ... ako mozes da mi kazes odakle sejhu sa videa koji si postavi zlatni sat i onako veliki prsten ? al ne zelim da o tome sada raspravljamo ... 

ja o cemu zelim raspravljati je o konceptu ... 

kao sto sam naveo u svom postu necu raspravljati o pojmovima kamata, RIBA i o tome da li Islamske banke rade u skladu sa šerijatom ili ne ... to ostavljam doktorima serijatskog prava i sejhovima ... 

posto si u svom postu osvrnuo se na imovinu reisa Cerica ... ako mozes da mi kazes odakle sejhu sa videa koji si postavi zlatni sat i onako veliki prsten ? al ne zelim da o tome sada raspravljamo ... 

ja o cemu zelim raspravljati je o konceptu ... 

Zlatni sat , ubjedjen sam 100%  da se ne radi o zlatnom satu , posto je zlato muskarcima zabranjeno , a prsten  mozes kupit za 50 Km . 

Ti hos da izjednacis ovakve ljude sa poglavarima institucija kao sto je vas bivsi Reis ,..    No Comment ..   Uskaces sam sebi u stomak sa takvim izjavama ,  jednostavno uzmi i poslusaj sta tipovi poput Rockera Cerica govore i usta pozivaju ljude a pogledaj usta pozivaju ljudi kalibra ovog dida ,..   

Evo ti primjer ,  Reis Ceric poziva u demokratiju ,puna mu usta demokratije ,  a ovaj did  objasnjava na vise od 20 predavanja kako je koncept demokratije apsolutno suprotan islamu.-   

Samim tim , su njihova ubjedjenja suprotna jedna drugim.  

Znas Lucky  ima islamskih ucenjaka koji kritikuju sisteme od kojih drugi "islamski ucenjaci" dobro zive ,   ali na zalost .. ovi sto dobro zive od sistema  su drazi narodu  i ugledniji od ovih koji pozivaju pravdi i istini .

KAKAV NAROD TAKVE IM I VODJE 

Edited by hanzonehatori

Zlatni sat , ubjedjen sam 100%  da se ne radi o zlatnom satu , posto je zlato muskarcima zabranjeno , a prsten  mozes kupit za 50 Km . 

Ti hos da izjednacis ovakve ljude sa poglavarima institucija kao sto je vas bivsi Reis ,..    No Comment ..   Uskaces sam sebi u stomak sa takvim izjavama ,  jednostavno uzmi i poslusaj sta tipovi poput Rockera Cerica govore i usta pozivaju ljude a pogledaj usta pozivaju ljudi kalibra ovog dida ,..   

Evo ti primjer ,  Reis Ceric poziva u demokratiju ,puna mu usta demokratije ,  a ovaj did  objasnjava na vise od 20 predavanja kako je koncept demokratije apsolutno suprotan islamu.-   

Samim tim , su njihova ubjedjenja suprotna jedna drugim.  

Znas Lucky  ima islamskih ucenjaka koji kritikuju sisteme od kojih drugi "islamski ucenjaci" dobro zive ,   ali na zalost .. ovi sto dobro zive od sistema  su drazi narodu  i ugledniji od ovih koji pozivaju pravdi i istini .

KAKAV NAROD TAKVE IM I VODJE 

Ja sam ubijeđen 100% da je zlatni sat, jer ovaj covjek ima pricu halal meso. Izgleda da necemo nikad saznati je li ono zlatni sat ili nije, bitno je da smo mi ubijeđeni i to je onda tako. Mrzim takve ljude (predavace, napricavace, prodavace magle).

Ti u svojim najozbiljnijim postovima izazivas smijeh kod mene. Rocker Ceric. Valjda onda Pop King Imran. xd Gangsta ibn Tejmije i tako :D

Treba bas svima ovim ljudima dati nadimke. Ne razlikuju se oni nista od Cerica.

hocemol o konceptu  ? 

Ja i ne bih, isti je kao i kod konvecionalni', ali dobar trik je u nazivu, cilja određenu klijentelu.

Edited by Jiggy Bau

Razlika izmedju doticne dvojice ljudi je drasticna , kao sto rekoh pogledaj te sta prica jedan a sta drugi ..

A ubjedjen sam da ti Jiggy 75% od ovog sto ovaj Imran govori ne razumijes , zbog toga ti se i njegova prica pricinjava kao magla ili sto se u nasem narodu kaze prevodjenje zednog preko vode.

Za Cerica kazem da je Rocker , posto sam naisao na njegovu sliku u internetu na harli dejvodsonu , on sa nekom grupom u USA ,  ufuran ..maksimalno sa nekim lancicom na vratu..itd.  

A , ovog dida nisam vidio u takvim okolnostima ,niti za Ibn Tejmiju mogu reci takvo nesto ..    ne mjesajte jabuke i kruske..

Razlika izmedju doticne dvojice ljudi je drasticna , kao sto rekoh pogledaj te sta prica jedan a sta drugi ..

A ubjedjen sam da ti Jiggy 75% od ovog sto ovaj Imran govori ne razumijes , zbog toga ti se i njegova prica pricinjava kao magla ili sto se u nasem narodu kaze prevodjenje zednog preko vode.

Za Cerica kazem da je Rocker , posto sam naisao na njegovu sliku u internetu na harli dejvodsonu , on sa nekom grupom u USA ,  ufuran ..maksimalno sa nekim lancicom na vratu..itd.  

A , ovog dida nisam vidio u takvim okolnostima ,niti za Ibn Tejmiju mogu reci takvo nesto ..    ne mjesajte jabuke i kruske..

Bio si blizo, ne razumijem 78.92% od onog što Imran kaže.

Edited by Jiggy Bau

Znam ! Ali ti priznas da ne kontas bas sve , odnosno glavninu onog sto govornik hoce uopste da kaze. Ali , gledaj stvar ovako , imas ovdje "poznavaoce islama" i one koji ce ti reci koja islamska grupacija je na pravom putu a koja je na stranputici. E, sad zasto ti poznavaoci islamskog znanja ne odgovore precizno , gdje se to ovaj covjek tacno "provaljuje" i u cemu najvise grijesi ? Problem je sto u predavanjima o monetarnom sistemu i proklestvu novog sistema ciji je kamata osnovni stub svega , ovaj covjek ne govori nista pogresno , naprotiv on je razotkrio sve prljavstine i opake ideje koje ovi moderni sistemi nose sa sobom . Kako ih je razotkrio , razotkrio ih je stim sto je naveo njihov nacin djelovanja i rada pa je naveo statistike kako se to odrazava na covjecanstvo (vidimo danas situaciju u svijetu ,, cvjeta)
pa je tim sistemima koje on a i sami Amerikanci nazivaju Rip Off sistem , usporedio islamom tj. islamskim ekonomskim nacinom trgovanja ili hantiranja sa parama.
U islamskim parama se niko ne vara niti se neko zakida , niti neko zaradjuje na tudji racun (BEZ RIZIKA) a da ne radi za to nista , kao sto danas u cionistickom sistemu (demokratiji) rade , stisne dugme .. naslika ti se nekoliko nula na kontu , i na osnovu toga ti guli kozu sa ledja uzimajuci kamatu od tebe , mjenjajuci i saltajuci velicinu kamate . Hajde nabrojte te sejhove i ulemu koji govore o ovom ? Ako , nisi znao kamata je jedan od najvecih grijeha u islamu , posljednji ajeti su objavljeni upravo zbog kamate u kojima se kaze da onaj ko radi sa kamatom je objavio rat Allahu i Njegovom poslaniku ..
I ako je to tako , zar se ne pitas gdje su to svi ti islamski alimi,ulema,reisovi da nam govore o ovoj ogromnoj steti za covjecanstvo ? I ko ima vece koristi u zivotu ,onaj koji govori protiv kamate ili za ( u ovakvom svijetu kakav je danas) ?

Ustvari covjeku koji ima mozak ne treba neka Bozija knjiga koja osudjuje ZLO ..da bi on uvidio to zlo , to nam i majstor Gorilla pokusava reci cijelo vrijeme ..
ali gdje je sad da osudi stetu i pogubnost kamate ? NE, ne radi on to ... ako to uradio morao bi istovremeno kritikovati sve ovosvjetske siteme i "potvoriti" ih za to da su DARACI svijeta i da gule svijetu kozu sledja (bukvalno receno) ubiruci kamatu od njih ,zbog kredita koje su im posudili . (to rade naravno pojedinci "banke" koji imaju ZAKON iza ledja , legalizovana otimacina uz naravno suglasnost podizaca kredita - sto je najzalosnije na cijeloj prici..)

Ja i ne bih, isti je kao i kod konvecionalni', ali dobar trik je u nazivu, cilja određenu klijentelu.

jes upoznat sa konceptom kada kazes da je isti kao kod konvencionalni banka ? 

jes upoznat sa konceptom kada kazes da je isti kao kod konvencionalni banka ? 

Jesam. Iskreno ne razlikuje se 1%, barem meni. Misanje Islama u to sve je glupo, kazem samo ciljaju određenu klijentelu. Buduci da se razvija od WWII, a kako vele "ubrzano od 70tih", a tek sad pricamo o njima u BiH, mislim da ce koncept propasti kaj becki kongres, jer nije nista revolucionarno osim rijeci "islamsko" pa et' nekom zvuci kaj Shangri-la.

Pa, to "islamski" ide ko halva ,  samo zalijepis etiketu   i ne boj se napravices biznis ,  a to sto sustina te stvari nema ama bas nikakve veze sa islamskim ,to nikog plaho i ne zanima .  Zalipi brale HALAL  certifikat etiketu , a sta fali ako ima malo i krmetine u mesu , ili ako meso nije pripremljeno na propisan nacin .  Glavno je da imas HALAL zertifikat ili etiketu  i da imas islamsku Banku ,.      Ovo je slicno onom sto je snaslo Bosnju koji smatra da mu je dovoljno sto se zove Hase da bude musliman.

Kako je sa stednjom? Isto kao kod konvencionalnih banaka samo ne dobijes kamate? Kako je za konverzijama novca? Banka kupie Eure pa proda po vecoj cjeni?

Stednja , papirnim parama (sa magicnom tintom)  nam moze prestavit ogroman problem . Zbog cega ?  Pa , zbog inflacije ..      Stedis 1000 €   za koje danas mozes kupit Golf 3 

Za 5 godina za 1000€ ces moci kupit samo motorcic 

Za narednih 5 godina mozes kupit biciklo 

Za sledecih 5 godina  mozes kupit samo pedale ..  itd.-itd

KO STEDI PARE NEKA KUPI ZLATO I NEKA GA OSTAVI NA "SIGURNO MJESTO" ,  da mu se evrici nebi ispirili ..

Stednja , papirnim parama (sa magicnom tintom)  nam moze prestavit ogroman problem . Zbog cega ?  Pa , zbog inflacije ..      Stedis 1000 €   za koje danas mozes kupit Golf 3 

Za 5 godina za 1000€ ces moci kupit samo motorcic 

Za narednih 5 godina mozes kupit biciklo 

Za sledecih 5 godina  mozes kupit samo pedale ..  itd.-itd

KO STEDI PARE NEKA KUPI ZLATO I NEKA GA OSTAVI NA "SIGURNO MJESTO" ,  da mu se evrici nebi ispirili ..

I cijena zlata je promjenljiva. Dakle... nista nije sigurno, ako ide lose, lose je. Ako se krene ispirivati, ispirice se kaj Rifet, ne znam sta da je.

Edited by Jiggy Bau