Jump to content
Ciklama

ŽIVI SA ČETIRI ŽENE

Recommended Posts

Evropa ima zakon. Bolja je i pederska Europa od Bosne pune vas pederčina.

Nema u bosni puno, ali osvajaju polako i ovo podrucje. Vidis kako ti imas gejeva frendova sa povlasticama, nadam se da ces ih podrzati na paradi da ih brojcano vise bude...

Aaaa, dečki, smarate s tim netolerantnim neuvažavanjem mišljenja i stavova.  

Bigamija i poligamija su norme 7. vijeka i arapskog poluostrva (teritorijalno). Druge monoteističke religije, judeizam i hrišćanstvo su to odbacile, sa malim iznimkama. U islamskom svijetu se tradicija zadržala prilično dugo (u Bosni do sredine četrdesetih) i u jedno drugo vrijeme kada su privreda i društvo drukčije izgledali, i  zbog raznih boleština, stalnih ratova i teških uslova preživljavanja u kojima je vrijedilo pravilo što više ruku, to jača porodica i bolje šanse za preživljavanje, to je možda bilo i razumljivo.

Danas je situacija sasvim druga. Malo ko živi od zemljoradnje, a i onaj ko živi, gleda da nabavi što više mehanizacije i ukrupni posjed da bi cijeli proces bio rentabilan. Današnja norma je da radiš u nekoj struci, da si za to obrazovan, što iziskuje sasvim drugo razmišljanje. 

Lako je naslagati gomilu djece. Par minuta "posla" i to je to. Ali treba tu djecu othraniti i od njih stvoriti dobre, sposobne i poštene ljude, koji će unaprijediti porodicu, društvo i državu. Da, sve ovo, jer onaj ko misli samo na sebe i svoju familiju, postaje onakav političar kakve trenutno imamo, a niti smo ih htjeli niti ih hoćemo.

Monogamija je ultimativni vid demokratije, jer je riječ o zajednici dvije ravnopravne osobe. Poligamija to nije. Poligamija je ropstvo žena (mada one to ne priznaju, da ne bi "osramotile" porodicu, da bi zaštitile djecu. Tja, one najbolje znaju svoje razloge i u to ne ulazim.

Najbolji način da se ženama (uopšte) pomogne je stalno i obavezno obrazovanje, pa čak i teške sankcije prema onima (najčešće očevima) koji to onemogućavaju svojim kćerkama. Ni ove četiri vjerovatno ne bi došle u ovakvu situaciju da su kroz školovanje dobile malo perspektive o svijetu i životu.

Nadovezaću se na Gorilu: Jevreji su to što jesu zahvaljujući viševjekovnom stalnom obrazovanju (nisu imali mogućnost posjedovanja zemlje, pa su se morali okrenuti pameti) i oni bi trebali da nam budu uzor, ako hoćemo da prosperiramo kao narod i zemlja, a ne da se ugledamo na osobe i pojave kojie je vrijeme pregazilo.

• Upvote 1

Istraga obavezna , zbog toga sto je krivicno djelo ?!  hahaha*    aj, pito pecena ..  
   oni sto pokradose drzavu vide obavezu u tome da se ponasaju poput komunista , samo sto komuniste nisu krali ko ovi otvoreno -  pozobase drzavu i obavezuju lafo sebe da hapse neke seksadzije , na osnovu zakona za koji svakako bosnjaci nikad nisu glasali ,  vec zna se cije je to maslo .. to je maslo onih koji su zamjenili sajkace i kokardu za partizansku kapu i zcrvenu zvjezdu

Nikad u zivotu nisam pomisljao na to da imam vise zena , ali sad kad bi imao malo vise para ,da mogu financirati  2-3-4 zenu ,  iz INATA   ,INATA ,INATA

bih se ozenio jos koji put .. pa nek mi ko dodje u dvoriste zbog toga ,.       

Ustvari ko moze zabraniti covjeku da ima 100 zena u jednoj kuci i da se sa svima njima krese ako su one zadovoljne ?   Ko moze iznijeti zakon protiv ovog , ako se svima njima ta stvar svidja i ako se nikom ne nanosi steta ?    AJJJJJ...     vrsim malu i veliku nuszdu na 80 % zakona ,koji nemaju smisla ..

A, politicari koji narodu kozu ogulise sledja su pokazali kako se to najbolje vrsi velika i mala nuzda po zakonima ..

U BiH je zabranjena i feredza , pa opet vidimo dovoljno zena sa feredzama (pokrivanje lica) na ulicama ,   eto nek se neko nadje mudonja i nek im ode zabraniti ilikazniti ih zbog toga ,     nesmije niko ,nema muda ,  znaju da su posljedice puno vece od njihovog zamisljenog rezultata i "postovanja zakona" .

Te medije to rade samo iz jednog razloga ,  da ogade poligamiju kod svijeta ..   Meni nisu nista ogadili , kao sto reko kad bi bio lovator ,  ozenio bih se jos 2-3 puta --   sta mislis imas 4 zemske i sve se loze na tebe...     AJJJJ , za ovo se gine

Pa vjerovatno bi ti dolazili u dvoriste zbog toga, tesko je to podmiriti. Ali ne sikiraj se, namirile bi se one nekako. :P

Edited by Jiggy Bau

Guest

Problem je sto su  Senad Hadzifejzovic i Vehos Bilal  glumci i pricaju okolo ,   kakva al kaida i kakvi bakraci ..

Zasto ne priznaju obojica da je Al-Kaida  organizacija Bijele Kuce ?  Sve i jedan poglavar iz Al.Kaide  ili ima jako dobre veze sa Vasingtonom ili ih je imao ,

Imali ste priliku vidjeti kako odradjuju posao u duetu u Libiji , 

Ne znam zasto ova dvojica lazu (Senad Autonomas i Bilal Potentni) ..  Ali , oni bi na moju konstataciju odgovorili sa replikom, da je ovo sto ja govorim teorija zavjere

Eh super. Hvala na informacijama. Pretpostavljam da su iz prve ruke iz Bijele kuće :)

Sta znas, Hanzo, Islam, Al kaida... sve strucnjaci za jenkije i njihove teorije zavjere. Mozda co'jek bas zna.

Edited by Jiggy Bau

Nije da sumnjam u tvoje sposobnosti, proces ti se pozlatio, ali ovaj tip je krupna zvjerka, da ne bude prevelik zalogaj?

Bilal legenda :)

Bigamija i poligamija su norme 7. vijeka i arapskog poluostrva (teritorijalno). Druge monoteističke religije, judeizam i hrišćanstvo su to odbacile, sa malim iznimkama. U islamskom svijetu se tradicija zadržala prilično dugo (u Bosni do sredine četrdesetih) i u jedno drugo vrijeme kada su privreda i društvo drukčije izgledali, i  zbog raznih boleština, stalnih ratova i teških uslova preživljavanja u kojima je vrijedilo pravilo što više ruku, to jača porodica i bolje šanse za preživljavanje, to je možda bilo i razumljivo.

Danas je situacija sasvim druga. Malo ko živi od zemljoradnje, a i onaj ko živi, gleda da nabavi što više mehanizacije i ukrupni posjed da bi cijeli proces bio rentabilan. Današnja norma je da radiš u nekoj struci, da si za to obrazovan, što iziskuje sasvim drugo razmišljanje. 

Lako je naslagati gomilu djece. Par minuta "posla" i to je to. Ali treba tu djecu othraniti i od njih stvoriti dobre, sposobne i poštene ljude, koji će unaprijediti porodicu, društvo i državu. Da, sve ovo, jer onaj ko misli samo na sebe i svoju familiju, postaje onakav političar kakve trenutno imamo, a niti smo ih htjeli niti ih hoćemo.

Monogamija je ultimativni vid demokratije, jer je riječ o zajednici dvije ravnopravne osobe. Poligamija to nije. Poligamija je ropstvo žena (mada one to ne priznaju, da ne bi "osramotile" porodicu, da bi zaštitile djecu. Tja, one najbolje znaju svoje razloge i u to ne ulazim.

Najbolji način da se ženama (uopšte) pomogne je stalno i obavezno obrazovanje, pa čak i teške sankcije prema onima (najčešće očevima) koji to onemogućavaju svojim kćerkama. Ni ove četiri vjerovatno ne bi došle u ovakvu situaciju da su kroz školovanje dobile malo perspektive o svijetu i životu.

Nadovezaću se na Gorilu: Jevreji su to što jesu zahvaljujući viševjekovnom stalnom obrazovanju (nisu imali mogućnost posjedovanja zemlje, pa su se morali okrenuti pameti) i oni bi trebali da nam budu uzor, ako hoćemo da prosperiramo kao narod i zemlja, a ne da se ugledamo na osobe i pojave kojie je vrijeme pregazilo.

Koji su to krscani odbacili ?  Ovi danas sto nemaju nikakve veze sa krscanstvom ?  Otvori bibliju , pa ces vidjeti da je ta praksa postojala od vajkada.  Ovi danas sto ih neki nazivaju krscanima su odbacili monoteisticku vjeru u potpunosti ,

fazon je u tome sto svijet danas misli kako su pokupili svu pamet svijeta  i kako su pametniji od svih civilizacija koje su ranije zivjele.   A , svijet nikad nije bio gluplji nego danas , pored tolikih mogucnosti da se covjek informise i obrazuje .

Sto se tice veze izmedju Kaide i  CIA /FBI  , tu se ne mora biti puno pametan da skontas u kom grmu lezi zec .  Nakon 11.sep , nista iz Amerike nije moglo ni uci ni izadj "pa ni muha"  (prvih dana nakon miniranja zgrada) , NIKO nije mogao ni unutra ni napolje ,  ali jedna porodica je izletjela iz USA .. cik pogodi koja ?!   Bin Laden Porodica !     Enver Avlaki , tzv.  drugi covjek Osame , nakon 11-sep  odlazi u Bijelu Kucu na iftar  koji Bijela Kuca priprema svake godine za "muslimane" .   I ovako bih mogao do zore nabrajati , veza izmedju njih (washington) i te tzv. Kaide je ogromna .  Kazem vam , pogledajte malo bolje u ono sto se odradilo u Libiji ,  Kaida-CiA ,FBI ,Mosad  (Natto)  - su gurnuli Gadafiju metlu u straznjicu. Da prostis !

• Upvote 2

Koji su to krscani odbacili ?  Ovi danas sto nemaju nikakve veze sa krscanstvom ?  Otvori bibliju , pa ces vidjeti da je ta praksa postojala od vajkada.  Ovi danas sto ih neki nazivaju krscanima su odbacili monoteisticku vjeru u potpunosti ,

fazon je u tome sto svijet danas misli kako su pokupili svu pamet svijeta  i kako su pametniji od svih civilizacija koje su ranije zivjele.   A , svijet nikad nije bio gluplji nego danas , pored tolikih mogucnosti da se covjek informise i obrazuje .

Sto se tice veze izmedju Kaide i  CIA /FBI  , tu se ne mora biti puno pametan da skontas u kom grmu lezi zec .  Nakon 11.sep , nista iz Amerike nije moglo ni uci ni izadj "pa ni muha"  (prvih dana nakon miniranja zgrada) , NIKO nije mogao ni unutra ni napolje ,  ali jedna porodica je izletjela iz USA .. cik pogodi koja ?!   Bin Laden Porodica !     Enver Avlaki , tzv.  drugi covjek Osame , nakon 11-sep  odlazi u Bijelu Kucu na iftar  koji Bijela Kuca priprema svake godine za "muslimane" .   I ovako bih mogao do zore nabrajati , veza izmedju njih (washington) i te tzv. Kaide je ogromna .  Kazem vam , pogledajte malo bolje u ono sto se odradilo u Libiji ,  Kaida-CiA ,FBI ,Mosad  (Natto)  - su gurnuli Gadafiju metlu u straznjicu. Da prostis !

A ti si cudo pametan, skonto sve, uhvatio zeca, i fino razanj i to. Je li se popio koji Preminger?

@hanzo,
Posto se trenutno ne razumijemo, da probamo ovako: postoji li ijedna zemlja hriscanske tradicije u kojoj je poligamija dozvoljena. Odgovor: ne postoji (izuzetak je samo savezna drzava Utah u Americi, vazi samo za mormone). Ako se pozivas na bibliju, to se odnosi na stari zavjet, gdje ces naci,osim poligamije, izmedju ostalog i pedofiliju, sodomiju, incest, zoofiliju i ostale stvari koje su odavno postale tabu (ili haram). Ropstvo je takodje bila normalna i svakidasnja stvar, a ropstvo zene muskarcu je bila samo prateca pojava.

Sto se tice drugog dijela tvog posta, to stoji, ali ne vidim vezu sa ovom temom. Edited by Banjaluka

A ti si cudo pametan, skonto sve, uhvatio zeca, i fino razanj i to. Je li se popio koji Preminger?

E, jes se ovdje ima sta za skontati ...  de Jiggy ne zajebaji ,   znas i ti za ovo sve i znas da je vako , samo sto ti neces da priznas.    Nije se popio Preminger , ja dok sam loko  nisam pio pivo uopste. 

Hanzo mix

BIo jednom jedan Bosnic i ozenio 4 zene. Na svadbu dosli CIA, Kaida, Vanzemljaki, FBI i Gadafi sa metlom u straznjici :D

Ovaj Bilal je nesto kao ruznija varijanta remzudina, a u nekim svojim ubjedjenjima su na istom nivou, al svaki u svom pravcu. Meni to tako djeluje.

To sto on ima 4 zene je njegova stvar, ali ako se desi da djecu koju je stekao s tim zenama (bilo ih je 16) ne bude mogao adekvatno odgajati i pruziti im sve ono sto djeci treba onda institucije trebaju reagovati. 

Tip prica potpuno nepovezano u svojim nastupima, sto sa Islamom ima dodirnih tacaka, ali nije sustina koju Islam propagira. Ako neko zeli u 21. vijeku siriti Islam kratkim hlacama, zapustanom bradom, stihovima o eksplozivu na prsima, umjesto sticanjem znanja na svim poljima nauke, umjesto maksimalno mogucom tolerancijom spram drugih, onda se to nikako drukcije ne moze okarakterisati nego lupetanje koje nam svima samo stetu moze nanijeti.

Generalno, islamski svijet ima problem sto institucije koje imaju islamski predznak dopustaju kojekakvim samozvanim seisima (citaj galamdzijama sa par stotina sljedbenika) da dobiju na vaznosti, da uopce dobiju priliku da se o njima i njihovim postupcima razglaba u javnosti prije nego sto se zvanicne islamske institucije ne ograde od takvih pojedinaca. Ne moze priuceni seik koji je procitao par knjiga biti tumac Islama, a ljudi koji su pozavrsavali visoke skole u BiH i sirom svijeta nijemi posmatraci svega toga. 

• Upvote 1

Koliko Dioda ima dijece i da li ih izvodi na pravi put a ima jednu zenu:-p

Da mi je naći bar jednu temu na forumu da Cain i Hanzo iznesu svoje misljenje bez toga da se oslanjaju na Kur'an ili hadise. Ponekad pomislim da ste vas dvojica bez ta dva spisa niko i ništa.

Hanzo mix

BIo jednom jedan Bosnic i ozenio 4 zene. Na svadbu dosli CIA, Kaida, Vanzemljaki, FBI i Gadafi sa metlom u straznjici :D

Jesu li dosli swatovi? :)

• Upvote 1

Ti si gorilla tolerantan kao izraelci.. I dosao si na, doslovno, vjerskoj temi pricati kako ljudi spominju casni Kur'an...! Jiggy jel nova posiljka travulje stigla kroz coralice kad si ti ovih dana razgovjetan i saljiv :lol:
  • Upvote 1

Da mi je naći bar jednu temu na forumu da Cain i Hanzo iznesu svoje misljenje bez toga da se oslanjaju na Kur'an ili hadise. Ponekad pomislim da ste vas dvojica bez ta dva spisa niko i ništa.

Tema je bila poligamija , a poligamija je vjersko pitanje (u vecini slucajeva) , a sad se bas ne sjecam da sam na ovoj temi se oslanjao na Kuran i Sunnet . Citiraj me sa ove teme , gdje sam se to oslanjao na Kuran i Sunnet !
I nije tacno da se Cain oslanja stalno na Kuran i Sunet i da ne zna bez toga disati , Cain je za tebe izmislio intiligenciju , a ovo ce potvrditi vecina forumasa , dakle .. ne seri puno Cita ..

Tema je bila poligamija , a poligamija je vjersko pitanje (u vecini slucajeva) , a sad se bas ne sjecam da sam na ovoj temi se oslanjao na Kuran i Sunnet . Citiraj me sa ove teme , gdje sam se to oslanjao na Kuran i Sunnet !
I nije tacno da se Cain oslanja stalno na Kuran i Sunet i da ne zna bez toga disati , Cain je za tebe izmislio intiligenciju , a ovo ce potvrditi vecina forumasa , dakle .. ne seri puno Cita ..

Jope ja manjina... 

Pozdrav narode. Evo da se i ja malo ukljucim na ovu temu, ali ne da se raspravljam, samo zelim da dam svoje misljenje.

Kao prvo, zelim sugerirati da ste malo skrenuli s teme, pojedini, jer ovdje nije rijec o tom Bilalu, on je samo kao primjer covjeka koji ima cetiri zene. 

Dakle, tema je sta mislite o braku sa 4 zene. 

Evo ja cu zapoceti sa citiranjem jednog predznaka sudnjeg dana, a koji ce doci. 

"Broj muškaraca ce se smanjiti, dok ce se broj žena povecati dok ne bude na jednog muškarca 50 žena".

Dakle, doci ce vrijeme kada ce zena zeljeti da bude barem i 4 zena, a da bude prva moci ce samo sanjati.

Eh, kako bih ja volio da je to vrijeme doslo danas. Da se razumijemo, ne zbog mene da bih ja time zelio biti toliko konkurentan. To je cisto iz razloga da vidim kako bi se ove danasnje feministice nosile sa svim problemima danasnjeg doba. Lako je danas biti feministica i hrzati sa punih jasala, kada iza njih ipak, u velikom broju slucajeva stoji muskarac. Dakle, volio bih da je to vrijeme danas, pa da vidim kako ce onda pricati.

Da se razumijemo, nemam nista protiv zena i njihovih prava, imam samo protiv preseravanja.

Naravno, zene treba postivati kako nam se i nalaze, jer drugacije je neispravno i nije u redu.

Zalosno je samo to sto zene, izuzetno veliki broj, ne shvataju poentu zasto je muskarcu dozvoljeno imati do 4 zene. One odmah misle da je to u korist muskaraca. Ne, drage dame. To je iskljucivo u vasu korist, ali nazalost, to jos ne shvatate, ali svatit ce one koje budu zivjele u onom vremenu koje sam naveo.

Moje misljenje zasto je Islamom dozvoljeno muskarcu da ima do cetiri zene jeste upravo da vas zastiti i u vasu korist. Znam da mislite da lupam, ali ipak to je istina.

Koliko je samo danas muskaraca koji pored zakonite imaju jos 1,2,3,4... i vise tajnih zena, i mjenjaju ih kao carape. Te zene obicno bivaju ostavljene,  kad tad, ili ova zakonita bude otavljena zbog neke od tih tajnih. Mali milion je posljedica koje proizilaze iz toga. Neka mi samo netko nadje jednu zajednicki pozitivnu stvar za sve osobe u toj prici. Nema je. Nemojt se truditi da je pronadjete.

Ali ne, ipak zene zdusno prihvataju da ih se laze, vara i u konacnici ostavlja, bilo da su u braku ili da su neka deseta.

Dalje, sta se desava sa djecom koja nastanu u toj prici? Ona iz zakonitog braka budu napustena jer im je babo otisao sa nekom petom i nemaju vise staratelja,  ili ona koja nastanu sa nekom petom nemaju staratelja jer taj koji je to ucinio ne zeli da za njega cuje, i jos mali milion drugih losih stvari koja nastanu po tu djecu i te zene.

Ali, kada sam ja u braku sa 1,2,3 ili 4 zene, onda ja kao muskarac imam jednake obaveze kako prema tim zenama, tako i prema toj djeci. Dakle, samo imanje vise zena muskarcu predstavlja vecu obavezu i veci teret, sto zene to sasvim drugacije tumace, pa zbog toga Islam dopusta to samo u slucajevima kada je muskarac u mogucnosti da to prvenstveno finansijski podnese, pa tek onda na sve druge nacine.

Dakle, Islam ne dopusta nekom bjedniku da ima 4 zene, upravo jer to nije u interesu tih zena.

Ovo je samo jedan mali dio recenog, ali uzeo sam za primjer samo porodicne odnose, a o drustvenim i bilo kojim drugim odnosima i aspektima ovog imanja vise zena bi se jos mnogo, mnogo, mnogo, mnogooooo toga moglo reci.

I zasto toliko napada na taj Islam, jer nigdje ne stoji kao naredjene, preporuka ili slicno da se ima 4 zene. Muskarcu je samo dopusteno da ima do 4 zene ukoliko je finansijski mocan da to podnese i naravno ukoliko su te zene saglasne da budu u takvoj zajednici. Iz toga proizlilazi zabrana takvog bracnog odnosa ukoliko je on u funkciji stvaranja bjede i losih bracnih odnosa sa ostalim bracnim partenricama ili partnericom, ovisno koliko ih je.

Eto, jedan mali truncic od mene na ovu temu.

A sad, kada dodje vrijeme, da je i omjer 1:4 malo, jer tako statisticki trend kaze da ce i to biti, sta onda? A po islamu zabranjeno vise od 4. Mijenjati nesto... Tad ipak ce te pristati na taj homoseksualizam ili ce ulema ili neko promijeniti malo islam? Ili kao nekad sto se radilo sa zenskom djecom? Mislim da je glupo o ovome uopste raspravljati vise. Molio bih nekog admina da stavi temu pod lock. 'Bes Bilala vise, ima co'jek 4 zene, izvrsna vlast ne poduzima nista ili poligamija nije ni zabranjena  nikako u BiH, pravi co'jek orgije svaku noc, neki misle da mu je fino, neki ne i to je to. Samo se bezveze svadjamo.

A nikako ja ne mogu shvatiti da vi gledate taj omjer 1:4. Nece nikad ni biti 1:1 tacno, isto kao ni 1:4. Mora neko ostati i sam i gotovo, to nece uhavizati niko ziv, koliko god muskaracu bude dozvoljeno da ima zena. A najzad, treba li zenama da budu u braku sa covjekom, jesu li grijesne ako se ne udaju? Mislim da je najbolje rjesenje za rjesavanja bilo kakvog omjera dozvoliti kurvanje u svim religijama i eto. Voi-la.

Da, jos da kazem i Shangri-la.

Rijesili nebulozu oko omjera... :P

Edited by Jiggy Bau

Poligamija je prije svega kulturno pitanje jer je toga bilo i prije vjere. Ne seri sad da te citiram s ove teme jer to ne dokazuje moju tezu da u vecini slucajeva ti i on vezete za vjeru i odlazak na ćenifu. Cain je mozda za mene izmislio inteligenciju ali je lik pun gluposti i mrznje prema banalnim stvarima.