Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

Uhapšen Živko Budimir

Recommended Posts

Ja mislim da je to zog toga da mi imamo neki privid da se nesto radi, pocinje raditi. Ali, ne vjerujem ja da je on uhapsen zbog toga sto je bio korumpiran. Zbog toga nije sigurno.

• Upvote 1

Ja mislim da je to zog toga da mi imamo neki privid da se nesto radi, pocinje raditi. Ali, ne vjerujem ja da je on uhapsen zbog toga sto je bio korumpiran. Zbog toga nije sigurno.

Šapni nam zašto je uhapšen. :D

Pa, naravno da je tako Jiggy Bau ,.     uhvatili hapsiti male ribe ,da bi narodu zamazali oci ,  sta je sa  Ministrom,Zlatkom,Bakirom,Sulejmanom i ostalim  , daracarima ??  

Pa, naravno da je tako Jiggy Bau ,.     uhvatili hapsiti male ribe ,da bi narodu zamazali oci ,  sta je sa  Ministrom,Zlatkom,Bakirom,Sulejmanom i ostalim  , daracarima ??  

Oni su sigurni, oni imaju svog ministra sigurnosti...

Nerazumijem ovaj narod. Uhapse nekog ko je bošnjak ili SDA-ovac, komentari su da je uhapšen zbog toga a ne što je zloupotrijebio položaj, smuljao, i šta sve ne radio. Ako je sa našeg kantona, onda to malo i lokaliziramo, jer šta imaju pravdu ganjati ovdje kad je Sarajevo puno Lopova. Ako je u Federaciji, što nisu u RS počistili. Uhapšen predsjednik Federacije, opet ne valja, mazanje očiju, što nije Mujo, Haso ... Neka hapse, neka love, ako imaju šta za mene, bujrum. Tužilaštvo BiH ako hapsi onda se potrudi da ima valjane dokaze, da takve i osudi. Treba zanemariti što je Budimir pomilovao ubicu, i bog zna kakve još tipove, jer prvo treba odgovarati ovaj ili onaj, a svašta .....?!

Gospođi Kajmaković i gospodinu Čavki skidam kapu zbog posla koji rade. Čini mi se da su svi teži slučajevi njihovi.

Edited by Ciklama

dok se tog sindroma ne rijesimo nema napretka ... a valjda cemo ga se rijesiti ...

Ma kakvog sindroma ?!  Sta pricate vi ??  

Ovaj Budimir da zivi jos 100 godina ne moze biti lopov ko Zlatko , Bakir i co ..      I niko nije rekao za Budimira,sto njega jeli sto je Hrvat itd..  Vec ,.zna se pouzdano da ima vecih lopova koji su mnogo vise ukrali i napravili belaja ..

Isti slucaj imamo u Srbiji , fol zatvorili Miskovica a glavni Markoboss na slobodi  i zna se gdje je  i koliko para dnevno zaradjuje ,koga podmicuje , i nemogu mu nista (EU/ FBI /CiA  stoji iza njega ),

ali su morali zatvoriti Miskovica zbog naroda ,  tako su kod nas morali zatvoriti Budimira ..

Ne kazem ja da Budimir nije kriminalac i da ne zasluzuje da bude procesuiran , ali brate zna i ptica na grani da u BiH ima malo vecih mangasa , kojima niko ne smije nista . 

Ničija nije do zore sjala.

Zbog takvih bismo trebali ignorisati sve one manje kriminalce?

Vjeruj mi, narod je taj koji vodi državu, kad narodu bude dosta, onda se nadaj da će biti i veći lopovi hapšeni. A baš taj narod i brani te kriminalce jer ih smatraju herojima i borcima za neka njihova prava.oMi svi negodujemo zbog Dodika. a ne protiv naroda u RS. Zašto? Zar Dodik nije "glasogovornik" toga naroda? Zar Dodik ne govori ono što taj narod misli i želi? Kad će Dodika nestati? Kad narod RS kaže da mu je kraj, tad će mu i biti kraj.

Ovo se dobro vidi u situaciji u Kladuši, jer babina moć je pala, VOLJOM NARODA. Ali i dalje je tu - VOLJOM NARODA.

preko Budimira ce pasti mnoge ove glavonje...

Pa ako ikoga treba strpati iza rešetaka onda to treba prva biti SIPA za veleizdaju države.

Ja bi to sve odma streljao da ne trose dzabe ovaj vazduh...nema se sta vise pitati i istrazivati sve su to ista djubrad dobru spagu naci i obisiti na sred sarajeva !!!!...

• Upvote 1

Pa ako ikoga treba strpati iza rešetaka onda to treba prva biti SIPA za veleizdaju države.

Predlazem da se istraze identiteti SIPOVACA ,   pash vidti , Mladicevih ,Arkanovih,Mauzerovih, itd..  momaka   

A, svi oni su u talu sa nasim dragim ministrom koji uopce nije Bosanac ,  ministar sad skonto da se i Dodiku izvlaci tepih ispod nogu ,pa  ubacuje onog ofucanog garova Radmanovica umjesto traktoriste -  sad ce on da  CEPA Bosnu ,

Jeste li znali da "nasim" politicarima treba jedan Dodik ,  vidjet ce te kad Dodo ode , da ce "nasi"  drzati tipa na dlanu koji ce biti za nijansu gori od Dodika. 

111111   je napisao dobar komentar ,  svi su od prilike isti  i svi su zasluzili ono sto je Ceusesko dobio u Rumuniji 

Uzmite za primjer Zeljka Komsica , sad dok osniva stranku glumi dobricinu , a vidjet ce te ga za 1-2 godine  , kad se nakupi love -   bice paksu ko i svi ostali ,ako ne i gori. 

Predlazem da se istraze identiteti SIPOVACA ,   pash vidti , Mladicevih ,Arkanovih,Mauzerovih, itd..  momaka   

A, svi oni su u talu sa nasim dragim ministrom koji uopce nije Bosanac ,  ministar sad skonto da se i Dodiku izvlaci tepih ispod nogu ,pa  ubacuje onog ofucanog garova Radmanovica umjesto traktoriste -  sad ce on da  CEPA Bosnu ,

Jeste li znali da "nasim" politicarima treba jedan Dodik ,  vidjet ce te kad Dodo ode , da ce "nasi"  drzati tipa na dlanu koji ce biti za nijansu gori od Dodika. 

111111   je napisao dobar komentar ,  svi su od prilike isti  i svi su zasluzili ono sto je Ceusesko dobio u Rumuniji 

Uzmite za primjer Zeljka Komsica , sad dok osniva stranku glumi dobricinu , a vidjet ce te ga za 1-2 godine  , kad se nakupi love -   bice paksu ko i svi ostali ,ako ne i gori. 

Kao što sam već jednom napisao ta SIPA je jedno obično govno, ja i cijeli Cazin znamo ko se u njemu bavi sa čim i šta prodaje i to se ne krije pa ako oni ne znaju onda su retardirani i nesposobni. Smiješno je što Dodik i ostalih šest magaraca nisu u zatvoru a nisu jer oni kontrolišu tu SIPU. Ja da dignem kakvu revoluciju napravio bih zatvor sa najgorim uslovima samo za veleizdajnike BiH a pored političara tu bi se nalazili od direktora do čistačice naše drage SIPA -e.

Ne treba nama '' naš '' Dodik, ne trebaju nam političari već čvrsta policijska palica i pametni ekonomi.

Ne mogu a da ne primjetim politicke konotacije u cijelom ovom slucaju oko hapsenja Budimira. Previse je onih koji su se stavili u funkciju njegove odbrane i jako su glasni u nastojanjima da sve ovo prikazu kao politikanstvo (SDA), a jos vise onih koji likuju nad cijelom ovom situacijom pokusavajuci dokazati da Budimir nije sam i da slijede neka nova hapsenja onih drugih (SDP). 

Niti jedni niti drugi nisu cisti i treba jasno reci da su i jedni i drugi bili ti koji su objerucke digli ruke kad se ovaj covjek birao na funkciju s koje je uhapsen, i ne samo oni. U to vrijeme su mnogi, u pravilu ljudi koji nemaju mogucnost podici medijsku hajku, upozoravali da se radi o covjeku koji dolazi iz stranke koja blagonaklono gleda na ustastvo, da se radi o covjeku koji je osvojio samo par hiljada glasova i kao takav ne bi trebao dobiti legitimitet za tu funkciju, da se radi o covjeku koji ce biti zestoko instruiran iz centara moci (SDA, SDP) nekim metodama koje i nisu bas transparentne. Naravno, po hiljaditi put, ljudi koji su na sve to upozoravali su bili ismijani i na vrlo bezobrazan nacin marginalizirani, a politicki cilj ove dvije stranke ostvaren. 

Sad imamo situaciju da je "pukla tikva" na tim relacijama pa jedni optuzuju druge, drugi se opet bore da zadrze svoje pozicije, a smio bih se okladiti da su pojedinci i iz jednog i iz drgog tabora zestoko "omastili brke" rabotama zbog kojih je Budimir uhapsen. Svako normalan postavlja pitanje, kako je moguce da su ove dvije strane do juce bili u koaliciji (narodski receno "talu") a da nisu vidjeli sta oni drugi rade. Jedini logican odgovor je da su vidjeli a cutali jer je to u tom momentu bilo politicki prihvatljivo, a danas reze jedni na druge i optuzuju se uzajamno za najteza krivicna djela. Nije grijeh samo napraviti neko djelo, grijeh je znati a cutati da neko radi lopovluk.

Mislim da se "gace tresu" objema stranama ali su izabrali drukcije nacine odbrambenog garda, i to se moze jasno vidjeti, naravno ovo je pod uslovom da SIPA zaista radi po zakonu kako to bombasticno istice njen direktor.  

Bojim se da ce i ovog puta biti po onoj: "Tresla se gora, rodio se mis".

Cijena imanja pojedinaca je što im se "tresu gaće" i kod najmizernije akcije SIPE ili FUP-a. :D

Živko Budimir da je bio čist ništa mu ne bi mogli, ako je politika razlog njegovog hapšenja. (kako je ovo glupo - tip napravi krivično dijelo, i zbog toga ne bi odgovarao da je politički podoban, ali zasmetao je vladajućim pa će odgovarati). :girlimpossible: :D

Cijena imanja pojedinaca je što im se "tresu gaće" i kod najmizernije akcije SIPE ili FUP-a. :D

Živko Budimir da je bio čist ništa mu ne bi mogli, ako je politika razlog njegovog hapšenja. (kako je ovo glupo - tip napravi krivično dijelo, i zbog toga ne bi odgovarao da je politički podoban, ali zasmetao je vladajućim pa će odgovarati). :girlimpossible:  :D

Glupo, glupo ;)

Da je kojim slucajem Budimir i njegova stranka bila politicki podobna i od bilo kakve koristi ovog niceg ne bi bilo. Bolesno, ali istinito u nasoj bh stvarnosti.

Zamisli da na relaciji od Vrhovnog suda, koji se proglasio nenadleznim, do Kantonalnog suda nestanu kljucni dokazi koji su nepobitni i da Kantonani sud zbog nedostatka dokaza optuzenog proglasi nevinim, a bas u tom momentu optuzeni preko noci postane politicki kljuc za razrjesenje krize vlasti. E to se zove sposobnost.

Al valjda ce oni koji imaju oraha u dzepovima nekad i nekom biti nepodobni pa ce bar tad odgovarati.

Evo , Dragan Covic je nevin i Bosanski patriota ..  ako je ovaj nevin i patriota onda su ostali 100% nevini ,  hejj  sto bas zabajbucise Budimira ? 

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/obracun-s-korupcijom-u-bosnjackom-korpusu-tek-predstoji

mozda je coek krao na svoju ruku ,a da nije u talu sa ostalim Bosovima