Jump to content
Banjaluka

Politika, pod razno...

Recommended Posts

Pretpostavljao sam da bi to mogli biti samo muslimani ali ipak zbog istine nisam htjeo odmah donijeti sud ko bi to mogao biti.Na zalost,moja se sumnja obistinila i sad ce muslimani u Americi povuci macka za rep.Nikako ne mogu razumjeti,ovakve ljude,vole ziviti na zapadu,a u dnu ga duse mrze,mrze nacin zivota,mrze slobodu govora,mrze demokratiju,mrze mnoge stvari u zapadnim zemljama.Zasto dolaze u zapadne zemlje kad ih mrze.Ne rekose dzaba da je religija opijum za narod a ovi mladi ljudi su vjerski indoktrirani od malih nogu
http://www.avaz.ba/globus/svijet/napad-u-bostonu-izvrsila-braca-dzokhar-i-tamerlan-tsarnaev

indoktrinirani,ispravka

ispravi ovo htjeo u htio   

@Sonda, šta se dešava u Kladuši? Kud nju politika odvede? :D

Na koje vrijeme mislis? Proslo,sadasnje ili buduce ...!!

ispravi ovo htjeo u htio   

Ako je to po bosnjackom jeziku onda ispravljam

Ja kao Musliman nemam probleme u Njemackoj niti me ko ruzno gleda zbog toga,cak mi na poslu sellam salju Rusi,a da pisem ovako kao ovi babini na forumu protiv Muslimanstva i zivota po Evropi ili Americi izjasnjavao bi se iz straha kao nesto drugo,a vi strasljivci Muslimani babini vi se prilagodjavate svagdje kao Kameleon boje sto mjenja:-)...Sve medijske kuce su opterecene sa ovom vjescu,neko se mora okriviti,neko se mora ubiti izmasakrirati od strane Americke policije i dikatora,nisu ih vidjeli da su to postavili a vec osudili ili osumnjicili,tipicno Americki...

Edited by x-men

Ja kao Musliman nemam probleme u Njemackoj niti me ko ruzno gleda zbog toga,cak mi na poslu sellam salju Rusi,a da pisem ovako kao ovi babini na forumu protiv Muslimanstva i zivota po Evropi ili Americi izjasnjavao bi se iz straha kao nesto drugo,a vi strasljivci Muslimani babini vi se prilagodjavate svagdje kao Kameleon boje sto mjenja:-)...Sve medijske kuce su opterecene sa ovom vjescu,neko se mora okriviti,neko se mora ubiti izmasakrirati od strane Americke policije i dikatora,nisu ih vidjeli da su to postavili a vec osudili ili osumnjicili,tipicno Americki...

Nisu svi teroristi muslimani ali je zato svaki terorista musliman.iksic, ti si "spavac" na zapadu i samo cekas prvu sansu da se opases namirnicama za put u buducnost,gdje te ceka 77 crnookih djevica. Ja za sebe uvijek tvrdim da sam samo Bosanac i nista vise.Dzaba vam vase muslimanstvo,pravoslavlje i katolicanstvo.Ja u te islamsko-pravoslavno-katolicke price nevjerujem.Vjerujem samo u ono sto je moderna nauka danas dokazala a sve sto je dokazala ne poklapa se sa vjerom i vjerskim tumacenjem postanka svijeta. Ti si iksi sklon terorizmu. Ti si u ratu,tandrko po brdima,vicuci,tekbir,alalhuekibar,zvao Saudijske vladare i kleo se s njima,vikao,ubi,zakolji da autonomas ne postoji,koljite ih zardjalim kasikama,(cakijama),palite im kuce i ubijajte sve zivo sto s e mice.Pa nije li ovo terorizam??iksi,iksi..! Toliko si se vjesto kamuflirao na zapadu da si ozenio i Svabicu ali dok u tebi provrije teroristicka krv ili kad dobijes naredjenje ti ces nju prvu zaklati,kao kurban prema svom svetom cilju unistenja zapada i nevjernika  zapadnjackih.Sve bih ja vas na specijalno prevaspitavanje,pa tek onda vam dati pravo da zivite i radite na zapadu.Ovi su zapadnjaci dobri,da se ta njihova dobrota nemoze izmjeriti ni jednom vagom dobrote,kakvu sve bagru pustaju u svoje zemlje.Dobro,ja ih razumijem da im treba radna snaga koja ce i WC-ove cistiti ali bez obzira na to sve morali bi ici u skolu da se nauce kako se zivi,radi i i koja je razlika izmedju kultura izmedju zapada i zemalja iz kojih ste dosli.

- Bojim se da će kohorte "zelenih termita", a nisu ni vehabije ni šije - nažalost, ima tu dosta mladih ljudi - naći mjesto pod krovom SBK, odakle će odašiljati ksenofobična saopćenja za javnost kojima se obilato hrane najrigidnija srpska nacionalistička fronta na portalima. Takvih bošnjačkih udruženja već djeluje desetak. Izlegla su se pod SDA-ovim šinjelom ili nekih stranih kulturnih udruženja s islamsko-kulturološkim predznakom. Oni će izgristi ono malo bošnjačkog identiteta "k'o skakavci ponjavu" - ilustrativan je Latić.

-----------------------------------------------------------------

zeleni,zeleni,zohari i zohari.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/zeleni-termiti-izgrist-ce-bosnjacki-identitet-ko-skakavci-ponjavu

odavno je on izgrizen samo sto vama uvijek treba po nekoliko decenija da to shvatite.

Toliko o Bostonu :http://0nlygr33d.tumblr.com/post/48215358179/bam-they-did-it-thank-you-to-whoever-took-these

Mrzim ubijanja i ratove ali ako nastave Amerikanci sa svojom igrom svjetskog policajca ja bih volio da im se desi onda oko za oko - zub za zub i da za svakog covjeka nevinog kojeg oni ubiju bude ubijen jedan Amerikanac. Ni vise ni manje, pa da vidimo.

Nisu svi teroristi muslimani ali je zato svaki terorista musliman.iksic, ti si "spavac" na zapadu i samo cekas prvu sansu da se opases namirnicama za put u buducnost,gdje te ceka 77 crnookih djevica. Ja za sebe uvijek tvrdim da sam samo Bosanac i nista vise.Dzaba vam vase muslimanstvo,pravoslavlje i katolicanstvo.Ja u te islamsko-pravoslavno-katolicke price nevjerujem.Vjerujem samo u ono sto je moderna nauka danas dokazala a sve sto je dokazala ne poklapa se sa vjerom i vjerskim tumacenjem postanka svijeta. Ti si iksi sklon terorizmu. Ti si u ratu,tandrko po brdima,vicuci,tekbir,alalhuekibar,zvao Saudijske vladare i kleo se s njima,vikao,ubi,zakolji da autonomas ne postoji,koljite ih zardjalim kasikama,(cakijama),palite im kuce i ubijajte sve zivo sto s e mice.Pa nije li ovo terorizam??iksi,iksi..! Toliko si se vjesto kamuflirao na zapadu da si ozenio i Svabicu ali dok u tebi provrije teroristicka krv ili kad dobijes naredjenje ti ces nju prvu zaklati,kao kurban prema svom svetom cilju unistenja zapada i nevjernika  zapadnjackih.Sve bih ja vas na specijalno prevaspitavanje,pa tek onda vam dati pravo da zivite i radite na zapadu.Ovi su zapadnjaci dobri,da se ta njihova dobrota nemoze izmjeriti ni jednom vagom dobrote,kakvu sve bagru pustaju u svoje zemlje.Dobro,ja ih razumijem da im treba radna snaga koja ce i WC-ove cistiti ali bez obzira na to sve morali bi ici u skolu da se nauce kako se zivi,radi i i koja je razlika izmedju kultura izmedju zapada i zemalja iz kojih ste dosli.

Bolestan si ti babin i to zesce.pa kad bi takvi kao ti sudili ko je ko to je isto kao Americka politika,nalipe nekm nesto za sto covjek nema veze,ali neko mora biti kriv,ako nije terorista ona je silovao neku dijevojku haha,ti nisi muslimanske vijeroispovjesti ili?pa i svi tvoji babini ili autonomasi su kobajagi ili nekakvi muslimani,to znaci ivi ste teroristi,kako je stobom lako manipulirati nisi ni svijestan,za tbe i mnoge i jes ova vrsta medjiskog specijalnog rata koja utjece na glave lakoumnih,polivala te sveta sprska vodica a sad te poliva propaganda i kao droga dijeluje na tebe,ti mora da si se naguto tih svabskih govana po wc-vima dok vazda spominjes Njemacke wc-ove,pitaj ovdje tvoje pristalice gdje zaradjuju za kruh?kako si providan,jednom ti je avaz naj gori novinarski lazljivi list a citas ga svaki dan,pa to ide tako,on cita ono sto mu pase da bi okrivio nekog,al ta tvoja glavuntura ni nezna razmisljati bez googlanja i arhivskih clanaka...

Edited by x-men

Bolestan si ti babin i to zesce.pa kad bi takvi kao ti sudili ko je ko to je isto kao Americka politika,nalipe nekm nesto za sto covjek nema veze,ali neko mora biti kriv,ako nije terorista ona je silovao neku dijevojku haha,ti nisi muslimanske vijeroispovjesti ili?pa i svi tvoji babini ili autonomasi su kobajagi ili nekakvi muslimani,to znaci ivi ste teroristi,kako je stobom lako manipulirati nisi ni svijestan,za tbe i mnoge i jes ova vrsta medjiskog specijalnog rata koja utjece na glave lakoumnih,polivala te sveta sprska vodica a sad te poliva propaganda i kao droga dijeluje na tebe,ti mora da si se naguto tih svabskih govana po wc-vima dok vazda spominjes Njemacke wc-ove,pitaj ovdje tvoje pristalice gdje zaradjuju za kruh?kako si providan,jednom ti je avaz naj gori novinarski lazljivi list a citas ga svaki dan,pa to ide tako,on cita ono sto mu pase da bi okrivio nekog,al ta tvoja glavuntura ni nezna razmisljati bez googlanja i arhivskih clanaka...

Iksic,ti si popusio cigaretu koja s e zove terorizam i ti si onaj zagrizeni terorista.Ti nikad ne mozes biti normalan covjek,kulturan kao i svi kulturni ljudi.U tvojoj tikvi samo odzvanja alahuekibar,tekbir,lahilahi ilala,iksic je budallla,kolji pali u ime islama,ubi zakolji sve sto nije islamsko a imate i svoje pandane koji se ni za jotu ne razlikuju od vas mundzos-talibana.

iksic evo tvoje multietnicke Armije Bosne i Hercegovine,zalosno..

http://www.youtube.com/watch?v=EJLf3clEozE

lahe,lahe handrlja,lahe lahe mandrlja.

IKsic,ti si dijelioo one Kur'ane besplatno po njemackoj,vidjeli te ljudi i uslikali.

IKsic,ti si dijelioo one Kur'ane besplatno po njemackoj,vidjeli te ljudi i uslikali.

Je li ovo dokaz da je neko terorista? Da je počinio bilo kakvo krivično djelo ili prekršio pravila ponašanja, običaja ili morala? Kontam ja da se vas dvojica ne podnosite, ali ovo stvarno pas s maslom ne bi pojeo.

I ovaj video gore, nisi li ga već negdje postavio? U tom slučaju možeš postaviti samo link, da ne usporavaš stranicu onima koji imaju sporiju konekciju.

Ja sam jos devedesetih pobjegao od takvih i upozoravao sta nas ceka sa Alijom i njegovom politikom.Latic je  isto Alijin sljedbenik,jer znam sta je govorio,sta je pisao.Samo se cudim zar mu je trebalo toliko vremena da shvati kud ovo napaceno stado ide. Sad je shvatio sve opasnosti i ideje koje dolaze iz SBK-sa.Latic je ustvari shvatio sta je napravio i sad se plasi da ucestvuje u tome.I sam kaze da se SBK pretvorio u klero-nacionalisticki pokret i samo je jedan korak od toga da to svijet prepozna kao balkansku-bosnjacku Al-kaidau.Ova igra oko SBK nije nimalo naivna.Svaki iole pismen bosnjak-musliman ce se na popisu izjasniti kao Bosanac i ograditi od ovog zla,niko ne brani Bosancu da bude musliman...to je njegovo gradjasko pravo.Umni ljudi iz muslimanskog naroda su upozoravali na vrijeme o opasnosti koju nam sprema Alija Izetbegovic.Alija je izdajnik i nista ga na svijetu ne moze oprati,on je bio igrac velikosrpskog projekta pod licnim vodjstvom SANU(srpska akademija nauka i umetnosti) Kad je Alija osudjen zbog rovarenja sa grupom "Mladi muslimani" protiv drzave Jugoslavije,u njegovu zastitu su skocili svi srpski akademici,da mu se sudi sto blaze i pravednije.Kad je alija popusio dobru kaznu,svi su ti isti srpski akademici potpisali peticiju za pustanje alije iz zatvora i pusten je osam godina pprije roka.Nakon izlaska iz zatvora,jos mu nisu bile vracene gradjanske slobode a on je dobio pasos i otisao u Svicarsku kod Adila Zulfikarpasaica.Kad ga je Adil upitao;alija kako si dobio pasos,kad ti nisu jos vratili gradjanska prava,alija je odgovorio,da je to neko uradio.

Spisak srpskih akademika koji su zatrazili pustanje Alije i njegove grupe na slobodu.Da je Bog dao da ih nikad nisu pustili na slobodu Bosna i Hercegovina bi danas bila odbranjena i cjelovita i gradjanska Republika.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

"Cinjenice koje smo naveli da bismo ilustrovali sudbinu Dzemala Latica bacaju neotklonjivu senku na citav Sarajevski proces i dovode u najozbiljniju sumnju opravdanost i zakonitost kaznjavanje SVIH OKRIVLJENIH. (naglasio autor) Zato vam predlazemo da pomilujete SVE OSUDJENE u Sarajevu i tako omogucite pustanje na slobodu onih koji se jos uvek nalaze na izdrzavanju kazne zatvora."

U Beogradu 6. juna 1986. godine

Odbor za obranu slobode misli i izrazavanja:

akademik Matija Beckovic

akademik prof. dr. Dimitrije Bogdanovic

dr. Kosta Cavoski

Dobrica Cosic

prof. dr. Andrija Gams

dr Ivan Jankovic

prof. dr. Neca Jovanov

akademik prof. dr. Mihajlo Markovic

akademik Dragoslav Mihajlovic

Borislav Mihajlovic - Mihiz

akademik prof. dr. Nikola Milosevic

Tanasije Mladenovic

akademik dr. Gojko Nikolis

akademik prof. dr. Predrag Palavestra

akademik Mica Popovic

akademik prof. dr. Radovan Samardzic

akademik Mladen Srbinovic

akademik prof. dr. Dragoslav Srejovic

akademik prof. dr. Ljubomir Tadic

U ime Odbora

Ljubomir Tadic

kakvi teroristi i kakvi bakraci ,   ti sonda radis propagandu dzabe .    covjece javi se amerima oni za to sto ti radis godisnje izdvajaju milijarde dolara 

stos e tice ovih "terorista" koji su navodno cecenskog porijekla ,   pa , vidi se na njima da su neki glumci , ko onaj u francuskoj sto su ispucali na njega 3 kamiona metaka ,   a na kraju se ispostavilo da je bio njihov obavjestajac ..  

fuj--      budi iskran Sonda , kazi da ne volis islam kao vjeru i da ti se povraca na svakog muslimana,.       a ne ovako sve nesto ,sa strane stilcas ,  ne zna covjek sta hoces 

znas li ti sta su MUNAFICI  ,(licemjer)   kategorija ljudi koja se u svim sistemima,vjerama  smatraju najgorom sortom ljudi ,

sve se vise kitis Munafickim osobinama ....  ako nesh da budes musliman -   budi bar slobodan covjek  ,Fer  itd..    

koliko svaba poznajem koji nece da budu muslimani  ,ali ne mute ,ne lazu i ljudine su , a o islamu svakako sve najbolje kazu ,bez imalo stida ...

a tiiiiii   Sonda ,  ti si se specijalizovao ,cim se islam spomene da presijes Talibane direktno u islam ili neke teroriste itd...    prica ti je za bljak.. jarane

Na koje vrijeme mislis? Proslo,sadasnje ili buduce ...!!

Sadašnje prema budućem. O prošlosti su ispisani romani na ovom forum. :D

Iksic,ti si popusio cigaretu koja s e zove terorizam i ti si onaj zagrizeni terorista.Ti nikad ne mozes biti normalan covjek,kulturan kao i svi kulturni ljudi.U tvojoj tikvi samo odzvanja alahuekibar,tekbir,lahilahi ilala,iksic je budallla,kolji pali u ime islama,ubi zakolji sve sto nije islamsko a imate i svoje pandane koji se ni za jotu ne razlikuju od vas mundzos-talibana.
 iksic evo tvoje multietnicke Armije Bosne i Hercegovine,zalosno..

lahe,lahe handrlja,lahe lahe mandrlja.IKsic,ti si dijelioo one Kur'ane besplatno po njemackoj,vidjeli te ljudi i uslikali.

Kao papagaj si, vazda se ponavljas sa istim video clipovima i svi su teroristi za tebe koji te ubise u pojam i koji ti grce to malo mozga, i sad vi vidite iz prilozenog ovog skolovanog autonomasa kako je nacitan haha, jel to babina skola, ,

moje misljenje o Sondi je da on po nekad ima stvarno dobrih argumenata za ono sto govori , ali on na zalost ubacuje neki zargon u cjelu pricu ,  koji ja ne razumijem. ,

Sonda to ti se zove vjerska netrpeljivost,

kakvi teroristi i kakvi bakraci ,   ti sonda radis propagandu dzabe .    covjece javi se amerima oni za to sto ti radis godisnje izdvajaju milijarde dolara 

stos e tice ovih "terorista" koji su navodno cecenskog porijekla ,   pa , vidi se na njima da su neki glumci , ko onaj u francuskoj sto su ispucali na njega 3 kamiona metaka ,   a na kraju se ispostavilo da je bio njihov obavjestajac ..  

fuj--      budi iskran Sonda , kazi da ne volis islam kao vjeru i da ti se povraca na svakog muslimana,.       a ne ovako sve nesto ,sa strane stilcas ,  ne zna covjek sta hoces 

znas li ti sta su MUNAFICI  ,(licemjer)   kategorija ljudi koja se u svim sistemima,vjerama  smatraju najgorom sortom ljudi ,

sve se vise kitis Munafickim osobinama ....  ako nesh da budes musliman -   budi bar slobodan covjek  ,Fer  itd..    

koliko svaba poznajem koji nece da budu muslimani  ,ali ne mute ,ne lazu i ljudine su , a o islamu svakako sve najbolje kazu ,bez imalo stida ...

a tiiiiii   Sonda ,  ti si se specijalizovao ,cim se islam spomene da presijes Talibane direktno u islam ili neke teroriste itd...    prica ti je za bljak.. jarane

Hanzo,ljudino,postenjacino. Ja da bi bio slobodan covjek,moram ignorisati religiju/e.Religije ne dozvoljavaju slobodu pojedincu i pravo na njegovo samostalno donosenje nekih odluka.Ja,poslije svega ovog sto se desilo,sto se desavalo i sto ce se tek dogadjati ne zelim biti pripadnik ni jedne religije na ovom svijetu. I,da znas kako se covjek bolje osjeca bez religije. Hanzo,ruzne stvari dolaze iz islama,te ruzne stvari dolaze od ljudi koji za sebe tvrde da su muslimani.Sad mi ne mozes spocitavati da takve ruzne stvari nemaju veze sa islamom.Imaju,jer ovi ljudi kazu da su muslimani.Odmah da se razumijemo,ima ruznih stvari koje dolaze i iz drugih religija ali po mom misljenju Islam prednjaci ispred ostalih religija.Ako ti potvrdis,da to sve ruzno sto se desava,nema veze sa islamom,ko je onda zakazao,zasto se javno ne ograde od takvih pojava i zasto ne eliminisu takve stvari iz svog islamskog drustva i stvarno pokazu svijetu na primjeru.Gdje je onda ona bolja i ljepsa slika Islama. Zasto se uzvikuje Bozje ime kad odrubljuju glavu,zatvoreniku,osudjeniku.Gdje su najbrutalnije scene klanja nego bas u islamskim drustvima.Gdje je islamski moral,stil,postenje i savrsen nacin zivota.Hanzo,realnost je surova.Citas li bolan kako bogati seici iz Saudijske Arabije upadaju u izbjeglicke kampove sirijskih izbjeglica,ponekd kupe a najvise otimaju djevojcice od dvanaest godina i odvode ih u nepoznato,obecavajuci im najljepsu buducnost.Poslije ih siluju i vracaju nazad u izbjeglicki kamp.Isto se slucaj desi i sa onima koje su kupljene za nekoliko dolara,bivaju silovane i vracene njihovim roditeljima. Sad ces mi vjerovatno reci da to nisu muslimani.Jesu,jesu muslimani.Samo mi za njih nismo muslimani,razgovarao sam sa njima,vodio polemiku,da ti znas koji su to farizeji(prevrtljivci)to nije za povjerovati. Svi su oni kolektivno isti.Primjecujem da i ti naginjes prema vjeri,mozda si i vjerski sluzbenik(hodza) nije vazno,to je tvoj izbor i postujem tvoj izbor ali ostavi druge da slobodno zive i bez religije i bez Arapa. I za kraj jedno pitanje za tebe;Da li je postojao zivot prije stvaranja ove nase planete???

Kad mi odgovoris na ovo pitanje,onda cemo nastaviti sa razgovorom.Vidim da nisi neki ekstreman covjek i da volis vise razmisljati nego prihvatati neke pogresne cinjecice zdravo za gotovo.

http://www.cazin.net/bih/48375-mediji-i-politicari-u-rs-krivicno-goniti-suljagica-suljagic-bice-nas-100-000-na-izborima-2014.html

ovako se vodi politika,neka se ugledaju nasi politicari koji sve ove godine vladaju za narod  a protiv naroda,ovako se rusi republika prcka...hanzonehatori jarane ovog sondu je pojela Americka propaganda sve sto je Muslimansko i lose je,on ti osudjuje nekog koga ni nezna i vrijedza a propalica nemoze biti veca,kazem ti covjek je plodno tlo kao spuzva upija sve ono sto je lose za ljudsku rasu,ili to samo na ove babine dijeluje,jer svi isti do jednog,sve Muslimani Bosanci Krajisnici do juce kopali orali i cizme na nogama kao i ona masa ljudi sto ih je babo opet zahebo i pogodno tlo za ostvarivanje ciljeva,lijepo je imati cilj i uciti nesto pametno i pobjeci iz cizama i Krajiskih njiva ali ovi su pretjerali,kad treba naj veci su Muslimani a i naj veci izdajnici kad treba...

Edited by x-men

Uhapšen je i drugi osumnjičeni atentator u Bostonu. Ustrijeljen kroz ždrijelo i jezik. Što znači da taj čovjek nikad neće moći ispričati svoju verziju događaja, da li je to zaista učinio i ako jeste, zašto. 

pa mora se proliti jos krvi a da se ne dokaze zasto i da li su njih dvojica uopte krivi za to,opirat ce se normalan covjek je je poznato da te okrive bio kriv ili ne,bolje se opirati ljudski nego da te neljudski okrive...

Izgleda da će biti kao što sam i predvidio, "zvanična verzija" će biti jedina verzija događaja.

• Upvote 1

Uhapšen je i drugi osumnjičeni atentator u Bostonu. Ustrijeljen kroz ždrijelo i jezik. Što znači da taj čovjek nikad neće moći ispričati svoju verziju događaja, da li je to zaista učinio i ako jeste, zašto. 

Dati mu onaj tamić ko Stivenu Hokingu i neka odapne šta ima.

FBI je u petak izjavio da, nakon dojave strane vlade prije dvije godine, u razgovoru s Carnajevim, provjerom njegovih putovanja, aktivnosti na internetu i ličnih druženja, tada 'nije utvrđena bilo kakva teroristička aktivnost'.

Majka 26-godišnjeg Tamerlana, Zubeidat Carnajeva, za televizijsku je postaju Russia Today izjavila da vjeruje da je njen sin nevin i da mu je slučaj podmetnut. 'Njega je FBI nadzirao tri do pet godina', rekla je. 'Znali su što moj sin radi, znali su koje internetske stranice posjećuje', rekla je u telefonskom razgovoru iz Mahačkale u Dagestanu.

Dala je naslutiti da su je djelatnici FBI-ja posjetili u njenom domu dok je još živjela u SAD-u i rekli joj da je Tamerlan 'u stvari vođa ekstremista i da ga se plaše'.

Oni su jednostavno morali njih smaknuti,potrefili se na nezgodno mjesto u nezgodnom trenutku i ne treba Amerima i propagandi mnogo da nekom nesto nalipe...

Hanzo,ljudino,postenjacino. Ja da bi bio slobodan covjek,moram ignorisati religiju/e.Religije ne dozvoljavaju slobodu pojedincu i pravo na njegovo samostalno donosenje nekih odluka.Ja,poslije svega ovog sto se desilo,sto se desavalo i sto ce se tek dogadjati ne zelim biti pripadnik ni jedne religije na ovom svijetu. I,da znas kako se covjek bolje osjeca bez religije. Hanzo,ruzne stvari dolaze iz islama,te ruzne stvari dolaze od ljudi koji za sebe tvrde da su muslimani.Sad mi ne mozes spocitavati da takve ruzne stvari nemaju veze sa islamom.Imaju,jer ovi ljudi kazu da su muslimani.Odmah da se razumijemo,ima ruznih stvari koje dolaze i iz drugih religija ali po mom misljenju Islam prednjaci ispred ostalih religija.Ako ti potvrdis,da to sve ruzno sto se desava,nema veze sa islamom,ko je onda zakazao,zasto se javno ne ograde od takvih pojava i zasto ne eliminisu takve stvari iz svog islamskog drustva i stvarno pokazu svijetu na primjeru.Gdje je onda ona bolja i ljepsa slika Islama. Zasto se uzvikuje Bozje ime kad odrubljuju glavu,zatvoreniku,osudjeniku.Gdje su najbrutalnije scene klanja nego bas u islamskim drustvima.Gdje je islamski moral,stil,postenje i savrsen nacin zivota.Hanzo,realnost je surova.Citas li bolan kako bogati seici iz Saudijske Arabije upadaju u izbjeglicke kampove sirijskih izbjeglica,ponekd kupe a najvise otimaju djevojcice od dvanaest godina i odvode ih u nepoznato,obecavajuci im najljepsu buducnost.Poslije ih siluju i vracaju nazad u izbjeglicki kamp.Isto se slucaj desi i sa onima koje su kupljene za nekoliko dolara,bivaju silovane i vracene njihovim roditeljima. Sad ces mi vjerovatno reci da to nisu muslimani.Jesu,jesu muslimani.Samo mi za njih nismo muslimani,razgovarao sam sa njima,vodio polemiku,da ti znas koji su to farizeji(prevrtljivci)to nije za povjerovati. Svi su oni kolektivno isti.Primjecujem da i ti naginjes prema vjeri,mozda si i vjerski sluzbenik(hodza) nije vazno,to je tvoj izbor i postujem tvoj izbor ali ostavi druge da slobodno zive i bez religije i bez Arapa. I za kraj jedno pitanje za tebe;Da li je postojao zivot prije stvaranja ove nase planete???

Kad mi odgovoris na ovo pitanje,onda cemo nastaviti sa razgovorom.Vidim da nisi neki ekstreman covjek i da volis vise razmisljati nego prihvatati neke pogresne cinjecice zdravo za gotovo.

Nisam hodza ,hvala bogu -    pitas zasto  je "muslimansko" drustvo takvo ?  Takvi su zbog toga sto nemaju ni osnovno znanje o islamu ,  takvi su sto su se odali materijalizmu u potpunosti ,  takvi su sto je njihovom neznanjau rezultiralo apsolutno svrgnjavanje sustinskog islama , sve vjernici a sekularizam obozavaju ,    ne moras mi pricati o danasnjem arapskom licemjerstvu ..    poenta je da sve to sto "muslimani"  takozvani ,.rade nemaju vjerski dokaz za to "

zaista nema dokaza u vjeri islamu da covjek moze odvest djevojcicu sa obecanjem da je zeni , pa je nakon toga vratit ..    ovo je samo jedan primjer -     kaos to za ovo nemaju dokaz u objavi tako nemaju nizasto dokaz sto rade ,,,

ti ih sve nazivas muslimanima -    a , ja tebe pitam :  "na osnovu cega su muslimani kad ne poznaju osnovno islamsko ucenje niti se pridrzavaju osnovnih pravila ?   vec samoim je na jeziku , i lupajus e u prsa poput nas Bosnja  /kako su musliman ....    a kad im postavis dva pitanje ,on (Bosnjo/Arap/Turcin) pojma nema sta ga pitas ,..          Danas ljudi koji se pripisuju islamu zlostavljaju i zloupotrebljavaju vjeru , iz svog ne znanja ..  

TI to sve vidis ali ne znas objasniti , tvoj problem je stos i sve one koji se pripisuju islamu zaista svrstao u muslimane -  sto i nije pogresno jer sami se izjasnjavaju tako ,   ali pitanje je koliko su ti ljudi zaista sustinski muslimani ,   a ja i ti znamo da su to ama bas nikakvi muslimani .. al haj eto ..   svi se mi previse MUSLIMANAMO   a , veze nemamo sa islamom i pravim muslimanima .

Ali , Sonda  ovdje je tema Politika  i mislim da nije bas Ok ,da pisemo o vjeri ..  pitao si me odgovorio sam ,  al nemoj vise .-.-    :codemafia:

Reci ti nama , sta nam politicari danas rade i koliko smo nagrebusili  ?!   :vinsent: