Jump to content
Banjaluka

Politika, pod razno...

Recommended Posts

sta je dnz stranka dala svojim pristalicama od osnivanja ?

Onda pozuri satom Alijinom slikom,ja evo nisam dva dana isao u WC pa cu se strpiti i treci dan da se posteno istovarim na sliku.

haj Doktoru mozda ti je narasto jedan Tumor ili Rak u debelom crijevu.Kad budes srao gledaj dobro svoja govna i reci

mi je si li video krv.?

• Upvote 1

Od ovakve Bosne i Hercegovine dizu ruke i najumniji ljudi iz reda bosnajckog naroda.Sva bosnjacka elita vapi za onima koji ce pokrenuti ponovni proces ujedinjenja nove Jugoslavije. Vide ljudi da ovo vise ne ide ovako i mislim da je jedini nacin da BiH opstane da se formira nova Jugoslavija.

Sa SDA,Cericem,raznim Cengicima,Tihicem,Bakirom,Muhicem,Zukorlicima,nekim svjetskim bosnjackim kongresima Bosna od eu 3pm po brzom postupku.

http://www.novimagazin.rs/vesti/jugoslaviju-rasturili-hohstapleri

hohstapleri su Alija Izetbegovic,Franjo Tudjman i Slobodan Milosevic sa svojim hohstaplerima.

E,jebi ga generale,zar ti je toliko vremena trebalo da to shvatis ili si isao linijom manjeg otpora pa sutao cijeli ovaj period.Zasto tako nisi odmah izjavio po povratku one ljudske splacine Alije Izetbegovica,uhapsio ga i objesio na sred Bas-carsije.

http://www.haber.ba/vijesti/bih/38656-armija-rbih-je-dobila-rat-politicari-su-potpisali-kapitulaciju.html

Tek tada bi tvoja prica imala smisla,ovako je to samo presipanje iz supljeg u prazno.

Auuuuuuu,Bosnjaci.! Pa sta vam se bolan ovo dogadja? Da mozda nije kod ovog covjeka povrijedjena njegova sujeta? Znam ja vas,jebo vas...!!!! svi bi vi najradije volili biti: seici,age,begovi,sultani,veziri,reisi,mule,sejhovi,Talibani,dzihadlije,Vehabije. A znate li zasto bi to zelili biti? Evo ja cu vam kazati,zbog toga sto ste nedrzavotvoran narod,sto dajete vjeri mjesto ispred drzave,sto vam je vjera vaznija od drzave.Pet stotina godina ste zivjeli u vjeri bez drzave i to je ostavilo strasne posljedice na vas mentalni sklop.Zato ste u ovom ratu radije isticali vjerske simbole nego drzavne simbole.U brigadamo je bilo i vodova koji su nosili crnu zastavu Saudijske Arabije uz vjersku islamsku zastavu a to je svijet sve sa distance posmatrao i slikao kao dokaz.I danas se kobajgi borite za cjelovitu i jedinstvenu Bosnu i Hercegovinu.Pihhh!! kome vi bolan prodajete rogove u vreci. Kad bi vam dali cijelu Bosnu i Hercegovinu da se odreknete samo Tekbira,vi bi samo odmahnuli rukom i kazali,haj' ba jeste li normani,jebo Bosnu,daj te vi nama sto vise tekbira!! Ne Bih dalje sad trenutno o ovome,bice vremena,da se na eglenisemo i na kraju poselamimo,ovako ili onako.Zavisno kako ko bude u kakvom raspolozenju.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/nedzad-latic-digao-ruke-od-svjetskog-bosnjackog-kongresa/130416049

Ne znam,imam osjecaj da je brat prefriganiji,a Nedzad brzopleto uleti u nesto i brzo se pokaje,..od Alije I. do bivseg reisa Serića i Zukorlica,...jednostavno, vjerovatno se osjeca izdanim kada stvarno upozna s kim ima posla,- mozda ipak nije toliki lupez i pokvarenjak kao oni sa kojima se dobar dio zivota vezao,( u muslimansku halku i muslimanski povijesni krug)- to je moj osjecaj bez nekog dubljeg analiziranja i poznavanja lika i djela N.L.

Hajmo rasip i ugasite svicu,ne zaboravite vrata za sobom zakljucati.

tebi bi bilo bolje da ides raditi i da se neubijas politikom,da se malo posvetis svom zivotu i da se ides lijeciti pametnije bi ti bilo,jer zaglibio si i mrznja te pojede...

Evo je, koja je dosla tobe i vraca se svojim korijenima.Ova se je izgleda odhrvala Alijinoj islamskoj indoktrinaciji,islamizaciji i Deklaraciji,i dzematskim politikama po inostranstvu,gdje nista pametno cuti osim,tandrlja-mandrlja,nas Muhamed nosijo kratle hlace i sandale ispletene od palmina lisca. 

http://www.klix.ba/vijesti/kultura/-kraljevstvo-bijelih-ljiljana-bajka-o-zivotu-posljednje-bosanske-kraljice/130416058

Edited by Banjaluka

Prozivati ljude je jedna stvar, a miješati članove porodice je druga. Neukusno i nedozvoljeno. Zbog toga sam obrisao jedan dio tvog posta.

Prozivati ljude je jedna stvar, a miješati članove porodice je druga. Neukusno i nedozvoljeno. Zbog toga sam obrisao jedan dio tvog posta.

Ja mislim da se ti mijesas i kad treba i kad netreba i gdje treba i gdje ne treba. Ako si izbrisao jedno (u vezi Lucky-a, nisi trebao brisati moje,o mojim clanovima.Vjerovatno ti smetaju imena Katarina i Borna. NIko vam nije kriv sto se historija poigrala sa vama.Mesa Selimovic vas je opominjao,upozoravao ali nije vrijedilo i na kraju covjek digao ruke od vas.Ja nisam nikoga uvrijedio,sa svojim pitanjem,nego kad se vec toliko kurcite s tim bosnjastvom pa dajte jednom pocnite popunjavati onaj dio historije koji vam fali i kojeg se nerado sjecate,zasto,sta je tome razlog??Ja koliko znam Dobre Bonjanke(Bosanke) se nikad nisu zvale,Hasibe,Munire,Tatle,Rahmane,Dzevahira,Hadzara,Sefkija,Tunzile.

Ne smetaju meni nikakva imena, ovdje je jasno da tebi smetaju neka. Ja se ne stidim onoga što sam, moja istorija je takva kakva je, moja porodica isto tako. Neke stvari ne možeš da biraš, već se rodiš u takvim okolnostima, neke možeš tokom života da promijeniš. Ako si ti nešto promijenio, čestitam, drago mi je da te to čini sretnim, ali nema potrebe da drugima soliš pamet.

Još jednom ponavljam, pravila foruma se moraju poštovati, ako je šta nejasno, prostudiraj ih malo, ako imaš pritužbe na moj rad ili objektivnost, imaš mogućnost da se žališ administratorima. Ja za ovo ne dobijam pare niti političke poene kod bilo koje stran(k)e, već radim iz dobre volje u interesu foruma.

NIko vam nije kriv sto se historija poigrala sa vama

Sa nama? Kamo sreće da se istorija poigrala samo sa nama. Neki su prošli još i gore. Mnogo gore. Na kraju krajeva, zašto bi nam neko bio kriv. Istorija je dinamična, carstva nastaju i prolaze, narodi se rađaju i nestaju. Ljudska rasa ostaje. Civilizacije se mijenjaju. Ono što je juče bilo normalno, danas nije.

Preporučio bih ti da čitaš malo Hegela, njegovu dijalektiku. Možda zvuči malo prepotentno, ali mislim da bi ti zaista pomoglo da shvatiš da su jedino promjene vječne.

To što su nekad bile Kristina i Borna (Kristina, btw. nije Slovensko ime, već hrišćanska izvedenica, ženska verzija za Krista, tako da je i to preuzeto odnekud, ali nema veze), spletom istorijskih okolnosti su možda i postale Fadila i Hatidža. Jednom možda budu Lin-Hu i Kwan-Lu, ko zna? Niko ne zna šta donosi vrijeme, i koji vjetrovi će puhati ovom našom vjetrometinom.

Ja se ne palim na srpsku teroriju povratka na "veru pradedova", niti hrvatski pandan, jer su isto tako kvarne i lažne. Svi smo mi (ili bar većina od nas) Sloveni, južni, i ako ćemo pravo, imali smo nekad davno svoje bogove i svoju religiju. To smo ostavili i priklanjali se drugim religijama, milom ili silom. To se počelo dešavati već u 6. ili 7. vijeku i još i danas traje. I šta ćemo sad? Hoćemo li se još jednom, po ko zna koji put u istoriji poklati oko toga čija je vjera jedina ispravna? 

Edited by Banjaluka

Jedna ispravka: gore sam napisao Kristina umjesto Katarina. Ali ne mijenja stvar, poenta je jasna.

I, dečki? Šta ima novo na političkoj sceni BiH? :D

I, dečki? Šta ima novo na političkoj sceni BiH? :D

Sve sam go lopov. Ali to i nije ništa novo.

Od ovakve Bosne i Hercegovine dizu ruke i najumniji ljudi iz reda bosnajckog naroda.Sva bosnjacka elita vapi za onima koji ce pokrenuti ponovni proces ujedinjenja nove Jugoslavije. Vide ljudi da ovo vise ne ide ovako i mislim da je jedini nacin da BiH opstane da se formira nova Jugoslavija.

Sa SDA,Cericem,raznim Cengicima,Tihicem,Bakirom,Muhicem,Zukorlicima,nekim svjetskim bosnjackim kongresima Bosna od eu 3pm po brzom postupku.

http://www.novimagazin.rs/vesti/jugoslaviju-rasturili-hohstapleri

hohstapleri su Alija Izetbegovic,Franjo Tudjman i Slobodan Milosevic sa svojim hohstaplerima.

jop,tu si u pravu

neprastam Gen.Dudakovicu do danas,sto nije prvo bombardovao Velku Kladusu,pa onda vas zarobijo.

Imas nevjeratnu srecu,sto sam u kontrolu pod Admina jer bi ti pokazao stvari,koje ni ti nebi vjerovao

da bi mogao klimati usima.

Slozi se sudbinom,tvoja zlatna vremena kao kradljivac u autonomiji su prosli i ti si ko i tovj Babo izgubili.

Nije mi potrebno da ti saljem Kletvu s Tumorom,ti si psihicki gotov.Nadam se samo da ce ti

isto jednog dana pukanti film,pa da hodas amok kao onaj terorist u srbiji.

muahahahaha,..ali budi makar posten i ubi samo svoje.

• Downvote 1

jop,tu si u pravu

neprastam Gen.Dudakovicu do danas,sto nije prvo bombardovao Velku Kladusu,pa onda vas zarobijo.

Imas nevjeratnu srecu,sto sam u kontrolu pod Admina jer bi ti pokazao stvari,koje ni ti nebi vjerovao

da bi mogao klimati usima.

Slozi se sudbinom,tvoja zlatna vremena kao kradljivac u autonomiji su prosli i ti si ko i tovj Babo izgubili.

Nije mi potrebno da ti saljem Kletvu s Tumorom,ti si psihicki gotov.Nadam se samo da ce ti

isto jednog dana pukanti film,pa da hodas amok kao onaj terorist u srbiji.

muahahahaha,..ali budi makar posten i ubi samo svoje.

REMZERAZGUDINE;

http://publicshaming.tumblr.com/

JEBO TI IME SVOJE KAD JE TAKO LIJEPO.

Budala i krivih drva nikad neće nestati, pa zašto bi ih bilo manje u Americi nego u bilo kom drugom dijelu svijeta?

Svi ovi idioti kojima je žao što nije uspio atentat i koji mrze svog predsjednika (s pravom ili ne, to je dobrobit demokratije), bi bili prvi da osude napad (da je uspio) i svi bi složno urlali: "pobijte muslimane" (dežurne krivce našeg vremena). 

Budala i krivih drva nikad neće nestati, pa zašto bi ih bilo manje u Americi nego u bilo kom drugom dijelu svijeta?

Svi ovi idioti kojima je žao što nije uspio atentat i koji mrze svog predsjednika (s pravom ili ne, to je dobrobit demokratije), bi bili prvi da osude napad (da je uspio) i svi bi složno urlali: "pobijte muslimane" (dežurne krivce našeg vremena). 

Pretpostavljao sam da bi to mogli biti samo muslimani ali ipak zbog istine nisam htjeo odmah donijeti sud ko bi to mogao biti.Na zalost,moja se sumnja obistinila i sad ce muslimani u Americi povuci macka za rep.Nikako ne mogu razumjeti,ovakve ljude,vole ziviti na zapadu,a u dnu ga duse mrze,mrze nacin zivota,mrze slobodu govora,mrze demokratiju,mrze mnoge stvari u zapadnim zemljama.Zasto dolaze u zapadne zemlje kad ih mrze.Ne rekose dzaba da je religija opijum za narod a ovi mladi ljudi su vjerski indoktrirani od malih nogu
http://www.avaz.ba/globus/svijet/napad-u-bostonu-izvrsila-braca-dzokhar-i-tamerlan-tsarnaev

indoktrinirani,ispravka

• Upvote 1
  • Downvote 1

Eh..!! Hvala ti Boze da je ovo napisao muslimanski list Preporod.Kad ja ovako nesto napisem,pojedinci sa ovog foruma ospu drvlje i kamenje po meni.

http://www.preporod.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2972

Evo,drugovi/gospodo ovo su vam Izetbegovici,pa vi sad nastavite sa pljuvanjem svakoga ko kaze da je stari smrad Alija Izetbegovic a (saucesnik mu je bio i Haris Silajdzic)izdao Bosnu i Hercegovinu u Dejtonu.Sta jos treba da se dogodi da ovi zaslijepljeni ljudi progledaju i shvate da je Bosna izdana.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Pretpostavljao sam da bi to mogli biti samo muslimani ali ipak zbog istine nisam htjeo odmah donijeti sud ko bi to mogao biti.Na zalost,moja se sumnja obistinila i sad ce muslimani u Americi povuci macka za rep.Nikako ne mogu razumjeti,ovakve ljude,vole ziviti na zapadu,a u dnu ga duse mrze,mrze nacin zivota,mrze slobodu govora,mrze demokratiju,mrze mnoge stvari u zapadnim zemljama.Zasto dolaze u zapadne zemlje kad ih mrze.Ne rekose dzaba da je religija opijum za narod a ovi mladi ljudi su vjerski indoktrirani od malih nogu
http://www.avaz.ba/globus/svijet/napad-u-bostonu-izvrsila-braca-dzokhar-i-tamerlan-tsarnaev

indoktrinirani,ispravka

Ovo je zvanična verzija. Što opet ne mora da znači da je to istinita verzija. Vrijeme će pokazati.

Muslimani koji žive na zapadu, pogotovo u Americi, su prihvatili pravila ponašanja u novoj zemlji. To se od svakog očekuje. Sada, što nečija žena hoda zamotana, ili ljudi idu u džamiju, je stvar ličnog izbora i ne vidim tu nikakav konflikt sa domaćim običajima. Kao što ti je vjerovatno poznato, Ameriku su stvorili puritanci (protestanti) kojima je bio onemogućen opstanak u tadašnjoj Evropi, pa su se masovno iseljavali u Ameriku. Američkim ustavom, koji je donesen 1776. a na snazi u gotovo istom obliku i danas, jedno od temeljnih prava je sloboda vjeroispovjesti. Pod tom slobodom se smatra da možeš da ispovijedaš svoju vjeru i moliš se svom bogu, a da ti to niko ne može zabraniti.

Vremenom se Amerika podijelila na sekularnu i religioznu. Religioznom Amerikom haraju mnogo gore pojave nego što su to američki muslimani. Militantne hrišćanske grupe su mnogo veći problem po bezbjednost američke države i građana. O ostalim državama i da ne govorimo, toliko rasizma i mržnje ima u njihovoj retorici.

Ovo sa atentatom je u mojim očima vrlo klimava stvar. Imamo fakta: dvije bombe iz domaće radinosti su eksplodirale, tri osobe su poginule, sedamnaest ih je ranjeno, danas je poginuo jedan policajac i jedan od dva osumnjičena. To su fakta. Ali sve ostalo je na vrlo tankim osnovama.

Čečeni na mrze Amerikance. Možda ih ne vole zbog njihove podrške Izraelu i onog što su činili i čine u iraku i Afganistanu, ali ih sigurno ne mrze jer su ih podržavali u ratu protiv Rusa. Ruse, na drugoj strani, mrze. Mrze ih toliko da bih prije očekivao nove bombe u moskovskoj podzemnoj željeznici, nego u nekom američkom ili evropskom gradu. Na drugoj strani, ni Rusi nisu toliko naivni da isceniraju ovako nešto providno, da bi time ocrnili Čečene u američkim očima. Ne na američkoj teritoriji, možda negdje na neutralnom terenu. Ostaje pitanje: kome je ovo zaista bilo u interesu?

Dalje, islamski terorizam je do sada jasno pokazao postojanje određene metodologije. Dakle, samoubica sa pojasom u koji je ugrađen eksploziv, koji ide sam u najveću masu ljudi i tamo detonira, žrtvujući i svoj život. Ovdje nema samoubice. Netipično.

Recept za ovaj tip bombe je objavljen na al-Kaidinom sajtu prije par godina, ali je ubrzo preuzet i objavljen i na sajtu Stormfront (zajednički forum ekstremne desnice, da ne kažem neonacista i neofašista). Time se širi krug osumnjičenih.

Moguće je da su čečenska braća instalirali ove dvije bombe, ali je isto tako moguće da je jedan od njih poginuo a da je drugi trenutno Americas Most Wanted, a da nije ni svjestan zbog čega. Najlakše će biti, ako i njega ubiju, jer će u tom slučaju "zvanična verzija" biti jedina verzija.

• Upvote 2

@Sonda, šta se dešava u Kladuši? Kud nju politika odvede? :D