Jump to content
Banjaluka

Politika, pod razno...

Recommended Posts

Za sve ovo je Amerika kriva :-)

• Upvote 1

Za sve ovo je Amerika kriva :-)

Ti se ne računaš, ti si neuračunljiv k'o i ja. :)

Ne znam ko je kriv. Vidim ko profitira od ovog. Profit je ostvario ptije svih ovaj Challie koji je imao tiraž Vesele sveske, a danas ne samo da ima tiraž tri miliona, danas svi o njemu bruje i prikazuju njegovu naslovnicu u svakoj zemlji koja ima MSM (mainstream medije) ili one medije koji se smatraju da imaju apsolutnu istinu. Sve osim onog što oni kažu biće teorija zavjere. Profit su ostvarili i oni čijim zemljama je prijetilo širenje Islama. Njihov profit ne može se gledati nominalno, ali imaju sad bolje karte za borbu protiv islamizacije.Mnogo je kontradiktornosti u ovom slučaju, ali nama ne ostaje ništa nego da vjerujemo MSM

Smatram da je pogrešno ubiti nekog nekog zbog nečeg što napiše ili naslika. S te strane, ovaj atentat je sam po sebi gnusan i kriminalan čin koji se ničim ne može opravdati.

Na drugoj strani, medijska hajka protiv muslimana koja se trenutno digla u "slobodnom i demokratskom" svijetu nema ništa da radi sa slobodom govora, štampe, umjetničkog izraza ili satire. Sloboda da se vrijeđa jedna određena grupa ljudi vrijedi samo ako se vrijeđaju muslimani, ali ne vrijedi za hrišćane (Obama se nije pojavio na onom mitingu podrške da se ne bi zamjerio hrišćanskoj desnici u vlastitoj zemlji- karikature koje prikazuju Isusa su još i gore od onih koje prikazuju Muhameda), o Jevrejima da ne govorimo, isto vrijedi za homoseksualce...

Ne znam za ostale, ali ja ne vidim da se taj magazin bavio novinarstvom, umjetnošću, satirom ili bilo čim drugim osim bljuvotinama usmjerenim na vrijeđanje drugih, gdje je uvreda jedina svrha, samo zato što im se može.

Što se tiče "slobode govora i mišljenja", ekspresno je pohapšeno oko 50 osoba u Francuskoj koji su podržali atentat putem socijalnih mreža (idioti, 1.zbog samog čina u sebi,2.zato što vjeruju socijalnim medijima,3.zato što vjeruju da postoji privatnost), a prvi od osuđenih je već dobio 4 godine zatvora za nešto što se u bivšoj državi zvalo verbalni delikt, čijim odsustvom se do sada hvalio zapadni svijet.

Licemjerje i profit na ljudskoj tragediji.

jes-jes Amerika je kriva

ako se ispravno gleda,onda nema sumnje da su Amerikanci najveci terroristi u svijetu a optuzuju drugi,ako se ne sloze s njima i nece da njima liznu guzicu.To je sve bolestno i treba nji sviju ubiti sa prirednom katastrofom,ja bi volio jedan posteno dobar Armageddon.

To se po naški kaže tražili ste gledajte :D

De i ti isto nekad ko Lindblad reci da je Amerika kriva pa će more biti ravno :D 

To se po naški kaže tražili ste gledajte :D

De i ti isto nekad ko Lindblad reci da je Amerika kriva pa će more biti ravno :D

Krivo je more.

Problem sa imanjem muda je nemanje moći. :(

Inače, niko ne kaže za nekog moćnog da ima muda, nego "može im se".

Koliko god da mi je diskutabilan saff, još mi je diskutabilniji J.M. Le Pen. CH se prije desetak godina zalagao za zabranu Nacionalnog Fronta (čiji vođa i osnivač je Le Pen bio) koji je organizacija zasnovana na mržnji prema strancima, naročito muslimanima, jevrejima (koji u Francuskoj odavno nisu stranci) i Romima. Le Pen im to niti je oprostio, niti zaboravio.

Slažem se u jednom, ni ja nisam Čarli, ali tu prestaju sličnosti. Ovakve tipove niokad ne bih birao za saveznike.

Problem sa imanjem muda je nemanje moći. :(

Inače, niko ne kaže za nekog moćnog da ima muda, nego "može im se".

Tačno, muda ima onaj ko se suprotstavlja većem i snažnijem.

Hajmo malo na domaću pAlitiku :)

Međustranačkom raspodjelom ministarstava u Vladi USK-a, između Stranke demokratske akcije i Demokratske fronte, općinskoj organizaciji SDA Bužim je pripalo Ministarstvo za pitanja boraca i ratnih vojnih invalida.

Izvršni odbor OO SDA Bužim je uputio svoj prijedlog za ministra navedenog resora, a radi se o Abidu Mulaliću, potvrđeno je za buziminfo.ba u bužimskoj Stranci demokratske akcije.

Mulalić trenutno obnaša funkciju predsjedavajućeg Općinskog vijeća općine Bužim.

Ovaj prijedlog će biti i potvrđen sutra (subota) na sjednici Kadrovske komisije KO SDA USK i Izvršnog odbora KO SDA USK.

Kao budući ministri u Vladi USK-a, se nezvanično spominju Husein Vilić (SDA) za ministra poljoprivrede, a policije Senad Kljajić – penzionisani brigadir iz Sanskog Mosta. Prema istim informacijama, budući ministar za građenje i prostorno uređenje mogao bi biti Davor Župa, predsjednik DF-a Bihać i uposlenik Stanouprave. Ministrica finansija mogla bi biti Ljiljana Mehić (DF).

Domaća politika je kao "Druga liga zapad" kad Bakšiš igra derbi protiv Sloge iz Kralja,,,,

A Ljilja od babe ??? :D

Edited by Ciklama

Kandidat za ministra unutrašnjih poslova USK-a – Senad Kljajić (SDA),
- Kandidat za ministra za pitanja boraca i ratnih vojnih invalida USK-a - Abid Mulalić (SDA),
Kandidat za ministra poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva - Husein Vilić (SDA),
- Kandidat za ministra obrazovanja, nauke, sporta i kulture – Adis Muharemović (SDA),
Kandidat za ministra za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša USK-a Davor Župa (DF),
Kandidat za ministra privrede – Ljiljana Mehić (DF)
- Kandidat za ministra zdravstva – Asmir Lepuzanović (DF)
- Kandidat za ministra pravosuđa i uprave - Semin Oraščanin (DF) i
Kandidat za ministra finansija – Hušidić Ismet (Laburistička stranka).

:O Hušidić Ismet ??? ministar financija ... na...li smo svi skupa. :bounce:

Edited by Ciklama

Nadam se da je ključna riječ kandidat.

znamo koga je doveo ... 

Moj kolega, zakleti SDA-ovac koji im je tolerisao svašta nešto, pomagao koliko god je mogao a nikad ništa nije imao od koristi, prije pola sata kad sam mu rekla ko je ministar financija je odbrusio:  "Nek' mi je.. mamu ako ikad više dobiju moj glas!".  Mislim da je otišao tražiti tableticu za smirenje.

Moj kolega, zakleti SDA-ovac koji im je tolerisao svašta nešto, pomagao koliko god je mogao a nikad ništa nije imao od koristi, prije pola sata kad sam mu rekla ko je ministar financija je odbrusio:  "Nek' mi je.. mamu ako ikad više dobiju moj glas!".  Mislim da je otišao tražiti tableticu za smirenje.

Šta će sad SDA na kladuši???

Šta će sad SDA na kladuši???

hehehe svi kolektivno preci u DNZ

Inace tog Husidica poznajem licno i nikad, al nikad, mi se nije dojmio kao neko ko bi mogao kvalitetno obavljati tu funkciju. Naravno, naglasak je na ovo "kvalitetno", a sve drugo je stvar odanosti bolumenti ciji je i sam clan.

I nije samo problem te buduce kantonalne vlade taj Husidic, ima tu podosta, ili vecina, onih koji su vojnici partije a cetiri godine ce biti roboti za potpisivanje onog sto se dogovori i smisli u kafani, na stranackim kruzocima. Cast izuzecima.

Kad neka vlada za premijera ima covjeka koji je po struci istoricar onda se tu nema sta puno ocekivati. Da se razumijemo, moralne i ljudske karakteristike njega ili bilo koga drugog ne dovodim nicim u pitanje, stvar je u strucnosti i kompetentnosti. Po ko zna koji put imamo priliku gledati kako stranke na kljucna mjesta postavljaju ljude koji su spremni raditi u interesu samo pojedinaca u vrhovima stranaka i to nazivati opcim interesom. 

hehehe svi kolektivno preci u DNZ

Inace tog Husidica poznajem licno i nikad, al nikad, mi se nije dojmio kao neko ko bi mogao kvalitetno obavljati tu funkciju. Naravno, naglasak je na ovo "kvalitetno", a sve drugo je stvar odanosti bolumenti ciji je i sam clan.

I nije samo problem te buduce kantonalne vlade taj Husidic, ima tu podosta, ili vecina, onih koji su vojnici partije a cetiri godine ce biti roboti za potpisivanje onog sto se dogovori i smisli u kafani, na stranackim kruzocima. Cast izuzecima.

Kad neka vlada za premijera ima covjeka koji je po struci istoricar onda se tu nema sta puno ocekivati. Da se razumijemo, moralne i ljudske karakteristike njega ili bilo koga drugog ne dovodim nicim u pitanje, stvar je u strucnosti i kompetentnosti. Po ko zna koji put imamo priliku gledati kako stranke na kljucna mjesta postavljaju ljude koji su spremni raditi u interesu samo pojedinaca u vrhovima stranaka i to nazivati opcim interesom. 

Polazeći od činjenice da nam je korupcija glavni problem, onda su moralne i ljudske karakteristike i najvažnije!

U principu se slažem s tobom da nam je kadrovska politika na kantonu vrlo loša.