Jump to content
Banjaluka

Politika, pod razno...

Recommended Posts

Pošto se u zadnje vrijeme na podforum Politika uvukla anarhija, odlučio sam da zavedem malo reda.

Svi postovi koji budu odudarali od teme, koji diskusiju odvlače na sporedni kolosjek, biće prebačeni ovamo ili obrisani, bez pardona. 

Ovdje se može započinjati ili nastavljati diskusija o politici, bez ograničenja. Samo bez psovki ili vrijeđanja. 

I da su krali pare opet to ne mijenja činjenicu da se dogodio genocid u Srebrenici. Jedino se četnici i ti bunite po forumima kako sam vidio. TI si jedna sramota, nemaš časti i postovanja ni prema cemu. Nisi daleko od ponasanja Kusturice kad je nagovarao ostale prije rata na razne stvari ...

Edited by Banjaluka

Ja umirem ovom Jeremiću, tačno se vidi da iz njega progovara Nikolić i njegovo četništvo. Lik govori za godine koliko su kazne dobili Bošnjaci i Albanci i koliko Srbi za ratne zločine i buni se na to, hoće da izjednači žrtve sa agresorima. Kako nikad da priznaju da su htjeli sve potamaniti i porobiti pa im krivo sto svijet gleda na njih kao divljake, ali doći će i taj dan. A nadam se i danu kad će Vuk pojesti svoje riječi.

Pošto se u zadnje vrijeme na podforum Politika uvukla anarhija, odlučio sam da zavedem malo reda.

Svi postovi koji budu odudarali od teme, koji diskusiju odvlače na sporedni kolosjek, biće prebačeni ovamo ili obrisani, bez pardona. 

Ovdje se može započinjati ili nastavljati diskusija o politici, bez ograničenja. Samo bez psovki ili vrijeđanja. 

xd jelle bez ogranicenja xd

Pravila ponašanja, bonton, kućno vaspitanje... sve su to ograničenja. Ali od njih glava ne boli jer su u interesu svih (ili bar velike većine). 

Sonda , ti kao da se divis difinicijama i rijecima tog neotesanog gramzonje iz laktasa !?    Taj da ima malo dostojanstva ,nebi otiso u Hag lagati pred cijelim svijetom ,  coek dok laze ,zna da svi sto ga slusaju znaju da on laze ali ipak laze dalje.  

Eh, dje mu je Josip Broz Tito ...  y*ebo bi mu kevu ...  tuco bi gramzonja iz lakstasa akamen na golom otoku. 

Najdrazi su mi ljudi koji me lazu u oci.   A,ovi srbi misle da je svijet budala , mozda im popusta UN, Hag   i sl.. govna koja nisu nista bolji od njih ,  

ali , ima nesto drugo ,  a to je da je skoro cijeli svijet imao priliku gledati ga sta govori i procitat na internetu njegove lazljive izjave.  I to je ono sto stoji,  svijet zna da su srbi bagra lazljiva  i da kad lazu ,to rade bez imalo stida. 

Karadzic kaze za logore po BiH  ,da su ti ljudi bili gosti vojske RSa.. hahaha*   

Necemo mi da ratujemo to je nas problem,  davno bi se ovo sve moglo rijesiti.    Pa kad bi se sve rijesilo kako treba ( kad bismo se malo poganjali kroz Bosanske sume)   vidio bi nakon  toga kako bi "braca" Autonomasi bili mekahni ko kruh. 

Ma kako god, nebitno, ali nisi trebao pisati "bez ogranicenja", jer ima ljudi koji znaju sta znaci bez ogranicenja. Bezveze se raspravljamo.

Ovaj Sonda neka se samo moli da ne bude novi rat.

Sonda , ti kao da se divis difinicijama i rijecima tog neotesanog gramzonje iz laktasa !?    Taj da ima malo dostojanstva ,nebi otiso u Hag lagati pred cijelim svijetom ,  coek dok laze ,zna da svi sto ga slusaju znaju da on laze ali ipak laze dalje.  

Eh, dje mu je Josip Broz Tito ...  y*ebo bi mu kevu ...  tuco bi gramzonja iz lakstasa akamen na golom otoku. 

Najdrazi su mi ljudi koji me lazu u oci.   A,ovi srbi misle da je svijet budala , mozda im popusta UN, Hag   i sl.. govna koja nisu nista bolji od njih ,  

ali , ima nesto drugo ,  a to je da je skoro cijeli svijet imao priliku gledati ga sta govori i procitat na internetu njegove lazljive izjave.  I to je ono sto stoji,  svijet zna da su srbi bagra lazljiva  i da kad lazu ,to rade bez imalo stida. 

Karadzic kaze za logore po BiH  ,da su ti ljudi bili gosti vojske RSa.. hahaha*   

Necemo mi da ratujemo to je nas problem,  davno bi se ovo sve moglo rijesiti.    Pa kad bi se sve rijesilo kako treba ( kad bismo se malo poganjali kroz Bosanske sume)   vidio bi nakon  toga kako bi "braca" Autonomasi bili mekahni ko kruh. 

Pa kad ti tvrdis hanzo drugacije,navedi mi samo jedan primjer ,jednu inicijativu Bakira Izetbegovica da je podrzana od politicara Republike Srpske i da je nesto usvojeno po toj inicijativi u RS. Dok su svi prijedlozi koji su bili nepovoljni po institucije Bosne i Hercegovine a dolazili su iz RS kompromisom bili usvojeni bas u ovim bosanskohercegovackim institucijama na samu njihovu stetu.Ja ne znam kako vama ovo nije jasno.Vi ste izgubili pola Bosne i sad optuzujete Milorada Dodika zbog ovakvog njegovog ponasanja.Pa Milorad je proizvod Alije Izetbegovica i dejtonskog sporazuma. Stoji li u Ustavu da se moze vratiti na snagu Ustav Republike Bosne i Hercegovine ako  se ne bude sprovodio Dejtonski sporazum,postoji!!(ovo sam vec postirao) i zasto tkz.bosnjaci ne vrate taj ustav,kad i sami vide da Dejton ne funkcionise,da se narod buni protiv takvog ustava.Pa nece da ga vrate,jer onda ne mogu raditi sto danas rade, ne mogu varati,lagati,pljackati,otimati i to sve pravdaju tvrdnjom da se bore za nacionalne interese.Cije nacionalne interese brane ovim necasnim radnjama. Vi sutite i sve to opravdavate,misleci stvarno da se oni bore za bosnjacke interese.Zasto su bosnjaci danas najsiromasniji u Bosni,zasto na podrucjima gdje su bosnjaci vecina,vlada glad,prostitucija,kriminal,pljacka,jednostavno bijeda velikih razmjera. Stvarno mi vas je zao,nikad da dodjete pameti i da se odlijepite od te sulude Sda politike i njezinih najlazivljijih,najkorumpiranijih i najzlocestijih politicara. Ima te li vi kao zasljepljenici Alijinom politikom ikako svoju ljudsku moralnu vertikalu,da se zamislite,da dobro izanalizirate i da na kraju svedete racun,pa da kazete; o Boze sta nam se ovo dogodi,od onakve jedinstve Republike BiH danas imamo ovo sto imamo a kad realno razmislimo,ne mamo vise nista.Neki novi Palestinci na Balkanu.Pocnite jednom od sebe samih,pocnite sagledavati greske vas samih a ne za vas egreske i za vase zelje da dominirate u BiH optuzivati Milorada Dodika sto vam to ne dozvoljava.Dominirati mozemo svi skupa,zajedno u BiH samo kad BiH bude gradjanska republika,kad se bude glasalo po svjetskom principu i standardu; jedan covjek,jedan glas. Svaka nada u ukidanje RS,je jalovo ocekivanje,jer se vi Aljini Bosnjacici bas nista ne pitate u tom pogledu.Tako su skrojile velike sile i tako ce biti dok one ne odluce drugacije.Pa Srbija bi davno ponovo napala na Kosovo da nije svjesna strasnih posljedica po nju licno. I sad vama smeta sto neko sasvim drugacije tumaci situaciju ali onako realno a ne kao sto bi vi to htjeli da bude.Kad mrzite Milorada Dodika,toliko,organizujte se vas stonjiak,naoruzajte se ,pa nije Banja Luka preko svijeta.Dva sata voznje! Udjete u Narodnu Skupsinu,uhvatite Dodika,dovedete ga u Cazin i sudite mu na sred trga alije izetbegovica za rovarenje protiv bosnjaka i bosnjacke politike.Ovako vam on (Milorad Dodik) samo dize tlak a sikiracija i tlak ozbiljno narusava zdravlje,kako fizicki tako i psiholoski. Hanzo,bosnjacka politika je jad i bijeda,bosnjaci su jedva docekali da alija potipe dejtonski sporazum,da se pocne sa krcmljenjem humanitarne pomoci(financijske) a barata se cifrom preko pet milijardi dolara 1995.godine,plus pomoc Sultana od Bruneja i plus ono o cemu nikad necemo saznati koliko je doslo a pokradeno.Ako nastavite sa takvim kolektivnim razmisljanjem,kao da ste svi navijeni,bazdareni na jednu matricu,Bogami va sceka tesko stanje.

Ovaj Sonda neka se samo moli da ne bude novi rat.

hhahahahahahaha,po talibanski,jelde gorila sa bisvitom.

Pa Dodik i svi Haski osudjenici srpske nacionalnosti su babini i babinih pristalica,vama dizu tlak Bosnjaci,,ti si sav osjedio i izborao se od ovih Bosnjaka na forumu i cinjenice da ne mozez na nikog dijelovati svojom propagandom, i zagrizenoscu mrznjom prema Bosnjacima i Bosni,pa i vi ste je dijelili,zajedno sa Dodikom i onima sto su dobili preko 1150 godina zatvora,bice Bosnjaka bice Bosne a sve te tvorevine od Autonomije pa do ove genocidne spske ce nestati...

Ja ne vidim nigdje bosnjaka na ovom forumu.Ako si ti bosnjak i njihova moralna vertikala,onda se ne cudim nimalo gdje su se ,"skrhali" danas. A gdje si i ti kao slavni bosnjak zavrsio,pored svih tvojih zasluga,borbe u oslobadjanju Bosne,cije tekovine(svoje brobe) i zasluga nisi ni okusio.Zalosno,dok si se ti borio za Bosnu i "oslobadjao" je, a Nikola Spiric se borio protiv iste sad ti je taj isti Nikola Spiric ministar Finansija na nivo drzave.A vidju tebe nesretnice,da nisi zavrsio u Njemackoj danas bi kod Cige ili I-Crnog istovarao cjement za trista maraka mjesecno.Ipak ti je lakse u njemackom WC-u,ne dizes nista teze od metle i kofe za vodu.Nista,kazi; hvala dragom Allahu kad ti je uslisio zelju i isunio tvoju nadu da odes u inostranstvo.

• Upvote 1

hhahahahahahaha,po talibanski,jelde gorila sa bisvitom.

Deset maraka na ovog ćuku da će prvi preći cilj. Cilj je na izlaznoj granici BiH ako pocne rat.

• Upvote 1

Ja ne vidim nigdje bosnjaka na ovom forumu.Ako si ti bosnjak i njihova moralna vertikala,onda se ne cudim nimalo gdje su se ,"skrhali" danas. A gdje si i ti kao slavni bosnjak zavrsio,pored svih tvojih zasluga,borbe u oslobadjanju Bosne,cije tekovine(svoje brobe) i zasluga nisi ni okusio.Zalosno,dok si se ti borio za Bosnu i "oslobadjao" je, a Nikola Spiric se borio protiv iste sad ti je taj isti Nikola Spiric ministar Finansija na nivo drzave.A vidju tebe nesretnice,da nisi zavrsio u Njemackoj danas bi kod Cige ili I-Crnog istovarao cjement za trista maraka mjesecno.Ipak ti je lakse u njemackom WC-u,ne dizes nista teze od metle i kofe za vodu.Nista,kazi; hvala dragom Allahu kad ti je uslisio zelju i isunio tvoju nadu da odes u inostranstvo.

tebe ne moze ni wc zapasti jer si neki retard sigurno,jel to svi Alijini ciste wc-ove a babini govna pod naski ciste po evropi i sve jedan na bausteli rilja po 12 h dnevno,ma meni ni ne treba nista za ono za sto sam se borio i dobio sam,sretan sam sto nisu autonomasi i izdajnici zavladali i cetnici u nasem kantonu,ne treba mi bolja pobjeda i nagradammirne duse mogu proci kroz bilo koju carsiju dok vi kupujete maske i pustate brade da vas niko ne prepozna od sramote i stida,tesko je to za vas autonomase,ne samo za vas nego inace ko je izdajnik ili autonomas u blo kojoj naciji je citav zivot zigovan,sutra ti dolazi DHL-om Alijin portret ,vjerujem da ga cekas rasirenih ruku haha...

Posto su obadvije AP u sastavu bivse Jugoslavije imale isti politicki status,dok to danas nije vise isti status,jer AP-Kosovo je danas medjunarodno priznata drzava,dok se AP-Vojvodini nastoji svim silama oduzeti i ovo malo nadleznosti sto imaju,pa te pitam Lucky; kakvo je tvoje misljenje o zahjevima vojvodjanskih vlasti i tvoj stav o ovoj Deklaraciji koju je objelodanio Pajtic.

http://www.cazin.net/svijet/47835-akcija-mlade-vojvodine-novi-sad-oblijepljen-plakatima-vojvodina-nasa-dika-bice-republika.html

Par grafita ne cini drzavu (niti mijenja ustavni status u okviru drzave, to su skontali i u Banjaluci, pa su smanjili dozivljaj sa unistavanjem fasada politickim porukama, dominira FK Borac).
Sta ce biti u Srbiji, niko ne zna. Jednom je vec, tzv. antibirokratskom revolucijom, smijenjeno rukovodstvo Vojvodine, dovedeni Milosevicevi ljudi i time prakticno ukinuta autonomija. Ne bih bio iznenadjen da se nesto slicno opet desi.
Prosrbijanska strana izlazi na ulice, demonstrira (silu), dok je provojvodjanska strana jos uvijek u "podzemlju", ne zna se koja joj je stvarna snaga i zbog toga ni rukovodstvo Vojvodine, koje zeli visi stepen autonomije, ne zna ni samo na cemu je i na kakvu podrsku u narodu moze da racuna. Rekao bih da je situacija vrlo slicna onoj koja je bila u Crnoj Gori prije osamostaljenja, kada su manjine podrzale cvrscu liniju prema Beogradu. Ne moze se zanemariti uticaj manjina ni u Vojvodini. Bojim se da ce se sve zavrsiti opstom ciganijom i kupovinom glasova sitnim ustupcima, kao sto je uobicajeno u Srpskoj i Srbijanskoj politici.

tebe ne moze ni wc zapasti jer si neki retard sigurno,jel to svi Alijini ciste wc-ove a babini govna pod naski ciste po evropi i sve jedan na bausteli rilja po 12 h dnevno,ma meni ni ne treba nista za ono za sto sam se borio i dobio sam,sretan sam sto nisu autonomasi i izdajnici zavladali i cetnici u nasem kantonu,ne treba mi bolja pobjeda i nagradammirne duse mogu proci kroz bilo koju carsiju dok vi kupujete maske i pustate brade da vas niko ne prepozna od sramote i stida,tesko je to za vas autonomase,ne samo za vas nego inace ko je izdajnik ili autonomas u blo kojoj naciji je citav zivot zigovan,sutra ti dolazi DHL-om Alijin portret ,vjerujem da ga cekas rasirenih ruku haha...

Onda pozuri satom Alijinom slikom,ja evo nisam dva dana isao u WC pa cu se strpiti i treci dan da se posteno istovarim na sliku.

Tovariš li se tako na Fikretovu kao na Alijinu ili si ipak autonomaš pravi ? 

Pa kad ti tvrdis hanzo drugacije,navedi mi samo jedan primjer ,jednu inicijativu Bakira Izetbegovica da je podrzana od politicara Republike Srpske i da je nesto usvojeno po toj inicijativi u RS. Dok su svi prijedlozi koji su bili nepovoljni po institucije Bosne i Hercegovine a dolazili su iz RS kompromisom bili usvojeni bas u ovim bosanskohercegovackim institucijama na samu njihovu stetu.Ja ne znam kako vama ovo nije jasno.Vi ste izgubili pola Bosne i sad optuzujete Milorada Dodika zbog ovakvog njegovog ponasanja.Pa Milorad je proizvod Alije Izetbegovica i dejtonskog sporazuma. Stoji li u Ustavu da se moze vratiti na snagu Ustav Republike Bosne i Hercegovine ako  se ne bude sprovodio Dejtonski sporazum,postoji!!(ovo sam vec postirao) i zasto tkz.bosnjaci ne vrate taj ustav,kad i sami vide da Dejton ne funkcionise,da se narod buni protiv takvog ustava.Pa nece da ga vrate,jer onda ne mogu raditi sto danas rade, ne mogu varati,lagati,pljackati,otimati i to sve pravdaju tvrdnjom da se bore za nacionalne interese.Cije nacionalne interese brane ovim necasnim radnjama. Vi sutite i sve to opravdavate,misleci stvarno da se oni bore za bosnjacke interese.Zasto su bosnjaci danas najsiromasniji u Bosni,zasto na podrucjima gdje su bosnjaci vecina,vlada glad,prostitucija,kriminal,pljacka,jednostavno bijeda velikih razmjera. Stvarno mi vas je zao,nikad da dodjete pameti i da se odlijepite od te sulude Sda politike i njezinih najlazivljijih,najkorumpiranijih i najzlocestijih politicara. Ima te li vi kao zasljepljenici Alijinom politikom ikako svoju ljudsku moralnu vertikalu,da se zamislite,da dobro izanalizirate i da na kraju svedete racun,pa da kazete; o Boze sta nam se ovo dogodi,od onakve jedinstve Republike BiH danas imamo ovo sto imamo a kad realno razmislimo,ne mamo vise nista.Neki novi Palestinci na Balkanu.Pocnite jednom od sebe samih,pocnite sagledavati greske vas samih a ne za vas egreske i za vase zelje da dominirate u BiH optuzivati Milorada Dodika sto vam to ne dozvoljava.Dominirati mozemo svi skupa,zajedno u BiH samo kad BiH bude gradjanska republika,kad se bude glasalo po svjetskom principu i standardu; jedan covjek,jedan glas. Svaka nada u ukidanje RS,je jalovo ocekivanje,jer se vi Aljini Bosnjacici bas nista ne pitate u tom pogledu.Tako su skrojile velike sile i tako ce biti dok one ne odluce drugacije.Pa Srbija bi davno ponovo napala na Kosovo da nije svjesna strasnih posljedica po nju licno. I sad vama smeta sto neko sasvim drugacije tumaci situaciju ali onako realno a ne kao sto bi vi to htjeli da bude.Kad mrzite Milorada Dodika,toliko,organizujte se vas stonjiak,naoruzajte se ,pa nije Banja Luka preko svijeta.Dva sata voznje! Udjete u Narodnu Skupsinu,uhvatite Dodika,dovedete ga u Cazin i sudite mu na sred trga alije izetbegovica za rovarenje protiv bosnjaka i bosnjacke politike.Ovako vam on (Milorad Dodik) samo dize tlak a sikiracija i tlak ozbiljno narusava zdravlje,kako fizicki tako i psiholoski. Hanzo,bosnjacka politika je jad i bijeda,bosnjaci su jedva docekali da alija potipe dejtonski sporazum,da se pocne sa krcmljenjem humanitarne pomoci(financijske) a barata se cifrom preko pet milijardi dolara 1995.godine,plus pomoc Sultana od Bruneja i plus ono o cemu nikad necemo saznati koliko je doslo a pokradeno.Ako nastavite sa takvim kolektivnim razmisljanjem,kao da ste svi navijeni,bazdareni na jednu matricu,Bogami va sceka tesko stanje.

Ama, ko cuti  i ko ih opravdava ?    Sta pricas ti sonda ,bolan ne bio ?!       Ako bi pitao narod o nasim politicarima ,svi bi ti od prilike isto rekli ,  rekli bi da im je dosta vise NASIH BOSNJACKIH politicara koji ne rade ama bas nista ,osim sto furaju Q7 i lete sa avionima gdje im prahne ,krkaju pecenja gdje god stignu i na to sve nabacuju Dodiku loptu ,a on njima.     Ovako narod misli o nasim predstavnicima.  

A,ako mislis da ih je narod birao ,varas se ...      Na glasanja izlazi manjina,  ca 18 %  i oni od tih 18%  gradjana koji su izasli na glasanja uzimaju vecinu  i kazu  evo ga ..    rodila majka novog lidera ,.   ma fuuuj.-.  gade mi se ,i oni i ta posrana demokratija.   Dje si  Tito , da uvedes jednopartijski sistem  i da uceras divljake Balkance u fukiju ,

Onda pozuri satom Alijinom slikom,ja evo nisam dva dana isao u WC pa cu se strpiti i treci dan da se posteno istovarim na sliku.

istovario se tebi did Alija dobrano na glavu:-)

Da li je za sada Bosna i Hercegovina spasena od ;srpskih,hrvatskih i bosnjackih hijena iz briselskog sastanka??

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mediji su prenijeli slijedecu vijest; DEPO:

Najnoviji pokušaj evropskih zvanicnika da pokrenu domace lidere kao bi nakon više od tri godine proveli presudu Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu u slucaju Sejdic-Finci, ne samo da je propao, vec kako sada stvari stoje, prijeti da zapecati sudbinu Bosne i Hercegovine. Komesar za proširenje Štefan File je nakon sastanka sa predstavnicima sedam politickih partija, izrazio žaljenje što ni nakon tri godine nije postignut nikakav napredak: "Žalim što je zbog toga neophodno da otkažemo trecu rundu dijaloga o procesu pristupanja na visokom nivou. Ocigledno je da ce ovu odluku morati donijeti visoka predstavnica odnosno države clanice. Ja cu da im ponudim svoje preporuke i nadam se da ce ta odluka da bude od pomoci da dodemo do rješenja ovog dugogodišnjeg pitanja".

Ni teoretske šanse za dogovor

I pored ovakvih upozorenja iz EU, cudi nastavak iste politike domacih lidera, a ovoga puta vecina njih izrazila je sumnju u moguc dogovor. Lider SDP-a BiH, Zlatko Lagumdžija kaže: "Ja ne vjerujem da postoji mogucnost, cak ni teoretska da ovih sedam ljudi ili bilo koji podskup tih sedam ljudi napravi dogovor o presudi `Sejdic-Finci`".

Lider HDZ-a BiH Dragan Covic smatra da dogovor nema alternativu ali da ga u ovom trenutku ne vidi zbog odnosa unutar Federacije BiH. "I svi oni koji vjeruju da mogu i ovaj put dovesti BiH u poziciju da Federacija postane entitet bošnjackog naroda, na lošem su putu."

- kraj citata -

-----------------------------------------------------------------------------------------

Ovo je veoma dobra vijest sa obzirom kavi su dogovori bili na dnevnom redu. Sjetimo se da je u Briselu nova sestorka dogovorila da kantoni postanu izborne jedinice i da se u Fedreraciju uvede paritet izmedju kantona, tj. da i najmanji kanton, Orasje, ima istu politicku tezinu kao i najveci, Sarajevo. Na takvim principima se zasnivaju samo odnosi izmedu suverenih drzava, npr. izmedju clanica UN, ili clanica EU. Znaci, briselskim dogovorom bi se prakticno kantoni pretvorili u drzave, te bi tada i u Federaciji imali 10 novih Republika Srpskih samo sa bosnjackim i hrvatskim predznacima. Kao "bonus" dobili bi i uniju hrvatskih kantona, tj. vaskrsnutu/uskrsnutu - Herceg-Bosnu, ali sada legalizovanu, dakle vjecnu. Time bi funkcionisanje drzave BiH bilo potpuno onemoguceno i ubrzo bi doslo do raspada i pretvaranja-Bosanaca i Bosnjaka u evropske Rome. Lijepo je ako udjemo u Evropu, ali kao normaln drzavotvoran narod, a ne kao novi Romi, narod koji je ostao bez drzave i koje niko nece u svojim drzavama.

Dakle, mozemo samo biti sretni sto je propao Briselski dogovor (ako se uskoro ne povampiri), a svi koji kukaju zbog toga su ili teski neprijatelji ili obicna ciganija koji bi prodali drzavu za trenutnu humanitarnu pomoc iz MMF-a, a koja ce brzo biti procerdana (mozda cak i pokradena), dok ce BiH ostati u mnogo gorem stanju nego sada. Upravo takva politika kojom se trampila drzavnost Bosne i Hercegovine za novcanu pomoc je dovela Bosnu i Hercegovnu u ovu tesku ekonomsku situaciju.

Neprijatelji Bosne i Hercegovine vec 20 godina tretiraju nas narod kao retardiranu nedrzavotvornu rulju i stalno nam poturaju da je vazno dogovoriti se pa kako god poslije bude. Svako pametan zna da dogovor sam po sebi nije cilj, da je vazno postici povoljan dogovor. Dakle, obradovacemo se dobrom dogovoru, u kojeme ce se clanovi Predsjednistva birati kao u svim normalnim drzavama, po princpu jedan gradjanin jedan glas na cijeloj teritoriji BiH, sto je i bio originalni evropski smisao presude Finci-Sejdic, dok je nisu poceli razvlaciti BiH politicari.(strvinari bosnjackog,srpskog i hrvatskog predznaka)