Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Baustelci

Recommended Posts

Guest

Sad ce praznici i eto stranaca u Bosnu. Upravo perfektan trenutak da se otvori nova tema :P

Zasto narod koji zivi u Bosni naziva sve strance baustelcima? Nerade svi stranci na "Baustelli". Jel to ljubomora neka il koji je razlog da su svi stranci baustelci?

Ne znam od kud takva tvrdnja, jer kod nas možda, možda ima nekih rijetki slučaj takvog generaliziranja.

U Kladuši se kaže: "Dolaze nam naši stranci.". :)

Nisu svi bauštelci. Ima i onih koji čiste govna, da prostite. Trećih nema, bar se ne pominju.

Na jednoj strani su oni koji hvale Bosnu, a drže se inostranstva; dok su na drugoj oni koji pljuju po inostranstvu i onima koji tamo žive, a rado bi zbrisali tamo samo da im se pruži prilika. Ili da se usude tako što uraditi (da ne kažem nešto gore).

Šta će neko da misli o meni i kako će da me zove... nemam ja vremena da liječim tuđe komplekse, život je isuviše kratak za to, a godišnji odmor još kraći.

Što reče Milić Vukašinović:"E pa, vala, nek ne sluša kome smeta moj roken rol."

Auslender ovdje, stranac dolje :) kad bude prvi normalan posao za mene i moju nevistu.. Kad bude plodno tlo za otvaranje kakvog biznisa, mene austrija nece vise gledati. Ali ce to vjerovatno potrajati uzevsi sve prilike i neprilike u Bosni, pa mozda i do penzije potraje :)

Sad ce praznici i eto stranaca u Bosnu. Upravo perfektan trenutak da se otvori nova tema :P

Zasto narod koji zivi u Bosni naziva sve strance baustelcima? Nerade svi stranci na "Baustelli". Jel to ljubomora neka il koji je razlog da su svi stranci baustelci?

Ja mislim zbog toga sto nasi "vanzemljaci"  nakon 2-3 godine boravka u inostranstvu ,nakon sto dodju u BiH na ljetovanje , ubacuju strane rijeci dok govore.

Dje radis ?   Na Bausteli !   hahha..      kao da ne znaju reci :"Na gradjevini"!

Ili umjesto da kazu benziska pumpa , oni kazu tanstele ...hh*

Samo se u Bosni u svojoj zemlji može biti stranac. A dolje kad dođeš govore šta ćeš ovdje, bolje ti je što si otišao a kad te nema onda se sere po ljudima u inostranstvu. To je ta Bosna, volim je ko oči u glavi ali joj u isto vrijeme psujem sve. Ima ona izreka da je nekome život majka a nekome maćeha, ja kada pogledam Bosnu ona je Bosancima u isto vrijeme i majka i maćeha.

• Upvote 1

Ja mislim zbog toga sto nasi "vanzemljaci" nakon 2-3 godine boravka u inostranstvu ,nakon sto dodju u BiH na ljetovanje , ubacuju strane rijeci dok govore.
Dje radis ? Na Bausteli ! hahha.. kao da ne znaju reci :"Na gradjevini"!

Ili umjesto da kazu benziska pumpa , oni kazu tanstele ...hh*

Mozda navika!! I ljudski je. Zar ne? Ili ja to drugacije vidim.

Cemu se smijati, imali i imamo se i mi dosta Toga za ismijavanje, pa opet najbolje cutat.

Kome smeta nek se okrene i razguli!
  • Upvote 1

sto i vama sve smeta hihi,pa neka zovu kako hoce,nije valjda da neke i to vrijedza...

Dok sam jos bila u sloveniji :D i ako sam gore rodjena jer smo na ic :D cefurji smo :D dok odes u bosnu vide ti tablice eto slovenaca :D tj janeza ... so give a breake :D nek pricaju sta hoce . Bolje biti i baustelac nego nikako neradit

• Upvote 1

Slažem se s tobom @Zelka, bolje i bauštelac nego nikako ne raditi. :D

A to slovenci, stranci, dijasporci, njemci, ameri itd. ... zaista ja u tome ne vidim ništa loše. Kod nas se već nekoliko dana spominje praznik i dolazak naših stranaca. Možda ima nekih ismijavanja koja nisam primjetila, ali činjenica je da kod nas nema porodice koja nekog nema van BiH i većina se izražava kako sam već navela. :)

• Upvote 1

U Banjaluci već godinama postoje dani dijaspore. Druga ili treća sedmica u julu (tada je obično najviše svijeta u BL) je  rezervisana za izložbe, kulturne događaje, a na kraju i veliku feštu  u Šeheru gdje se okupi i ponovo sretne dobr dio ljudi koji su rasuti po svijetu i nisu se vidjeli godinama, a sad se može reći i decenijama. Svi od toga imaju koristi, ugostitelji i taksisti su izuzetno ljubazni tih dana jer im se utrostruči zarada.

ma mi na Cupriji smo drugaciji...mi se volimo i svi smo nasi...to samo ovi gor`iza one okuke sa spiglom imaju proglema jedni sa drugima...mi se fino druzimo u heinekenu i kod Rejhe i imamo naseg policajca kod onog kioska da odrzava red :-)

ma mi na Cupriji smo drugaciji...mi se volimo i svi smo nasi...to samo ovi gor`iza one okuke sa spiglom imaju proglema jedni sa drugima...mi se fino druzimo u heinekenu i kod Rejhe i imamo naseg policajca kod onog kioska da odrzava red :-)

Hej, ako ces kod Rejhe uskoro na turnir tekkena, ja te izazivam u tekkenu i whiskeyu. Rek'o nam je da se dogovorimo, reci kad ti pase. Da se fino napijemo i potucemo, kaj ljudi :D

Hej, ako ces kod Rejhe uskoro na turnir tekkena, ja te izazivam u tekkenu i whiskeyu. Rek'o nam je da se dogovorimo, reci kad ti pase. Da se fino napijemo i potucemo, kaj ljudi :D

sto se tice viskina tu bi i mogo pruziti nekakav otpor al` u tim igricama sam nemocan...od dzojstika samo mi je veci neprijatelj fejsbuk :-)...steta sto se ne javi ranije...bio na nogometu pa svartio u heineken,drmno dvi pive i samo da je ko naisho ja bi nako neistusiran i u trenerci bio spreman okupirati kakav sank

Imamo mi problem jer se kosi građanski i malograđanski mentalitet, da ne kažem mentalitet seljačina.

Sta reci ??

Ja volim ovako da udjem na poslu oko 10-11.sati na facebook onako da provjerim kakvi ima novosti, procitam sta ima novo da nije se ko ozenio,umro,rodio :D .

I vidim friske statuse od cazinjana koji dole zive u cazinu:  dobro jutro, sabah hairila,pije se jutarnja kafica itd... i to oko 10.00 do 11.00sati pred podne a ja onako gledam te statuse i trljam oci, jer ja svaki dan 7.00 vec sam budan.

I onda ti idioti nas nazivaju baustelcima i smiju se nama koji smo vani ...treba vi da se sramite kakvo je to ustajanje u 11.00 sati -normalno da onda nema para, neda niko dzabe para...bilo bi posla da vi hocete da radite...

Mi jesmo po vama baustelci, ali sta mislite koliko ostave baustelci para u cazinu za 3 sedmice ?? iskreno kad se vratim u baustela-zemlju :D i ja se cudim koliko sam ostavio para dole.

Adios ;)

Edited by 111111
  • Upvote 1

Sta reci ??

Ja volim ovako da udjem na poslu oko 10-11.sati na facebook onako da provjerim kakvi ima novosti, procitam sta ima novo da nije se ko ozenio,umro,rodio :D .

I vidim friske statuse od cazinjana koji dole zive u cazinu:  dobro jutro, sabah hairila,pije se jutarnja kafica itd... i to oko 10.00 do 11.00sati pred podne a ja onako gledam te statuse i trljam oci, jer ja svaki dan 7.00 vec sam budan.

I onda ti idioti nas nazivaju baustelcima i smiju se nama koji smo vani ...treba vi da se sramite kakvo je to ustajanje u 11.00 sati -normalno da onda nema para, neda niko dzabe para...bilo bi posla da vi hocete da radite...

Mi jesmo po vama baustelci, ali sta mislite koliko ostave baustelci para u cazinu za 3 sedmice ?? iskreno kad se vratim u baustela-zemlju :D i ja se cudim koliko sam ostavio para dole.

Adios ;)

jarane ja trecu radim svaku noc pa isto tako udjem navece dok sam na pauzi i vidim statuse ima li ko budan,haha spavaju dokle zele,nemaju smjene vikendom kao mi po nekad,uzivaju i jos imaju hrabrost nam nesto reci kad dodjemo dole,kad se malo oslobodimo,ne kazem da treba divljati autima ili praviti probleme,ima i takvih ali naplati se to sve dole,ovdje te nauci da placas a dole da se svadjas a kriv...za jedno pogresno parkiranje optuze sve strance,a kad vidim recimo od domacih kako voze i prolaze kroz jednosmjerne ili na kruznom toku idu direktno u neke ulice na oci policije a zabranjeno ali policija sklopi oci onda neka ih bude sramota nesto reci strancima koji imaju radnu obavezu,ima i dole ljudi koji lijepo rade ne pisu statuse kao neki koji samo kukaju kako je tesko svaki dan u gradu na kafi pa od srijede do nedelje pocinje izlazak navece ili cak svaki dan i danju i nocu,pa dole kad bi kafice i te ugostiteljske objekte otvarali po zakonu u odredjeno vrijeme mislim da bi ljudi ili omladina koja je nezaposlne brze nasla posao...

• Upvote 1

Dečki, slažem se s vama da lijenost, bahatost, foliranje, gluma, kriminal, lopovluk, uglavnom vlada kod nas, rezultat je svakim danom sve veća bijeda.

• Upvote 2

Guest

jarane ja trecu radim svaku noc pa isto tako udjem navece dok sam na pauzi i vidim statuse ima li ko budan,haha spavaju dokle zele,nemaju smjene vikendom kao mi po nekad,uzivaju i jos imaju hrabrost nam nesto reci kad dodjemo dole,kad se malo oslobodimo,ne kazem da treba divljati autima ili praviti probleme,ima i takvih ali naplati se to sve dole,ovdje te nauci da placas a dole da se svadjas a kriv...za jedno pogresno parkiranje optuze sve strance,a kad vidim recimo od domacih kako voze i prolaze kroz jednosmjerne ili na kruznom toku idu direktno u neke ulice na oci policije a zabranjeno ali policija sklopi oci onda neka ih bude sramota nesto reci strancima koji imaju radnu obavezu,ima i dole ljudi koji lijepo rade ne pisu statuse kao neki koji samo kukaju kako je tesko svaki dan u gradu na kafi pa od srijede do nedelje pocinje izlazak navece ili cak svaki dan i danju i nocu,pa dole kad bi kafice i te ugostiteljske objekte otvarali po zakonu u odredjeno vrijeme mislim da bi ljudi ili omladina koja je nezaposlne brze nasla posao...

"stranac" i "bosanac" u bih nemaju isto pravo. "bosanci" smiju ici pogresnom stranom kroz kruzni tok, "strancima" je to zabranjeno :)