Sign in to follow this  
Followers 0
Ciklama

Stikeri - zidne naljepnice

15 posts in this topic

Dolazi vrijeme krečenja, osvježavanja zidova, kuće itd. i konačno bih se "poigrala" sa stikerima - zidnim naljepnicama, ali nikako da naiđem na nekog ko ima iskustva s tim, a ne bih rizikovala. 

Kakvi zidovi moraju biti, na šta se treba paziti itd. itd. jednostavno, ima li ko iskustva s njima, ako ima, kakva su?  :D

0

Cccccc ... :D 

0

Na kakve stikere mislis, kakva je podloga (tapete, beton, malter)?
Od mnogo stvari zavisi, samo je pravilo, sto je podloga ravnija i pravilnija, lakse ide. I obrnuto.
0

Nemam pojma o vrsti zida - fasade, ali znam da sam insistirala da bude više gruba (trojka) . Predpostavljam da je bolja glađa fasada, i zato me strah da zbog grube fasade fulam kod tih naljepnica.

0

Fasadu (vanjski zid) možeš ukrasti nekom saksijom ili žardinjerom za cvijeće, naravno, pri tome se mora misliti na sigurnost, tj. da se to ne otkači lako i završi na nečijoj glavi. Fasada je uvijek grublja i zbog toga teška za bilo kakve zahvate bez alata (bor mašina, šarafi za beton i plastične tiple). Od nekih naljepnica nema nema neke sreće u tom slučaju, jer da bi se nešto zalijepilo i održalo zalijepljeno, podloga mora biti glatka. Zbog toga sam mislio da se radi o unutrašnjim zidovima gdje to ne bi bio neki problem.

0

I jeste riječ o unutrašnjem zidu, sobnom. Tri dječije sobe i dnevni boravak bih osvježila prikladnim stikerima, a unutrašnja fasada je gruba. :)  Ručno šaranje i bojanje je pravo teško (bar meni laiku) zbog tih neravnina, ponadala sam se da bih tim stikerima uspjela, ali izgleda da nema ni od toga ništa.

0

"Šarati bojama" i nije tako teško, dovoljno je nabaviti papirni tejp (vjerovatno ga ima tamo gdje se prodaju boje), markiraš njime zone koje ćeš uraditi različitim bojama i paziš samo da ne pređeš bojom preko tejpa. Zatim ga pažljivo ukloniš (dok je boja svježa) i imaš pravilne linije. Ja to obavezno koristim na ivicama, da ne obojim plafon slučajno, oko prekidača, utičnica, zatim oko vrata i prozora.

0

Ma koristim i ja to kad krečim, ja bih cvjetove, grane, i tako te neke motive, npr. sinu znak omiljenog kluba.

npr. dekorativnenalepnicezaz.jpg

0

Kupis prvo malu neku da vidis hocel to drzati.

Ja Sam svom junaku pozvala nekog ko strasno dobro crta i rucno nacetano zartava cukica od fanaticos Extra ispalo.. Jeste da je puno posla al vrijedi. Kad se sa skijanja vratio Nije vjerovo sta vidi ..
0

Kod nas ih nema za kupiti, planirala sam preko neta naručiti, a da budem iskrena sve mi žao eksperimentisati taman to bilo i 10 KM.

0

Kod nas ih nema za kupiti, planirala sam preko neta naručiti, a da budem iskrena sve mi žao eksperimentisati taman to bilo i 10 KM.

ako ces to raditi buduci da cu i ja slicne stvari raditi samo kod mene ce biti fotografija koja ide preko zida 3,5 x 2,5m, zid mora biti izgletovan najbolje je ljepilom sto se rade fasade imas sad i bijelo ljepilo nije vise klasicno sivo, na grube povrsine ni ne pokusavaj stavljati bilo koji sticker jer jednostavno nece drzati samo ces pare baciti

0

ako ces to raditi buduci da cu i ja slicne stvari raditi samo kod mene ce biti fotografija koja ide preko zida 3,5 x 2,5m, zid mora biti izgletovan najbolje je ljepilom sto se rade fasade imas sad i bijelo ljepilo nije vise klasicno sivo, na grube povrsine ni ne pokusavaj stavljati bilo koji sticker jer jednostavno nece drzati samo ces pare baciti

Hvala za info. Mislim da mi se neisplati onako lijepe zidove, fasadu uništavati sa gletovanjem radi nekih dizajnerskih detalja.

0

vidala sam kod par osoba vude lijepo prvo vrijeme - kasnije vremenom se pocne odljepljivati... i onda bude bas ruzno i cak i najljepsi... vise dopada razlicito obojeni zidovi.. nego stikeri...
0

Bila sam se jako zainteresovala, i kupila neke naljepnice al' sam odustala zbog grubih zidova. :)))

0

ima jedna stvar bolja od naljepnica moji su stavili nesto tipa fasada i boja ne znam tacno kako se zove  al evo nesto tipa ovog :) :) 

0

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Logiraj se sada
Sign in to follow this  
Followers 0

• Trenutno Pregleda   0 članova

No registered users viewing this page.

• Obavijesti

• makcode

FORUM JE READ ONLY

02/29/2016

Poštovani članovi foruma,  zbog radova na forumu on je do daljnjeg samo za čitanje.    cazin.NET team