Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

Demokratska Fronta Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

Eto nesto novo na sceni, popularnost raste brzinom svjetlosti. Za jedan dan su popularniji od SDA i SDP-a za ove nepune dvije decenije. Jedno je sigurno lajkova imaju i viska :)

Mladi su tu, veoma mi je drago..

Uz pjesmu za ses/sedmorku 

http://www.youtube.com/watch?v=ATzPbilNK0Y

• Upvote 1

Jedan od rijetkih kome bih mozda i dao glas je Komšić. Ali, da ne dopusti transfere raznog ološa iz SDA, SPD -a i ostalih '' izbjeglica '' koji kada vide da bi mogli potonuti traze novi brod pa da bude opet sve po starom. Također ta će stranka prestati postojati za mene iste sekunde ako/kada pristane na koaliciju sa SDA govnima ili bilo kojim ovim sada. Komšić još može ostati čovjek neukaljanog obraza a može i preko noći postati još jedno u nizu rijeke govana. Pa neka se on misli sta ce raditi.

Jedan od rijetkih kome bih mozda i dao glas je Komšić. Ali, da ne dopusti transfere raznog ološa iz SDA, SPD -a i ostalih '' izbjeglica '' koji kada vide da bi mogli potonuti traze novi brod pa da bude opet sve po starom. Također ta će stranka prestati postojati za mene iste sekunde ako/kada pristane na koaliciju sa SDA govnima ili bilo kojim ovim sada. Komšić još može ostati čovjek neukaljanog obraza a može i preko noći postati još jedno u nizu rijeke govana. Pa neka se on misli sta ce raditi.

Ova stranka treba potpuno samostalno djelovati do narednih izbora, pokazati svoju snagu pa tek onda poceti razmisljati o nekom koaliranju.

Koalicije nisu nista lose, ali stupati u partnerski odnos sa onima koji u tome vide slamku spasa za ocuvanje obraza i opstanka na nekim pozicijama je siguran krah. To je najbolje vidljivo na primjeru SDP-a koji je u dvije godine uspio izgubiti najmanje polovicu podrske biraca iz 2010.

Ovoj stranci zelim puno uspjeha, a on ce zavisiti od nastupa u javnosti i kvalitete kadrova koji je budu predstavljali. Nije dovoljno biti samo posten i cista obraza, znanje je puno bitnije.

Koalirati s ovim strvinarima je za mene najgore nešto, samim tim činom postaješ jedan od njih i dogovara se ovca s vukom šta će biti za večeru. Trebaju se ograditi od njih i svi će preći na Komšićevu stranu, ja lično nikad ne bih dozvolio da sarađujem s tim smećima jer samo grabe slamku spasa za kraj a on ce doci kad - tad. Nama ne treba niko da sarađuje sa njima već nam treba neko ko će ih potrpati u zatvore.

Edited by Gorilla Biscuit

Kada sa đubrenika odvoziš đubar, onda ga odvoziš u nekoliko tura.

Da li se struktura i kvalitet đubriva mijenja ako je prikolica nova, polovna i pohabana ili ako se radi o različitim tipovima prikolica?

Naravno da ne. Đubar je uvijek đubar, bez obzira o kakvoj se prikolici radi.

Isto tako, ako taj đubar odvoziš i kipaš na jednu hrpu, ponovno ga sjedinjuješ, onda dođeš na isto, jer đubar je đubar (ovdje mislim na koalicije). Ako odvoziš na jednu hrpu đubar i sijeno, onda i to sijeno postane đubar.

Govna možete zapakirati u najljepšu ambalažu, pozlaćenu, ali unutra su uvijek govna, a Milku zapakujte u novinu, ona je uvijek Milka.

Malo slikovito za bolje kontanje.

Ovo mi nije bila zlonamjerno prema Komšiću i novoj stranci. Moglo se je ovdje raditi o bilo kome i bilo kojoj stranci.

Imali smo KPJ, jedan veliki đubrenik, kasnije SDA, SDS i HDZ, isto veliki đubrenici koji su nastali iz onog prvog, a iz njih su nastale te prikolice i one male hrpice đubra.

Ovim samo želim reći da je suštinski problem u nama, narod je đubar, mi se moramo mijenjati. U zabludi ste velikoj ukoliko mislite da treba mijenjati stranke (ambalažu) i proizvoditi neke nove. Suština svega jeste da se mi, pojedinci, moramo mijenjati, a kasnije je najmanje bitno kako se koja stranka naziva.

Pa i SDS, HDZ, SDA, DSP, SBB i još njih preko stotinu bi bile dobre da je narod dobar.  Stranke su ogledalo naroda.

Edited by Legionar

Posto nisam puno upucen, ali me zanimaju nezavisna misljenja o liku i djelu "Ekrem Prosic"

Znam da su oni napravili bunt i da ih je Lipovaca izgurao iz SDP-a pa su oni pravili ovu nezavisnu listu, ali nisam upucen u njegov cjelokupni rad. A veoma me zanima jer je delegat u stranci koju ja podrzavam...

Posto nisam puno upucen, ali me zanimaju nezavisna misljenja o liku i djelu "Ekrem Prosic"

Znam da su oni napravili bunt i da ih je Lipovaca izgurao iz SDP-a pa su oni pravili ovu nezavisnu listu, ali nisam upucen u njegov cjelokupni rad. A veoma me zanima jer je delegat u stranci koju ja podrzavam...

Podrzavali ste vi i Aliju,Harisa i SDP. Sad cete podrzavati i Demokratsku Frotu Bosne i Hercegovine. Ja mislim da DF-i nije uopste potrebna vasa podrska.

Koalirati s ovim strvinarima je za mene najgore nešto, samim tim činom postaješ jedan od njih i dogovara se ovca s vukom šta će biti za večeru. Trebaju se ograditi od njih i svi će preći na Komšićevu stranu, ja lično nikad ne bih dozvolio da sarađujem s tim smećima jer samo grabe slamku spasa za kraj a on ce doci kad - tad. Nama ne treba niko da sarađuje sa njima već nam treba neko ko će ih potrpati u zatvore.

Lopove ako ne strpa u zatvor SDA stranka nece niko,drugi.

Ova stranka treba potpuno samostalno djelovati do narednih izbora, pokazati svoju snagu pa tek onda poceti razmisljati o nekom koaliranju.

Koalicije nisu nista lose, ali stupati u partnerski odnos sa onima koji u tome vide slamku spasa za ocuvanje obraza i opstanka na nekim pozicijama je siguran krah. To je najbolje vidljivo na primjeru SDP-a koji je u dvije godine uspio izgubiti najmanje polovicu podrske biraca iz 2010.

Ovoj stranci zelim puno uspjeha, a on ce zavisiti od nastupa u javnosti i kvalitete kadrova koji je budu predstavljali. Nije dovoljno biti samo posten i cista obraza, znanje je puno bitnije.

Munir Alibabic-Munja ima znanja i postenja.

Ekrem Prošić mjesecima blokirao ustavni sud FBiH zbog člana familije kojeg mu nije zaposlio Hamdija Lipovača?!?

Primjer Ekrema Prošića Maršala koji je, zbog zbrinjavanja uže familje, promijenio stranački dres ali i blokirao politički život u FBIH punih osam mjeseci, zorno pokazuje svu bijedu filozofije preživljavanja pripadnika ovdašnje kvazi-političke elite .

Da su Bosanci i Hercegovci daleko od standarda demokratije znaju i vrapci na granama; ovdje je taj, u modernom društvu, temeljni princip odlučivanja odavno vulgariziran i sveden na nivo zadovoljavanja dnevnih (političkih) potreba za preživljavanjem.

Tako ovdje predsjednik sada opozicione ali velike političke partije izjavi da će oni (njegova partija) „odblokirati rad Ustavnog suda, ako oni uđu u vlast“. Ovo je izjavio da okom nije trepnuo, a i zašto bi; ovdašnja uspavana i 'narkotizirana' javnost uopće nije shvatila i reagirala na strahovitu pogubnost ovakvoga političkog ponašanja za zemlju i nesretne građane koje žive u njoj.
Ako ovako može da rezonuje predsjednik velike stranke i jedan od najuticajnijih ljudi u države, zašto ne i svi ostali. Tako se poslanik u Kantonu Esed Radeljaš otvoreno hvali kako mu je dragi Alah dao poziciju da njegov glas odlučuje o sudbini Sarajeva i, naravno, da je to shvatio kao za sebe jedino mogući način – iskoristi priliku i riješi sve svoje i probleme i probleme mnogobrojne familije u jednom potezu i za sva vremena.

A šta tek reći za Ekrema Prošića Maršala, opskurnog federalnog poslanika iz Cazina.  Bio je poslanik SDP-a i na izborima prošao na listi ove stranke za Parlament FBiH. Znao je da to njegovih pet minuta pa je partiji ispostavio razne zahtjeve za sebe i svoju porodicu. Javno i tajno  je blatio Hamdiju Lipovaču, kako u Krajini, tako i u Sarajevu, kako neće da mu zaposli jednog dragog člana najuže familije.

Maršalova briga za familiju rješavana preko SDA i njenih kadrova u Krajini i na sastancima u sarajevskom hotelu Holiday Inn. Tako je Maršali obećano da će mu biti mirni i visoko podignuta lijeva ruka (Demokratska Fronta)  i desni džep (SDA),  a Federacija BiH punih osam mjeseci bila blokirana u odlučivanju zbog famoznog nacionalnog interesa. U međuvremenu je Prošić postao i visoki funkcioner Komšićeve Fronte, koja je, pak, javno zaklinje da u njenim redovima nema mjesta onima su „sa uprljanim rukama“. Ukratko, zahvaljujući procedurama koje traže demokratski standardi, Maršal je dobio svojih „pet minuta slave“. 

Onda se ispostavilo da je njegov glas ključni za SDA-ov izum zvani pozivanje na „nacionalni interes Bošnjaka uvijek kada nije po njihovom“, te je Maršal sudbinu zaposlenja svoje kćerke vezao za „sudbinu nacionog interesa Bošnjaka“. Dabome, stvar je politički upakovana putem Demokratske fronte Željka Komšića, dok je materijalna nadgradnja, potvrđuju mnogi izvori,  Maršalove brige za familiju rješavana preko SDA i njenih kadrova u Krajini i na sastancima u sarajevskom hotelu Holiday Inn. Tako je Maršali obećano da će mu biti mirni i visoko podignuta lijeva ruka (Demokratska Fronta)  i desni džep (SDA),  a Federacija BiH punih osam mjeseci bila blokirana u odlučivanju zbog famoznog nacionalnog interesa. U međuvremenu je Prošić postao i visoki funkcioner Komšićeve Fronte, koja je, pak, javno zaklinje da u njenim redovima nema mjesta onima su „sa uprljanim rukama“. Ukratko, zahvaljujući procedurama koje traže demokratski standardi, Maršal je dobio svojih „pet minuta slave“.

Danas je, konačnim imenovanjem sudija Vijeća za zaštitu nacionalnog interesa u FBIH, stavljena tačka neviđena politička manipulacija i izigravanja principa demokratije u ime najprizemnijih dnevno-političkih igara i potpuno privatiziranih interesa ovdašnje političke elite, te omogućeno Ustavnom sudu FBiH da obavlja svoju zakonom propisanu ulogu u društvu.  I Maršalovih „pet minuta slave“ je sa ovim definitivno prošlo, ali je šteta koju je napravio BiH, zbog svojih piličarskih interesa, ogromna.

A sve se ovo događalo u godini najveće ekonomske krize, onda kada su građani dovedeni na ivicu siromaštva i gladi. Dok je zemlja propadala, Tihići, Radeljaši i razni ovdašnji maršali bavili su se samo svojim pozicijama i zbrinjavanjem familija.

I sve zbog „nacionalnog interesa

Clanak objavljen na portalu Depo.ba je ocito napisan s namjerom da se Ekrem Prošić-Maršal diskredituje i kao politicar i kao covjek, sto je vrlo ruzan nacin razracunavanja. "Na prvu" sam pomislio da je ovo pisano u kuhinji ili spajzi SDP-a, ali kad malo bolje razmislim, ima ih jos kojim bi policka diskreditacija Marsala isla debelo "na ruku" i time bi dobrano profitirali (mislim u politickom smislu). Mislim da ljudi iz SDP-a koji su zaduzeni za ove i ovakve stvari nisu naivni da jednom od celnih ljudi stranke koja im je direktna konkurencija daju ovakav pubilicitet. Iako SDP-ovci dobro znaju kojeg datuma im istice rok trajanja, ovakve kardinalne greske ne bi pravili. Ako se pak pokaze da je moje misljenje krivo, onda su definitivno izgubili ne kompas vec i pojam o vremenu.

sad ce oni izdavati jedni druge to uvjek bude u pola filma pa se onda brane ili osvecuju:-)

A šta je taj Ekrem uopće uradio za Cazin osim što je ratovao ? Ja samo vidim da je nama gore zbog političara. Cijeni ga se jer je kao bio u ratu ? Pa šta ? Bio je i moj otac, i stric i x man sa foruma pa to ne znaci da bi bili dobri politicari. Kod nas se prvo gleda ko je bio u ratu da bi bio dobar covjek.

Onako kako ga znam odnedavno licno. i onako kako sam pricao ljudima te pratio komentare mnogih (primjer ovaj zadnji clanak od DEPO) za tog se covjeka veze i cast, postenje. Te nekolicina prica gdje nije htio poslusati vrh SDPa.. Jedna od zadnjih situacija neposluha ga je dovela do toga da su se direktno obrusili na njega, a po naredbi vrha stranke i izbacili njega i sve one koji su bili uz njega! Vjerovatno ste pratili ta deavanja prije godinu dvije...

Ima svoju firmu, i kako znam da je mnogo privatnog novca ulozio u dosadasnje uredjenje DFa u Cazinu.. Naravno da ce sutra biti negdje izabran i primati solidnu platu te time ublaziti taj "izgubljeni novac"..

Ima neke od izreka "kako treba ovo i ono rasprodati" ali sve u svemu, Ekrem je izuzetak neposluha bliskog i pozicioniranog covjeka sa vrhom jedne stranke! Sto dovodi do zakljucka da nije jedan od onih koji ce se uhljebiti i biti poltroni tajkunima i vrhu stranke...

Sto u sadasnje vrijeme prestavlja pravu rijetkost. Jeste da nije ni toliko mlad niti unikat u necemu, ali je dovoljno solidan da prestavlja DF i neke nove bolje dane za Bosnu i Hercegovinu :)

Ja bih prije rekao da on napušta brod koji tone.

Lopove ako ne strpa u zatvor SDA stranka nece niko,drugi.

Munir Alibabic-Munja ima znanja i postenja.

Halo autonomaš, ja sam tebi već rekao sto puta da mene ne dovodiš u vezu sa tim bAlijom. Mrzim njega samo malo manje od Fikreta a znaš dobro kako mrzim Kokošara. Jedino što ja poštujem su naši borci koji su vama, četničkoj kopiladi, slomili kičmu.

pa tesko se je sad navici na manje novca od onog sto je primao,ne samo on tako sve jedan i sve u jednoj stranci kad  se pocne klupko odvezivati,guzili jedan drugog gledanjem u oci i lazima,pa narod isto lagali ma neka i lazu kad imaju kome...

Onako kako ga znam odnedavno licno. i onako kako sam pricao ljudima te pratio komentare mnogih (primjer ovaj zadnji clanak od DEPO) za tog se covjeka veze i cast, postenje. Te nekolicina prica gdje nije htio poslusati vrh SDPa.. Jedna od zadnjih situacija neposluha ga je dovela do toga da su se direktno obrusili na njega, a po naredbi vrha stranke i izbacili njega i sve one koji su bili uz njega! Vjerovatno ste pratili ta deavanja prije godinu dvije...

Ima svoju firmu, i kako znam da je mnogo privatnog novca ulozio u dosadasnje uredjenje DFa u Cazinu.. Naravno da ce sutra biti negdje izabran i primati solidnu platu te time ublaziti taj "izgubljeni novac"..

Ima neke od izreka "kako treba ovo i ono rasprodati" ali sve u svemu, Ekrem je izuzetak neposluha bliskog i pozicioniranog covjeka sa vrhom jedne stranke! Sto dovodi do zakljucka da nije jedan od onih koji ce se uhljebiti i biti poltroni tajkunima i vrhu stranke...

Sto u sadasnje vrijeme prestavlja pravu rijetkost. Jeste da nije ni toliko mlad niti unikat u necemu, ali je dovoljno solidan da prestavlja DF i neke nove bolje dane za Bosnu i Hercegovinu :)

Nermin Ogresevic , jel se on suprostavio vrhu puno jače stranke ? 

samo ovo moze prestavljati a ni blizu toga za neke bolje dane za Bosnu i Hercegovinu ... 

Jeste i on takodjer, a tako sam x puta dao misljenje da sam potpuno neutralan kod kritiziranja nacelnika ili hvaljenja.. Taj covjek sad za sad radi svoj posao, niti je predobar niti je los. To pod los znam da se tesko suprostaviti nadmocnoj SDA i da to ne ide bez neke potpore i pravljenja ekipe za poledjinu... Ali se u ovih dvije godine uspostavilo da je SDP duplo gori i nesposobniji od SDA

A sta hoces indirektno reci da DF nema kapaciteta i iskrenosti da nesto promijeni na bolje u Bosni i Hercegovini???

Budi malo direktniji :)

A sta hoces indirektno reci da DF nema kapaciteta i iskrenosti da nesto promijeni na bolje u Bosni i Hercegovini???

Budi malo direktniji :)

Ne znam za lukina, ali ja mislim da DF nema ni kapciteta ni iskrenosti.