Jump to content
Sign in to follow this  
EcI PeCi PeC

Smrt djeteta uciteljovom krivicom

Recommended Posts

Uzasne se stvari desavaju...

Slucaj ovdje od jucer, curica 12 god inace bolestna od astme nije igrala fizocko... Posto je ucitelj bio jucer ubjedjen da simulira, natjero je malecku da prisustvuje fizickom! Curica se srusila i izgubila. PrIca se cak i da je pomoc tek kasnije stigla jer ucitelj nije vjerovo djetetu... Moj sin je Bio u istoj skoli i znam sta se sve desava sa djecom u toj skoli... Zanima me Kollo vi mislite da ucitelj prava ima?? Sta mu uraditi zbog djeteta! Ja Sam za svoje spremna ubiti... I nemogu da shvatim kako neko tu odgovornost tek tako olako shvati! :(

Javi nam šta bude na kraju od toga svega. Švabo je civiliziraniji od nas i donosi odluke bolje kao što se i vidi po našim državama pa to šta oni odluče tako je ispravno.

Djete se ugusilo... Curica 12 god... Trebal ti Jos koji detalj za nasladjivanje?? :(

To je tragedija gdje god da de desi!!! Nebitno cije djete Koje nacije, vjere boje koze...

Ja bi ga ubila, zadavila... Dusa bi mu na sve otvore izlazila... Edited by EcI PeCi PeC

Uradila bi ti kao i mnogi drugi svašta u afektu.

Ja iz licnog islustva znam da bi.. Nisam rekla da je ispravno, za takvo nesto sabur imati je teze...

Kao i svugdje protiv ustanova drzavni se nemoze i nema sanse...

Ne znam kako je u Švajcarskoj ili drugim zemljama, ali znam da u Švedskoj, otkad moja djeca idu u školu, svake jeseni, na početku školske godine, svaki roditelj dobije hrpu papira na uvid i potpis. Sve se zna, ko je učitelj, ko je direktor, ko je medicinska sestra (svi imaju ime, prezime, broje telefona i e-mail). Roditelj se pita da li njegovo dijete ima neke posebne potrebe, da li boluje od nečeg ili ima bilo kakvo ograničenje da prisustvuje fizičkom. Ako postoji medicinski razlog (potrebno uvjerenje od ljekara) to dijete ne radi fizičko kao druga djeca, nego mu se obezbijedi nešto drugo, da da čita, piše ili crta, po želji. Poseban papir se tiče hrane (hrana je besplatana za đake, bar u mojoj opštini). Mora se odgovoriti na niz pitanja o eventualnim alergijama, ili da je dijete vegetarijanac, ili da ne jede određene namirnice (kao svinjetinu). Toj djeci se uvijek obezbijedi posebna hrana, koja je obično i skuplja nego ona koja se sprema za većinu, ali nisam nikad čuo da se neko bunio zbog toga. Jednostavno se prihvata da svi nismo niti moramo biti isti u svemu.

Roditelji moraju dati svoje e-post adrese školi i brojeve mobila, ako se nešto hitno desi, a ako dijete izostane sa nastave (neopravdano) roditelj dobije SMS i kazna stiže direktno. To je oveliko smanjilo izostanke.

Možda se nekom ovo čini kao naučna fantastika, ali sve je istina.

• Upvote 1

Ne znam kako je u Švajcarskoj ili drugim zemljama, ali znam da u Švedskoj, otkad moja djeca idu u školu, svake jeseni, na početku školske godine, svaki roditelj dobije hrpu papira na uvid i potpis. Sve se zna, ko je učitelj, ko je direktor, ko je medicinska sestra (svi imaju ime, prezime, broje telefona i e-mail). Roditelj se pita da li njegovo dijete ima neke posebne potrebe, da li boluje od nečeg ili ima bilo kakvo ograničenje da prisustvuje fizičkom. Ako postoji medicinski razlog (potrebno uvjerenje od ljekara) to dijete ne radi fizičko kao druga djeca, nego mu se obezbijedi nešto drugo, da da čita, piše ili crta, po želji. Poseban papir se tiče hrane (hrana je besplatana za đake, bar u mojoj opštini). Mora se odgovoriti na niz pitanja o eventualnim alergijama, ili da je dijete vegetarijanac, ili da ne jede određene namirnice (kao svinjetinu). Toj djeci se uvijek obezbijedi posebna hrana, koja je obično i skuplja nego ona koja se sprema za većinu, ali nisam nikad čuo da se neko bunio zbog toga. Jednostavno se prihvata da svi nismo niti moramo biti isti u svemu.
Roditelji moraju dati svoje e-post adrese školi i brojeve mobila, ako se nešto hitno desi, a ako dijete izostane sa nastave (neopravdano) roditelj dobije SMS i kazna stiže direktno. To je oveliko smanjilo izostanke.
Možda se nekom ovo čini kao naučna fantastika, ali sve je istina.

I ovdje je to tako!! Na gore navedenoj skoli teoretski.. Ucitelj maloj nije vjerovo da se taj dan nije dobro osjecala.. Tragedija.. Istom skolom ja nisam drugacije mogla nego Sam cucala pred ucionicom da snimim deranje i udaranje. Cak Sam i direktiricu snimila na Tel kako mi ko fol obecaje da ce ga zastiti..Tek kad Sam Materiala dovoljno sakupila i kad su se ukakili da to slucajno nebi u javnost procurilo... Tek tad du poklekli.. Sreca pa me neko posavjetovao... Mislim i Danas kad im neko moje ime spomene da ih zigne...

Imal Toga Kod nas??

Jede li se kod tebe svinjetina ?

U mojoj kući ne jede. Niti ima namjeru. I djeca su tako vaspitana.

Neću sad pretjerivati u tome da sam neki, što se kod nas kaže, Has-musliman, da budem iskren. To je jednostavno dio porodične kulture (kulinarske), navike, ali i stvar aktivnog izbora koji sam jednom davno učinio. Ne zamjeram onima koji jedu svinjetinu, to je baš stvar ličnog izbora i svako svoje zna. A i religiju smatram ličnim izborom, tj. nešto što je privatna stvar i ne treba da izađe iz okvira doma i porodice.

Nemam namjeru hodati naokolo sa natpisom jesam li i koliki vjernik, niti druge pitati o tome. Nije zabranjeno pitati, ali ne treba uvijek očekivati odgovor kada nekog pitaš o vjeri, koliko para ima, kakva mu je žena u krevetu... S te strane sam konzervativan i ne odgovaram na pitanja.

• Upvote 3

Neću sad pretjerivati u tome da sam neki, što se kod nas kaže, Has-musliman, da budem iskren. To je jednostavno dio porodične kulture (kulinarske), navike, ali i stvar aktivnog izbora koji sam jednom davno učinio. Ne zamjeram onima koji jedu svinjetinu, to je baš stvar ličnog izbora i svako svoje zna. A i religiju smatram ličnim izborom, tj. nešto što je privatna stvar i ne treba da izađe iz okvira doma i porodice.

Nemam namjeru hodati naokolo sa natpisom jesam li i koliki vjernik, niti druge pitati o tome. Nije zabranjeno pitati, ali ne treba uvijek očekivati odgovor kada nekog pitaš o vjeri, koliko para ima, kakva mu je žena u krevetu... S te strane sam konzervativan i ne odgovaram na pitanja.

Znaci, zbog islama.

Thema nije nit krmetina nit Islam !!

Ispravno! Ne znam samo što se uvijek sve mora svesti na to, kada je tema više roditeljstvo i briga o djeci.

Ispravno! Ne znam samo što se uvijek sve mora svesti na to, kada je tema više roditeljstvo i briga o djeci.

Nije li o uciteljima ubojicama??? Ja sam sad zbunjen.

Edited by Jiggy Bau

Učitelji po definiciji nisu ubice, već osobe kojima porodica povjerava obrazovanje, dio vaspitanja i brige o onome što je u porodici najdragocjenije. Zbog toga i porodica mora da učini sve što je u njenoj moći da postavi jasne smjernice u tretmanu njihove djece, da se ovakve stvari ne bi dešavale.

Naravno, nikad se ne može sa apsolutnom sigurnošću osigurati od mogućnosti da pedagog istovremeno nije psihopata ili pedofil.

BL neka ne prave buku oko toga, to ja pitam samo onako jer sam mislio da i nisi baš naklonjen Islamu previše. Niti zamjeram šta onima koji jedu niti onima koji ne jedu, zbog Islama ili drugih razloga. Pusti ove sa foruma, mortadela je u frižideru najčešće onima koji najveću galamu i dižu.

Ako postoji i najmanja sumnja da je nastavnik odgovoran za smrt dijeteta, nema te sile koja će spriječiti roditelje da ga dovedu pred lice pravde nije uopće bitna država u kojoj se tako nešto desilo.