Jump to content
NeRkO23

Protesti

Recommended Posts

Mislim da je sada krajnje vrijeme da i mi pokazemo da smo slozni.Pa je*em ga ja kad mogu biscani mozemo i mi.Hajdemo se dogovoriti i u bilo koje vrijeme izaci van na trg.Pa makar malo da izadjemo na zrak ako nista drugo.Malo kakvih transparenata i to je to.

Hmm... :huh: Zanimljive teme imaš u zadnje vrijeme. Prvo puč (državni udar), pa onda protesti. Nešto te opasno sa 15 godina stislo u ovoj državi.  

Što se tiče ovih protesta - to je čista glupost. Zašto? Pa jer ti planiraš izlazak na trg i dizanje par transparenata. Koja ti je svrha toga?! Doći na trg i diganti ga i stojati, mozda sta 'viknuti' itd. Uvijek mi je to bio apsurd npr. za dan mladih dođu i dignu transparent na kojem piše: "Mi srednjoškolci hoćemo svoja prava". Ali niko ništa ne radi. Uostalom, s tim protestima mozes lijepo dobiti krivicnu prijavu i uradis jos gore. Drzava nam je takva da bi bilo kakav protest bio gubitak vremena. I da ... De mi molim te daj primjer gdje su ljudi uspjeli u necemu tako sto su dizali transparente! 

A sad pricati o promjenama je za mene i dalje duboka tema. Svi smo mi jaki u prici, a slabi u djelima. I da, u prethodnoj temi su neki aktivni posjetioci ovog podforuma dali svoj odgovor tako da je za mene bespotrebno vracati se na isto.

Edited by вoѕco

Momcina se jes malo previse zagrijao za ove proteste, isao bih nesto rusiti bez da je prije toga rezimirao sta radi i sta bi trebalo biti poslije..

Mozda netko misli da su protesti kod nas gubljenje vremena, ako cemo tom logikom, u Bosni je sve gubljenje vremena...

Ali sirom svijeta, posebno ovih zadnji godinu dvije vidimo da se sa tim narodnim buntom dosta toga odradi, zabrani, srusi itd... 

Ako cemo uzeti za ozbiljno da je Nerko23 nesmotreno digao alarm, takodjer se moze sabrati i da BOSCO bez ikakvih valjani argumenata zeli to opovrgnuti...

Ali bih naglasio da ima tamo negdje ozbiljni aktivista sa ozbiljnim zeljama koji zele nesto promjenuti u korist sviju nas..

• Upvote 1

Pa mislim da su Cazinjani jasno dva puta već pokazali da ne žele promjene i da im je ovako dobro. Ja prvi ne bih izašao nikad više sa Cazinjanima protestirati protiv vlade da umiru od gladi kao što će im i biti. I 99 % Bosne je takvo, ne možeš ti dobiti promjene ako nećeš sam sebi.

mogu samo reci ako se narod ne slozi i ne digne na noge nikad se nista nece promojenit.uslovi za zivot ce svake godine biti gori, narod sve siromasniji....

ah da, lako ja iz austrije pricam...

Edited by Banditozzzz

Jes' fakat, i ja jedva cekam da odem iz BiH, da pokupim tog znanja (ili da mi svabija ispere mozak) i da pocnem pametovati ovdje. Boga mi. :D

Misliš li ti taj Njemački ikad položiti da se odeš doškolovati bog ti sudio mali :D Još od ljetos kako smo pričali ti ideš :D Haj ti gore, naučiće te ljudi makar nekim stvarima pa nećeš imati sužene poglede kao što sam ja imao družeći se sa bosanskim logikama :D

Ma to je sve nauceno i spremno i polozeno, samo cekam diplome. :D

Ne mogu gore samo sto svapski znam... ali bice uskoro. :D

A sto se tice tih logika, znas da ja kraj bosanske imam i hercegovacke, nisam ja bas tako uskogrudan. :P

Edited by Jiggy Bau

Necu, jer boziji poslanik Muhamed s.a.w.s. kaze: "Boze, utjecem se Tebi od znanja koje ne daje koristi!"

Zato ti mene na tom vasem vjeronauku neces vidjeti.

Edited by Jiggy Bau

Vjeronauk ne mora biti iskljucivo vjerski. Radi se o tim uskogrudno cupavim vidicima :) Svi mi postajemo liberalniji ovamo gore kad vidimo da svak zivi svoj zivot i ima svoju slobodu i komad kruha do god je u okviru zakona...

Vjeronauk ne mora biti iskljucivo vjerski. Radi se o tim uskogrudno cupavim vidicima :) Svi mi postajemo liberalniji ovamo gore kad vidimo da svak zivi svoj zivot i ima svoju slobodu i komad kruha do god je u okviru zakona...

Pa de i ti kaj sav taj gore normalan svit zivi svoj zivot. Sto bi ti mene upisiv'o gore na  taj vas vjeronauk i solio mi pamet??? :P

A iskreno, ne znam ja koliko vi gore postanete liberalniji, barem u Grazu, jer vas vecina postane vehabijama, nimalo liberalni ljudi.

hoces da kazes da vecina koji su gore praktikuje islam ?                jedino ako za tebe  marama,brada ,namaz   ili bilo koji drugi islamski ogranak prestavlja "vehabije"    onda je to nesto drugo ,,     

interesantno je Jiggy  da svabe stim nemaju nikakvih problema ,  ne desava se cesto da mi neko kaze da ima zbog praktikovanja islama vecih problema   dok , na prim.  trazi posao ,stan    itd... 

dok kod nas dole  tipovi poput tebe , cim spaze neki od islamskih ogranaka kod odredjene osobe -  revaju  u glas :" vehabije,vehabije  ,udrite ih koljem .. !!!     eh, sto smo liberalni ...  

Hozane... Sa CIM to svabe nemaju Problema ???

Manjina jedna... Netilerancija je ljudske prirode...
Manje su zadrti nego mi al ima i ih..

Vjeronauk ne mora biti isključivo vjerski ? :D A čime bi se trebao to baviti VJEROnauk kruha ti, osim stvari koje određena religija i religijska etika nalažu ? Osnova te nauke je neka religija, meni to smiješno tvoje zvuči pa makar :D

Uskogrudni čupavi vidici ? Vidiš da je tebe naučila nekim uskogrudnim vidicima neka baja čim govoriš nekome drugom da su zbog kose i muzike neki takvi. Ja znam da je mene moja učiteljica vjeronauke učila da '' mrzim proklete židove '' i da je u slobodno vrijeme a i na času znala da pusti Thompsona i debatira kako on ima dobre tekstove sa ostalim balavcima klerofašistima iz mog razreda. Ima već jedna slična tema, ja i dalje tvrdim da religija nema veze sa vidicima, kroz historiju je dokazano da su mnoge religije pokušavale sputavati ljude u širokim pogledima :)

Moram se složiti da mnogi postaju liberalniji kada odu vani, ali to je zato što svako gleda da njemu bude bolje i tako bi trebalo i u Bosni. Sad ja ne znam za koga je kolika granica ta liberalnosti jer liberalnost je za mene  sloboda koja bi trebala imati granicu tek kada nekome ugrožava egzistenciju. Npr. Liberalnost je izaći i marširati jer neće homoseksualcima da daju na posao a liberalnost nije ići gađati ih kamenjem i prijetiti smrću iza nekakve neonacističke grupe, vehabijske ili šta već.

Fakat, i ta stvar s Grazom. U čemu je tu fora ? Ima istine da ih dosta ode u vehabije, a ja sam baš primjetio veliki broj gaćaša šetajući tamo prošloga ljeta ? Čuo sam da je tamo sjedište kao njihovo ili tako nešto, nisam baš oko toga previše informisan.

Hajde hanzo nije to tako, ja imam bradicu pa mi niko ne govori da sam vehabija :D

Mada sam ja imao scenu sa njima. Krenuo u Evropu i sjeo u minibus i tako nisam obraćao pažnju ko je iza mene i stavim slušalice i fino odvrnem starog, dobrog Slayera do džize na slušalice. I nakon jedno pola minute čujem ja nešto Allah pa još nekakvim arapskih glasova i lik me do mene po ramenu dodirnu kaže hoće da ti gospođa nešto kaže iza tebe. Okrenem se ja, muzika još udara iz slušalica i vidim vehabiju sa prstima u ušima kako nešto baljezga na Arapskom. Kaže njegova hanuma meni molim te da Iblisove ili kako već muzike ugasiš te da nešto kao poštujem muža i nju u tom smislu. Kažem ja nju stišat ću ja nije problem, kad on meni kaže ugasit ćeš ti to i nemoj više da čujem, pravo drskim tonom. Ja mu samo kažem gospodine ja ću slušati šta hoću i kad hoću, ne sviđa ti se kupi mp3 i slušaj ilahije i kaside i on pravo pogleda u mene. Vozač mu onda kaže da me pusti na miru i da ne obraćam ja više pažnju. Bio sam se iznervirao, mislim da me ni litra rakije ne bi smirila.

Znači liberalno je da stišam Scooby a nije liberalno da meni ograničava moje slobode :D

Ja sam se salio manje vise za taj vjeronauk.. Slusam i ja cudnu muziku ponekad i tako.... Ne mozes se ni nasaliti a da te ne shvate ozbiljno :)

I naslov teme je "protesti" Naslov teme nema nikakve veze sa vjerom.. Posto su ti protresti na gradjanskom nivou u jednoj multinacionalnoj i multireligijskoj drzavi.. Gradjani VS politika.. Tema otvorena i jasna kao dan :)
  • Upvote 1

:stop:  Slazem se sa Pacificom ja stavim temu "Protesti" u nadi da cemo izaci na ulice i nesto uciniti,vi se ovdje prepucavate da li je neko musliman.

menscinde da je bas tema bila protesti ..  ali nasi ljudi su inace u svemu po malkice psyho ,   pa na kraju zavrse u cossokaku prepiruci se o vjeri - a blage veze nemaju o vjeri - (interesantna pojava)  

pa nije razlog protesta vjera ili vehabije - vec  nasi karinasi od politicara ----kad se moram vako blesavo izrazavati 

al, posto od protesta kod nas nema nista , to svi znaju ,  pogledajte malo sta resto Bosne govori :" Trebamo se ugledati u Cazin i na nacin kako oni funkcionisu ..    ako je kod nas zaista toliko bolje nego u na prim. Jajcu ,  ne vidim razlog zbog cega mi treba da protestujemo ...     

menscinde da je bas tema bila protesti ..  ali nasi ljudi su inace u svemu po malkice psyho ,   pa na kraju zavrse u cossokaku prepiruci se o vjeri - a blage veze nemaju o vjeri - (interesantna pojava)  

pa nije razlog protesta vjera ili vehabije - vec  nasi karinasi od politicara ----kad se moram vako blesavo izrazavati 

al, posto od protesta kod nas nema nista , to svi znaju ,  pogledajte malo sta resto Bosne govori :" Trebamo se ugledati u Cazin i na nacin kako oni funkcionisu ..    ako je kod nas zaista toliko bolje nego u na prim. Jajcu ,  ne vidim razlog zbog cega mi treba da protestujemo ...     

Prvo besavo se ne izrazavas,to u tebe je blago receno o politicarima. A drugo ne idemo protiv Cazina vec protiv drzave cijele.

A vi najčešće završite u pametovanju o prepirkama na temu religije. Scooby i ja se ne prepiremo kako što se vidi na ovoj temi nigdje :(