Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Zimska služba ove zime

Recommended Posts

Guest

Jeste li zadovoljni zimskom službom ove zime?

Čini mi se kao da su sebi rekli nećemo čistiti sporedne i male ceste... Evo jedan primjer gdje se vidi da se čisti ova cesta koja vodi prema magistrali, dok se sporedna uopće ne čisti. Čak štoviše, zatrpava se. A uvijek su i ovo čistili, pogotovo navečer sve lijepo očiste, ali ove godine ništa... A ovo je drugi jači snijeg.

Sad vi skontajte kako je ovima što se moraju uključiti na ovu cestu i još skrenuti desno. Prvo sam se uhvatio aparata kad sam vidio da čovjek Astrom ide pravo prema čaršiji sa ove lijeve strane i prelazi preko ovog natrpanog snijega.

Odoh se uhvatiti lopate da ne bi uletio koji pametnjaković ovdje na temu i počeo priču o (ne)savjesti itd.

2ywyhw5.jpg

Naša zimska služba je iznenađena snijegom u januaru, kao i svake godine .... :D 

nikako ... ovo je strasno sta se radi odnosno ne radi ...

Idite pješice, bit će guzica zdravija :P

Necete. Trotoari kao i obicno nisu ocisceni.Vidio sam danas da su prespavali ciscenje cesta kao da su auta sama sebi cistila.  Ko odrzava ove godine? Kad je bio one jedne godine Kovgrad. U Bihacu te godine po 5 cm snijega na cesti u Cazinu ciste ceste. Tacno kad predjes most u Srbljanima druga cesta kako su ljudi dobro cistili.

Što se trotoara tiče, u Švedskoj je obaveza svakog vlasnika kuće da očisti trotoar koji ide uz njegovu ogradu. Ne možeš da se buniš protiv ovoga i materijalno si odgovoran za eventualne povrede koje pješak zadobije ako taj dio trotoara nije propisno očišćen i posoljen. Srećom, ova zima je, do sada, bila blaga, pa nije bilo baš previše lopatanja. 

Svi to rade i niko ne postavlja pitanje, jer je ovo društveno prihvaćena obaveza koja društvu u cjelini uštedi dobar dio novca svake godine, i svima dobro.

Šta mislite, da li bi ovo moglo da zaživi u Cazinu, da li svijet to prihvatio, u zamjenu za jeftinije komunalije, ionako je nezaposlenost velika, pa je svaka marka uštede vrijedna, a doprinos čišćenju može da se vrednuje kao posao.

Ne samo to , ja bi u BiH uveo da se kopira neki sistem kao sto je Svedski ,Norveski itd.     al sto se tice kopiranja mi smo samo pokupili Njemacku marku a ono ostalo je  Rogulje Style -

Pogledajte samo nase predstavnike :"Gradonacelnike,Nacelnike,Predsjednike stranaka -  sve jedan ,3 x veci njivar od mene ..    

Ja da sretnem bilo koga od njih rekao bih im u facu da su tokmaci i da ne znaju sta hoce da kazu ,  sto je najgore to su sve lafo skolovani ljudi ,magistri itd,    a niko se ne zna artikulisati na svom maternjem jeziku. 

Neku noc su bili svi na televiziji "nacelnici"  :"Bihaca,Cazina,Sanskog Mosta,B.Petrovca ,  da bog sacuva krxova..    (zar stvarno nema boljih ili ja nisam u toku ) ?     Dje Gorila da mi objasni ovu zavrzlamu ? 

Mogu zamisliti kako govore Engleski jezik ,kad im je maternji tolko tezak...  

• Upvote 1

Guest
Što se trotoara tiče, u Švedskoj je obaveza svakog vlasnika kuće da očisti trotoar koji ide uz njegovu ogradu. Ne možeš da se buniš protiv ovoga i materijalno si odgovoran za eventualne povrede koje pješak zadobije ako taj dio trotoara nije propisno očišćen i posoljen. Srećom, ova zima je, do sada, bila blaga, pa nije bilo baš previše lopatanja. 

Svi to rade i niko ne postavlja pitanje, jer je ovo društveno prihvaćena obaveza koja društvu u cjelini uštedi dobar dio novca svake godine, i svima dobro.

Šta mislite, da li bi ovo moglo da zaživi u Cazinu, da li svijet to prihvatio, u zamjenu za jeftinije komunalije, ionako je nezaposlenost velika, pa je svaka marka uštede vrijedna, a doprinos čišćenju može da se vrednuje kao posao.

To je odlična ideja, bez sumnje. Uostalom, ako se takav sistem provodi u Švedskoj onda znamo da je cakum pakum. Ja sam prošle zime, a i ove, čistio ovo raskršće na slici u uvodnom postu. Očistim ga jer šteti meni. Sad je to gotovo pa nemoguće, neću tri sata vani čistiti po kiši i snijegu jer je toliko težak snijeg (više je vode ali dobro...) da to nije normalno. Sad to polako ledi, a svaki put kad ralica prođe nanese još snijega. Prije su čistili sad ih to ne zanima.

back to topic općenito... ona cesta u ulici Nurije Pozderca, od Alinca (igrališta) do Alinca (firme) je dvosmjerna, ali samo na proljeće, ljeto i jesen. Zimi je jednosmjerna pošto dva auta se ne mogu mimoići :P

Ne samo to , ja bi u BiH uveo da se kopira neki sistem kao sto je Svedski ,Norveski itd.     al sto se tice kopiranja mi smo samo pokupili Njemacku marku a ono ostalo je  Rogulje Style -

Pogledajte samo nase predstavnike :"Gradonacelnike,Nacelnike,Predsjednike stranaka -  sve jedan ,3 x veci njivar od mene ..    

Ja da sretnem bilo koga od njih rekao bih im u facu da su tokmaci i da ne znaju sta hoce da kazu ,  sto je najgore to su sve lafo skolovani ljudi ,magistri itd,    a niko se ne zna artikulisati na svom maternjem jeziku. 

Neku noc su bili svi na televiziji "nacelnici"  :"Bihaca,Cazina,Sanskog Mosta,B.Petrovca ,  da bog sacuva krxova..    (zar stvarno nema boljih ili ja nisam u toku ) ?     Dje Gorila da mi objasni ovu zavrzlamu ? 

Mogu zamisliti kako govore Engleski jezik ,kad im je maternji tolko tezak...  

Ne znam šta se tu ima za objasniti, da su pozavršavali na svakakve načine svakakve fakultete po manjem entitetu ? :D Ima boljih sigurno, perspektivnijih i manje kriminalnih. Gledao sam kad je Namik stavljao linkove s prilogom RTVC u kojem su debatirali kandidati za načelnika, bolje su govorili neki kojima je moja profesorica Bosanskog poklanjala dvojke. Da li postoje bolji ? Postoje sigurno. Ali znaš onu, kakav narod - takva vlast. Ti koji su ih izabrali su isti kao i oni za mene, meni ne smeta toliko patnja tih glasača koju će imati četiri godine već njihova glupost koja se ponavlja od jednog do drugog ciklusa glasanja. Najžalije je meni poštenih i dobrih ljudi koji nemaju, a to što nemaju šta jesti neka se slobodno zahvale svojim komšijama koji su glasali za ove na vlasti, koji su prodali svoj obraz za mrvice umjesto da podjele kruh sa svojim komšom. Na te treba upirati prstom, koliko god su krivi političari krivi su još više oni koji im daju glasove iz godine u godinu.

U slučaju da koji od njih progovori Engleski, mislim da će to biti na nivou Blaža Sliškovića i objašnjavanja igre protiv Zrinjskog. Imaš na youtube pa se nasmij slobodno :D

Moglo bi da zaživi, naravno zbog tvrdoglavosti našega naroda veće od one koje ima magarac prvo bi se morali mnogi kazniti. Prije toga bi našli hiljadu razloga zašto ne trebaju čistiti, kao i što nađu za sve drugo samo da se ne radi. Svakako odlična ideja, moj glas bi sigurno imala. Nije da sam jednom čistio ispred svoje zgrade a nije mi ni strano očistiti i komšijino auto kao i svoje. Pola sata posla, šta inače raditi kad zapada ovo bijelo govno ...

zalosno je sto su putevi do bolnice neočišćeni ... 

treba proglasiti elementarnu nepogodu i civlinu zastitu dignuti na noge da se pristupni putevi bolnici ociste ... 

Takodjer u Austriji svaki vlasnik je duzan ispred svoj tratuar ocistiti.. Takodjer je zakon ako gdje panes, to placa onaj koji je trebao ocistiti pa makar to bilo i od grada.. Naravno Cazin o takvim zakonima samo moze sanjati plus nemaju takvu mehanizaciju. Ali imate cevapa i sudzuka i janjetine u ove zimske dane :D

danas  su podranili, prije sat vremena    na kolistu prosao grn :D danas valjani..... 

U Kladuši svi moraju čistiti trotoare ispred svojih kuća/lokala, u protivnom plaćaju kaznu. Ali ne znam ko će kazniti naše Komunalije zbog haosa po cestama i trotoarima, nikad ovako nije bilo, a naš načelnik se nije udostojio ni progovoriti. :S

mene zanima postoji li sansa da napisete vijest da ovi sto voze ralice bagere i slicno da nemoraju ici 60km/h da mogu ici i 40km/h jer bace mi 3-4 metra snijega u dvoriste, da ide sporije svi bi manje posla imali.

parkinzi su jako lose ocisceni,platis i jedva nadjes mjesto,jos se glupani naprakiraju na izlaze(danas pred ljiljanom)...grozno

i da, te ralice fakat idu prebrzo,i prozore mi poprsce kad naidje cestom :girlimpossible:

sve u svemu,prilicno lose

parkinzi su jako lose ocisceni,platis i jedva nadjes mjesto,jos se glupani naprakiraju na izlaze(danas pred ljiljanom)...grozno

i da, te ralice fakat idu prebrzo,i prozore mi poprsce kad naidje cestom :girlimpossible:

sve u svemu,prilicno lose

Zar se parking plaća ako je neočišćen?? 

Zar se parking plaća ako je neočišćen?? 

o,da

parking izgleda kao du su ga ljudi svojim autima rascistili uguravajuci se kroz snijeg

o,da

parking izgleda kao du su ga ljudi svojim autima rascistili uguravajuci se kroz snijeg

Svašta.... ako nije očišćeno parkirno mjesto ne bi se smjelo naplaćivati. 

Svašta.... ako nije očišćeno parkirno mjesto ne bi se smjelo naplaćivati. 

Ovo je Bosna jednom shvatite ...  Ista situacija je kod nas u Kladuši .... 

Edited by Ciklama

ja mislim da nebi bila loša ideja da napišete "vijest" na stranici, pa mozda se ovi vozaci malo opamete i pocnu sporije voziti, i malo paziti na "nas" šetače isto tako, mene su sinoc na relaciji cuprija carsija dva puta isprskali...

Mene jučer uprska gradski bus, lik se zaustavi i ponudi izvinjenje i zamoli da ne zovem policiju. Nisam mu zamjerio, a kod nas da me tako zalije i da stane na moj povik odmah bi mi počeo pametovati i svađati se.