Jump to content
Gorilla Biscuit

Počinju ANTI - VLADA PROTESTI u BiH !

Recommended Posts

Moj suprug je radio svoj posao pošteno i u okvirima zakona, trudeći se da opravda narodu platu koju dobiva, služeći zajednici i boreći se za dobro te iste zajednice. Kakve je sve neugodnosti doživio,poniženja, strahove za porodicu,  a s njim i ja i naša djeca smo sve to prošli. Tražena je dlaka u jajetu da završi na birou rada, ali ništa nisu mogli naći, još da su mu mogli prišiti da je "autonomaš" šta bi bilo, ali nisu jer je ostavio i stan i posao i došao u BiH pješaka preko SAO Krajine da se bori za svoj narod/svoju državu, među prvima je rekao ne autonomiji i Kladušu napustio, i do zadnjeg dana rata bio na liniji, časno je služio svojoj državi i armiji, bez ijedne mrlje u svojoj ratnoj biografiji a opet bez mogućnosti da mu ko šta prigovori o hrabrosti i borbenosti ...... dok je radio za taj narod oni su ga tapšali po ramenima, zahvaljivali, blagosivali, kad su naši problemi počeli, ta zajednica taj narod nije progovorio, taj narod je kometarisao da je budala što "ne igra kako neki sviraju",  radne kolege nisu smjele stati s njim, nije bilo jedinstva i solidarnosti iako su znali istinu, svi su se  prestrašili za sebe, neki drugi su iskoristili situaciju i meni pravili probleme da bi njega izprovocirali da napravi glupost i sve to na sramotan i prljav način (takva ustanova u normalnoj državi takve bi  uposlenike izbacila van naglavačke koliko je to primitivno i psihički nastrano) ..................... I meni će neko pričati o frustriranosti prema državi, pravdi, političarima. Imam dobrog razloga da iziđem na ulicu i da se izvičem, izurlam, da iz sebe izbacim sve ono što negdje čuči i uništava me, davno sam ja shvatila ono što narodne mase još nisu ni počele razmatrati. Kad te mase promjene sebe, počnu shvatati da moraju sebe mjenjati, podnijeti prvu borbu za neko svoje pravo a da izbjegne dati mito, izbjegne iskoristiti vezu da dođe do cilja itd. itd. Kad se počnu dešavati masovne prijave nezakonitosti, prevara, korupcije, neuslužnosti, pa mali počnu odgovarati i odavati one veće, prozivati tužioce, sudije,  ne gledajući vjersku pripadnost, ratnu prošlost, stranačku opredjeljenost, tada će za mene biti situacija "zrela" da iziđem na ulicu i protestujem sa tom masom naroda.

@Ciklama razumijem te potpuno,naravno da i ja imam takav osjecaj i puna su mi pluca necistoce koja se nakupila sve ove godine zbog nasih polticara koji uzivaju ma bolje nego Sulejman Velicanstveni normalan radisan narod nema normalan zivot,omladina odrasta u kaficima,socijalni zivot ispod nivoa,nista ne funkcionise sto bi pridonijelo normalnom narodu ili masi,sve funkcionise kad je u pitanju politicar i zakoni se mjenjaju u roku 24 h kad se njima treba poboljsati standard,pa ja se pitam koji magarac ima jos strpljenja nakon ovoliko godina na neke mirne proteste?To treba da gori gore nego u ratu nakon ovoliko godina trpljenja i ugnjetavanja stanovnistva,razmisljam sinoc dok radim za masinom,koliko je ta masina izbacila produkta za 15 godina i gasi se vjerovatno jednom godisnje kad se sta pokvari ili gledam kad treba staviti kalup za neki drugi produkt,24h svaki dan,nema odmora izbacuje produkt,pa reci cu taj produkt su pare,izvoz,radnici placeni socijalno i penziono na nivou,manjka po nekad slobodnog vremena al prezadovoljan insan,sve ovo hocu da kazem da nasim politicarima i nije toliko stalo do rada u zemlji,oni imaju posao predobar,jezikom tarlahati i manipulisati narodom i dati malo a uzeti sve organe,ma i da sam dole ja nebi izasao na proteste i setao,ne mjenja se nista tako,ili izaci skrsiti sve ali naravno ne tudju imovinu nego Drzavnu, ili sjediti kod kuce i trpiiti rezim,borba moze promjeniti sve,cvrst stav ali mora biti i zrtava,ne nagovaram nikog na nista ali nista ovi mirni protesti nece promjeniti...

Mirne šetnje se pretvore u nasilne proteste. Tako je bilo najcesce, zivi primjet toga je Maribor sad kad su upali u Vijecnicu, izrazbijali je i onda je onaj nacelnik dao ostavku ujutro. Sinoc su se oblačili u zombije u Ljubljani, bilo je dobrih 6000 hiljada ljudi ako ne i više. Protesti su bili ispred zgrade Parlamenta i posrane banke, bacali su topovske udare, i bilo je mnogo manjih inicidenata a prvi je ovogodisnji protest kod njih. Bit ce to sve vece i vece, ovi ce i istjerati svoje lopove.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/revolucionari-odrzali-protest-pred-sarajevskom-katedralom/130112049

SELJAČINE/ '' građani '' BiH pokazali da ga vole primati u dupe i da im odgovara ovako. Svaka čast, sljedeći koji opsuje šta protiv političara treba njemu istom mjerom uzvratiti. Veliki respekt !

Guest

U Cazinu je puno bolji odaziv nego u Sarajevu. U odnosu na broj stanovnika puno bolji. Čak 12-ero je izašlo na trg :)

U Cazinu je puno bolji odaziv nego u Sarajevu. U odnosu na broj stanovnika puno bolji. Čak 12-ero je izašlo na trg :)

Makar neko ima obraza, dostojanstva i muda. Imaš li sliku ?

Ah, ti gdje god imaju priliku utrpati crveno i petokraku odmah su tu.

Kazem ja vama,narod jhe zadovoljan ili ne zna sta je dobro ili misli da bolje ne moze biti,samo kad vidim i ovdje na forumu prije i sad koliko su neki nezadovoljni stanjem i kukaju protiv vlasti i Drzave a niko muda izaci protestovati,toliko smo mi slozni,u Sloveniji su neki policajci pridruzili protestantima jer ni njima ne cvjetaju ruze,a mnogi nasi policajci bi radili dzabe i palicali vlastiti narod i gusili protest a isto zele povecanje plata i bolje standarde,vjerujte mi i ako bude agresivnijih protesta da ce opet neduzni stradati a kvocarosi iz toplog i punog novcanika nahuskavati narod...

Pa ko ce drugi kod u BiH biti dovoljno osvjesten da izidje nego antifasisti.

I u Mostaru isto:

Na Španskom trgu u Mostaru okupio se mali broj nezadovoljnika politikom aktuelne vlasti na svim nivoima. Uz nekoliko penzionera, prednjačili su mladi, ponajviše aktivisti iz ANTIFA-e, koji nisu krili razočarenje neizlaskom mnogih onih koji, kako rekoše, roncaju u stanovima i kafićima, ali se ne udostoje da javno iskažu svoj protest i nezadovoljstvo stanjem u kome se BiH nalazi.

Sudeći po broju učesnika protesta, stiče se utisak da u Mostaru teče med i mlijeko. Nikome ne smetaju ruševine u gradu, podjele, hiljade nezaposlenih, opljačkani prijeratni privredni giganti, neodržavanje izbora, enormno bogaćenje političara i novopečenih tajkuna, a prijeratnih anonimnusa i gologuzana, koji ni za hljeba nisu imali, a danas žive u svili i kadifii...

Blago ovoj vlasti s ovakvim narodom

novasloboda.ba

Samo sto iako proteste i treba da mogu doci ljudi svih ideologija, strana, pokreta i organizacija, oni tu trebaju doci samo kao gradjani BiH, a ne kao predstavnici svojih trecih ideja.

Odmah na pocetku sam primjetio da to nema u pravilima, a trebalo je biti - zabrana svih banera osim recimo od RPBiH, zastave BiH i sl. opcenitih simbola koje dijele svi gradjani.

Evo ovo sto su uradili u Sarajevu i donijeli zastave saveza Saveza socijalističke omladine Jugoslavije je velika greska.

Sto se tice ovih kontraverzi u vezi toga ko je zapravo i zasto pokrenuo ovaj pokret, nisam u toku ali vjerujte mi da je to potpuno nebitno.

Bitno je da se narod osvijesti i digne, masovno, a to kad bude najmanji je problem da se ljudi sami organiziraju i planiraju na licu mjesta, demokratskim putem.

Gledao sam kako se Grci organiziraju. Desetine hiljada ljudi na ulici/trgu, improviziraju se bine gdje svi imaju pravo reci svoje misljenje, cak su i glasanje imali na licu mjesta.

Znam, bilo je tamo i puno nasilja, ali ne tu noc.

Sto se tice odaziva na proteste u Cazinu, kao i u cijeloj BiH, moram priznati da sam bas neugodno iznenadjen.

Znao sam da smo zatucani ali nisam znao da smo toliko. Ali vjerovali ili ne, manje vise isto ovako je zapocela vecina protesta prosle godine u Europi, gdje su na kraju milioni skupljali u pojedinim gradovima.

Mislim da ovo nije nikakav poraz, nego samo pocetak.

REVOLUCIONARNI POKRET BOSNE I HERCEGOVINE
SAOPĆENJE ZA JAVNOST, 12.01.2013.
------------------------------
----------------

ZA NEKOLIKO DANA USPJELI SMO OKUPITI VIŠE OD 11.000 ČLANOVA, USPJELI SMO POKRENUTI NA RAZMIŠLJANJE VELIKI BROJ GRAĐANA I GRAĐANKI, ANIMIRALI SMO VELIKI BROJ MEDIJA. SA DRUGE STRANE JAVNI EMITERI SU POKAZALI DA NISU U SLUŽBI GRAĐANA JER SU NAS IGNORIRALI. BEZ OBZIRA NA ODZIV GRAĐANA NA OKUPLJANJA ZA KOJA SMO UPUTILI PROGLAS U SVIM MJESTIMA BOSNE I HERCEGOVINE SMATRAMO NAŠU AKCIJU USPJEŠNOM. NAŠ POKRET ĆE USKORO POZVATI NA NOVA OKUPLJANJA U CIJELOJ DRŽAVI, NEMA ODUSTAJANJA.
POŠTOVANI GRAĐANI, SADA NAS JE DOVOLJAN BROJ I ZID STRANICE JE SLOBODAN ZA PROMJENE KOJE SU NAM POTREBNE, PIŠITE, PREDLAŽITE, POKRENITE SE. ZNAČI, TREBAJU NAM PRVO PROMJENE U NAMA SAMIMA KAKO BI SE POKRENULI. (podijeli)
  • Upvote 2

@Ciklama razumijem te potpuno,naravno da i ja imam takav osjecaj i puna su mi pluca necistoce koja se nakupila sve ove godine zbog nasih polticara koji uzivaju ma bolje nego Sulejman Velicanstveni normalan radisan narod nema normalan zivot,omladina odrasta u kaficima,socijalni zivot ispod nivoa,nista ne funkcionise sto bi pridonijelo normalnom narodu ili masi,sve funkcionise kad je u pitanju politicar i zakoni se mjenjaju u roku 24 h kad se njima treba poboljsati standard,pa ja se pitam koji magarac ima jos strpljenja nakon ovoliko godina na neke mirne proteste?To treba da gori gore nego u ratu nakon ovoliko godina trpljenja i ugnjetavanja stanovnistva,razmisljam sinoc dok radim za masinom,koliko je ta masina izbacila produkta za 15 godina i gasi se vjerovatno jednom godisnje kad se sta pokvari ili gledam kad treba staviti kalup za neki drugi produkt,24h svaki dan,nema odmora izbacuje produkt,pa reci cu taj produkt su pare,izvoz,radnici placeni socijalno i penziono na nivou,manjka po nekad slobodnog vremena al prezadovoljan insan,sve ovo hocu da kazem da nasim politicarima i nije toliko stalo do rada u zemlji,oni imaju posao predobar,jezikom tarlahati i manipulisati narodom i dati malo a uzeti sve organe,ma i da sam dole ja nebi izasao na proteste i setao,ne mjenja se nista tako,ili izaci skrsiti sve ali naravno ne tudju imovinu nego Drzavnu, ili sjediti kod kuce i trpiiti rezim,borba moze promjeniti sve,cvrst stav ali mora biti i zrtava,ne nagovaram nikog na nista ali nista ovi mirni protesti nece promjeniti...

Pogledaj Kladušu kakvu je promjenu doživjela. Ne branim jstaru garnituru DNZ-a, na njihove "mahane" sam ukazivala davno i svašta doživljavala zbog toga. Kladušani su u ovakvo vrijeme izabrali "dijete" za načelnika općine, jer je neko tako rekao a ne što su oni razmislili šta je bolje za njih, za nas, naše bolje sutra. Niko se od njih nije pitao zašto je to DIJETE izabrano od strane njihovoga babe. Nije samo Kladuški narod tako .. ne znam kako da ih nazovem, jer ne želim vrijeđati, ali je to nešto kod nas najočitije :D, i zato tvrdim da prije ikakvih protesta treba narod poraditi na sebi, kad se to desi, lakše će biti raditi proteste.

Mirne šetnje se pretvore u nasilne proteste. Tako je bilo najcesce, zivi primjet toga je Maribor sad kad su upali u Vijecnicu, izrazbijali je i onda je onaj nacelnik dao ostavku ujutro. Sinoc su se oblačili u zombije u Ljubljani, bilo je dobrih 6000 hiljada ljudi ako ne i više. Protesti su bili ispred zgrade Parlamenta i posrane banke, bacali su topovske udare, i bilo je mnogo manjih inicidenata a prvi je ovogodisnji protest kod njih. Bit ce to sve vece i vece, ovi ce i istjerati svoje lopove.

Da pojasnim "mirna šetnja" jeste vrsta protesta - jednostavno definisano. Protesti mogu biti i ležanjem, i čučanjem i glađu itd, ali takvi protesti su definisani i organizator se trudi da ostanu u tim okvirima. Najava "Anti - vlada protest"  nije definisana, organizator je išao putem FB-a kojeg npr. ne koristim ja i puno još ljudi, medijski nije popraćeno, koji je cilj, šta se traži, ko će se obratiti medijima, ko će biti odgovoran u slučaju nereda i izgreda, ako se ide na protest u svakom gradu, onda se u tom svakom gradu mora znati ko je odgovoran, policija mora biti obavještena o mjestu, datumu i vremenu itd. .itd. 

Sigurna sam da protesti u Sloveniji nisu urađeni na ovakav način. Možda su imali i oni grupu na FB (ne zamjeriti mi zaista slabo kužim to sa FB), ali ovako ne.

Pa ko ce drugi kod u BiH biti dovoljno osvjesten da izidje nego antifasisti.

I u Mostaru isto:

Samo sto iako proteste i treba da mogu doci ljudi svih ideologija, strana, pokreta i organizacija, oni tu trebaju doci samo kao gradjani BiH, a ne kao predstavnici svojih trecih ideja.

Odmah na pocetku sam primjetio da to nema u pravilima, a trebalo je biti - zabrana svih banera osim recimo od RPBiH, zastave BiH i sl. opcenitih simbola koje dijele svi gradjani.

Evo ovo sto su uradili u Sarajevu i donijeli zastave saveza Saveza socijalističke omladine Jugoslavije je velika greska.

Sto se tice ovih kontraverzi u vezi toga ko je zapravo i zasto pokrenuo ovaj pokret, nisam u toku ali vjerujte mi da je to potpuno nebitno.

Bitno je da se narod osvijesti i digne, masovno, a to kad bude najmanji je problem da se ljudi sami organiziraju i planiraju na licu mjesta, demokratskim putem.

Gledao sam kako se Grci organiziraju. Desetine hiljada ljudi na ulici/trgu, improviziraju se bine gdje svi imaju pravo reci svoje misljenje, cak su i glasanje imali na licu mjesta.

Znam, bilo je tamo i puno nasilja, ali ne tu noc.

Sto se tice odaziva na proteste u Cazinu, kao i u cijeloj BiH, moram priznati da sam bas neugodno iznenadjen.

Znao sam da smo zatucani ali nisam znao da smo toliko. Ali vjerovali ili ne, manje vise isto ovako je zapocela vecina protesta prosle godine u Europi, gdje su na kraju milioni skupljali u pojedinim gradovima.

Mislim da ovo nije nikakav poraz, nego samo pocetak.

To je to, organizuju se pa je i pored toga došlo do haosa.

Bilo ih je i previše obzirom na organizaciju.

To je to, organizuju se pa je i pored toga došlo do haosa.

Bilo ih je i previše obzirom na organizaciju.

Nije bilo nikakvog kaosa u toj instanci. To je bio jedan rijetkih slucajeva kad ih policija nije dirala, svi su samo su sjedili na plocnicima, slusali govore svojih sugradjana, druzili se i pjevali.

Bilo je tu puno solidarnosti medju protestorima, sirila se pozitivna energija i ljubav. Bilo je puno konstruktivnih ideja i stajalista, bilo politickih bilo za daljnu organizaciju. Sve u duhu prave demokratije.

Sve mi to mozemo, nismo glupi i nismo psi. Samo trebamo dignuti ugrijanu guzicu i izaci.

Sto se tice kaosa i nasilja u drugim slucajevima, tu je velikim dijelom bila kriva policija i profesionalni provokatori. Recimo nekoliko puta su medju protesterima uhvaceni zamaskirani policajajci u civilu koji su napadali policiju i provocirali veci sukob. Bilo je naravno i puno agresivnih divljaka na strani naroda kojima je cilj bio samo izbaciti frustracije kroz agresiju i vandalizam. Boze moj, sta sad? Treba cijeli svijet odustati od protesta?

Edited by 3rror
  • Upvote 1

Najava "Anti - vlada protest"  nije definisana, organizator je išao putem FB-a kojeg npr. ne koristim ja i puno još ljudi, medijski nije popraćeno, koji je cilj, šta se traži, ko će se obratiti medijima, ko će biti odgovoran u slučaju nereda i izgreda, ako se ide na protest u svakom gradu, onda se u tom svakom gradu mora znati ko je odgovoran, policija mora biti obavještena o mjestu, datumu i vremenu itd. .itd. 

Sigurna sam da protesti u Sloveniji nisu urađeni na ovakav način. Možda su imali i oni grupu na FB (ne zamjeriti mi zaista slabo kužim to sa FB), ali ovako ne.

Sad ću ti to pojasniti u vezi sa Slovenijom. Prvo, u Bosni političari imaju takvu moć da utječu i na najmanju sitnicu u najvećoj vukojebini naše države da to nije normalno. Ja ću ti samo reći da su u Cazinu neki namještali zbog politike sportska takmičenja u koja su uključeni osnovnoškolci i mislim da ti je tu sve jasno. To ti govorim jer naš narod traži da ima tog nekog revolucionarnog vođu što nije bio slučaj sa Slovencima. Naš narod npr. govori da je nama danas Tito. Ako je nekome potreban Tito da ga sa svojom policijom lema preko leđa onda on nije dobar čovjek i taj narod nije dobar narod. 

Naime, Slovenci nemaju vođu i svugdje su po gradu zalijepljeni plakati '' Svi smo mi organizatori '' koje ljudi printaju po kućama i postavljaju i lijepe sami od sebe a nijedan to pojedinac ne organizuje tako kako se kod nas zamišlja. Sinoć se nosio veliki transparent širine nekoliko metara s tom parolom. Onda, i da imaš vođu zar se svi građani jednog grada ne bi trebali izboriti za sebe i svoje dobro jer jedna osoba ne može biti u 160 općina koliko ih mi imamo ? Tako ovdje rade.

Pitaš za medije, ko im se obraća. Sinoć je puna Ljubljana bila kamermana i ko je god htio ili koga su pitali slobodno je mogao govoriti šta je htio protiv vlasti. I tako je i bilo. Primjetio sam dosta novinara iz Bosne i Hrvatske koji su došli to popratiti pa sam popričao s njim ali mi i dalje nije jasno zašto nijedan portal i televizija nije prethodnih dana nije prenijela da će biti organizovani protesti ? Zar tebi tu nešto ne smrdi, meni to nije normalno jer je ovdje su slovenski protesti vijest broj jedan i samo se o tome priča.

Da te pitam jesu li bili odgovorni u slučaju nereda oni koji su srušili Slobodana Miloševića kad su palili Palatu i pravili pizdarije ? Nisu. Ne vidim ako bi neko napao zgradu naše Vlade da on treba odgovarati Tihiću ili Dodiku jer se upravo protiv njih protestuje. Naravno nisam zato da se orgnaizuju kakve tuče među masom ili da ne daj bože ko pogine ali razbiti stakla na Vladi, i ući u nju da se obračna i ponizi neki od tih kriminalaca je po meni normalno jer oni neće tako lako dati ostavke i odstupiti iz fotelja. Uostalom, ja sam platio svojim PDV - om državnu imovinu, ja je imam pravo i razbiti kao i auta koja te guzonje voze i hranu koju jedu. To je sve naše, tvoje, moje 3rrorovo i ostatka građana ove zemlje. I ako se mi ne slažemo da ne trebaju oni to koristiti, krasti nas i praviti nam što gore stanje u životu u čemu je onda problem ? U tome što je naš narod kukavica, što je lijen, što je neobrazovan ? Jedino to može biti. Kakav je to narod koji nema vjeru u bolje sutra ? Osuđen na propast ja bih rekao. Policija treba stati na našu stranu, ja sam lično vidio ovdje kako  policajci odbijaju dirati učesnike protesta, čak su im davali i otkaze i oni sad prosvjeduju protiv vlade. Ljudi kod nas moraju znati da ako stane policajac pred tebe on brani svoj posao a tebi zabranjuje i samom sebi bolje sutra, brani kriminalce i hoštaplere.

Eto mislim da sad sve znaš kad sam ti rekao kako je to počelo u Sloveniji, isto kao i kod nas. Skroz malim koracima, ali se sad pretvorilo u nešto što će pojesti i Janšu, i Jankovića i ostatak lopova. Znači samo ne treba odustajati i to je to, na prvim protestima u Ljubljani je narastao broj od 400 učesnika u petak da bi sljedećeg tu bilo 5000 hiljada pa ti razmisli. Sad kad je nešto počelo ja mislim da se to treba nastaviti i završiti, inače će opet neki sjediti kod kuće, kukati kako nema posla i psovati Bosnu. 

Ako ne radiš nigdje, besposlen si valjda onda i imaš vremena u toj svojoj besposlenosti otići i stati, povikati koju da znaš da si tu a ne već osuđen na dva metra pod zemlju ?

http://www.youtube.com/watch?v=JkMcb11855A

Jedva ubaci videozapis :S

Baš sam napisao tamo svaka čast komšijama, a ovih mojih me sramota.

I zaboravio sam fakat gore napisati, i Slovenci nose zastave Jugoslavije i iste te zastave sa srpom i čekićem. Sinoć se na glavnoj bini nije viorila zastava Slovenije već Jugoslavije na visini od desetak metara, uslikao je cimer to sve pa ću vam poslije postati ovdje. Ljudi to nose ovdje kako bi se obratila pažnjan na običnog čovjeka, tačnije radničku klasu. Kod nas bih prije rekao neradničku. Sad ovi što naši uvijek nađu neku zamjerku to im ne bi bog dragi ugodio. Da je nema rekli bi gdje je ili šta već. I ono za Radončića sto su govorili da stoji on iza ovoga jednim dijelom su danas opovrgli ovi na Facebooku i stavili još listu imena protiv kojih bi se trebali boriti među kojima je i taj bivši Alijin sin. Lično me nova Jugoslavija ne zanima a ni ona stara, ali činjenica je da je Jugoslavenski radnik i obični čovjek bio jako poštovan pa zbog toga zastave. Komunizam je prevaziđen očito, demokratija je sranje veliko mada mislim da te zastave najviše i smetaju svim nacionalistima i onima koji su učeni tako. Neka je, neće nikoga pojesti. Sinoć sam vidio da je Slovencima draža daleko od njihove, čak sam i vidio mnogo starih djedova i baka kako plaču dok pjevaju jugoslavenske pjesme a da ću doživjeti pjevanje u 2013 godini pjesmu Živjela Jugoslavija to se nisam nadao od par hiljada Slovenaca. Očito je valjalo to dok žale za tim, za ovom danas Bosnom ja sigurno ne bih drečao na sav glas.

Sindikat visokog obrazovanja USK: Univerzitetski profesori prijete štrajkom.....

Zasto ovi ne izadju na proteste,zasto medicinski radnici ne izadju na proteste,jer uvijek prijete strajkom i prosvjeta i medicina a rade..

Čekaj, upali smo u bankrot koliko sam ja vidio kada su oni pronašli pismo upućeno MMF - u od strane Vlade. Sad je plodno tlo i zrelo vrijeme da se nešto pokrene, bolju priliku Bosanci i Hercegovci nisu mogli dobiti nikad.

Guest

Pa nisu ni komšije bogzna šta napravili. Stotinjak ljudi. Više ih sjedi u Bondenu 10 metara dalje.

Pa nisu ni komšije bogzna šta napravili. Stotinjak ljudi. Više ih sjedi u Bondenu 10 metara dalje.

Za naše selo jesu. Najbolji su bili i naglasniji danas u Bosni a i to je početak. Makar tih stotinu nije sjedilo i potcjenjivalo.

Jedna veća grupa omladine i penzionera koji su danas bili na protestu njih oko 7-8  članova.. Predpostavlja se da je među njima poznati cazinski kolumnist Namik Šepić

DSC_0930_Optimized.jpg

Evo jedna motivacijska iz Spanije :D

538445_469209323135429_220321161_n.jpg

Naizgled ovaj event je propao, ali samim tim sto mi ovdje na forumu pricamo o tome, o problemima i rjesenjima, dajemo ideje i sve ostalo znaci da je ovaj pokret donekle uspio.

Koliko jos ljudi prica o svemu ovome na drugim forumima, stranicama, kucama, kafanama? Puno. Puno vise nego par dana ranije, to je big deal.

• Upvote 1

Naizgled ovaj event je propao, ali samim tim sto mi ovdje na forumu pricamo o tome, o problemima i rjesenjima, dajemo ideje i sve ostalo znaci da je ovaj pokret donekle uspio.

Koliko jos ljudi prica o svemu ovome na drugim forumima, stranicama, kucama, kafanama? Puno. Puno vise nego par dana ranije, to je big deal.

E to je razmišljanje kako treba, to je PMA ! Teško je našim ljudima shvatiti neke stvari, ali naučit će da se u životu uvijek ima i vrijedi za nešto boriti.

Anonimne osobe ne mogu biti organizatori. Moraju imati bar nadimak. Facebook grupa ne moze biti organizator. Neko mora imati petlju i pojaviti se i reci da je organizator. Mora stati pred masu i reci im zasto su se okupili. Tako treba bar na pocetku kasnije bi valjda svi kuzili stvari kad se stvori masa.