Jump to content

Recommended Posts

Bice da nema teme o tabletima, pa cemo odma smiksati i ove za koje se nezna jesul mobaci ili tableti :) Nijetio se odavno kupiti jedan za citanje i tako te sitnice, i tako prosle sedmice krenu u shoping,al po nesreci sa nevistom i kupismo ovaj Samsung Note 10.1 :) Jes da su ga nabrijali muski ali opet je to malo previse para al de kad krenes zenskom nesto kupovati :D Uglavnom svidjaju mi se zvucnici, ori ko kakav dobar kasetofon :) Display je takodjer cool, ona hemiska radi jedino kad je pod 90 centriras na display, jesil je malo iskrivio odmah preskace i tako to... Konekcija je super, sejrio sam i TV HD kanale, sto isto nije losa stvar. Zasad nigdje ne koci i fluidan je.. Hajmo ko ima kakav. Slobodno budite kriticni jer ako ste se vi zeznuli, ne mora neko drugi :) Sent from my gugl mobač

Koliko para, toliko i muzike. Platio si toliko koliko si platio, ali si za uzvrat dobio jedan od trenutno najboljih android-tableta.

Lično imam Motorolu Xoom (10,1"), model je već star skoro dvije godine (u Evropi se pojavio prije godinu dana), i u svoje vrijeme bio najbolji (android) po svemu, osim po težini, jer je bio skoro duplo teži nego odgovarajući Samsung.

Ono što je kod mene prevagnulo u odnosu na Samsung je bilo koliko baterija može da drži (prednost Motorola), broj priključaka (prednost Motorola, zbog HDMI- kontakta), aluminijumska pozadina (za razliku od Samsungove plastične koja se činila jeftinijom), dvije dobre kamere (5 MP nazad i 3 MP naprijed), ali Samsung je imao (nešto) kvalitetniji ekran i kao što već rekoh, bio je mnogo lakši. Po ostalim karakteristikama bili su manje-više isti.

Pošto Motorola nakon toga u Evropi nije izbacila ništa novo, a Samsung jeste (NOTE), pretpostavljam da je ovaj model nadmašio sve ostalo i da je danas jedina prava konkurencija Ipadu 3.

Nedavno sam kupio još jedan jeftini kineski Marquant (7"), ali ovo je teži shit koji nije vrijedan pomena, jedino mi dobro dođe da ga handrim po kolima, dok čekam ženu na parkingu. Dobar za gledanje serija, jednostavnije igrice i neke manje zahtjevne programe. Taman onoliko koliko košta (oko 100 E).

Ma mogao sam dinar dva namiriti i uzeti surface ili kakav lenovo.. Ili upola jeftiniji huawei sa istim performansama... Moram ufatiti vremena pa da vidim mozel na njega windows 8 :) Sent from my gugl mobač

Nemoj misliti da je lenovo ili bilo koji drugi bolji od Samsunga, pogotovo Huawei. To što piše negdje kakve su performanse, ne znači ništa dok ga ne uzmeš u ruke i ne probaš. Ne kažem da će uvijek biti tako, ali trenutno je Huawei još uvijek iza Samsunga. Za dvije-tri godine ćemo da vidimo.

A Windows 8, koji će ti to k... da ne kažem šta na tabletu. Kao da imaš mercedesa i hoćeš da ga "friziraš" ugrađujući zastavin motor.

Huawei je niskorazredna marka ali nije losa za te pare.. Ovaj samsung je fakat u samom vrhu ali ja ga nikad nebi uzeo da ne bude neviste :) Lenovo je prvi napravio stvar koja je i tablet a i ultrabook u jednom sa svojim x220, pa zatim Yoga model koji isto otkiva.. Bez sumnje su prvi na listi.. Zatim dolazi Asus, daleko ispred konkurencije sa svojim transformerom i padfonom, ipak i Google je prepoznao njihovu kvalitetu pa je tu narucio nexus 7.. Ako ne znate sta je dobro, samo pratite sa kim Google suradjiva :D I tek onda dolazi ovaj Note. Ali ova dva gore nabrojana modela se mogu samo preko interneta naruciti, a zensko ko zensko ne moze cekati i de stas..! Najaca mi je stvar zvucnici kod Note-a.. A ovo sta ce mi win8, da ne vazim sad. Jedne prilike otvorim i tu temu.. Sent from my gugl mobač

Neki dan sam se malo poigrao u prodavnici sa Nexusom. Čini se jako brz, kvalitet ekrana je odličan, brzo reaguje na dodir, cijena prihvatljiva, ali za mene premalen. Probao sam već sa jednom 7-icom, i ne ide baš, zamara mi oči, mada to je samo lično mišljenje, nemaju svi tih problema.

Inače, ovo je "samo" poboljšan Asus, koji mi se isto jako dopada u većem formatu.

Ima jedna druga interesantna stvar na koju treba misliti prilikom kupovine: da li uzeti "samo" WiFi ili 3G/4G. Razlika u cijeni je prilično velika i mislim da je WiFi (jeftinija kombinacija) sasvim dovoljan, ako se već ima internet u telefonu (koji na svim androidima može bežično da se dijeli, putem acces pointa). Uzeti još jednu pretplatu na internet mi se čini suludo i nepotrebno, ali ko ima para na bacanje, nek izvoli.

Još jedan dodatak: Google je kupio kompletnu Motorolu i tako obezbijedio platformu za android kao operativni sistem koji će da se poboljšava i nadograđuje još mnogo godina.

Pisao sam ja o toj kupovini. Oni sad pripremaju neke nove gadgete. Mozda u 2013 dozivimo ili onda u 2014. Jer ljudi su sjeli da naprave nesto potpuno novo.. Svidja mi se njihov omjer koji sheruju na polju tehnoloskog sverca.. Ko god je dobar, moze postati familija i dobiti dio kolaca.. A tu je i Lime Pie pa da se iskoristi taj napucani hardware Sent from my gugl mobač

Jeste jeftin i vjerovatno vrijedan svake pare, ali da je u klasi sa tvojim, i nije.

Ali u svakom slučaju je vrijedan pažnje i odlična dopuna uz telefon sa manjim displejom. S obzirom da sam ovj drugi koji koristim (Marquant 7") platio više, danas bih svakako izabrao Huawei.

Huawei u svakom slučaju ima podršku za Google Play, što ovaj moj (vjerovali ili ne) nema, pa sve aplikacije moram da skidam sa drugih marketa ili piratski. Šteta, jer većina je ionako besplatna, pa se čini bez veze da "kradeš" ono što je džaba i dostupno svima. Zato bih svima preporučio, pamet u glavu i ne kupujte jeftine kineske shitove (Huawei jeste kineski, ali je već renomirana firma koja će za koju godinu biti, ako ne vodeća, onda među tri najveće kompanije), jer nije vrijedno srkleta. Doduše, čovjek dosta nauči tražeći specifična rješenja po raznim forumima, ali ne voli to svako, niti ima vremena.

Kupio prošle sedmice (dosta povoljno) Gamsung Galaxy Tab 2 (10,1). Zadovoljan sam kvalitetom, mada i nije neki veliki pomak u odnosu na prvu generaciju. Motorola XOOM se i dalje čini boljom (iako je model star već dvije godine), ali ionako ne mislim raditi ništa komplikovano na njemu. Dobar kvalitet ekrana, solidan dual core procesor, brza grafika, nisam imao problema ni sa kakvim appovima, čak je i stream prilično dobar (sa dreamboxa, unutar kućne mreže)

Bio uzeo Galaxy Tab 10.1, igrao se s njim nekih 10tak dana i onda je skupljao prasinu pola godine. Nije da nije bio dobar ali sam se bio zahebo muski sto sam ikako kupio tablet, meni nije sluzio nikakvoj svrsi.

Nije mi se dalo vuci ga po kafama ili na faks, a kod kuce uvijek prevlada komp. Napokon ga prodao (srecom jako dobro) i rijesio se toga. Uskoro je jedan kolega bio kupio Xoom i po onome koliko sam vidio bio je i bolji, prvenstveno po kvaliteti izrade ali i fluidnije je radio. Uglavnom, za mene se ispostavilo da su tableti besmisleni, jedan gadget previse, ali to sam samo ja.

Sto se tice Windows 8-ice to je donekle druga prica. Ako se uzme Surface Pro, sa onom prakticnom tastaturom, dodaj mis i imas pravi pravcati PC u jako portabilnom obliku. To je sto se mene tice svjetlosnim godinama ispred bilo kakvog 'mobile OS' tableta, mada ne sumnjam da bi i on meni skupljao prasinu.

Ako bi neko vec kupao ja bih preporucio neki 7-incni tablet, drzao sam i takve i puno su mi prakticniji i zanimljiviji od 10-incne varijante.

Edited by 3rror

Sutra aBd stize Nexus 7 :)

Je li kupio ko od vas F22 raptor? Kako vam se on cini, omjer brzine, cijene i to???

Jiggy, spameru grada Cazina, ti li prodajes dozvole za pecanje na Cajinom potoku? :)

Jiggy, spameru grada Cazina, ti li prodajes dozvole za pecanje na Cajinom potoku? :)

Jesam nekad, sad nacelnik zacepio Cajin potok, k'o da ga ni Bog dragi na 'vaj svit nije dao.

Mozda covjek pravi hidrocentralu na njemu, privatno, pa nece da se vidi.

Mozda covjek pravi hidrocentralu na njemu, privatno, pa nece da se vidi.

Cuo sam da prave solarnu elektranu, pa im izgleda smeta isparavanje Cajinog, valjda vlaga u zraku umanjuje efikasnost solarnih zraka, pa zbog toga. Na sve ljudi misle, apsolutno sve.

Stigao Nexus 7.. Kao korisnik svih moguci OS na mob, najveci problem sam mislio da ce mi biti fluidnost samog OS ali ovo je stvarno neopisivo kako tablet radi. Koristio sam iphone i ios i onakvu fluidnost nisam nasao ni na jednom jacem telefonu, ali tek sad vidim koja je moc cistog "pure google" softwera i kako ovo sve leti. Kasnije aBd ako nadjem vremena napisacu jos koji detalj. Koga sta zanima neka pita

Edited by bull

Imam ipad mini i prezadovoljan sam, baterija bolja nego sto sam mislio

Nisam neki fan applea ali definitivno su im tableti za klasu bolji od svih ostalih.

Pure Google power :) Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD