Jump to content
Sign in to follow this  
viking

Dede Putra

Recommended Posts

Tažio sam album da kupim, ali ga ne nađoh. Nakon duže pretrage po internetu, našao sam i skinuo album ovdje: http://adnanrekic.wix.com/dede-putra

ne znam je li to oficijelna stranica, ali pošto je čovjek koji je uradio stranicu istovremeno radio i na dizajnu albuma, nadam se da je ovo legalna stranica za Download. U suprotnom, izvinjavam se bendu...

BTW, preslušao sam album, dobar je. Šteta, mogao je biti fantastičan. Nije do benda već do produkcije. Možda je to dao mene, ali meni je savršeno zvučalo ono što sam čuo na Kastelu, u Banjaluci, prije dvije sedmice. Savršen zvuk, savršena produkcija, savršen nastup. Na studijskom izdanju mi nedostaje nešto, možda bih drukčije uredio odnos nivoa između glasa i instrumenata, ali da ne zalazim u tehničke detalje, možda je moj ukus pogrešan.

Bilo kako bilo, kad god mi se pruži prilika, rado ću otići na njihov koncert. A i kupiti CD, ako negdje nađem regularnu (ne piratsku) kopiju.

Do tada se moram zadovoljiti ovim što imam. a i to je impozantno.

Tažio sam album da kupim, ali ga ne nađoh. Nakon duže pretrage po internetu, našao sam i skinuo album ovdje: http://adnanrekic.wix.com/dede-putra

ne znam je li to oficijelna stranica, ali pošto je čovjek koji je uradio stranicu istovremeno radio i na dizajnu albuma, nadam se da je ovo legalna stranica za Download. U suprotnom, izvinjavam se bendu...

BTW, preslušao sam album, dobar je. Šteta, mogao je biti fantastičan. Nije do benda već do produkcije. Možda je to dao mene, ali meni je savršeno zvučalo ono što sam čuo na Kastelu, u Banjaluci, prije dvije sedmice. Savršen zvuk, savršena produkcija, savršen nastup. Na studijskom izdanju mi nedostaje nešto, možda bih drukčije uredio odnos nivoa između glasa i instrumenata, ali da ne zalazim u tehničke detalje, možda je moj ukus pogrešan.

Bilo kako bilo, kad god mi se pruži prilika, rado ću otići na njihov koncert. A i kupiti CD, ako negdje nađem regularnu (ne piratsku) kopiju.

Do tada se moram zadovoljiti ovim što imam. a i to je impozantno.

To je oficijelna stranica za skidanje albuma, oni se trude sto vise izreklamirati tu stranicu pa da raja skine album i poslusa ga. Sigurno se nece razocarati. Iako nije nesto sto ja slusam, i bio sam i na njihovim probama kad su poceli svirati prve pjesme album me je fakat iznenadio i uzivam u njemu. 

Znas i sam kakvu zaledjinu i novac moras imati da snimis kvalitetan album u BiH, pogotovo alternativne muzike. Ja ne znam ni ko moze snimiti tako dobro bez mnogo novca. Sto se tice kupovine CD -a imas u Cazinu u Caffe Bar - u Ferrari original koji kosta cini mi se osam KM. Ako si zaista zainteresovan, dovoljno je da posaljes poruku na njihovu FB stranicu i dobit ces CD bilo gdje u svijetu.

MOSA TRAPU ! :D