Jump to content
Sign in to follow this  
viking

Dede Putra

Recommended Posts

Evo vidim(il` mozda ne vidim dobro) da nema teme na nasem forumu o ovim  momcima.

Bas vidjeh na pocetnoj njihovu novu pjesmu ,,Rekli su nam Coralici doci,,  i mogu vam reci da mi se nekako svidja.

Jes da nema one strofe(stiha) ,,puklo staklo pa im se omaklo,, al`` de :-)

Kakva je situacija sa ovim momcima u nasoj carsiji?Imaju li svoju publiku i kako napreduju?

Eto,ako znate sta sto bi bilo korisno znati,trpajte ovdje.

Momcima sve najbolje i puno uspjeha.

http://www.youtube.com/watch?v=1Df11EOTC_U

• Upvote 3

Nije neka muzika koju ja bas preferiram ali u drustvu kad sam dolje cesto zna zagrmiti par njihovih pjesama. Momci sirom Bosne i u jednom dijelu ovoga regiona imaju svoje publike, da su kvalitetan bend potvrdile su mnoge nagrade a i svi su ekstra muzicari koji imaju i drugih projekata a o broju instrumenata koje sviraju se moze samo govoriti sa rijecima hvale. Slabo to Cazinjani cijene, jedina danas alternativnija raja koja se jos nije '' prodala '' dolazi u Ferrari a vise ne u npr. FB u kojem su nekad gostovala velika imena i vazio je u Bosni za jedan od boljih alternativnijih kafica a sad je uslijedila ta neke smjena generacije koja u 90 % slucajeva ne radi nista niti se trudi za muziku koju '' voli '', vise im je to neka furka. Nazalost Cazin je danas prijestolnica turbo folka i šabanizma s toga DeDe Putra svoj kruh nece naci u Cazinu jer publike gotovo da i nema, ja se iskreno nadam da ce im se posreciti u regionu i da ce uspjeti napraviti nesto jer su odlicna raja.

• Upvote 2

Jeste biskvit dobro si to srocio.... ali kada uspiju svi ce ih u Cazinu hvaliti i bice ponosni na njih.... simpa je urbani pristup sevdahu

Svidja mi se skroz. Steta da nas malo postuje ovakve stvari
  • Upvote 1

bas sam  i ja sjedio sa jednim od njih jos dok su organizovali se i borili i bore se jos i nema nista ljepse nego kad ti mozes sa covjekom porazgovarat,sve su to bili dijecaci ,carsijski dijecaci,porastose i sto je jos ljepse bave se lijepom muzikom i ovo bi svi mi Cazinjani trebali postovati,dobri su sa svima a svidja mi se njihov stil muzike jer ima tu nesto i siguran sam da ce se to slusati jos vise,treba vremena da sena to navikne publika ali 100% ce se dobro zabavljati uz njihove koncerte  i postovat ce se jos vise,,i ja im zelim mnogo srece i poslusam ih kao sto slusam mostar reunion...

Ti momci koji su drustvo u i oko DeDe Putre su uvijek bili spremni pomoci nama mladjima kad smo pravili svirke, davali savjete kako svirati bolje, posudjivali opremu, zvali na svoje probe i zato ih ja cijenim. Kamo li srece da to sve bude kao nekad pa da ima i po 8 -9 dobrih bendova u Cazinu, da se oživi cazinska Gitarijada i da se raja bavi necim produktivnim umjesto da citav dan drka po Fejsbuku. Nema tu zainteresiranosti da se mladima pomogne, sjecam se kada smo mi pitali da napravimo nesto u Domu Kulture prije par godina, zovnemo bendove i napravimo neku tradicionalnu stvar kao sto je bila Gitarijada samo su nam odgovorili NEĆETE DOBITI i vise nisu nikad ni pokusali pricati sa nama o bilo cemu. Mogu se dovoditi na nekakav CazinFest nekakve seljačine ali ništa što je urbano i drukcije ovdje ne prolazi ako se ne reklamira na DM - u dok Sinan pjeva. Zato ja kazem, svi koji govore da je Cazin grad trebaju se upucati. To je samo selo, nasa sreca sto je veliko.

stil je muzike koji ne slusam al cjenim rad tih ljudi ... i zelim im puno uspjeha u daljenjem radu ...

ja sam svjedok primjera kada je jedan momak iz zgrada kao clan udruzenja mladih CAZIN.NET pristo biti moderator na jednoj radionici ... 

i kada je doslo vrijeme radionice nije se pojavio i jos slagao da je morao cjepati drva ... a ja ga vidio kako sjedi na klupi u parku i dangubi (na klupi nije sjedio ispravno negi je nogama bio na sjedezu a sjedio na naslonu, veoma "bistar" momak )  ... 

dede putra nisu nikog krivili nego su uzeli stvari u svoje ruke i napravili nesto ... a ne pricali o promjenama i cekali da im neko drugi napravi promjene ... 

Budući da sam praktički odrastao dok su ovi momci svirali kraj hotela tj. bozine zgrade i na zidinama tj. sehidskom obiljezju sada i slusao ih i od nekih od njih i ucio malo svirati zaista mi je drago zbog njih i svaka im cast. Zelim im sve najbolje!

Ja sam isto vidio mnoge po portalima koji rade više a uzimaju manje, tako da je to sve do priče :) Moze biti istina a i ne mora, zavisi sta ko vjeruje i misli

Guest

Dobri su. Šteta što u Cazinu šetaju najbitnijim koracima, jer se to ovdje ne sluša. Ja slušam sve, folk, pop, rock, heavy metal, kafanske, sevdah, sve mi se sviđa osim emsi Stojana :)

A ovi mi se pogotovo sviđaju. 'Oženi me babo' mi često u autu svira.

Nisam nikad prije niti čuo za njih, niti slušao nešto. Ali sviđa mi se zvuk, zvuče izuzetno profesionalno i bila bi zaista šteta ako ostanu samo na nivou lokalne atrakcije. Svaka čast momoci!

Sinoć sam ih prvi put vidio na tv (FACE). Vidio sam već novi spot na YouTube, ali kad nešto vidiš na regularnoj tv, nakon Briana Adamsa, onda to već ima novu težinu. Čista psihologija, ali pjesma mi se sviđa i bez toga.

http://www.youtube.com/watch?v=EOEbKEiOHQY

http://www.youtube.com/watch?v=F-mccJDlN0o

Meni je ova najdraža, podsjeća me na vremena kada smo visili vani a ne jeli govna po internetu.

Bila je nedavno promocija albuma u cazinskoj kuglani, kako čujem od prijatelja bilo je ljudi u zaista velikom broju, fakat mi je žao što nisam bio. 

Vidim sad da nastupaju u Banjaluci, na Demo Festu (18-20. juli). Pošto sam planirao da to pogledam, jer između ostalih će doći Partibrejkers i Dubioza, oni će da budu ekstra bonus.

Inače u BL ih hvale zbog onoga kako su svirali prošle godine.

Kažu da je bilo dobro u BL, gledao sam ja i video. Naravno majmunčina i njihovih urlika mora biti ali sve u svemu ok. Ne znam jesi li slušao Tanker iz BL, svirali su na Wackenu pa poslušaj.

Nisam slušao Tanker u živo, ljeti se vrlo malo dešava, osim onog Demo festa, poslušao sam malo na netu, što sam mogao da pronađem, prijatno sam se iznenadio.

http://tanker.bandcamp.com/

Ovdje ima da se skine EP

Gledao sam ih ja uživo prije koji mjesec a i imam fizičko izdanje tog EP -a. Sad spremaju zvjerski album.

Sad sam vidio i zvanično: u četvrtak 18.jula na Kastelu (Banjaluka) će pored 15 demo bendova nastupati Dede Putra i Dubioza Kolektiv. Mjesto odlično, dobra akustika iako je na otvorenom, dobra mogućnost za parking, Nektar točeni 2 KM, sokovi isto, pored scene ima više mjesta gdje se toči (pretresaju na ulazu, ne može se ništa vlastito unijeti)...Naravno da ću biti tamo, isto kao i dan kasnije kada su glavna atrakcija Partibrejkersi.

Lijepo, onda u subotu navrati u Cazin. Mi smo nešto planirali ići 18og na Demofest ali sviramo 17og u Bosanskoj Krupi pa ako bude raspoloženih i para.

Cazin pomjeren za sutra (utorak). Nadam se da ću stići obaviti sve planirano, između ostalog i probu. :)

Sutra ja mislim da vježbamo  cijeli dan i to više bendova pošto se moramo pripremiti za srijedu u Krupi. Broj sam ti poslao u inbox i Facebook, nadam se da si ga dobio pošto sere nešto slanje poruka.

Upravo sam se vratio sa prve večeri banjalučkog Demo festa, gdje su kao specijalni gosti nastupili i Dede Putra polusatnim programom. Ono što sam vidio na YT i TV je nula u odnosu kako momci (a bome i cure) zvuče uživo. Već drugom pjesmom (Rekli su nam Ćoralići doći) su izuli cijeli Kastel iz cipela, a isti visoki tempo i kvalitet su održali do kraja. Zvuk im je bio savršen, nastup profesionalan i to na najvišem svjetskom nivou, mogu da se na sceni porede sa bilo kojim drugim bendom koji sam gledao, a vidio sam gotovo sve najveće posljednjih godina.
Publika ih je odlično primila, a bilo nas je 2-3 hiljade, u onaj prostor i ne može više stati, ali najviše zahvaljujući Dubiozi koja je takođe odradila fantastičan koncert. Bojao sam se iskreno da će doći do nekog sranja, ali je većinu publike sačinjavala dijaspora, pa je i raspoloženje bilo shodno tome, bili su na "domaćem terenu", ali su prihvaćeni i od domorodaca, pa će idući put kada dođu, a nas ne bude, opet biti lakše.
Dok ovo kuckam u sitan sat, kroz otvoren prozor čujem i svirku beogradskog benda S.A.R.S. koji nisu loši, ali su imali nezahvalan posao da izađu nakon Dede Putra i Dubioze.
Pošto ležim u krevetu samo par stotina metara od Kastela, nizvodno, noćas nema ništa od spavanja, jer poslije zadnjeg benda počinje after party sa DJ-evima sve do zore.