Jump to content
Sign in to follow this  
x-men

dozvole za pjevanje i odrzavanje koncerata

Recommended Posts

Interesuje mi kome i koliko se to placa porez na ovaj posao i kako to ide,jer mi rece jedan koji se bavi muzikom i koji je klavijaturista da placaju godisnje i citavu godinu sviraju ne placaju nikom nista,sve trpaju u dzep,znaci clanarina je internacionalna i mogu pijevati i po evropi.120 godisnje i sad kaze ima turneju jedna drzava u evropi necu reci koju,i po odrzanom koncertu po glavi 250 eura,plus baksis.

[quote name='x-men' timestamp='1353930024' post='467557']
Interesuje mi kome i koliko se to placa porez na ovaj posao i kako to ide,jer mi rece jedan koji se bavi muzikom i koji je klavijaturista da placaju godisnje i citavu godinu sviraju ne placaju nikom nista,sve trpaju u dzep,znaci clanarina je internacionalna i mogu pijevati i po evropi.120 godisnje i sad kaze ima turneju jedna drzava u evropi necu reci koju,i po odrzanom koncertu po glavi 250 eura,plus baksis.
[/quote]

Je li to unutar EU?

Kad cujes sta se sve pjeva i ko sve pjeva, treba stvarno napraviti neki stroziji kriterrij za izdavanje dozvola :D

[quote name='picasso' timestamp='1353941372' post='467584']
Kad cujes sta se sve pjeva i ko sve pjeva, treba stvarno napraviti neki stroziji kriterrij za izdavanje dozvola :D
[/quote]

i to kazne od 4-5000 eura davati onima koji misle da pjevaju :-)

[quote name='Incubus' timestamp='1353930993' post='467560']
Je li to unutar EU?
[/quote]

pa da sad je jedna grupa recemo od 4 covjeka otisla u jednu evropsku zemlju ,njihov menadzer im daje po koncertu 250 euro po glavi,i ostat ce do iza nove godine,kaze on meni,da je platio internacionalnu clanarinu snjom piva gdje hoce po evropi,pa ja cu sad napraviti internacionalne clanarine na cije ime hoces i licencirana spakovana kaj da si specijalac haha,ne znam ali se tu igra velika igra..

Brega iz bjelog dugmeta pjeva za novu godinu u rusiji za 150 hiljad eura a

severina u beogradu za 40 hiljada eura