Jump to content
Sign in to follow this  
Incubus

USK opet po nečem najgori

Recommended Posts

Evo vijesti... http://www.klix.ba/vijesti/bih/premijer-usk-ima-placu-od-4-379-a-posavskog-kantona-1-785-km/121108062

Pazite ovo:

[quote]
[color=#000000][font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Prema današnjem izvještaju, najveću budžetsku plaću ima premijer USK i ona iznosi 4.379 KM. Također, i ministri u Vladi ovog kantona imaju najveće plaće, 3.594 KM.[/font][/color]

[color=#000000][font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Što se tiče plaće predsjedavajućeg Skupštine, USK se opet nalazi na prvom mjestu, gdje osoba na ovoj poziciji zarađuje 3.726 KM. Također, i zastupnici u Skupštini ovog kantona su na prvom mjestu po primanjima. Njihove plaće prelaze 2.500 KM.[/font][/color]
[/quote]

Zanimljivo zanimljivo ...
  • Upvote 1

na zalost to je tako ... a prvo kada se smanjuje, smanjuje se prosvjeti koja je stub drustva ...

[quote name='lucky' timestamp='1352398035' post='466283']
na zalost to je tako ... a prvo kada se smanjuje, smanjuje se prosvjeti koja je stub drustva ...
[/quote]

Pa normalno kada samo glupi glasaju

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352398659' post='466285']
Pa normalno kada samo glupi glasaju
[/quote]

ja glasam i nisam glup ...

po meni su glupi oni sto ne glasaju ... a pricaju price ...
  • Upvote 1

Ja uopste ne vidim problem u njihovim platama, ako mislite da je 4,379KM mnogo , ja vam kazem ,pa to se u Njemackoj ili Austriji zaradi na gradjevini !
Problem je u njihovom ne radu i u stalnim obecanjima . Ali evo Lipovaca je ovaj put rekao :"Sledece godine ide... zaposljavanje,zaposljavanje,zaposljavanje-- (a zasto ne odma,ove godine)
Da nije smjesno bilo bi za plakati .. Dje Gorilla ? Ja volim citati njegove "punk" komentare .. Sta ti kaJes na ovo Doktore G. ?

Za koga bi ti Gorilla glasao ,posto ja ne glasam ni za kog , jer u mojoj kuci za razliku od tvoje (gdje samo dva politicara jedu govna) jedu svi politicari govna.
Nama bi najbolje bilo nekog Kineza dovest(kao vlast) od 1,20m da nas rastura, jer ocigledno je da nas ovi nasi politicari rasturaju bez imalo samilosti , jos samo fali da nas pocnu ubijati.

[quote name='hanzonehatori' timestamp='1352401246' post='466288']
Ja uopste ne vidim problem u njihovim platama, ako mislite da je 4,379KM mnogo , ja vam kazem ,pa to se u Njemackoj ili Austriji zaradi na gradjevini !
Problem je u njihovom ne radu i u stalnim obecanjima . Ali evo Lipovaca je ovaj put rekao :"Sledece godine ide... zaposljavanje,zaposljavanje,zaposljavanje-- (a zasto ne odma,ove godine)
Da nije smjesno bilo bi za plakati .. Dje Gorilla ? Ja volim citati njegove "punk" komentare .. Sta ti kaJes na ovo Doktore G. ?

Za koga bi ti Gorilla glasao ,posto ja ne glasam ni za kog , jer u mojoj kuci za razliku od tvoje (gdje samo dva politicara jedu govna) jedu svi politicari govna.
Nama bi najbolje bilo nekog Kineza dovest(kao vlast) od 1,20m da nas rastura, jer ocigledno je da nas ovi nasi politicari rasturaju bez imalo samilosti , jos samo fali da nas pocnu ubijati.
[/quote]

E druže, to ti mene nisi baš najbolje skontao. Ta dvojica su pojela sa Franjom i Tuđmanom najviše govana, sljede ih i komunjare, Cerić i ostali kriminalni creme de la creme Bosne :D
Ne bih glasao ni za koga, sad ću ti reći zašto. Prvo ako dam glas, dajem ga kriminalcu. Čak i ako je taj čovjek dobričina kakve nema moj glas ide njegovoj stranci koja je kriminalna i sarađuje sa ostalim kriminalnim skupinama čitaj; strankama u zemlji. Ne želim činiti još gore mojoj zemlji i mom narodi zato što mislim da imam bolje rješenje.

Bude li revolucija tako da ih pobijemo, smaknemo i napravimo cirkus postoje realne šanse da se nađe ( a hoće ) neki čova na Hrvatskoj ili Srpskoj strani koji bi opet izigravao Franju ili Tuđmana te obećavao bolje tako da postoje šanse da se odvoje u tom silnom cirkusu i havariji.

ALI, kada bi došao datum za glasanje i kada bi glasalo recimo dva do pet posto stanovništva onda bi Amerika i Europa morale da uzmu u svoje ruke takvu situaciju da ih ne bi zajebala nova ekonomska kriza jer svako sranje koje se dešava utječe na Wall Street, srce ekonomije. A šta mislite kako bi utjecala Bosna u srcu Europe ? To sebi kao '' čuvari mira '' više ne mogu priuštiti i morali bi oni direktno dovesti druge vlasti i ja ti garantujem da bi bilo bolje da napredujemo a da se oni sile na nama nego da se mi silimo između sebe jer evo vidiš kako je lijep život tu u Bosni.
[quote name='lucky' timestamp='1352398873' post='466286']

[/quote]

Za mene jesu glupi oni koji glasaju za lopove i prave se slijepi za koga glasaju :) Edited by barca
nema licnih imena na forumu

Lucky je u pravu kad kaže da su glupi oni koji ne glasaju. Uvijek treba glasati. Uvijek ima barem jedna do dvije osobe na listama koje vrijede. Bolje nego ne glasati!

hanzonehatori razlika izmedju njemačkog bauštelca i naših ministara je što taj njemački bauštelac napravi posao i stvori novu vrijednost dok političari naši dobivaju plaću od poreza + neuspješni su!

Neka im plaće rastu po stopi rasta prosječne plaće u bih ili po stopi rasta bdp-a?

Prosječna plaća u BiHje 830 KM što znači da premijer prima 5.28 puta veću plaću od prosječne. Pa ti meni reci da je to normalno.

Ako su premijer i ministri sposobni neka ostave to mjesto i neka odu u privatni sektor i onda ako će zarađivait 2 000 000 mjesečno ja riječ neću reći. Ali ovo je novac koji je uzet od naroda koji oni sebi dijele.
  • Upvote 1

Incubus, ni ti ni ja nismo glupi pa da ne znamo šta stranke rade u predizborno vrijeme i na koji način dobivaju glasove a CIK kažnjava nekakve likove sa po 50 KM za gluposti. Korupcija i kriminalitet kod nas igraju ulogu u Cazinu koja će ekipa pobijediti u osnovnim školama na rukometnom takmičenju kamo li šta drugo. Ja mislim da griješiš, glasaš li samo podržavaš ovo sranje koje su ti oni nametnuli ili si uz njih, ili si uz neke koji ne mogu skupiti glasove ni da dobiju stolicu u općini.

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352403198' post='466291']

Za mene jesu glupi oni koji glasaju za lopove i prave se slijepi za koga glasaju :)
[/quote]

ako su lopovi na listama kako je to CIK potvrdio ?

mislim da licno uvjerenje da je neko lopov ne cini nekog lopova ...

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352409181' post='466296']
Incubus, ni ti ni ja nismo glupi pa da ne znamo šta stranke rade u predizborno vrijeme i na koji način dobivaju glasove a CIK kažnjava nekakve likove sa po 50 KM za gluposti. Korupcija i kriminalitet kod nas igraju ulogu u Cazinu koja će ekipa pobijediti u osnovnim školama na rukometnom takmičenju kamo li šta drugo. Ja mislim da griješiš, glasaš li samo podržavaš ovo sranje koje su ti oni nametnuli ili si uz njih, ili si uz neke koji ne mogu skupiti glasove ni da dobiju stolicu u općini.
[/quote]

Ja podržavam drugačiju borbu.

Neplaćanje poreza, neplaćanje kazni, neplaćanje svih mogućih naknada ako se može, rad na crno, šverc itd...

Ako je to otvoreno pozivanje na kršenje zakona neka bude, ali podržat ću svakog ko zaj... državu za makar 1 fening. Jer je to 1 fening manje u njihove džepove.

Iskreno nema nijedne stranke u cazinu za koju bih glasao, ali vjerovao ili ne našao sam na listi i SDA i ASDA i SDP itekako kvalitetnih ljudi.

[quote name='lucky' timestamp='1352409541' post='466298']
ako su lopovi na listama kako je to CIK potvrdio ?

mislim da licno uvjerenje da je neko lopov ne cini nekog lopova ...
[/quote]

Kako će CIK potvrditi kada je korumpiran od strane stranaka ? Čovječe božiji, pa ja sam vidio sto puta kako se kupuju glasovi, kako se kradu. To je javna tajna kod nas, i ja to znam ovako mlad a CIK kojem je to posao ne može saznati ? Ma daj molim te, pusti šuplju ...
[quote name='Incubus' timestamp='1352409658' post='466300']
Ja podržavam drugačiju borbu.

Neplaćanje poreza, neplaćanje kazni, neplaćanje svih mogućih naknada ako se može, rad na crno, šverc itd...

Ako je to otvoreno pozivanje na kršenje zakona neka bude, ali podržat ću svakog ko zaj... državu za makar 1 fening. Jer je to 1 fening manje u njihove džepove.

Iskreno nema nijedne stranke u cazinu za koju bih glasao, ali vjerovao ili ne našao sam na listi i SDA i ASDA i SDP itekako kvalitetnih ljudi.
[/quote]

Svako ima svoj način borbe, ove vladajuće je samo bitno zajebati više nego oni tebe i to je to. Iskreno da ti kažem ja nisam ni pomislio nikad da dajem svoj glas nekoj stranci, pogotovo ovih 6 - 7 koje su uhljebljene kod nas. Normalno da postoje pojedinci koji kvalitetni ljudi, ali su za mene izgubili obraz iste sekunde kada su pristali stojati ispred tih lopova i skupljati glasove za one koji nama otimaju hranu iz usta. Koliko god bili pošteni i dobri, ne krali i radili nešto na neki način moj glas ide toj stranci za njihove ciljeve i ja to ne želim sebi dopustiti.

Gorilla je na zalost potpuno u pravu kad kaze da kod nas ne ide sve kako treba kad je rijec o glasanju ,nekad glasaju mrtvi , cesto glasaju oni koji zive vani a ne zanima ih ustvari politika, ja licno mislim da je taj CIK zivo sranje u BiH ,ko i sve ostalo krenes od Incka pa preko Dodika ,preko Bakira itd.itd. (sve bezveze)
Ko hoce pristojan zivot zgraba kaput pud ruku i bega za inostranstvo ..OVO JE NASA ISTINA

[quote name='lucky' timestamp='1352398035' post='466283']
[/quote]
Sumnjam da je kod nas prosvjeta stub icega, negdje sigurno jeste, al' kod nas daleko od toga da su oni stub icega. Edited by Jiggy Bau

[quote name='lucky' timestamp='1352398873' post='466286']

[/quote]
I ja sam glasao i nisam glup, ali sljedece izbore cu biti glup i necu glasati. Edited by Jiggy Bau

Smrt politici, sloboda narodu!!!
najveci sljam modernog doba su politicari, pa bankari :D naravno izuzetaka ima..

Da mi je docekati neki nas gradjanski rat ili svrgavanje vlade od vojske ili tako nesto slicno, Uglavnom taj scenario gdje bi politicari na tezi nacin skontali da su morali biti odgovorni, principjelni i moralni clanovi naseg drustva... Pa da ih ja malo kandzijom zaganjam :)

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352412597' post='466303']
Kako će CIK potvrditi kada je korumpiran od strane stranaka ? Čovječe božiji, pa ja sam vidio sto puta kako se kupuju glasovi, kako se kradu. To je javna tajna kod nas, i ja to znam ovako mlad a CIK kojem je to posao ne može saznati ? Ma daj molim te, pusti šuplju ...

[/quote]
imal ko posten prema tebi ?

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1352474348' post='466315']
Sumnjam da je kod nas prosvjeta stub icega, negdje sigurno jeste, al' kod nas daleko od toga da su oni stub icega.
[/quote]

prosvjeta jeste stub drustva ... ja nisam napisao da je kod nas ... al to sto nije kod nas je zasluga ljudi koji se spominju prvom postu ove teme ...
[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1352474491' post='466316']
I ja sam glasao i nisam glup, ali sljedece izbore cu biti glup i necu glasati.
[/quote]

to ti je demokratija ...

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1352478365' post='466318']
Smrt politici, sloboda narodu!!!
najveci sljam modernog doba su politicari, pa bankari :D naravno izuzetaka ima..

Da mi je docekati neki nas gradjanski rat ili svrgavanje vlade od vojske ili tako nesto slicno, Uglavnom taj scenario gdje bi politicari na tezi nacin skontali da su morali biti odgovorni, principjelni i moralni clanovi naseg drustva... Pa da ih ja malo kandzijom zaganjam :)
[/quote]
Jelda rat da ti je docekati, sigurno ne zivis u BiH kad prizivas rat u BiH.

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1352487050' post='466327']
Jelda rat da ti je docekati, sigurno ne zivis u BiH kad prizivas rat u BiH.
[/quote]
Pogresno si protumacio zelju. Misljenja sam da se mirnim putem ovi oligarhi ne mogu svrgnuti sa vlasti. bio to narodni puč, vojni udar na vladu, sta god, ali ja sam za :)
Ali bih to zelio dozivjeti rame uz rame sa komsijom srbinom i hrvatom, stojimo u promrzloj koloni od 100 hiljada prosvjednika u Sarajevu. Naravno vec je pala Banjaluka i jurisamo svrgnuti rest vlade :D

[quote name='lucky' timestamp='1352484660' post='466321']
imal ko posten prema tebi ?

prosvjeta jeste stub drustva ... ja nisam napisao da je kod nas ... al to sto nije kod nas je zasluga ljudi koji se spominju prvom postu ove teme ...

to ti je demokratija ...
[/quote]

Normalno da ima. Za mene nema poštenijeg čovjeka od onoga koji odbije glasati, te samim tim odbija podržavati rad ovakve vlade jer se ja serem na biranje između manjeg od dva zla :) Žao mi je dobrih ljudi koji su pristali stajati ispred SDA, DNZ, SBB, SDP, ASDA, HDZ, SDSa itd ... Koliko god da si dobar ti si stao pod njihove boje, odbijam takvo poštenje. Nije pošteno boriti se za njihove glasove kada vidiš šta oni rade nama.

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352539826' post='466364']
Normalno da ima. Za mene nema poštenijeg čovjeka od onoga koji odbije glasati, te samim tim odbija podržavati rad ovakve vlade jer se ja serem na biranje između manjeg od dva zla :) Žao mi je dobrih ljudi koji su pristali stajati ispred SDA, DNZ, SBB, SDP, ASDA, HDZ, SDSa itd ... Koliko god da si dobar ti si stao pod njihove boje, odbijam takvo poštenje. Nije pošteno boriti se za njihove glasove kada vidiš šta oni rade nama.
[/quote]

onda mi objasni na koji nacin promjenuti stanje ?

[quote name='lucky' timestamp='1352540012' post='466365']
onda mi objasni na koji nacin [b]promjenuti[/b] stanje ?
[/quote]

Promijeniti stanje možemo obrazovanjem, tako sto necemo birati izmedju dva zla i izlaskom na ulice, prosvjedima tako strasnim koji jednom kada se dogode ima da ostanu u pamćenju svih koji se kandidiraju za neku poziciju da znaju sta ce im biti budu li lopovi.
  • Upvote 1

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352544750' post='466382']
Promijeniti stanje možemo obrazovanjem, tako sto necemo birati izmedju dva zla i izlaskom na ulice, prosvjedima tako strasnim koji jednom kada se dogode ima da ostanu u pamćenju svih koji se kandidiraju za neku poziciju da znaju sta ce im biti budu li lopovi.
[/quote]

pa na listama svih stranaka su obrazovani ljudi ... kako mislis obrazovanjem ako su vec obrazovani ljudi na listama ???

Na listama svih stranaka su samo imena politicara a to nemora da znaci da je obrazovan.Kod nas u Bosni je praksa da ako neko stavi kravatu i obuce odjelo odmah ga treba smatrati za obrazovanoga ili pametnog politicara.Nase drustvo je trulo do te mjere da ce trebati proci 30.godina da bi taj trulez donekle prestao da zaudara.A poslje toga ko zna,mozda ce neke nove generacije izgraditi sistem i drustvo u kojem nece biti bar pola ovog danasnjeg truleza.Mito,korupcija,kriminal i drugo su se uvukli u svaki segment zivota obicnoga Bosanskog covjeka koji danas na miru nemoze ni u vlastitoj kuci zivjeti a da mu neko neodredjuje kako ce i sta ce.
Da na listima stranaka ima imalo obrazovanih ljudi onda bi se oni bavili svojim poslom a ne da politika zadire u sve segmente nasega drustva....

[quote name='lucky' timestamp='1352557977' post='466394']
pa na listama svih stranaka su obrazovani ljudi ... kako mislis obrazovanjem ako su vec obrazovani ljudi na listama ???
[/quote]

Mislio sam na obrazovanje u školama filozove ;) Ako si slušao te ljude kada govore i šta govore onda znaš da oni sa obrazovanjem i pameću imaju veze kao Krajina sa Ligom Prvaka.

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352563064' post='466396']
Mislio sam na obrazovanje u školama filozove ;) Ako si slušao te ljude kada govore i šta govore onda znaš da oni sa obrazovanjem i pameću imaju veze kao Krajina sa Ligom Prvaka.
[/quote]

pa ja i pisem o obrazovanim ljudima u skolama ... a ne osobama koje misle da sve znaju ...