Jump to content
Sign in to follow this  
mell

Islam kao stroga vjera

Recommended Posts

Smatrate Li da je Islam strog?
Je li lakse biti npr. krscanin, pravoslavac nego musliman?

Ja ne bih rekao da je strog ... kakve su ostale religije nisam upoznat ...

dovoljna je bismilla : "[font=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif][size=3][left]U ime Allaha, Sveopceg Dobrocinitelja, Milostivog" ... [/left][/size][/font]

bas jednu noc sjedim na pauzi i zadesio se jedan iz rusije onako 30 setak godina i pita on mene vjerujem li,ja se poceo zajebavati i pitam u sta,kaze on u Boga,reko interesantno da me to pitas direktno al haj odgovorit cu ti,ja mu kazem da sam Musliman i da vijerujem u Allaha dzs,i pitam ga sta on misli o tome,on kaze da misli da to nije savrsena vijera jer ne garantuje po njihovom raj po nasem dzenet,ja pitam pa sta tvoja vijera to garantuje bio dobar ili svaki dan bio los i ubijao ljude,kaze on mi u nasoj vijeri imamo obecan raj,reko mi u nasoj moramo ciniti dobra dijela i moliti se za dzenet i nadati se,i prestali smo odjednom razgovor koji je ostao nedovrsen,hocu da kazem on je pravoslavac i vidim ja njega svaku noc on izvadi i cita Bibliju ali kad dodjemo na posao svi se lijepo rukuju a on se skoro pa niskim ne rukuje niti kaze halo dobro vece ili ista,jednostavno prodje kraj tebe kao naj veci neprijatelj,u nasoj vijeri mnogi uzimaju ono sto im pase al tako i u ovim drugim vijerama isto ljudi uzimaju sta im pase i sta nije tesko,bio je negdje na internetu clanak o pravoslavnoj ili katolickoj vijeri i o tome koliko oni sta uzimaju iz vijere i cega se rado pridrzavaju a cega ne a bitno je,po meni Islam nije teska ili agresivna vijera ali karakter osobe razlicit i pogresno tumaci vijeru,ja vidim mnogo Muslimana koji zive lijepo lijepog karaktera i postenja i nisu nasilno oblikovani zbog vijere,ova desavanja i medijski rat koji plasira televizijama radio stanicama i novinama je okrenuo to za 180 stepeni a svi znamo koliko mediji utjecu na pojedinca i kolektiv... Edited by x-men

Pristup vjeri je pogresan. Nesiri i neprica se sa ljubavlju nego pretnjama.Nezivi se vjera onako kako bi trebala, vlada dvolicnost... Samo pred ramazan se Meni licno povraca na poneke!! Gade mi se... Nije islam strog. Nista vise od krcanstva nit judizma ili kako vec.. U bibliji isto stoji zabrana za alkohol i svinjetinu...

X man ja to ovdje cesto dozivim da o islamu se tako prica... A kako i nece, curice u skolama neiju ovo nesmiju onO, vise od Pola brakova koji se sklope du prisiljeni, muslimanke iz raznih africki drzava dolaze osunecenje i Unistene, potajno to i kcerima UCine cak i na zapadu, najgore je sto sazaljuju Nas sve muslimanski korijenova. Musliman se za Sittich zog vjera bije i ubija zog jedmögliche obicnpg crteza

Kako i nece tako misliti

Kako i nece tako misliti

ubijaju i druge religije zbog vijere eci a taj sunet zena,sto je to tako strasno a znamo sta zne sve rade zasivanjem u suzavanjem te vase stvari,jel to sve bolno i nisu muslimanke?misle o nama tako jel mediji plasiraju takvu sliku,da svaki dan plasiraju drugaciju sliku nebi bila obolika mrznja prema Muslimanima i strah da su svi teroristi...
  • Upvote 1

Drugo je dobrovoljno operativen zahtjev napraviti ... Nema tu prisile Kao naveedeno... Nisam Htjela na to otvoriti diskusije Nego Sam navela primjere Zato Nas muslimanke zapad sazaljuje a Islam osudjuje..musliman bi temeljno trebo mjenjat neke Stvari....

Medije su svoje odradile i Cine to dnevno nanovo... Pressefreiheit to nepostoji. Islam Kao vjera nije strog, isto je Kao i krscanstvo. I Njima je zabranjeno svinjsko pa i Alkohol ... To covjek okre ce kako mu sladje i lakse a ne vjera... Islam je oprost, milost, sabur, ljubav, pravda a ne ovo StO se zivi... Covjek je podrugljiv, zao zavistan... A to nije nimalo u skladu vjere. Ovdje na hrpi covjek dosta cita i vidi.., ja to sarkasticno znam reci da se najvise dzamijasa bojim.