Jump to content
mell

Mirisne vrecice

Recommended Posts

Odjeca inace pokupi mirise is ormara, pa je pozeljno osvjeziti ga. Kako imam cvijetnjak, interesira me kako u kucnoj radinosti napraviti mirisne vrecice? Koje vi mirise koristite?
Lp

Pa koristim i ja omeksivac, ali s obzirom da mi je ormar puuuun, odnosno prepun stvari koje cak i ne nosim, ali ih volim gledati u ormaru :), izgubi se miris omeksivaca, tako da volim imati mali as u rukavu, misleci na mirisne vrecice ili mirisne sapune

Ja sam dugo tragala za omeksivacem koji se jednostavno osjeti dosta dugo... Nisam uopste Fan lenora silana.. Nasla sam jedan i koristim ga vec godinama . Vrecice nisam sama pravila pokusaj osusiti i sa nekim Sapunom blazim sve ti upakovat... Gledaj samo da je dobro suho... Od Neki hapa Sam se prijw

Prije dva mjeseca jedva rastala...

Prije dva mjeseca jedva rastala...

Ja inace uvijek koristim Lenor ... sad koristim neki novi fkt posteljinu izvadim iz ormana jos mirise na taj omeksivac ... a imam i kesice ali kupim ih u dmu ... a posto zimi koristim susilac za ves susiti on ima neki svoj specificni miris tako da kupujem maramice koje se stave u ves kad se susi isto od dm-ove marke jer od Lenora te krpice mi nisu nesto jake na mirisu ... a dobra ova ideja od eci ... koji omeksivac koristis eci?

Ja sam nedavno u dm-u kupila vrecice s mirisom divlje ruze. Prvo sam bila skeptik jer nikad ne "pogodim" pravi miris, ali se ovaj put nisam pokajala :)
  • Upvote 1

ja se isto nikad ne mogu odluciti kad uzimam te kesice,stojim po pola sata kraj stolaze  :P

Najbolje je praviti mirisne vrecice od lavande, one mirisu jakoo dugo i tjeraju moljce od odjece. Lavande imas kupiti u onim plastenicima u proljece, ako vec hoces da pravis s necim iz svoga cvijetnjaka :). Ja sam kupila 2 male sadnice (po 2 km) prije 2 godine. Odmah prve godine su mi cvjetale, ali ja sam ih u saksije posadila i jedna mi se osusila te zime. U proljece sam ovu prezivjelu premjestila u zemlju i eno super jjoj je. Inace kazu da im je bolje u zemlji nego saksijama, a uspjevaju u skoro svim klimama. Ja pokusavam da svoju razmnozim.

Kada pravis vrecice, bitno je da ih beres u punom cvatu jer ti tako ostaje ulje u cvijetu koje daje miris. Ugl, puno tih savjeta ima po netu.

Raspisa se ja, hehe odoh sad pogledati ima li ovdje kakva tema o vrtlarstvu da nastavim XD

• Upvote 1

Znam da ima. Meni je skroz simpa radit to sama :)
Uvijek mi je lavanda imala neki cudan miris, nije da ga ne volim, Ali meni to nije to :)
Pokusala bih sa ruzama iz vrta moje mame, bijele Su me posebno dojmile

Exelia florence i nema u Bosni kupiti... LJubicie al ima od lenora nesto novo.. mala flasa mislim litar i pol crna jako intenzivan i extra miris osjeti se duze...

ja koristim ovaj i tako je super i drzi dugo miris .... posteljina mirise jos toliko dugo vremena na njega pink-topaz.png

@Mell, i ja sam ljetos bila u pripremi mirisnih vrećica. Lavandu sam uzgojila i imam puno ruža sa jačim mirisom. Ostalo je na pripremi, jer mi se pokvarila šivaća mašina, a ganjajući po netu kako latice ruže iskoristiti, naišla sam na recepturu u koju pored latica ide korijen irisa, cimet, par kapi ružinog ulja i još neki začin poput bibera (meni je bio nepoznat). Malo sam to poboravila, koliko se sjećam može se iskoristiti so za kupanje na koju se nakapa neko od eteričnih ulja, iskorišteni čaj koji se osuši poslije upotrebe, komadi sapuna itd. Mene je to privuklo više iz razloga što sam željela sama raditi vrećice, igrati se sa svojom maštom.

Šteta što ti se lavanda ne dopada jer ona ima više svojstava, a lako ju je pripremiti za vrećice.

Pa nekako mi za miris odjece cudna :)
Koristim jedino sol za kupku od lavande.
Super, ja budem pokusala sa ruzama, podijelit cu iskustvo svakako :)

Odjeca inace pokupi mirise is ormara, pa je pozeljno osvjeziti ga. Kako imam cvijetnjak, interesira me kako u kucnoj radinosti napraviti mirisne vrecice? Koje vi mirise koristite?
Lp

Ako imas u dvoristu  lavande, mozes nju nakon susesenja staviti u vrecice...jako ugodan miris...i idealno za ormar...