Jump to content
sonda

Kako cete se izjasniti u popisu stanovnistva 2013.godine?

Recommended Posts

[quote name='mir&dobro' timestamp='1352283228' post='466220']
ALIJA IZETBEGOVIĆ je velikan između ostalog i to što je od ovako raspamećenog, indoktriniranog i dobrim djelom (politički) nepismenog bošnjačkog naroda uspio organizirati respektibilnu ARMIJU BIH i sa njom se suprotstaviti velikosrpskom i velikohrvatskom agresoru.

[b]Rezultat je očuvan teritorijalni integritet i državotvorni kontinuitet države BiH i biološka opstojnos bošnjačkog naroda.[/b]

No, ostaje stari problem: POLITIČKA NEPISMENOST BOŠNJAČKOG NARODA!!
A gro dokaza je i na ovom forumu!
[/quote]

Mi nikad ni u čemu ne poštujemo neke kriterije uspjeha.

BiH je prošla najlošije od svih zemalja bivše Jugoslavije u svim pogledima i u ratu i poslije u miru. A kriv je naš vrli vođa tih vremena Alija I. On najviše, a zatim njegova stranka SDA, pa SBiH pa SDP itd itd...

Ako neko ima argumente po kojima smo mi to uspješniji od Crne Gore, Hrvatske, Slovenije, Srbije, Makedonije.
Jedino smo možda bolji od Albanije i Kosova iako je i to danas upitno što se tiče Albanije jer će se vidjeti po podacima nakon 2012 gdje smo s njima u usporedi, a Kosovo je tek od 2008. godine država i predviđam da će nas prestići u svim pokazateljima za 5 godina.

Ako ništa uspješniji smo od svih zemalja u regionu po slobodi govora i maksimalnoj otvorenosti.

U BiH svako može lajati što želi a toliko smo otvoreni da smo postali MEKKA raznih špijuna o obavještajaca.

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352281364' post='466216']
Alija nije naređivao zvjerska ubojstva niti je napadao tuđi komad zemlje, to je tačno pa se s toga ne mogu porediti. Samo po čemu je on velikan ? Po tome što je on sjedio u sobi i jeo šta je htio dok su moji otac, stric, dajidze jeli blato po rovovima i bili ranjavani ? Svaka čast velikanu i na njegovoj stranci i sa kakvim se kriminalcima okružio. Razumijem da prosrpske i prohrvatske stranke neće nikad posustati u raznim napadima na integritet BiH ali što onda te '' naše poštenjačine '' kradu i rade ostale kriminalne radnje s njima ? Meni je gore kad me izda neko ko bi kao trebao biti moj pa vi vidite. Možda i je Alija bio karakterno dobra osoba kao što govore ali njegova djela i ostavština to baš i ne potvrđuju. Više vjerujem borcima iz rata koji su jedva prezivjeli da je mijenjao Srebrenicu za Sarajevo nego što vjerujem '' njihovim '' medijima, uostalom taj Alija kojeg tako silno brane sve ove godine Krajinu nije ni htio, desilo se da su naši borci bili bog i batina pa mu je Krajina s 5. Korpusom bila usputni plus u životu.
[/quote]

Gorilla ,bas si neki Gorilla !
Izbaci taj seljoberluk iz rijecnika .. ([color=#ff0000]bog i batina[/color]) previse si mlad za to , te stvari su srbi ucili nase roditelje da se tako vulgarno i grozno izrazavaju
danas je 2012 , ako dalje nastavis sa svojom krxologijom zvacu te Sarplaninac umjesto Gorilla ,
i nije tvoj babo i stric jedini koji su bili u zemunici - ohani malo - mladicu

[quote name='mir&dobro' timestamp='1352284661' post='466222']
Ako ništa uspješniji smo od svih zemalja u regionu po slobodi govora i maksimalnoj otvorenosti.

U BiH svako može lajati što želi a toliko smo otvoreni da smo postali MEKKA raznih špijuna o obavještajaca.
[/quote]

Mhmm...

Sjeti se slobode govora i ponašanja odmah nakon rata u Cazinu dok je suverneo vladala Alijina opcija...
  • Upvote 1

[quote name='mir&dobro' timestamp='1352283228' post='466220']
ALIJA IZETBEGOVIĆ je velikan između ostalog i to što je od ovako raspamećenog, indoktriniranog i dobrim djelom (politički) nepismenog bošnjačkog naroda uspio organizirati respektibilnu ARMIJU BIH i sa njom se suprotstaviti velikosrpskom i velikohrvatskom agresoru.

[b]Rezultat je očuvan teritorijalni integritet i državotvorni kontinuitet države BiH i biološka opstojnos bošnjačkog naroda.[/b]

No, ostaje stari problem: POLITIČKA NEPISMENOST BOŠNJAČKOG NARODA!!
A gro dokaza je i na ovom forumu!
[/quote]

Aha, Aljo organizirao Armiju iz svog kabineta. Taj covjek je pokupio najmanje sto puta vise zasluga nego sto ih je zasluzio koliko ja vidim. Politički nepismenog ? Da ih neće to matere ti opismeniti SDA i takvi slični ? Našem narodu treba obrazovanja, ali onoga kada mu daš knjigu da uči i ako ne može završiti osnovnu i srednju školu bez pomoći '' veze'' i poznanstava onda mu udariti papir da nije normalan i zabraniti glasanje. Samo kod nas kreteni i idioti koji rade šta im stranka kaže mogu biti predsjednici nekakvih odbora, na nekoj funkciji i slično.

[/quote]

Tu ti je demokratiju donio tvoj Alija Veličanstveni, sad laj slobodno jer te Bakir i ta raja ne čuju od šuštanja novčanica koje im padaju u džep svaki dan.

[quote name='hanzonehatori' timestamp='1352286712' post='466226']
Gorilla ,bas si neki Gorilla !
Izbaci taj seljoberluk iz rijecnika .. ([color=#ff0000]bog i batina[/color]) previse si mlad za to , te stvari su srbi ucili nase roditelje da se tako vulgarno i grozno izrazavaju
danas je 2012 , ako dalje nastavis sa svojom krxologijom zvacu te Sarplaninac umjesto Gorilla ,
i nije tvoj babo i stric jedini koji su bili u zemunici - ohani malo - mladicu
[/quote]

Pošto me već drugi put prozivaš za nick, da ti objasnim da bi to u prevodu trebalo značiti '' Kolačić/biskvit za gorilu '' a ne to što ti misliš. Ako uopće možeš i imaš sa čim misliti. Srbi učili roditelje ? Ti nisi normalan majke mi, pa kod nas ljudi opsuju svaku drugu rečenicu i ti vjeruješ da su to njih Srbi naučili ? Jesi ti normalan ? Da ne misliš možda reći da smo mi oduvijek bili kulturniji od svih ? Pa bolan na svijetu poslije Talijana i Srba smo mi najgori '' kočijaši ''.

Zovi ti mene kako hoćeš ali onda ću i ja tebe zvati Degenu :)

I ne nisu samo moji otac i stric bili u zemunici, u tome i jest problem. Žali bože mog staroga koji je ratovao za ovu zemlju da je na kraju morao otići iz nje da prehrani familiju a dođe u Cazin i jagnjetinu mu prodaje autonomaš kojeg je moj stari zarobio jer je pucao na njega . Autonomaš danas ima ogromne pare, a šta ima moj stari od tog Alije ? Šta je tek sa onda ostalima kojih ima na stotine hiljada ? Ne mogu ni zamisliti kako je tim ljudima. Bosna nije država već to mora tek postati, a ovu ovakvo uređenu bananu ja ne priznajem već samo mogu uzeti trokut i obrisati guzicu sa njim.

[/quote]

Je li to ono kada kaže neko da je Srbin u Bosni a ti mu kažeš da je četnik ili da je svaki Hrvat ustaša ? Je li to ono kada su organizovali film o gay populaciji u Sarajevu pa kada su na ljude napale divlje vehabije sa daskama ? Ili je to ono kad neko kaže da je ateist pa ga vi počnete strašiti i više smarati pričama o nekakvim vatrenim patnjama ? Bosna je jedna od najkonzervativnijih zajednica Evrope, zaostala gotovo u rangu Šiptara ( ne Albanaca već Šiptara ). Nije Bosna toliko zaostala u ekonomskom i politickom smislu koliko su ljudi u njoj zajebali evoluciju.

Ja kad o nekom imam ružno mišljenje onda ga više ne želim vidjeti, niti sresti ali GA I NE SPOMINJEM!!
U tom kontekstu ne shvatam neke GORILE što im je Bosna najgora zemlja, BOŠNJACI nikakav narod,,,, ali imaju patološku potrebu da svakodnevno vise na bh forumima kako bi isticali svoje negativno mišljenje o Bosni i Bošnjacima.

Jeli u pitanju lažni nick i lažno predstavljanje ili je u pitanju psihijatrijski problem??

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352288872' post='466229']
Je li to ono kada kaže neko da je Srbin u Bosni a ti mu kažeš da je četnik ili da je svaki Hrvat ustaša ? Je li to ono kada su organizovali film o gay populaciji u Sarajevu pa kada su na ljude napale divlje vehabije sa daskama ? Ili je to ono kad neko kaže da je ateist pa ga vi počnete strašiti i više smarati pričama o nekakvim vatrenim patnjama ? Bosna je jedna od najkonzervativnijih zajednica Evrope, zaostala gotovo u rangu Šiptara ( ne Albanaca već Šiptara ). Nije Bosna toliko zaostala u ekonomskom i politickom smislu koliko su ljudi u njoj zajebali evoluciju.
[/quote]

Aj,, Gorilla ti mene ubijas u pojam! Cekaj malo ! De, kad si tolko mozak ,objasni mi razliku izmedju Siptara i Albanaca.
I , nije valjda jarane da i pedere podrzavas ? Pa, znas li ti crni Gorilla da se kod pedera muskarci zvalje ?! I sutra ces mi doci kukati kako te neko lemo sa daskom ...

Jednino ti mogu dati za pravo ono sto si reko za svog starog ,coek se borio ,sad dodje u Bosnu i gleda kako autonomasi zgrcu pare a on mora da radi za crkavicu (ovo i meni ne pase) al, sta da se radi ... NEPRAVDA

I ono za ... da kod nas jedino moze neko nepismen dobiti funkciju vijecnika, ili u vladi itd. NEPRAVDA
http://www.cazin.net/bih/36711-policija-sprijecila-ulazak-200-bivsih-vojnika-u-parlament-fbih.html Edited by hanzonehatori

[quote name='mir&dobro' timestamp='1352291948' post='466232']
Ja kad o nekom imam ružno mišljenje onda ga više ne želim vidjeti, niti sresti ali GA I NE SPOMINJEM!!
U tom kontekstu ne shvatam neke GORILE što im je Bosna najgora zemlja, BOŠNJACI nikakav narod,,,, ali imaju patološku potrebu da svakodnevno vise na bh forumima kako bi isticali svoje negativno mišljenje o Bosni i Bošnjacima.

Jeli u pitanju lažni nick i lažno predstavljanje ili je u pitanju psihijatrijski problem??
[/quote]

Bosna kao komad zemlje je za mene najljepši prizor koji u životu imam mogućnosti gledati jer sam tu rođen i živio 20 godina, za mene je drvo zeleno onako kako je zeleno u Bosni a ovdje gdje sam sad kada vidim drvo ili je svijetlije ili tamnije ali to za mene nije drvo na koje sam navikao. Za mene nema većeg meraka nego sjediti na cazinskoj obali Une, popiti pivu kao koja je hladna kao što i mene hladi Una dok mi srce kuca u ritmu sevdaha u krugu mojih prijatelja. To je za mene Bosna. Ona je moja država, ja bolje nemam ali ne mogu reći kao pojedinci ako ti se ne sviđa onda marš iz nje. Mislite da je meni drago živjeti vani ? Ja sam otišao zato što moram, a patim zbog toga svaki dan iako ovdje imam bolje uslove i mogućnosti zato se trudim ljudima objasniti neke stvari i skrenuti pažnju da možemo i MORAMO bolje. Bar na taj način mogu pomoći da naučim neko dijete da ne mrzi drugoga jer je to meni donijelo selidbu iz moje Jedine. Meni suze idu dok ovo pišem ma koliko se trudio da ih zaustavim.

Ne mogu se ja praviti da smo mi fin, kulturan, pametan narod kad nismo. To je činjenica inače ne bi živjeli u ovome sranju. Ne mogu ja lagati da smo mi veliki kada smo mali, to nas je dovelo u ovo gdje jesmo. Nemojmo se više zavaravati da smo pametniji od svih kada nismo. Imam potrebu da visim na forumima, da kažem kako jeste a ne lažem. Danas je tebi bitno da ti uvjeriš sve da su Bošnjaci, ali šta će Bošnjaci sutra jesti to nije nikoga briga. Bitno je biti Bošnjak, napisa onaj intelektualac sa portala ...

Ja još nisam jeo u pitanju lažne nikove, to je neki novi restoran i hrana ?
[quote name='hanzonehatori' timestamp='1352293329' post='466236']
Aj,, Gorilla ti mene ubijas u pojam! Cekaj malo ! De, kad si tolko mozak ,objasni mi razliku izmedju Siptara i Albanaca.
I , nije valjda jarane da i pedere podrzavas ? Pa, znas li ti crni Gorilla da se kod pedera muskarci zvalje ?! I sutra ces mi doci kukati kako te neko lemo sa daskom ...

Jednino ti mogu dati za pravo ono sto si reko za svog starog ,coek se borio ,sad dodje u Bosnu i gleda kako autonomasi zgrcu pare a on mora da radi za crkavicu (ovo i meni ne pase) al, sta da se radi ... NEPRAVDA

I ono za ... da kod nas jedino moze neko nepismen dobiti funkciju vijecnika, ili u vladi itd. NEPRAVDA
[url="http://www.cazin.net/bih/36711-policija-sprijecila-ulazak-200-bivsih-vojnika-u-parlament-fbih.html"]http://www.cazin.net...ament-fbih.html[/url]
[/quote]

Da ti objasnim razliku ? Pa nije problem. Ovako : Šiptar ti je termin koji je nastao u bivšoj Jugoslaviji kojim su se oslovljavali Albanci sa područja Jugoslavije, Pravi naziv Albanije je [i]Shqipëria[/i] između sebe se nazivaju Šćiperi - Šćipetar a kod nas je termin Šiptar zastupljen kao ostavština bivše socijaldemokratije, čitaj; komunjara. ALI, to uopće nije bitno jer sam htio ukazati kada sam to rekao na njihovo kolektivno ponašanje u drugim zemljama jer oni i dalje poštuju svoje nekakve zaostale '' oko za oko -zub za zub zakone ''. Kod njih se policija ne pita ništa kao ni kod nas i to je razlog zašto su zaostali. To bih ti i mogao reći kao što poštujem Bosanca ali ne i baliju, Hrvata ali ne i ustašu, Srbina ali ne i četnika iako se kod nas ti termini koriste za vrijeđanje danas a ne za ono što stvarno jesu.

Najlakše je objasniti :

Bosanac : http://www.youtube.com/watch?v=Hw1N_R7330k

Balija : [img]http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374049_486978254665997_1634567543_n.jpg[/img]

Isti ovakvi su onu noć skidali gaće i pokazivali stražnjicu za vrijeme intoniranja himne Srbije u srijedu kada smo igrali s njima rukomet, i šta vi sad očekujete kada se ode tamo igrati ? Paljenje zastave sa trokutom ? Skandiranje zna se kojeg slogana ? Ja očekujem ...

Ne, ne podržavam pedere. Da ih podržavam išao bih dizati slogane i pomagati im. To što ja nemam ništa protiv njihovih poslova koji su daleko od mojih očiju mene čini lošijim čovjekom ali ne i one koji bi ih tukli letvom ? Da znam da se žvalje, imam prijatelja koji je gay a pomogao mi je oko škole i u životu više nego neki s kojima sam odrastao i družio se s njima dvadeset godina a kao bili smo najbolji jarani.

Moj stari ne radi za crkavicu, radi pristojan i dobro plaćen posao ali je problem što ima onih koji rade za crkavicu ili rade a ne dobijaju i u tome se slažemo. Nije problem što moj stari zarađuje već to ne zarađuje kruh u našoj Bosni, sa svojim prijateljima i svojom porodicom kao i ja. Šta da se radi pa tri tačke ? Pa da se ispravlja **bem ga ja, dokle ovako živjeti ?

Za mene nema veće svetinje od naše Armije kojoj dugujemo živote a očito neko misli da im on ne duguje ništa.

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352288501' post='466228']
Žali bože mog staroga koji je ratovao za ovu zemlju da je na kraju morao otići iz nje da prehrani familiju a dođe u Cazin i jagnjetinu mu prodaje autonomaš kojeg je moj stari zarobio jer je pucao na njega . Autonomaš danas ima ogromne pare, a šta ima moj stari od tog Alije ?
[/quote]

[quote name='hanzonehatori' timestamp='1352293329' post='466236']

[/quote]

Nisu autonomasi krivi sto imaju vise u glavi od vas! Svakako ste dokazali pamet sa ovim izjavama.. upm sta sve hoda ovom zemljom!
  • Upvote 1

onda bi se trebali i izjasniti kao autonomasi:-))

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352300115' post='466242']
Bosna kao komad zemlje je za mene najljepši prizor koji u životu imam mogućnosti gledati jer sam tu rođen i živio 20 godina, za mene je drvo zeleno onako kako je zeleno u Bosni a ovdje gdje sam sad kada vidim drvo ili je svijetlije ili tamnije ali to za mene nije drvo na koje sam navikao. Za mene nema većeg meraka nego sjediti na cazinskoj obali Une, popiti pivu kao koja je hladna kao što i mene hladi Una dok mi srce kuca u ritmu sevdaha u krugu mojih prijatelja. To je za mene Bosna. Ona je moja država, ja bolje nemam ali ne mogu reći kao pojedinci ako ti se ne sviđa onda marš iz nje. Mislite da je meni drago živjeti vani ? Ja sam otišao zato što moram, a patim zbog toga svaki dan iako ovdje imam bolje uslove i mogućnosti zato se trudim ljudima objasniti neke stvari i skrenuti pažnju da možemo i MORAMO bolje. Bar na taj način mogu pomoći da naučim neko dijete da ne mrzi drugoga jer je to meni donijelo selidbu iz moje Jedine. Meni suze idu dok ovo pišem ma koliko se trudio da ih zaustavim.

Ne mogu se ja praviti da smo mi fin, kulturan, pametan narod kad nismo. To je činjenica inače ne bi živjeli u ovome sranju. Ne mogu ja lagati da smo mi veliki kada smo mali, to nas je dovelo u ovo gdje jesmo. Nemojmo se više zavaravati da smo pametniji od svih kada nismo. Imam potrebu da visim na forumima, da kažem kako jeste a ne lažem. Danas je tebi bitno da ti uvjeriš sve da su Bošnjaci, ali šta će Bošnjaci sutra jesti to nije nikoga briga. Bitno je biti Bošnjak, napisa onaj intelektualac sa portala ...

Ja još nisam jeo u pitanju lažne nikove, to je neki novi restoran i hrana ?

Da ti objasnim razliku ? Pa nije problem. Ovako : Šiptar ti je termin koji je nastao u bivšoj Jugoslaviji kojim su se oslovljavali Albanci sa područja Jugoslavije, Pravi naziv Albanije je [i]Shqipëria[/i] između sebe se nazivaju Šćiperi - Šćipetar a kod nas je termin Šiptar zastupljen kao ostavština bivše socijaldemokratije, čitaj; komunjara. ALI, to uopće nije bitno jer sam htio ukazati kada sam to rekao na njihovo kolektivno ponašanje u drugim zemljama jer oni i dalje poštuju svoje nekakve zaostale '' oko za oko -zub za zub zakone ''. Kod njih se policija ne pita ništa kao ni kod nas i to je razlog zašto su zaostali. To bih ti i mogao reći kao što poštujem Bosanca ali ne i baliju, Hrvata ali ne i ustašu, Srbina ali ne i četnika iako se kod nas ti termini koriste za vrijeđanje danas a ne za ono što stvarno jesu.

Najlakše je objasniti :

Bosanac : [media]http://www.youtube.com/watch?v=Hw1N_R7330k[/media]

Balija : [img]http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374049_486978254665997_1634567543_n.jpg[/img]

Isti ovakvi su onu noć skidali gaće i pokazivali stražnjicu za vrijeme intoniranja himne Srbije u srijedu kada smo igrali s njima rukomet, i šta vi sad očekujete kada se ode tamo igrati ? Paljenje zastave sa trokutom ? Skandiranje zna se kojeg slogana ? Ja očekujem ...

Ne, ne podržavam pedere. Da ih podržavam išao bih dizati slogane i pomagati im. To što ja nemam ništa protiv njihovih poslova koji su daleko od mojih očiju mene čini lošijim čovjekom ali ne i one koji bi ih tukli letvom ? Da znam da se žvalje, imam prijatelja koji je gay a pomogao mi je oko škole i u životu više nego neki s kojima sam odrastao i družio se s njima dvadeset godina a kao bili smo najbolji jarani.

Moj stari ne radi za crkavicu, radi pristojan i dobro plaćen posao ali je problem što ima onih koji rade za crkavicu ili rade a ne dobijaju i u tome se slažemo. Nije problem što moj stari zarađuje već to ne zarađuje kruh u našoj Bosni, sa svojim prijateljima i svojom porodicom kao i ja. Šta da se radi pa tri tačke ? Pa da se ispravlja **bem ga ja, dokle ovako živjeti ?

Za mene nema veće svetinje od naše Armije kojoj dugujemo živote a očito neko misli da im on ne duguje ništa.
[/quote]

A dje nadje ovog tatanku sa renovom ?!
Sto se tice "tvojih" pedercina Gorilla , kamo srece da su oni daleko od ociju .. Oni su nakon sto su dobili u Beogradu po peravi (a cuvao ih korpus murije) dosli su u Sarajevo i za Ramazan pored Dzamije uzvikivati ,stipati se za guzove,zvaljiti se itd-
Nemoj da ti postiram snimke i slike ... Izabrali ljudi mjesec Ramazan i kraj Dzamije da prolaze ..
Sto nisu zaobisli dzamiju i ramazan ..
Jel mi na ove stvari treba da cutimo ? I kako to po tebi treba da izgleda :"Znaci ja i ti izlazimo za ramazan iz dzamije i vidimo kako tipovi uzvikuju parole sto cudno zvuce,zvalje se ,stipaju ... Kako postupiti u ovakvoj situaciji . Jarane letva zakon. Zivjela Bosna !

[quote name='Amon Ra' timestamp='1352307208' post='466243']
Nisu autonomasi krivi sto imaju vise u glavi od vas! Svakako ste dokazali pamet sa ovim izjavama.. upm sta sve hoda ovom zemljom!
[/quote]

Sigurno si pametniji što si autonomaš, isto tako ako si bijelac. Glupa ti je spika. Kada ste tako pametni što onda izgubili u ratu i imate status crva a ne ljudi kada se spomenete ? Vidjećemo pamet kad vam umre Horoz pilići moji ...
[quote name='hanzonehatori' timestamp='1352309941' post='466246']
A dje nadje ovog tatanku sa renovom ?!
Sto se tice "tvojih" pedercina Gorilla , kamo srece da su oni daleko od ociju .. Oni su nakon sto su dobili u Beogradu po peravi (a cuvao ih korpus murije) dosli su u Sarajevo i za Ramazan pored Dzamije uzvikivati ,stipati se za guzove,zvaljiti se itd-
Nemoj da ti postiram snimke i slike ... Izabrali ljudi mjesec Ramazan i kraj Dzamije da prolaze ..
Sto nisu zaobisli dzamiju i ramazan ..
Jel mi na ove stvari treba da cutimo ? I kako to po tebi treba da izgleda :"Znaci ja i ti izlazimo za ramazan iz dzamije i vidimo kako tipovi uzvikuju parole sto cudno zvuce,zvalje se ,stipaju ... Kako postupiti u ovakvoj situaciji . Jarane letva zakon. Zivjela Bosna !
[/quote]

Možda zato što ih vi najviše napadate ? I kakve parole pored džamija kad to organizovano na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu ? S toga se vidi da su došle vehabije prve da napadaju njih, zar ne bi bio veći efekt da su ih pustili da nisu tome pridavali pažnju ? Oni su jedva dočekali ovako nešto samo da pokažu kako su oni veliki muslimani a ustvari ih niko ne podnosi jer su smrdljive bradonje, isti takvi su i četnici bili. Što ne napadaju prodavnice gdje se prodaje alkohol ? Što ne izmlate kurve na cestama ili čiju kćerku što hoda kao drolja subotom u miniću i štiklama ?

Vidi se koga je najviše među tim '' normalnima '' : [img]http://image.dnevnik.hr/media/images/480x320/Sep2008/60153819.jpg[/img]

Letva je tebi zakon, a nije ti palo na pamet da postoje homoseksualci od dva metra i 120 kila koji će prebiti i tebe i letvu, i još ćeš dobiti pusu za rastanak.
To što je nas više, ne treba značiti da mi moramo napadati nekoga i mrziti ga jer je drukčiji. Po čemu se onda razlikuješ od onih npr. što su te napali u ratu ? To je čisti fašizam, zašto ljude jednostavno ne pustiti da žive svoje živote ?

Ti ljudi imaju pravo izaći i protestirati zbog toga što ti javno govoriš da bi ih tukao zbog njihovog seksualnog opredjeljenja, jer ti ih nazivaš pogrdnim nazivima kao što je peder,jer ne mogu dobiti posao i poštovanje kao ti, jer ga ti i takvi kao ti nastojite izopćiti iz društva sa poruku da ste vi normalni a on nije samo zato što voli kobasu više od graha. Izvini, meni je prirodnije da neko bude gay nego da tučeš i ubijaš ti njega, po čemu se onda razlikuješ od životinje ?

Pitaš gdje nađoh tu tatanku ? Okreni se malo po Cazinu, tako izgleda 90 % momaka. S toliko boja odjeće na sebi, lickanjem u Prestižu, bildanjem samo ruku u teretani ovdje gdje sam ja bi mnogi rekli za njih da su baš takvi gay :) Šabani i dizelaši, fina muslimanska djeca BiH današnjice. Wannabe kriminalci ...

Ja mislim da oni protestuju upravo iz tog razloga da bi svoje radnje mogli raditi javno ! Cemu njihovi protesti uopce? Niko njih ne dira iza njihova cetiri zida . Ali oni hoce da utjeraju balkanski narod u fukiju - ko sto su slovence - do te mjere da se ne zna ko je musko u kuci a ko zensko. A ti Gorilla si jedan od onih sto krivi "vehabije" za zemljotrese ili cim vidis bradu to je za tebe vehabija , i ja se ne slazem sa mnogim njihovim ucenjima , za razliku od tebe poznajem islamska ucenja i ona koja su naknadno uvedena u islam ... ti si jarane sizofrenican cim vidis tipa s`bradom to je za tebe vehabija .Skoro pa svi Iranci nose brade pa nisu vehabije naprotiv ta dva tabora se mrze vise nego macka i mis.

Nemoj mene krivit ako ne pratim trend Cazinske doline i njihove omladine , ali kako ti opisah stanje ... ispade da su 90% omladine teski levati i krkani .. sto je i moguce ! Kad gledam slike iz diskoteka i nocnih klubova , bljak .. zgadi mi se uzina , Mile Kitic i ostale drobonje su kod nas u carsiji glavna atrakcija.-

Sto se tice tvog prijedloga ili pitanja zasto bradati ne mlate one koji prodaju alkohol, ili kuravice u stiklicama , koje vikendom izlaze izrecito da se sexaju ... i ovo sam cuo , pricaju mi mladji ( danas ne trebas nista puno bariti mentalni sklop mladog covjeka je danas takav da mu trebas samo prici i direktno pitati da li zeli da se sexa) i tako se navodno i odradjuju ti poslovi danas ... neki dan citam da se curice cak i od 12 godina sexaju za telefonsku dopunu ,

Ja imam kcerku i dajem zeleno svjetlo svakom SVAKOM bradatom,celavom,brkatom kakvom god, kad je uhvati u minicu i stiklama u carsiji (pijanu) da hoda po noci .. UDRITE JE LETVAMA mozda vasa terapija pomogne..

Cini mi se da nas narod ima hebet problema.
Najvise mi je zao sto se djeca zapostavljaju , nije mi bilo svejedno kad sam citao da curice od 12 godina u BiH nude seksualne usluge za tel. dopunu.
Nisam toliko cesto u BiH da bi znao sve u detalje ali kad dodjem dole cujem sve od omladine sta se radi , pitam se kako ne zatrudnjuju te cure mahom ,kad se vec toliko taslace? Ili gdje vrse abortuse..

Mi Gorilla imamo puno vecih problema koje treba rjesavati , a ne da diskutujemo jesmo li pederima dali neko pravo ili ne , peskosa u BiH uopce nema toliko ,,, ali eto nas uvjek , neko zavara sa temama koje nisu toliko vazne ,a vazne teme ostavljamo po strani.

Sve mogu razumjeti Gorilla osim kad vidim tipa sa vise od 40 godina sa pocupanim obrvama i pankerskom frizurom !
U koju grupu spadaju ovi "ljudi" ? Bosnajci,Srbi,Hrvati ... ili su i ovo pederi hahaha*

[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1352316811' post='466250']
Sigurno si pametniji što si autonomaš, isto tako ako si bijelac. Glupa ti je spika. Kada ste tako pametni što onda izgubili u ratu i imate status crva a ne ljudi kada se spomenete ? Vidjećemo pamet kad vam umre Horoz pilići moji ...

[/quote]

Opce poznata stvar je da su svi tadasnji intelektualci Bihackog okruga podrzali incijativu proglasenja APZB-e tako da ne trebamo ovdje pricati za koju opciju su bili "pametni ljudi"!
Nije meni glupa spika vec je tebi suzen mozak!
Objasni mi ko ima vise u glavi taj autonomas koji prodaje jagnjetinu ili tvoj stari koji "se borio za ovu zemlju i gleda kako autonomas zgrce pare u Cazinu" dok on rilja negdje stotine kilometara od Cazina posto nije uspio si organizovati sigurnu ekzistenciju u svom rodnom kraju? Vidis ne tvrdim da sam pametniji od tvog oca i ja riljam po bijelom svijetu da bi prezivio ali za to mi nisu krivi ni autonomasi ni korpusovici niti bilo ko dolje od obicnih ljudi vec bagra koja vam se prodaje kao spasioci i "bosnjackog naroda i bosne"!
Ne mozes biti normalan ako dovodis u vezu tog covjeka sto prodaje jagnjetinu u Cazinu i svog starog na taj nacin da je napravda sto "autonomas" zaradjuje pare u Cazinu a tvoj stari ne.. De malo razmisli nisi ti toliko mutav koliko se pravis samo si zaslijepljen mrznjom..

Ja nisam lizao Aliji guzicu niti sam se borio za njegovu politiku da bi mu danas psovao sve po spisku za razliku od mnogi, kakve sam stavove imao 93. imam ih i danas a samo iz razloga sto sam uvjeren da nisam pogresio!
Ne znam sta ce biti kad horoz umre ali vidim da "ovce pobjegose iz tora" od kako je umro coban!
  • Upvote 1

ja cu se izraziti kao Bosnjak islamske vjeroispovijesti ...

[quote name='hanzonehatori' timestamp='1352319412' post='466253']
Ja mislim da oni protestuju upravo iz tog razloga da bi svoje radnje mogli raditi javno ! Cemu njihovi protesti uopce? Niko njih ne dira iza njihova cetiri zida . Ali oni hoce da utjeraju balkanski narod u fukiju - ko sto su slovence - do te mjere da se ne zna ko je musko u kuci a ko zensko. A ti Gorilla si jedan od onih sto krivi "vehabije" za zemljotrese ili cim vidis bradu to je za tebe vehabija , i ja se ne slazem sa mnogim njihovim ucenjima , za razliku od tebe poznajem islamska ucenja i ona koja su naknadno uvedena u islam ... ti si jarane sizofrenican cim vidis tipa s`bradom to je za tebe vehabija .Skoro pa svi Iranci nose brade pa nisu vehabije naprotiv ta dva tabora se mrze vise nego macka i mis.

Nemoj mene krivit ako ne pratim trend Cazinske doline i njihove omladine , ali kako ti opisah stanje ... ispade da su 90% omladine teski levati i krkani .. sto je i moguce ! Kad gledam slike iz diskoteka i nocnih klubova , bljak .. zgadi mi se uzina , Mile Kitic i ostale drobonje su kod nas u carsiji glavna atrakcija.-

Sto se tice tvog prijedloga ili pitanja zasto bradati ne mlate one koji prodaju alkohol, ili kuravice u stiklicama , koje vikendom izlaze izrecito da se sexaju ... i ovo sam cuo , pricaju mi mladji ( danas ne trebas nista puno bariti mentalni sklop mladog covjeka je danas takav da mu trebas samo prici i direktno pitati da li zeli da se sexa) i tako se navodno i odradjuju ti poslovi danas ... neki dan citam da se curice cak i od 12 godina sexaju za telefonsku dopunu ,

Ja imam kcerku i dajem zeleno svjetlo svakom SVAKOM bradatom,celavom,brkatom kakvom god, kad je uhvati u minicu i stiklama u carsiji (pijanu) da hoda po noci .. UDRITE JE LETVAMA mozda vasa terapija pomogne..

Cini mi se da nas narod ima hebet problema.
Najvise mi je zao sto se djeca zapostavljaju , nije mi bilo svejedno kad sam citao da curice od 12 godina u BiH nude seksualne usluge za tel. dopunu.
Nisam toliko cesto u BiH da bi znao sve u detalje ali kad dodjem dole cujem sve od omladine sta se radi , pitam se kako ne zatrudnjuju te cure mahom ,kad se vec toliko taslace? Ili gdje vrse abortuse..

Mi Gorilla imamo puno vecih problema koje treba rjesavati , a ne da diskutujemo jesmo li pederima dali neko pravo ili ne , peskosa u BiH uopce nema toliko ,,, ali eto nas uvjek , neko zavara sa temama koje nisu toliko vazne ,a vazne teme ostavljamo po strani.
[/quote]

Da mogu raditi svoje radnje javno ? Kad si ti vidio na cesti ili čuo da se dva muškarca natežu javno ? Nisi nikad. Nije problem što njih niko ne dira između njihova četiri zida već je problem što ih diraju čim izađu. Objasnio sam ti već zašto izlaze na proteste, jer takvi kao ti im ne dopuštaju da uživaju u životu na svoj način. Vi ih vrijeđate, uskraćujete im poslove jer su gay, diskriminirani su itd ... Slovenci nisu na Balkanu. U šta su otjerali Slovence ? Kod njih se toliko ne gleda ko je i šta je, u Sloveniji se bolje živi nego kod nas. Hoćeš reći da smo pametniji od Slovenaca ? Pogledaj njihovu malenu zemlju kako je napredovala a pogledaj nas, samo zato jer su normalni i imaju sa čim da razmišljaju.

Kao što rekoh, družim se sa par Afganistanaca pa dobro znam kakvi su ljudi sa '' Istoka '', a i u sklopu studija mi je to da znam šta je Islam i ko su sljedbenici učenja Abdulvahabija :) Zašto bi za mene ljudi s bradom bili krivi za zemljotrese ? Moj otac je ima, četnici su je imali isto, Jevreji pa opet nisu vehabije ?

I meni se to gadi druže moj, i 90 % mladih u Cazinu su krkani i teške seljačine, samo što neki to mogu i prikriti tatinim novcem ali to ne mijenja stvari u mojim, a vjerujem ni u tvojim očima. Meni se gadi na šta je ta naša Čaršija spala i ona odgovara samo ovoj devedesetki i nikome više. Moj stari je par puta izašao da kupi neke stvari za kuću subotom, pošto je stariji čovjek ne ide vani normalno, i kaže kada je vidio u prolazu kako to izgleda rekao mi je sine budi šta god hočeš samo nemoj biti seljačina.

Zatrudnjuju one i više nego što misliš, samo što je u Velikoj Kladuši abortus dvije stoje. To je kod nas javna tajna.

Ma slažem se da imamo većih problema, ne trebam ni govoriti da se slažem nego samo reći tako je. Na šta to u Cazinu a i u cijeloj Bosni liči svako normalan bi se postidio. Najveći problem se u neobrazovani ljudi i etnicka diskriminacija. Kada se poveća ovo prvo onda ćemo i pobijediti ovo drugo. Jao se nama kada nam kroje sudbinu glasovima ljudi sa mejtafom i četiri razreda osnovne škole.

[quote name='hanzonehatori' timestamp='1352320331' post='466255']
Sve mogu razumjeti Gorilla osim kad vidim tipa sa vise od 40 godina sa pocupanim obrvama i pankerskom frizurom !
U koju grupu spadaju ovi "ljudi" ? Bosnajci,Srbi,Hrvati ... ili su i ovo pederi hahaha*
[/quote]

Hehe, subkulture nisu isto što i etničke grupe. Postoje mnogi sa počupanima obrvama danas, od Džonija Depa pod kojim je ležala kasarna djevojaka do pripadnika gay populacije,mada to nije nužno za njih da čupaju obrve jer ja znam gayeve za koje bi se kada ih pogledate zakleli da svaku noć taru ženske :D
Mislim da si ti naletio, ili bolje reći na nas nalijeću danas hipsteri. Mislio si da su gayevi tetkice ? E pa progooglaj malo hipstere pa ćeš vidjeti da uvijek ima '' gorih '' :D

Ti sad sigurno misliš da su punkeri narkomani ili šta već ? :D

Punk kultura ti je nastala iz siromašne i srednje radničke klase u Engleskoj. Oni su nastali kao bunt protiv idealizma i zagovaratelji su anarhizma.

[color=#000000][font=sans-serif][size=3]Temelji punk stajališta bili su manjkavost obrazovnog sistema, socijalna i kulturološka neimaština, klasni sistem, teška ostvarivost pronalaženja zaposlenja i sl. Često ti ljudi znaju reći da nije bilo punka mi bi bila djeca gluposti. Upravo ti se punk kao pokret među prvima borio protiv ovih navedenih stvari i zalagao za ono sve što bi trebalo da danas imamo, od normalnog života do obrazovanja. Tebi su sigurno ružne one frizure tipa krijesta i to, a znaš li da su ih pravili samo kako bi pokazali da su protiv ovakvog života, tačnije protiv svih ljudi koji su izgledom '' kulturno '' obučeni i izgledaju kao gospoda a dopustaju da svijet propada što i jest istina kao što vidimo. Među prvim punkerima su bili većinom visoko obrazovani momci i sa dobrim idejama, naprimjer skinheadi. Ti sa bodljama suti anarcho punkeri. Ono što danas vidimo kako se opijaju, bodu horsom i oblače skroz kao sirotinja nisu u potpunosti što je punk zagovarao jer ne rade ono što bi trebali idejno. Kao što kod nas npr. muslimani piju a govore da im je zabranjeno i kada ih pitaš što to radite oni kažu e jebi ga. ( Ovo je samo primjer tako da se ne počinje STANDARDNA tema više.[/size][/font][/color]

[size=6][font=sans-serif][color=#000000]Imaš mnogo vrsta punka, ja sam npr. hardcore punker ili kao neka nova škola koja se poistovjećuje s punk skinheadima. Znaš li npr. zašto se nosi kod skinheada kratka kosa ili skroz obrijana ? Zbog radničke klase koja je radila u Engleskoj sa teškim mašinama, te se dešavalo da im mašine uhvate kosu i znaš onda šta bude ...[/color][/font]
[color=#000000][font=sans-serif]Punk je daleko bolja ideja od svega ovoga sranja koje imamo danas nažalost. [/font][/color][/size]

Jesi li kada čuo za Straight Edge ?

[color=#000000][font=sans-serif][size=3][b]Straight edge[/b] (skraćeno [b]sXe[/b] ili [b]SxE[/b]) predstavlja [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Subkultura"]subkulturu[/url] okupljenu u i oko [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Hardcore_punk"]hardcore punk[/url] [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Glazba"]glazbe[/url]. Osobe koje sebe smatraju strejterima ne puše, ne piju, ne uzimaju [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Psihoaktivne_droge"]droge[/url] kao ni druge opijate.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=sans-serif][size=3]Kasnih [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/1970-ih"]sedamdesetih[/url] i ranih [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/1980-ih"]osamdesetih[/url] nekolicina bendova/pojedinaca je započela nešto što je kasnije rezultiralo pokretom unutar [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Punk"]punk[/url] hardcore scene, iako je termin pokret nekako nepriličan za straight edge jer se u biti podrazumijeva način života. Vjerojatno mnogi od njih nisu bili svjesni da će ono što su upravo stvarali biti toliko utjecajno u budućnosti. Straight edge je niknuo kao[url="http://hr.wikipedia.org/w/index.php?title=Alternativa&action=edit&redlink=1"]alternativa[/url] toj masovnoj bezidejnoj autodestruktivnosti i [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Nihilizam"]nihilizmu[/url] koji se pojavio tada na sceni. Tada se počinju koristiti i iksevi (XXX), koji su u biti bili oznaka za one kojima se u barovima nije smjelo poslužiti piće zbog dobne granice.[/size][/font][/color]
[list]
[*][i]Don't smoke[/i]
[list]
[*][i](Ja) ne pušim[/i]
[/list][*][i]Don't drink[/i]
[list]
[*][i]Ne pijem[/i]
[/list][*][i]Don't fuck[/i]
[list]
[*][i]Nema slobodnog sex-a[/i] (casual sex)
[/list][*][i]At least I can fucking think[/i]
[list]
[*][i]Barem mogu razmišljati [/i]
[/list]
[/list]
[size=3]Vidiš da punk nije samo po sebi loša stvar samo što sliku o njemu kvare otpadnici kao što npr. religiju Islam kvare vehabije i kojekakvi kriminalčići koji kao klanjaju a zna se čim se bave.[/size] Edited by Gorilla Biscuit

Koliko netolerancije ovdje.

Postoje istraživanja i jasni su pokazatelji da su bogatija, uspješnija i kvalitetnija uključiva društva koja su tolerantna prema SVIM skupinama.

Dok evo kod nas jedni mrze pedere, drugi vehabije, treći one koji slušaju narodnjake, četvrti bi tukli cure u minicama itd...

Nevjerovatno... :wizard:
  • Upvote 1

[quote name='Amon Ra' timestamp='1352325194' post='466262']
Opce poznata stvar je da su svi tadasnji intelektualci Bihackog okruga podrzali incijativu proglasenja APZB-e tako da ne trebamo ovdje pricati za koju opciju su bili "pametni ljudi"!
Nije meni glupa spika vec je tebi suzen mozak!
Objasni mi ko ima vise u glavi taj autonomas koji prodaje jagnjetinu ili tvoj stari koji "se borio za ovu zemlju i gleda kako autonomas zgrce pare u Cazinu" dok on rilja negdje stotine kilometara od Cazina posto nije uspio si organizovati sigurnu ekzistenciju u svom rodnom kraju? Vidis ne tvrdim da sam pametniji od tvog oca i ja riljam po bijelom svijetu da bi prezivio ali za to mi nisu krivi ni autonomasi ni korpusovici niti bilo ko dolje od obicnih ljudi vec bagra koja vam se prodaje kao spasioci i "bosnjackog naroda i bosne"!
Ne mozes biti normalan ako dovodis u vezu tog covjeka sto prodaje jagnjetinu u Cazinu i svog starog na taj nacin da je napravda sto "autonomas" zaradjuje pare u Cazinu a tvoj stari ne.. De malo razmisli nisi ti toliko mutav koliko se pravis samo si zaslijepljen mrznjom..

Ja nisam lizao Aliji guzicu niti sam se borio za njegovu politiku da bi mu danas psovao sve po spisku za razliku od mnogi, kakve sam stavove imao 93. imam ih i danas a samo iz razloga sto sam uvjeren da nisam pogresio!
Ne znam sta ce biti kad horoz umre ali vidim da "ovce pobjegose iz tora" od kako je umro coban!
[/quote]

Ti nisi vodio računa o jednoj stvari kada si ovo pisao a to je da se moja otac borio za moju familiju da preživi a ne za Aliju i SDA.U mojoj kući i Alija i Fikret jedu govna. Moj otac je među prvima koji su javno rekli da neće glasati nikad dok ne bude jedan predsjednik države i to obećanje drži i dan danas, a mngo su negodovali na to tu gdje sam ja iz Cazina. Je li tebi uredu da prvo dobiju posao oni koji su se borili protiv ove države ? Meni nije. Kakvi intelektualci Bihaćkog okruga ? Ko su ti intelektualci koji su zaslužili da se njihova riječ čuje, ja sad ne znam navesti imenom nijednoga ? Ti uporno mene stavljaš u taj Alijin tor. Rekao sam ti već da moja familija i ja nismo ničije ovce. Ja osuđujem one koji su pucali na mene dok sam još imao tri godine pa me granata izbacila iz krevetića, osuđujem one koji su mi ubijali i ranjavali familiju a to su autonomaši i VRS. Ali isto tako nisam dvoličan pa osuđujem i Alijine kriminalce koji su još više ukopali mog oca, moju familiju nego ovaj rat a obećali su drugo. Dovoljno sam pametan da znam da bi Krajina bila bolja kao zasebna regija ali uz glasanje u miru i postavljanjem toga pitanja ljudima bez propagande ali ratovanje za nečiji kapital, nametanje takvih stvari puškom kao što su to radili autonomaši uz dovođenje na svoju stranu naših jučerašnjih krvnika, zabijanje noža u leđa kad mu nije bilo ni mjesto ni vrijeme, otvaranje logora za mučenje u kojoj je brat dojučerašnjeg mučio na tvoju žalost nije moj stil. Zbog toga ja mrzim autonomaše i sve što ima sa autonomijom na takav način.

[quote name='Incubus' timestamp='1352394911' post='466281']
Koliko netolerancije ovdje.

Postoje istraživanja i jasni su pokazatelji da su bogatija, uspješnija i kvalitetnija uključiva društva koja su tolerantna prema SVIM skupinama.

Dok evo kod nas jedni mrze pedere, drugi vehabije, treći one koji slušaju narodnjake, četvrti bi tukli cure u minicama itd...

Nevjerovatno... :wizard:
[/quote]

Ne mrzim ja osim napornih ljudi nikoga koji pokušavaju tjerati vodu na svoj mlin i kada nisu upravu.
  • Upvote 1

A katolici. jevreji i budisti su narodi bez obzira na religiju ? Aha, sad mi je sve jasno.

Mene nije u gluho doba noci zvao Kozo, mene u snu predase pozvao moj pra-pra-pra-pra-pra-pra-pradjed i rekao mi da mi neće halaliti, ni meni ni mom devetom koiljenu ako upisem Bosanac i dodam ono i hercegovac. Kaze On, mudar sijedi starac, hercegovci su prastara cincarska bulumenta sverecera i hajduka, uvijek zivili od lopovluka, jos za nasih bosanskih banova i kraljeva su tajno prodavali Primorje, Konavlje i otoke bosanske Dubrovackom duzdu i Mlecanima, pa se uz velike muke, bitke i otkupe na jedvite jade vracalo u granice bosanske drzave. Prodali su i cijelu Zetu i Duklju, danasnju Crnu Goru grckim vladikama. Prodali su Zmaja od Bosne, zabili nam noz u ledja u poslednjem boju protiv turskih okupatora, a u posljednjem ratu 1992-95, svoju pokrajinu, a bosansku zemlju na jugu, prodali su hrvatskim katolicima.....Zato sine moj, reci svima da se pisu samo, samo i samo Bosancima, jer samo tako cemo pokazati po prvi put cijelom svijetu da ima Bosne i da ima i nas, starih Dobrih Bosnjana, savremenih Bosanaca...a vjera, pitam ja?...Vjera je sine u Boga, a u covjeku je od postanka drijemala nevjera!
http://novinar.me/index.php/drustvo/item/607-zasto-je-vazno-biti-bosanac

[quote name='lucky' timestamp='1352352755' post='466263']
ja cu se izraziti kao Bosnjak islamske vjeroispovijesti ...
[/quote]

....kao i '91: Bosanac islamske vjeroispovijesti....Treba biti dosljedan svojim principima, zar ne?! Pa, kud puklo da puklo... :D Edited by Punisher