Jump to content
sonda

Kako cete se izjasniti u popisu stanovnistva 2013.godine?

Recommended Posts

[quote name='mir&dobro' timestamp='1351952349' post='466052']
Što bi bila kontradikcija navesti Garašanina???

Pa dio sadržaja u njegovom programu govori o [b]Bošnjacima sva tri veroispovjedanja[/b] (vjeroispovijesti) a onda daje upute kako sve tri religijske skupine Bošnjaka srbizirati.
Danas smo svjedoci da je velikosrpska politika i ideologija uspjela srbizirati Bošnjake pravoslavce jer se danas taj dio Bošnjaka osjeća i izjašnjava kao SRBI. Velikohrvatska politika je na sličan način Bošnjake katolike croatizirala i oni su danas HRVATI.(Znamo kako se nekad izjašnjavao franjevac Frano Jukić)

Mislim da je taj proces nacionalne metamorfoze kod ovih prijašnjih Bošnjaka završen.[b]Ljudi su izabrali srpstvo i hrvatstvo.[/b]

Ehhh, ko je još ostao privržen Bošnjaštvu ?? Pa jedino mi Bošnjaci „muhamedanskog veroispovedanja“ kako nas naziva Ilija Garašanin.

Nemam ja ništa protiv da se Milorad Dodik izjasni kao Bošnjak pravoslavne vjeroispovijesti ali je to nerealno očekivati!!
Ali je nerealno da ja, čiji su preci 1000 godina bili Bošnjaci i zašto postoji gro historijskih dokumenata, sad odustanem od bošnjaštva a prihvatim bosanstvo zarad očekivanja kako će jedan dio današnjih Srba i Hrvata slično učiniti.
Malo morgen, dosta se krvi prolilo da bi se mi BOŠNJACI kockali sa identitetom.

Mene USA nikad nije privlačila, hebeš beton,čelik i staklo. Ja sam zaljubljenik prirode.
Hajde ti Barca plati vazifu/hodžaluk i dođi koji put na džummu.,,,,među Bošnjake islamske vjeroispovijesti! :thankyou:
[/quote]

Ako su preci bili Bosnjaci prije 1000 godina kako ti navodis u ranijem postu kako onda to da mi Muslimani onda imamo pravo sazvati Bosnjacki Sabor 1993.godine u ratu ito bez Srba i Hrvata????Mi manje vise poticemo od Turaka odnosne ne svi ali vecina.Turci su bili na nasim prostorima 500.godina a ti kazes da su Bosnjaci tu 1000 i vise godina.Kako onda da mi imamo vece pravo odlucivatui o Bosnjackoj naciji bez Srba i Hrvata koji su prije Islama na nasim prostorima bili Bosnjaci???????Dakle pitanje je jednostavno.Bosnjaci su postojali i to je 1000 % istina i treablo bi da postoji Bosnjacka nacija zbog istorijskih dokaza.Ali otkud pravo Aliji i sviti da u ratu to odluce bez Srba i Hrvata koji imaju veca prava biti Bosnjaci od samih Muslimana jer polovinanas ima u sebi Turske gene????

[quote name='GAGO2' timestamp='1352121247' post='466119']
Ako su preci bili Bosnjaci prije 1000 godina kako ti navodis u ranijem postu kako onda to da mi Muslimani onda imamo pravo sazvati Bosnjacki Sabor 1993.godine u ratu ito bez Srba i Hrvata????Mi manje vise poticemo od Turaka odnosne ne svi ali vecina.Turci su bili na nasim prostorima 500.godina a ti kazes da su Bosnjaci tu 1000 i vise godina.Kako onda da mi imamo vece pravo odlucivatui o Bosnjackoj naciji bez Srba i Hrvata koji su prije Islama na nasim prostorima bili Bosnjaci???????Dakle pitanje je jednostavno.Bosnjaci su postojali i to je 1000 % istina i treablo bi da postoji Bosnjacka nacija zbog istorijskih dokaza.Ali otkud pravo Aliji i sviti da u ratu to odluce bez Srba i Hrvata koji imaju veca prava biti Bosnjaci od samih Muslimana jer polovinanas ima u sebi Turske gene????
[/quote]

Iskreno čisto sumnjam u te turske gene.
Mi smo puno sličniji fizionomijom svojim komšijama hrvatima i srbima nego turcima.
Bilo je mješanja, ali možda će se jednog dana konkretno utvrditi kakve gene nosimo.

[quote name='mir&dobro' timestamp='1352115523' post='466111']
Pa ni Srbija se nebi trebala ovako zvati!
Više je historijskog utemeljenja u imenu
SERVIA ili ako bi to prevodili na naš ili njihov jezik onda SLUGANIJA.
A moglo bi se razmisliti i o VLAHOVIJI.
To bi bilo adekvatno, ne?? Dapače!!

Anpak, Hrvati bi trebali biti KORBATI kao izvorni iranski iscjedak ili tak nešto slično. :blind:

No, čujte ipak obitavamo u 21 stoljeću i glede toga se izjašnjavamo kak se i osjećamo. Ne?? :blind:
[/quote]

Danasnji Hrvati su se kroz njihovu historiju zvali i Korobati,Horovati a danas su za svjetsku upotrebu Croati a za domacu Hrvati. Srbi su se prvo zvali raznim imenima:Servi,Serbule,Sorabi,Rasani i danas su Srbi. Sta fali i Bosnjacima da se osjecaju nacionalno Bosanci i da se tako izjasne na popisu dogodine.Ako to Bosanci ne urade gorko ce se kajati jer ih za kratko vrijeme poslije popisa ceka Bosnjakistan-toristan.Imacete izlaz u svijet samo preko sarajevskog aerodroma a Bosnjaci nisu tako bogati da mogu putovati sa avionom.

Prenosim sa jednog foruma,
------------------------------------------
Evo jednog Bosanca koji je katolik pa šeta slobodno jer se nije dao zatvoriti u nacionalni tor i trpiti drugu državu na teritoriji svoje zemlje Bosne ( Čuj,Hrvatska u Bosni,svašta!).Ako me žele po svaku cijenu utoriti kupujem kartu za OSTALE,ne pitam šta košta.Ne dam Bosnu ni slobodu ni za šta.
---------------------------------------------------------------------------
Da,da,bice ovakvih puno na popisu 2013.godine.

ma kakav aerodrom. i bosanci i bosnjaci, kako se god ko vec izrazio. krvno je povezan sa Bosnom i brani ce je. mali postotak, ali ih ima srba i hrvata koji su za Bosnu samo sto im klima nije pogodna da se deru po selu, nego zbog posla i drustva sute.

ako si mislio da ce se raspasti, grdno se varas. 1000 godina i desetine okupacija, jos toliko ratova. pa je opet tu. bila je i bice poslije tebe!!!

[quote name='GAGO2' timestamp='1352121247' post='466119']
[/quote]

Ne da ne potičemo manje više svi, već su ovo što se danas naziva Bošnjacima genetski najčišći ljudi na ovom prostoru jer su odbijali miješanje s drugima i prije dolaska Turaka. To što nadjevaš djeci turska, perzijska i arapska imena sigurno ne znači da su ti oni pradjedovi. Imaš spise koje je napravilo Osmansko carstvo u kojem objašnjavaju da bi Bošnjani radije primili vjeru nego da se miješaju s drugima. Hrvati u Hercegovini jesu bili Bošnjaci, oni su se prvi onda takoreći '' odmetnuli '' te su pod dejstvom politike proglasili sve katolike Hrvatima. To ti je tačno. Ali Srbi nikad nisu bili Bošnjaci u Bosni, oni su dovedeni od strane Turaka jer su bili dobri stočari kako bi zadovoljili potrebe vojske a i Bošnjačkog pučanstva. Oni su dovedeni kao Vlasi, i dan - danas ljudi znaju reći Vlasi kod nas. Tek od Načertanija su oni Srbi. Ako onaj gore koji je sa prostora Cazina koji nije bio zemlja Bošnjaka ( Kraljevina Bosna ) i nikad nije bio Bošnjak sebe proziva Bošnjakom jer se borio u Armiji pod zastavom ljiljana onda su i Vlasi imali puno pravo da se kažu da su Srbi. Ne treba imati duple standarde. Ti si nešto pobrkao oko tih gena, meni se koža ni poslije deset dana na moru ne crni kao kod Srba momak :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_JaCQH0TDs8

Ova istrazivanja ustvari pokazuju koliko stabilno i dugo su jedni te isti ljudi, generacijama za generacijom , zivjeli na jednom te istom prostoru. Kad to prevedemo na politicki jezik to znaci da su Bosnu oduvijek, od postojanja prvih primitivnih politickih zajednica , koje vjerovatno pocinje sa Ilirima, cinili domace stanovnistvo. Bez obzira sto su prostorom vladali, Rim, Avari, Bosanci ( kraljevina) Osmanlije, Austrougari, Jugoslavije ( mnozina), sad ova tri vjerska samoproglasena naroda, ipak se uvijek radi o jednoj te istoj bioloskoj masi, koji imaju iste pretke stare 25000g. Genetska struktura u Srbiji i Hrvatskoj je drugacija. Taj faktor kod njih je mnogo nizi, sto znaci da je veci dio njihove mase dosljaci na Balkan. Samo taj podatak je dovoljan da Bosanci sebi daju pravo na Bosnu kao svoju zemlju, domovinu i drzavu proglase svojom. Srbi-pravoslavci , Bosnjaci-muslimani i Hrvati-katolici nemaju , evo sad vidimo ni historijsko pravo na prostor Bosne. Nase bosansko porijeklo je mnogo starije od njihovih vjera i religija s kojima su okupirali nasu teritoriju.

[quote name='Incubus' timestamp='1352113092' post='466110']
A da se razumijemo ja nigdje ne opravdavam krivnju hrvata i srba u BiH.
Po meni je nebuloza da u BiH zive Srbi, Hrvati i Bošnjaci.
Onda nema smisla naziv Bosna i Hercegovina. Jer tu niti ima Bosanaca niti ima Hercegovaca.
Pravi naziv bi trebao biti onda Država BHS (Bošnjaka Hrvata i Srba) - redoslijed B H S je po abecedi.

Po meni pojam Bošnjak ne može predstavljati sve [b]Bosance i Hercegovce[/b] jer imamo tri opcije:

A) Da se država zove Bošnja onda je nacionalnost Bošnjak OK
B) Da se država zove Bošnja i Hercegovina, ali onda je nacionalnost Bošnjak i Hercegovac
C) Da se država zove Bosna i Hercegovina, ali onda je nacionalnost Bosanac i Hercegovac
[/quote]

ne znam zasto ne moze Bošnjak prestavljati sve ljude koji se osjecaju Bosancima i Hercegovcima ?

bas bi volio da neko ko se vise razumije u pravopisnu gramatiku objasni kako bi se zvali građani srbije ili hrvatske ?

Ovdje sav problem lezi u tome sto ljudi ne vide unazad neg se vracaju da je taj pojam se pojavio visestranackim izborima i ako se uvede pojam Bošnjak da je to pobjeda SDA jer smatraju da je SDA uvela taj pojam al nije ...

mozes se vratiti ovdje na forumu sam i ja prije bio protiv naziva Bošnjak ... madjutim malo sam procitao i svatio da je to ispravan naziv za stanovnike Bosne i Hercegovine ...

nije problem sto u Bosni zive srbi i hrvati , da nije opstala njihova teorija o tome kako su samo srbi i hrvati unije drzavotvornost u kraljevinu SHS ljudi koji bi se danas tako izjasnjavali a zive na podrucju Bosne i Hercegovine bi bili manjina ... Sta srbi prestavljaju u Hrvatskoj ili hrvati u Srbiji ? manjine jel tako ...

Ako ćemo tako, ispravan naziv je Bošnjanin. Bošnjak je skraćenica kojom su nas nazivali Turci, zašto bi se onda nazivali po skraćenici, nadimku ili šta već koji nam je dodjelio krvavi okupator ?

Fakat smjesno... Po citanju postovA se osjeti da ce opet bezveznog rata biti.... PrVO treba covjek biti.... Niko od ljudi nebitno na naciju Nema pravo ni na Busen zemlje.... Mi smo ovdje samo kratko vrijeme, prolaznici i nista vise...

Najbolje je poslušati Srbe da nam oni daju savjet kako da se izjasnimo,,,,ili pak židove-cioniste:

[url="http://www.klix.ba/vijesti/bih/srpski-i-izraelski-intelektualci-raspravljali-o-bih-i-turskoj/121105177"]http://www.klix.ba/vijesti/bih/srpski-i-izraelski-intelektualci-raspravljali-o-bih-i-turskoj/121105177[/url]

O Zidovima odnosno cionistima nemam sta da kazem jer sam davno u ranijim postovima rekao sta mislim o cionistima odnosno odvratni su mi i oni i njihova vjestacka cionisticka drzava.Srbija vise i nelici na normalnu zemlju u kojoj je sasvim normalno da zemljom vlada cetnik i da se cetnici vode kao antifasisti sto je van svake pameti.Dakle i jedna i druga drzava su teritorije koje su napunjene mrznjom prema svakome ko nemisli i nezeli prihvatiti njihov koncept razmisljanja.Dakle toliko o njima jer mi u BiH imamo svojih problema mali milion pa jos bi trebalo da se bavimo sa njihovim glupostima.Ovdje je rjec o nacinu i vremenskom periodu u kojem je proglasena Bosnjacka nacija.Dakle 1993. godine u ratnom vihoru i nemogucnosti da svi narodi prisustvuju tom cinu sada se dovelo u pitanje koje Bosnjak a ko nije.O

GAGO, daj nakači se na neki hrvatski forum i ubjedi Hrvate da puste Istrijane da budu nacionalno Istrijanci.

[url="http://www.lijepanasadomovinahrvatska.com/novosti/3290-mladi-ids-a-imamo-pravo-biti-istrijani"]http://www.lijepanasadomovinahrvatska.com/novosti/3290-mladi-ids-a-imamo-pravo-biti-istrijani[/url]

Kad to uspiješ odraditi onda lobiraj za Dalmatince. Sevap je.

[url="http://sh.wikipedia.org/wiki/Dalmatinci_(etnoregionalna_odrednica)"]http://sh.wikipedia.org/wiki/Dalmatinci_(etnoregionalna_odrednica)[/url]

[quote name='mir&dobro' timestamp='1352210663' post='466180']
Nisam znao da je Bošnjak Kulin Ban živio 1993.
Gdje je stanovao? Da nije kod Hašima Tatlinog?
[/quote]

Pa nije zivio 1993. ali nije bio ni clan SDA ili pripadao IZ BiH.Razumijes li sada u cemu je problem.Nije srz problema u Bosnjackoj naciji vec u ljudima koji su to uradili na Saboru i vremenu koje je bilo sve osim pogodnosti za uspostavu Bosnjacke nacije.Zbog tih ljudi koji su sebi uzeli zapravo da u jednom teskom vremenu nametnu svoju odluku i svoj trenutak koji su oni izabrali.Zato danas imamo i taj problem oko nacionalne svjesti Bosnaca i Hercegovaca.Dali bi ti pristao na bilo sta daje kojim slucajem Radovan Kradzic odlucivao u ime svih gradjana Bosne i Hercegovine???Naravno da nebi pa tako danas u nasoj zemlji ljudi nece prihvatiti nesto cim je precjedavao Alija Izetbegovic a sve to pecatio svojim pecatom doticni Ceric i njemu slicni.Da se recimo danas odrzava Bosnjacki Sabor sve bi bilo mozda drugacije ali na ovakav nacin to je cisti promasaj i pokusaj nametanja nekome nesto ..

Svatko ima pravo da se izjašnjava kako želi i kako hoće i takvo pravo netreba nikom osporavati , ali niko nema pravo da bili kome sugeriše i nameće kako će se opredjeliti pa ni političari niti vjerske zajednice .

Ostajali i opstajali smo i do sada u nasoj Bosni. Ali ne kao kolektivni vlasnici zemlje, drzavni, bosanski narod, vec kao podstanari u nametnutoj srpsko-hrvatskoj "republici". Nema ni jednog naroda na ovom svijetu koji svoju drzavu svjesno dijeli sa odmetnicima i izdajicama, koji su se privolili (na drugu stranu), uz to im ("nasi") priznaju Bosnu kao rezervnu (nacionalnu) domovinu. Neka izadju oni koji promovisu Bosnjastvo u buducem popisu i neka podvuku da se ta (promocija odnosi na cijelu zemlju), a da nikakva vjerska pripadnost nije ekskluzivna propusnica medju Bosnjake. Ako Bosnjaci i dalje budu bili jedna od "konstitutivnih" nacija, onda je popis stanovnistva u sustini (referendum) za legaliziranje Dajtonskog mirovnog sporazuma i otvaranje vrata vele-srpsko-hrvatskom pohodu na (ostatak zemlje Bosne!) - nije se tri godine po Bosni ubijao "muslimanski narod", vec historijski nasljednici zemlje Bosne, koji se do Dajtona, nikada ranije potpisom "predsjednika" nisu odrekli ni pedlja svoje domovine.

[quote name='Spartak1' timestamp='1352233224' post='466200']
Svatko ima pravo da se izjašnjava kako želi i kako hoće i takvo pravo netreba nikom osporavati , ali niko nema pravo da bili kome sugeriše i nameće kako će se opredjeliti pa ni političari niti vjerske zajednice .
[/quote]

Slazem se u potpunosti.

Ali smo svi skupa svjedoci da je u praksi upravo suprotna situacija. Kampanja je vec krenula, a tek ce dobiti na intenzitetu priblizavanjem popisa.

[quote name='barca' timestamp='1352240088' post='466203']
Slazem se u potpunosti.

Ali smo svi skupa svjedoci da je u praksi upravo suprotna situacija. Kampanja je vec krenula, a tek ce dobiti na intenzitetu priblizavanjem popisa.
[/quote]
Slutim li ja onda onakvo haoticno stanje ko pred izbore!!! Pa to je covjece za nepovjerovati....
Uzeti kokice, mozak na pasu i uzivati u najboljem realisticnom trileru?!

Mati moja rodjenja, dali je bar u Kambodzi bolje, dali tamo nose traperice i imaju 190 partija???

[url="http://eudo-citizenship.eu/caselawDB/docs/ECHR%20Sejdic%20and%20Finci%20v.%20Bosnia.pdf"][b]http://eudo-citizenship.eu/caselawDB/docs/ECHR%20Sejdic%20and%20Finci%20v.%20Bosnia.pdf[/b] [/url][url="http://eudo-citizenship.eu/caselawDB/docs/ECHR%20Sejdic%20and%20Finci%20v.%20Bosnia.pdf"]eudo-citizenship.eu[/url]

SEJDI AND FINCI v. BOSNIA AND HERZEGOVINA SEPARATE OPINIONS
(the collective Head of State). Mr Finci obtained official confirmation in
this regard on 3 January 2007.
II. RELEVANT INTERNATIONAL AND DOMESTIC LAW AND
PRACTICE
A. Dayton Peace Agreement
10. The Dayton Peace Agreement, initialled at the Wright-Patterson Air
Force Base near Dayton (the United States) on 21 November 1995 and
signed in Paris (France) on 14 December 1995, was the culmination of some
44 months of intermittent negotiations under the auspices of the
International Conference on the former Yugoslavia and the Contact Group.
It entered into force on the latter date and contains twelve Annexes.
1. Annex 4 (the Constitution of Bosnia and Herzegovina)
11. The Constitution makes a distinction between “constituent peoples”
(persons who declare affiliation with Bosniacs1, Croats and Serbs) and
“others” (members of ethnic minorities and persons who do not declare
affiliation with any particular group because of intermarriage, mixed
parenthood, or other reasons). In the former Yugoslavia, a person's ethnic
affiliation was decided solely by that person, through a system of self-
classification. Thus, no objective criteria, such as knowledge of a certain
language or belonging to a specific religion were required. There was also
no requirement of acceptance by other members of the ethnic group in
question. The Constitution contains no provisions regarding the
determination of one's ethnicity: it appears that it was assumed that the
traditional self-classification would suffice.
12. Only persons declaring affiliation with a “constituent people” are
entitled to run for the House of Peoples (the second chamber of the State
parliament) and the Presidency (the collective Head of State). The following
are the relevant provisions of the Constitution:
Article IV
“The Parliamentary Assembly shall have two chambers: the House of Peoples and
the House of Representatives.
1
Bosniacs were known as Muslims until the 1992-95 war. The term “Bosniacs” (Bošnjaci)
should not be confused with the term “Bosnians” (Bosanci) which is commonly used to
denote citizens of Bosnia and Herzegovina irrespective of their ethnic origin.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
[b] Sejdic-Finci vs. BiH, sudska presuda, original. Bosanci ne mogu biti "Ostali" u drzavi rodjenja. U presudi se jasno podvlaci razlika da Bosanac nije "Bosnjak". Samim time nije ni Srbin, i nije ni Hrvat. U BiH postoji samo 1 narod, Bosanskohercegovacki, a "konstutivni narodi" su pod navodnicima. Srbi, Hrvati i Bosnjaci su zapravo etnicke grupe.[/b]

[quote name='Spartak1' timestamp='1352233224' post='466200'] Svatko ima pravo da se izjašnjava kako želi i kako hoće i takvo pravo netreba nikom osporavati , ali niko nema pravo da bili kome sugeriše i nameće kako će se opredjeliti pa ni političari niti vjerske zajednice .

[/quote]
ima se pravo lobirati i staviti na uvid istina ...
[quote name='GAGO2' timestamp='1352218721' post='466186'] Pa nije zivio 1993. ali nije bio ni clan SDA ili pripadao IZ BiH.Razumijes li sada u cemu je problem.Nije srz problema u Bosnjackoj naciji vec u ljudima koji su to uradili na Saboru i vremenu koje je bilo sve osim pogodnosti za uspostavu Bosnjacke nacije.Zbog tih ljudi koji su sebi uzeli zapravo da u jednom teskom vremenu nametnu svoju odluku i svoj trenutak koji su oni izabrali.Zato danas imamo i taj problem oko nacionalne svjesti Bosnaca i Hercegovaca.Dali bi ti pristao na bilo sta daje kojim slucajem Radovan Kradzic odlucivao u ime svih gradjana Bosne i Hercegovine???Naravno da nebi pa tako danas u nasoj zemlji ljudi nece prihvatiti nesto cim je precjedavao Alija Izetbegovic a sve to pecatio svojim pecatom doticni Ceric i njemu slicni.Da se recimo danas odrzava Bosnjacki Sabor sve bi bilo mozda drugacije ali na ovakav nacin to je cisti promasaj i pokusaj nametanja nekome nesto .. [/quote]

u ovom je problem svega sto kod nas postoji ... SDA ni rahmetli Alija Izetbegović nisu stvorili Bosnu i Hercegovinu (jesu najzasluzniji za njenu samostalnost) ... Bosna i Hercegovina je bila prije a ostala i poslije rahmetli Alije Izetbegovica a isto tako i SDA stranke ... zato ne treba ovakve smjesne izgovore pisati ...

a na drugoj temi cu ti postaviti pitanje u vezi ovog tvog razmisljanja ...

Kad pileći mozak uzme za pravo da u istu ravan stavi ratnog zločinca Radovana Karadžića sa velikanom i humanistom Alijom Izetbegovićem!!!
Čemu onda rasprava??

Alija nije naređivao zvjerska ubojstva niti je napadao tuđi komad zemlje, to je tačno pa se s toga ne mogu porediti. Samo po čemu je on velikan ? Po tome što je on sjedio u sobi i jeo šta je htio dok su moji otac, stric, dajidze jeli blato po rovovima i bili ranjavani ? Svaka čast velikanu i na njegovoj stranci i sa kakvim se kriminalcima okružio. Razumijem da prosrpske i prohrvatske stranke neće nikad posustati u raznim napadima na integritet BiH ali što onda te '' naše poštenjačine '' kradu i rade ostale kriminalne radnje s njima ? Meni je gore kad me izda neko ko bi kao trebao biti moj pa vi vidite. Možda i je Alija bio karakterno dobra osoba kao što govore ali njegova djela i ostavština to baš i ne potvrđuju. Više vjerujem borcima iz rata koji su jedva prezivjeli da je mijenjao Srebrenicu za Sarajevo nego što vjerujem '' njihovim '' medijima, uostalom taj Alija kojeg tako silno brane sve ove godine Krajinu nije ni htio, desilo se da su naši borci bili bog i batina pa mu je Krajina s 5. Korpusom bila usputni plus u životu.

ALIJA IZETBEGOVIĆ je velikan između ostalog i to što je od ovako raspamećenog, indoktriniranog i dobrim djelom (politički) nepismenog bošnjačkog naroda uspio organizirati respektibilnu ARMIJU BIH i sa njom se suprotstaviti velikosrpskom i velikohrvatskom agresoru.

[b]Rezultat je očuvan teritorijalni integritet i državotvorni kontinuitet države BiH i biološka opstojnos bošnjačkog naroda.[/b]

No, ostaje stari problem: POLITIČKA NEPISMENOST BOŠNJAČKOG NARODA!!
A gro dokaza je i na ovom forumu!