Jump to content
sonda

Kako cete se izjasniti u popisu stanovnistva 2013.godine?

Recommended Posts

Lijepo od tebe što si odvojio malo vremena.

Jesi li siguran da su ti slučajevi zapošljavanja imali veze sa popisom? Ipak nisu popisivali samo nezaposlene.

Naravno, ako vidiš nepravilnosti, podijeli ih sa nama.

Bitno je biti bošnjak evo me na par dana došo za pranike popiso sam se nebrinite.

Čuo sam da su se i popisali neki i odmah se zaposlili .

Neki u biro neki u socijalno neki u bolnicu. pa nek im je sa srećom odma da kažem, nisam bio ljubomoran ali sad  jesam. 

Sutra ću malo u čaršiju da pokupim informacija pa ću napisati šta do ponedeljka i opet na rad. 

U Carsiji kao i po cijeloj Bosni mozes samo gluposti čuti. Ko se god zaposlio u administraciji ili bilo kojem jačem poslu NIJE to uradio bez neke štele jer je to ovdje nemoguće.

U Carsiji kao i po cijeloj Bosni mozes samo gluposti čuti. Ko se god zaposlio u administraciji ili bilo kojem jačem poslu NIJE to uradio bez neke štele jer je to ovdje nemoguće.

Brat ministra Murića u socijalno

Sestra načelnika Ogreševića u socijalno

Žena Razima Halkića u socijalno, svi uredno zaposleni.

Zaposlenih ima novih u općini, fondu, komunalijama i parkingu  kažu da je sve pošteno 

Dali je na osnovu popisa došla plava konerta da platim komunalni porez 5 maraka mjesečno. Džaba da je 99% bošnjaka kraj ovakvi majmuna nećemo mi daleko  

Da vam kažem i ovo nisam ja u SDA iz SDA me izbacio A-sdaovac kasnije je on sam otišao sa autonomašima pa cu morati obnoviti članstvo u SDA da se i tamo popišem.

Sve je to isto sranje, lopov do lopova
  • Upvote 1

Brat ministra Murića u socijalno

Sestra načelnika Ogreševića u socijalno

Žena Razima Halkića u socijalno, svi uredno zaposleni.

Zaposlenih ima novih u općini, fondu, komunalijama i parkingu  kažu da je sve pošteno 

Dali je na osnovu popisa došla plava konerta da platim komunalni porez 5 maraka mjesečno. Džaba da je 99% bošnjaka kraj ovakvi majmuna nećemo mi daleko  

Da vam kažem i ovo nisam ja u SDA iz SDA me izbacio A-sdaovac kasnije je on sam otišao sa autonomašima pa cu morati obnoviti članstvo u SDA da se i tamo popišem.

Nemoj tako, ipak prozivas bosnjacku intelektualnu elitu (na lokalnom nivou), treba imati malo sabura i puno razumijevanja za njihove poteze. Ja iskreno vjerujem da je sve to u interesu svih Bosnjaka i bosnjastva.

• Upvote 1

Apsolutno.Na putu prema narodnom blagostanju negdje se mora početi. Ako se kreće od vlastite familije, nema veze. I članovi familije su ljudi, ako su bili nezaposleni, još bolje.

Ja se iskreno nadam da to sarkazam iz vas progovara.

Polako, doće i ostali na red, prvo svoji (bošnjaci) onda ostali. 

To ti je ko kljukuša obaruša ali obarita Nutellom i omečom :D

izjasnio se kao 

Bošnjak

Islam

Bosanski 

kakvi su preliminarni rezultati ? Koliko je u procentima izrazeni rezultati ? 

Ma to su zasad nagađanja, najbolje je sacekati oficijelne rezultate. I dalje mislim da je najvise Bosnjaka, to je sigurno.

To ti je ko kljukuša obaruša ali obarita Nutellom i omečom :D

Kljukusa i Nutella ... Sta ima bolje od to dvoje ?

Jagnjetina Kainče moje :D

U janjetini nit ima sta korisno a niti je ukusna, ono dvoje makar ukusno.

Polako, doće i ostali na red, prvo svoji (bošnjaci) onda ostali. 

Sad bez šale. 

Meni ništa nije neobično, niti me iznenađuje. Ta praksa upošljavanja članova porodice, kumova, rodbine itd. nije ništa novo niti neobično. (ne smatram to normalnim, ali je kod nas normalno), bilo je i kod prijašnjih političkih stranki. Pokazalo se po ko zna koji put, da su sve političke stranke iste, i njihove vođe, i njihovi članovi ali i njihovi simpatizeri.

Kad rodbinu i porodicu zapošljava SDA onda sda.-ovci šute i podržavaju, a sdp-ovci i oni drugi ukazuju na lopovluk, kad to radi SDP, sdp,ovci šute a sda.ovci galame (poput tebe) iitd. itd. itd. :D

Ispetlja ja to nekako. :P

• Upvote 1

SDA pokrala Boga dragog,dok su vladali,zaposljavali ama zivotinje svojih familija,kuce napravili podobnima,iskolali podobne davali i sakom i kapom nekima koji imaju a one koji nemaju prvo ih uclane u stranku pa im obecaju vile i skole i auta,ma kad ti prezentiraju stranku i uclanjenje to kao da si otisao u Dzenet:-)a u stvari svi ti lazovi iskreno i zive u ovo zemaljskom dzenetu jer su pokrali,donacije ,izgradili objekte bez ikakvih dozvola i rusili sirotinji koja je mukom izgradila neke manje objekte koji nisu po  propisima  uradzeni,kad su izgubili vlast,samo nakon pola godine  od zalosti u nesudjelovanju dielenja novcanih redstava ili donacija koje vise ne mogu ici u njihove dzepove poceli osudzivati sviju druge,a kad se prezentiraju oni su odbranili Bosnu,pola ih bilo u trahana vodovima,nema stranke koja isto to ne radi,to ce kod nas biti uvjek,i kad budu bude bolje zakon funkcionisao radice se takve stvari ali dobro prikriveno,narod napikavaju budi ovo budi ono a nikakve koristi od ovog ili onog,ko ima koristi to su pojedinci stranacki opredjleljeni,ja necu nikad biti clan nijedne politicke partije ili hocu ako mi budu uplacivali 500 eura mjesecno:-),pa zasto ne,nedaju nikom i jos ti uzmu iz dzepa,dajte malo nemojte samo uzimati nase,Izjasnio sam se kao Bosnjak al cu uzeti pasos ove Drzave u kojoj zivim trenutno,bice to interesantna kombinacija,nisam jedini koji ce to od srca ali i od zalosti uraditi jer nas je nasa Drzava ostavila pa smo morali ici traziti gdje je bolje...

Druze samo ti uzmi pasos, kad je trebalo ti si pokazao ko si i šta si a nas ima koji to nece zaboraviti.

U janjetini nit ima sta korisno a niti je ukusna, ono dvoje makar ukusno.

Tebi se jezik malo sjebao od pametovanja :D

Vrlo rijetko se mogu sloziti sa misljenjima Alispahica, ali u ovom tekstu je uglavnom izrekao misljenje s kojim se djelomicno mogu sloziti.

http://www.cazin.net/bih/82912-fatmir-alispahic-popis-u-bih-samo-je-paravan-za-zamjenu-suvereniteta-kosova-za-republiku-srpsku-a-bosnjaci-ce-se-svesti-na-geto-oko-zenice.html

Inace, bosnjacki politicari su pri donosenju propisa koji ce biti mjerodavni za provodjenje popisa su trebali insistirati na popisu bez nacionalnog, religijsko i jezicnog izjasnjavanja. Upravo u ovom segmentu se otvara mogucnost politickog profiterstva i mahinacija koje ce tek snaci sve gradjane.

Bosnjaci,sretna/srecna vam 1435.nacionalna godina,citavog Muhamedovog Ummeta.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/dodvornicki-mentalitet-vec-nas-je-preskupo-stajao

Veoma dobar clanak za procitati,Mesa je cak bio blazi u svojoj kritici ili je vrijeme drugacije pa i sama kritika.Jesu li Bosnjaci stvarno ovakvi kako ih opisa ovaj covjek.Mi Bosanci nismo takvi,mi ne mamo podanicki mentalitet.Vjerovatno ste gledali onu scenu sa onog SDA-ovskog Kongresa kad onaj metuzalem ulazi a oni svi skacu na noge a Jedan sjedi i nece da ustane(F.A.) i sutradan didovi komentarisu po carsiji:" jesi vodjo moj brate,nescede ustati ispred Alije"

Zar,jedna velicina da ustaje ispred nistavila.

ovdje imas formasa koji bolje od nas sami znaju sta mi mislimo i sta mi hocemo reci ... i pisu sta mi mislimo jer oni bolje to od nas samih znaju ... 

komunisticko-četnicka propaganda nista drugo ... 

Clarck kent ja nisam nigdje pisao da ti poznajes sondu al si veliki fan ratnog zlocinca fikreta ... al vjerujem da si zadnjim desavanjima uvidio o kakvom se tipu radi i da ces ga postaviti na mjesto koje mu pripada ... 

Izjasnio se kao BOŠNJAK, kojem je vjera ISLAM a govori i piše BOSANSKIM jezikom ... 

Ja dugo nisam vjerovao Srbima kad se posluze poslovicom: "niko krupno slagati ne zna ka Turcin" sad im dajem za pravo. Moram demantovati luckija,ovdje vas je obmanuo sve redom,svojom lazi.Nema te sile i prisile da se izjasnim kao Bosnjak,vjera islam,jer meni je od svih priznatih vjera islam najgadljiviji.A zasto,ne ulazim u islamsku sferu misticnosti i islamske fatamorgane,nego zbog toga sto su ljudi koji pripadaju islamu najgluplji ljudi.Nazalost,najzaostaliji su na ovoj planeti.Da bi objasnjavao zasto je to tako otisao bih predaleko i izgubio puno mog korisnog i dragocjenog vremena u objasnjavanju onog sto se ne moze ovakvim ljudima objasniti.Vjerujem da postoji mogucnost falsifikata radi natezanja onih famoznih 54% Bosnjaka kao vecinske etnoreligijske grupe s kojim nista ne dobivaju autori ove konstrukcije.Bosnjaci se vise nista u Bosni i Hercegovini ne pitaju.Bosnjaci mogu samo da zvizde i seru ispod satora koje su postavili ispred institucija u kojima rade Medjunarodni predstavnici s kojima im je njihov veliki vizionar A I skrojio tijesne gace. Bosnjaci -muslimani,da bi opstali moracete progutati do sada najgorkiju tabletu,da prepustite upravljanje Bosnom onima koji su jaci od vas,politicki,ekonomski,bolje stoje kod Medjunarodne zajednice.Gorko jeste,ali za spas cjelovite Bosne i Hercegovine to vam je jedini izlaz.Inace u suprotnom,vec ste pukli po svim savovima.

Ako je tvoje vrijeme zaista tako dragocjeno, zašto ga trošiš na ovome malom forumu? Mrziš islam, mrziš muslimane, mrziš Bošnjake...

Mnogo je to mržnje, brate. Zašto se jednostavno ne posvetiš onome što voliš i uljepšaš time svoj život, a vjerovatno i život svojih bližnjih?

Popis je već gotov. Neko se izjasnio kao Bošnjak, neko kao Bosanac, neko kao Klingon, ovako ili onako, ali ne bacamo govna jedni na druge, niti jedni drugima šta zamjeramo. Završena priča.