Jump to content
sonda

Kako cete se izjasniti u popisu stanovnistva 2013.godine?

Recommended Posts

Ovo nije tačno, u svakom slučaju ne u cjelosti. Srbi su još bili pod dojmom Miloševićeve štampe i procesa protiv Agrokomerca par godina ranije, pa je Abdić za njih bio crnji od šejtana. Više su se uzdali u Izetbegovića koji je bio potpuno nepoznat, znači možda pogodniji igrač. A za Fikreta su glasali svi Muslimani, muslimani i neopredjeljeni (između ostalih i ja i sve koje poznajem, možeš da pitaš i svoje starije rođake, ako se sada ne stide o tome da pričaju, tada je bilo drugo vrijeme i ne treba ga vezivati za period rata i izdaje)

a zasto tebi da vjerujemo da nije tacno ...  po ovom covjek bi zakljucio da si ti bio na mejstu na kom si mogao pregledati sve glasacke listice na kojima je ratni zlocinac fikret dobio glas i vidio da su samo muslimani ti koji su mu dali glas ... 

to sto sam ja sejdio sa srbima koji su mi dali infromaciju da im je SDS dao instrukciju da glasaju za ratnog zlocinca fikreta nije relevantno ... 

tebi za informaciju ja i moja familija nismo glasali za ratnog zlocin ca fikreta ... 

Fikret Abdića nikad nije imao vlast na dtržavnom nivou, ne znam odakle ti to. Imao ju je u Kladuši tokom rata, ali to nije ono o čemu govorim. Ovo izneđu nas je kao razgovor gluhih telefona. Ti se samo pozivaš na izdaju, kao da ničega prije toga nije bilo. Ova istorija nije počela 1992. godine.

Moja teza nije da je on prava osoba za Bosnu i Hercegovinu, već da je on MOGAO biti prava osoba da vodi Bosnu i Hercegovinu, da mu je pružena šansa. Pošto nije, bilo je kako je bilo, na štetu svih nas, pogotovo Kladušana. Njegova "država" i njegova "vojska" u ratu su bili samo prdež uz vjetar.

ja sam napisao da ratni zlocinac fikret je pobjedio na izborima i da je pod prtiskom vrha stranke mjesto prepusito rahmtli Aliji Izetbegoviću, prvom predsjedniku predsjedništva Bosne i Hercegovine ... znaci da nije ovakva kakvog ga ti opisa u svom [post='486190']postu[/post]  ...

ako odemu u istoriju imamo da je ratni zlocinac bio prevarant ... svi se sjecamo afere agrokomerc ... opet dolazimo da tog da imamo posla sa prevarantom a kasnije ratnim zlocincem ... 

pisati da je ratni zlocinac i nakon pravosnazne presude za ratni zlocinac mogao biti prava osoba za Bosnu i Hercegovinu je četnička propaganda ... a koja odgovara osobama poput clarck centa i sonde ovdje na forumu ... 

uglavnom ja te ne trpam nigdje samo ti dajem preporuku da imas istomisljenika ... pa da im se mozes pridruziti u velicanju ratnog zlocinca ... 

a zasto tebi da vjerujemo da nije tacno ...  po ovom covjek bi zakljucio da si ti bio na mejstu na kom si mogao pregledati sve glasacke listice na kojima je ratni zlocinac fikret dobio glas i vidio da su samo muslimani ti koji su mu dali glas ... 

to sto sam ja sejdio sa srbima koji su mi dali infromaciju da im je SDS dao instrukciju da glasaju za ratnog zlocinca fikreta nije relevantno ... 

tebi za informaciju ja i moja familija nismo glasali za ratnog zlocin ca fikreta ... 

ja sam napisao da ratni zlocinac fikret je pobjedio na izborima i da je pod prtiskom vrha stranke mjesto prepusito rahmtli Aliji Izetbegoviću, prvom predsjedniku predsjedništva Bosne i Hercegovine ... znaci da nije ovakva kakvog ga ti opisa u svom [post='486190']postu[/post]  ...

ako odemu u istoriju imamo da je ratni zlocinac bio prevarant ... svi se sjecamo afere agrokomerc ... opet dolazimo da tog da imamo posla sa prevarantom a kasnije ratnim zlocincem ... 

pisati da je ratni zlocinac i nakon pravosnazne presude za ratni zlocinac mogao biti prava osoba za Bosnu i Hercegovinu je četnička propaganda ... a koja odgovara osobama poput clarck centa i sonde ovdje na forumu ... 

uglavnom ja te ne trpam nigdje samo ti dajem preporuku da imas istomisljenika ... pa da im se mozes pridruziti u velicanju ratnog zlocinca ... 

Aferim jarane.

Bistar um i dobar rezon.

Moram ovdje da se složim sa Luckyem. Fikret da je ostao predsjednik i nije prepustio mjesto Aliji ja mislim da bi on isposlovao samo da se kupi malo više vremena za početak onoga što su već srpske fašističke horde spremale godinama prije i šta bi onda bilo ? Ostali bi stvarno bez bilo kakvih financija, ne bi mogli kupiti oruzje, hranu itd ... Šta misliš šta bi nam se onda spremalo ? Tu mozes povuci i paralelu sa Srebrenicom. Šta da je Naser predao oruzje kao po naređenju ? Misliš da bi broj 8372 bio manji ? 

Alija je bio igrač većih sila kao i Franjo i Sloba s tim da su ova dvojica tačno znala ko stoji iza njih dok Alija nije bio siguran ko će sve da brani Bosnu dok nije počelo ratovanje te su tek tad pokazali ljudi svoja prava lica i ko je na čijoj strani. Razumijem i to da je novac odigrao veliku ulogu u ratu i da se svasta radilo od surađivanja sa neprijateljem do prodavanja '' svojih '' ali Fikret koliko god da je imao novca on ne bi zaustavio vjekovni srpski san o Velikoj Srbiji. Svo srpsko zivlje je bilo za Veliku Srbiju u to vrijeme, samo što su se Srbijanci nosili s tim malo više hinjski i podmuklo pa su pokusali to obaviti preko svojih vazala bosanskih Srba. Velika Srbija je bila volja naroda i osim puške nema valute koja bi nju zaustavila. Sloba je na pocetku lajao samo o tome ali je vjerovatno mislio da od toga nema nista dok mu se nije ukazala prilika a onda je imao sav narod iza sebe da gradi VS. Alija je nekad bio dobar, nekad grijesio. Ja ga licno ne volim kao niti bilo kojeg SDA - ovca ali trebao nam je jedan takav covjek jer iako je pretpostavljao sta nam se sprema  ( iz njegovih memoara ) opet je pokusavao da ne ulazi u sukob i da napravi situaciju u kojoj bi svi bili zadovoljni dokle god se nije pocelo ratovati. Pokusao je, to je odlika dobrog covjeka kao pojedinca ( ne politicara ) i koliko - toliko se moze reci da je za razliku od Franje i Slobe izasao iz rata sa najmanje okaljanim obrazom a vjerovatno se i vi sjećate kao i ja da dok je Alija bio živ nisu lajali tako lako svasta raznorazni Dodici po BiH o BiH.

Edited by Gorilla Biscuit

Ispravno. Nisam uspio da pronađem vjerodostojan dokaz, za svoj navod, pa ti dajem za pravo, ali zadržavam pravo da ti ga natrljam na nos, ako ga uspijem naći.

Rekla, kazala. Ako vrijedi za mene, vrijedi i za tebe. U Banjaluci nisam čuo da je ijedan Srbin glasao za Fikreta. To je ono što ja znam.

Ako odemo u istoriju doćićemo do saznanja da je cijela afera Agrokomerc bila montirana i vođena iz Beograda, iz kabineta Slobodana Miloševića, s ciljem da se spriječe ustavne promjene, koje je vodila ustavna komisija, na čelu sa Hamdijom Pozdercem. Fikret Abdić i Agrokomerc su bili samo kolateralna šteta koje su srpski mediji i banke s lakoćom odradili. Imovina Agrokomerca je bila veća nego potraživanja, ali pošto nije bilo zakonske mogućnosti da se uredi kao akcionarsko društvo, a povjerioci postanu akcionari... bilo je kako je bilo.
Na drugoj strani i ppprbihrAI (da ne pišem punu formulaciju, onako kako ti pišeš) je odležao svoje u Foči. Znam zašto i pod kojim okolnostima, ali ako se posmatra izdvojeno iz konteksta, ne zvuči baš najbolje.

Vidim da imaš ozbiljan problem sa orijentacijom u vremenu. Vrijeme o kome ja govorim je ono u kome Fikret Abdić nije bio osuđeni ratni zločinac, a Alija Izetbegović nije bio rahmetlija. Zar je to teško razgraničiti?
Inače, nisam ni u kom trenutku afirmativno govorio o Fikretu Abdiću, osuđenom ratnom zločincu, već Fikretu Abdiću, prijeratnom članu predsjedništva BiH, kandidovanom od strane SDA. Uoči razliku u vremenu.

Hvala na preporuci, ali ja sam biram društvo. Ljude ne dijelim linijom: ko nije s nama, taj je četnik ili autonomaš. Nisam ljubitelj isključivosti.
To je nisko i smatrao sam da je ispod tvog nivoa.

Ispravno. Nisam uspio da pronađem vjerodostojan dokaz, za svoj navod, pa ti dajem za pravo, ali zadržavam pravo da ti ga natrljam na nos, ako ga uspijem naći.

Rekla, kazala. Ako vrijedi za mene, vrijedi i za tebe. U Banjaluci nisam čuo da je ijedan Srbin glasao za Fikreta. To je ono što ja znam.

Ako odemo u istoriju doćićemo do saznanja da je cijela afera Agrokomerc bila montirana i vođena iz Beograda, iz kabineta Slobodana Miloševića, s ciljem da se spriječe ustavne promjene, koje je vodila ustavna komisija, na čelu sa Hamdijom Pozdercem. Fikret Abdić i Agrokomerc su bili samo kolateralna šteta koje su srpski mediji i banke s lakoćom odradili. Imovina Agrokomerca je bila veća nego potraživanja, ali pošto nije bilo zakonske mogućnosti da se uredi kao akcionarsko društvo, a povjerioci postanu akcionari... bilo je kako je bilo.
Na drugoj strani i ppprbihrAI (da ne pišem punu formulaciju, onako kako ti pišeš) je odležao svoje u Foči. Znam zašto i pod kojim okolnostima, ali ako se posmatra izdvojeno iz konteksta, ne zvuči baš najbolje.

Vidim da imaš ozbiljan problem sa orijentacijom u vremenu. Vrijeme o kome ja govorim je ono u kome Fikret Abdić nije bio osuđeni ratni zločinac, a Alija Izetbegović nije bio rahmetlija. Zar je to teško razgraničiti?
Inače, nisam ni u kom trenutku afirmativno govorio o Fikretu Abdiću, osuđenom ratnom zločincu, već Fikretu Abdiću, prijeratnom članu predsjedništva BiH, kandidovanom od strane SDA. Uoči razliku u vremenu.

Hvala na preporuci, ali ja sam biram društvo. Ljude ne dijelim linijom: ko nije s nama, taj je četnik ili autonomaš. Nisam ljubitelj isključivosti.
To je nisko i smatrao sam da je ispod tvog nivoa.

Ne razumijem o cemu je ovde rijec. Fikret je na prvim izborima imao 1.045.539 dok je Alija dobio 879.266 glasova, a dalje su se redali Ganic, Plavsicka, N. Durakovic itd. Sve to nije uopce bitno jer se predsjednik predsjednistva birao na samom predsjednistvu i mogao je biti izabran bilo ko od clanova ali je praksa da se ipak bira onaj sa najvecim brojem glasova. 

Dalje su stvari isle svojim tokom pa je vecina clanova predsjednistva izabrala Aliju jer je navodno takav bio dogovor izmedju njega i Fikreta. Toj vecini su pripadali i Plavsicka i Koljevic (znaci predstavnici SDS-a na cijem se celu tad nalazio Karadzic). Sve ovo je potpuno irelevantno jer su daljnja desavanja dovela do zlocina za koje su odgovarali i sami clanovi tog predsjednistva, dok su neki u medjuvremenu umrli a i protiv njih su se vodile istrage po tom osnovu.

Nakon rata su u samom predsjenistvu sjedili jos neki koji su isto tako presudjeni za ratne zlocine, ali to isto mnogima nije bitno jer je vlast jako slatka. Sta sa ovom cinjenicom???

Mene samo smeta što kod nas kad nekog kritikuješ odmah si neko drugi. Kritikuj Dodika onda si mudzahedin, kritikuj Komsica onda si nacionalista, kritikuj Fikreta onda si sda-ovac, kritikuj Aliju onda si četnik/autonomaš.

Ja kad bih sve sabrao i oduzeo meni je npr. Alija I. ipak pozitivna ličnost, ali valjda mogu reći i u čemu mislim da je pogriješio i da mislim da je cjelokupna naša diplomacija od 1992. napravila prilično traljav posao (osim za osiguravanje samih sebe). 

Ne razumijem o cemu je ovde rijec. Fikret je na prvim izborima imao 1.045.539 dok je Alija dobio 879.266 glasova, a dalje su se redali Ganic, Plavsicka, N. Durakovic itd. Sve to nije uopce bitno jer se predsjednik predsjednistva birao na samom predsjednistvu i mogao je biti izabran bilo ko od clanova ali je praksa da se ipak bira onaj sa najvecim brojem glasova. 

Dalje su stvari isle svojim tokom pa je vecina clanova predsjednistva izabrala Aliju jer je navodno takav bio dogovor izmedju njega i Fikreta. Toj vecini su pripadali i Plavsicka i Koljevic (znaci predstavnici SDS-a na cijem se celu tad nalazio Karadzic). Sve ovo je potpuno irelevantno jer su daljnja desavanja dovela do zlocina za koje su odgovarali i sami clanovi tog predsjednistva, dok su neki u medjuvremenu umrli a i protiv njih su se vodile istrage po tom osnovu.

Nakon rata su u samom predsjenistvu sjedili jos neki koji su isto tako presudjeni za ratne zlocine, ali to isto mnogima nije bitno jer je vlast jako slatka. Sta sa ovom cinjenicom???

Ništa, ništa, ovo je bila samo mala digresija. :)

Odgovor na zadnje pitanje: pamćenje je kratko i po potrebi.

Ja ne razumijem zasto Lucky i ostali mene svrstavaju zajedno sa Sondom. Ja kao prvo niti znam ko je Sonda a isto tako se ne slazem sa njim u mnogim stvarima. Cak sam se u jednom postu direktno i javno suprostavio njegovim izjavama.  Ja sto sam bio u NO ZB ne znaci da sam Autonomas I neki teski BABIN slijedbenik. Kao prvo ja nikad nisam potpisao inicijativu za proglasenje AP ZB tako da me mozete izkljuciti iz “autonomaske Grupe”.  Isto tako nisam idiot da velicam Fikreta Abdica kao nekog svetca jer je napravio million gresaka I odgovoran je za zlocine pocinjene od strane NO ZB. Ali nisam jos veci idiot da velicam rahmetli Aliju Izetbegovica jer je on u mom misljenju  sigurno veci ratni zlocinac od Fikreta. Opet nikad nisam spomenu njegove ime bez Rahmetli jer bez obzira na sve zelim mu vijecni Rahmet i sta je u svom zivotu uradio, sada je to izmedju njega I njegovog i naseg Stvoritelja.

Slazem se sa Banjalokom da su vecinom muslimani glasali za Fikreta Abdica na izborima 1990te. To mogu potvrditi jer zivim u SADu skoro 17 godina i upoznao sam dosta nasih gradjana iz svih dijelova BiH (Sarajevo, Srebernica, Jajce, Foca, USK, Zvornik, itd, itd) i muslimani, i srbi i hrvati i sve i jedan musliman kojeg sam upoznao glasao je za Fikreta Abdica 1990te dok nijedan hrvat ili srbin iz BiH to nije uradio.

Ne zivim u BiH ali da zivim izjasnio bi se kao Bosanac i postovao bi svakog ko bi se izjasnio kao Bosnjak, Bosanac, Srbin, Hrvat ili bilo sta drugo. Ono sto vi nemate u BiH i zasto je BiH sramota od drzave je RESPECT, postovanje tudjih misljenja I tolerancija. Vi to nemate i zbog toga sto nemate postovanje a ni strplijenja idalje ce te glasati za ovakve nacionaliste i razbijace demokratije koje ce vas gurati u vece sirimastvo.

Lucky razocaran sa na tebe da ovdje kao administrator svrstajes i grupiras clanove foruma tamo  gdje mozda oni ne pripadaju.  Daj se malo uozbilji….

ovdje imas formasa koji bolje od nas sami znaju sta mi mislimo i sta mi hocemo reci ... i pisu sta mi mislimo jer oni bolje to od nas samih znaju ... 

komunisticko-četnicka propaganda nista drugo ... 

Clarck kent ja nisam nigdje pisao da ti poznajes sondu al si veliki fan ratnog zlocinca fikreta ... al vjerujem da si zadnjim desavanjima uvidio o kakvom se tipu radi i da ces ga postaviti na mjesto koje mu pripada ... 

Izjasnio se kao BOŠNJAK, kojem je vjera ISLAM a govori i piše BOSANSKIM jezikom ... 

Izjasnio se kao BOŠNJAK, kojem je vjera ISLAM a govori i piše BOSANSKIM jezikom ... 

Sonda ili ti, pošto sam se pogubio u tim vašim prepirkama ? Ako je Sonda otisao u Bosnjake moze biti da trazi oprost.

...komunisticko-četnicka propaganda nista drugo ... 

Sonda ili ti, pošto sam se pogubio u tim vašim prepirkama ? Ako je Sonda otisao u Bosnjake moze biti da trazi oprost.

@lucky:I mene interesuje na koga se sve ovo odnosi, tebe, sondu, mene ili nekog četvrtog?
I da postavim još jedno pitanje: smatraš li da ako je neko Bošnjak istovremeno ne može biti i komunista ili šta ti ja znam, već po defaultu mora biti član/simpatizer/glasač jedne određene partije ili političke opcije?

bice sad da samo Bosnjaci glasaju za SDA i u partiji su ili je to nesto novo,neka nova koalicija :-P,,,,Moze Bosnjak ne glasati za nikoga ima i takvih:-)))

ovdje imas formasa koji bolje od nas sami znaju sta mi mislimo i sta mi hocemo reci ... i pisu sta mi mislimo jer oni bolje to od nas samih znaju ... 

Clarck kent ja nisam nigdje pisao da ti poznajes sondu al si veliki fan ratnog zlocinca fikreta ... al vjerujem da si zadnjim desavanjima uvidio o kakvom se tipu radi i da ces ga postaviti na mjesto koje mu pripada ... 

Komunisti su se borili protiv cetnika ne razumijem kako sad odjednom oni imaju zajednicku propagandu. Ako se neko ne smatra Bosnjakom to ne znaci da je on cetnik ili komunista a isto tako Komunizam i Cetnicka politika su lako kvarljiva roba koja dugo ne traje :)

Edited by Clark Kent

Moram priznati da je ovo neka vrlo čudna ideoloska varijanta koja jedino zajednicko ima nebo pod kojim obitava. Ova kombinacija prolazi jedino na skupovima ultranacionalista koji se u pravilu obracaju masama koje bi skandirale i na najvecu uvredu. 

I mene interesuje na koga si konkretno mislio kad si pisao ovaj gore post? Ako si spreman prozivati onda budi spreman to raditi poimenicno jer ovako to moze biti vrlo sirok pojam.

Nezvanično:  Bošnjaci 54%, Srbi 32,5%, Hrvati 11,5% i ostali 2%

Nešto mi čudno da je pod ostalima samo 2 %.

jesu to Bosanci i Hercegovci ostali :-)),ja mislim da su se i ovdje Bosanci izjasnili kao Bosnjaci a bili protivnici tome:-p

jesu to Bosanci i Hercegovci ostali :-)),ja mislim da su se i ovdje Bosanci izjasnili kao Bosnjaci a bili protivnici tome:-p

Hehehehe, moguće je svašta, ali ipak ćemo pričekati zvanični izvještaj, koji će biti za tri mjeseca. :D

Po meni nije cudno jer je propagandna masinerija na sve 3 strane uradila svoje. Pa ja znam barem 50ak ljudi koji bi se prije godinu dana izjasnili kao Bosanci i Hercegovci, a nakon provedenog marketinga svi su mi rekli da ce "ipak biti Bosnjaci".

Dobro ili lose? Pa po meni je svejedno ustvari sigurno nece nista nakon popisa biti ni bolje ni losije zbog popisa.

• Upvote 1

Po meni nije cudno jer je propagandna masinerija na sve 3 strane uradila svoje. Pa ja znam barem 50ak ljudi koji bi se prije godinu dana izjasnili kao Bosanci i Hercegovci, a nakon provedenog marketinga svi su mi rekli da ce "ipak biti Bosnjaci".

Dobro ili lose? Pa po meni je svejedno ustvari sigurno nece nista nakon popisa biti ni bolje ni losije zbog popisa.

P prvo se mora znati ko si i sta si da bi ti bilo bolje:-p

Više je bilo Bosanaca i Hercegovaca od 2 %, vecina mladih koje ja znam se izjasnila tako. Vjerovatno su samo uzeli rjesenje koje je uradila i Srbija na svom zadnjem popisu kada je Srbijance samo pridruzila Srbima na kraju i to je to. Jedino mi takvo nesto ima logike. No da mi ne nagađamo bezveze ne kaza li ta baba da jos nisu ni poceli sa pravim zbrajanjem rezultata ? Aj cao drugovi.

Rezultati su dogodine. Do tada, šta je babi milo, to se babi snilo.

Ovaj popis je bio samo ogromno rasipanje para na nešto što će biti zloupotrebljavano narednih dvadeset godina. Do slijedećeg popisa.

Bitno je biti bošnjak evo me na par dana došo za pranike popiso sam se nebrinite.

Čuo sam da su se i popisali neki i odmah se zaposlili .

Neki u biro neki u socijalno neki u bolnicu. pa nek im je sa srećom odma da kažem, nisam bio ljubomoran ali sad  jesam. 

Sutra ću malo u čaršiju da pokupim informacija pa ću napisati šta do ponedeljka i opet na rad.