Jump to content
Sign in to follow this  
picasso

06.08.2005 Otvorenje Centralnog Spomen Obiljezja

Recommended Posts

bom se u nas sve razbaciva i skrece s teme kako god se stigne... nije ni cudo da nas kanton gotovo 100% bosnjacki je ovoliko razjedinjen. Kako se cuditi sto nam je skupstina USK uvijek u kolapsu a vlada Kantona konstantno u tehnickom mandatu... dok se socijaldemokrati, demokrati, komunisti i autonomasi poslazu...

Ono jest Cazin bosnjacki grad (misli se na vecinsko stanovnistvo), al Falcon malo je previse to reci "jos samo da se Vesilka odseli", al fakat i jes smijesno... :lol: moja razrednica u Gimnaziji :D<_< mada ne vjerujem da si mislio nesto previse lose!

Lollipop. Armija BiH je bila multietnicka vojska, vecinsko bosnjacka i zato je tu bilo dosta religijskih elemenata vecinskog naroda. Ipak i Vojska SAD kad salje vojnike u Irak, pop dodje i prekrsti one koji to zele. A, to sto drugi govore o Bosni, njihov skepticizam i sve ostalo ja okacim macku o rep. Samo se sjetim Holandjana, Francuza i Britanaca kad su nas chetnici trali s cim su stigli i kad na to dodam Prijedor 92. i Srebrenicu 95. zaboli me sta oni misle o nama kako cemo i dje cemo! Ja gledam da ja radim i zaradim u ime boga za svoju dragu BiH!

A, Incubus bi nam trebao pritisnuti tipku Ctrl+F jer na ovom postu koji se odnosi na diskusiju o otvoru spomen obiljezja, niko nije spomenuo ni Islam ni muslimane

ma sta nam znaci to sve 100% isti narod, kad u kladusi jos vise od 70% bi voleli daje fikret abdic u vladi. Haj dasu oni makar sami protiv nas se boreli, nek dopustali da jos da cetnici sa njima nas taru, na na tenku kroz kladusu dimije vise.

U vezi ovog Sehidskog obiljezja trebalo se je ono izgraditi i nije mi zao kad se pare dadnu za onakvo nesto jer ipak su u pitanju ljudi koji su odbranili cazin i danas mi mozemo sjediti i raspravljati o tome,neka im Allah podari dzenet. Na onoj listi tamo na spomeniku mogli su biti moj otac i stric koji su bili u 503 i 517 Nedaj Boze. Sto za Buzimko sehidsko nemogu reci gdje ima dosta rodaka striceva,stricevica...
I mislim da su ti ljudi zasluzili da ih se sjetimo. A 800 maraka za onu manifestaciju je mizerna cijenta u odnosu na sta se je potrosilo.
Samo brzo smo mi zaboravili sehide samo sta se dogada sa familijom rahmetli Izeta Nanica koji je jedan od najveci heroja nase Krajine treba da se sramimo. :angry:

falcon bezz su ti one izjave tipa:

Ostaje jos Veselka da se odseli pa cemo biti 100% Bosnjacki grad.
I sam si trebao znati da ce ti se obiti to oglavu. I nebi ovo izjavio da nisi to mislio.
I istina je ovo sto si naveo posto sam i ja jedan od svjedoka:
aj dio vaseg klana je jasno u razredu, pred dvadeset svjedoka u gimnaziji rekao kako se, citiram" popisa i posere na sehidski spomenik", i to dan prije onog "incidenta" sa plocom...

Kemo u vezi ovog:
A, to sto drugi govore o Bosni, njihov skepticizam i sve ostalo ja okacim macku o rep.

ako si mislio na domace ljude onda imaju pravo biti skepticni jer kako vlada nasa vlada nece nam jos zora svanuti, a ako si mislio na strance onda isto tako kazem te njihove izjave nek zadrze za sebe.

znala sam od pocetka na koga aludiras.

ovo je moj zadnji post na ovom forumu ikad. prvo, poceo je da propagira mnoge ideje protiv kojih se ja borim (nacionalizam, sovinizam, vjerski fanatizam....).

mozete reci da sam prepotentna ili sta vec, ali ja na ovom forumu cijenim samo dvojicu forumasa sa kojima mi je uvijek cast pricati. to su incubus i vento. ne zelim da druge podcjenjujem, ali ja stvarno sa njihovim nacinom razmisljanja nemam dodirnih tacaka. sve dok budu zaslijepljeni mrznjom i neznanjem, oni nisu moj nivo.

tako, drzite se svojih uvjerenja, to je vase pravo. zaklinjite se na vjeru (by the way, niti jedna vjera ne propagira to sto ste uzeli sebi za pravo da propagirate), kunite se u svoje stranke i pokusajte objasniti mojoj skolskoj drugarici, inace kcerki poginulog borca, zasto nije mogla studirati u sarajevu i da li bi je vise obradovalo to da je mogla studirati na sarajevskom univerzitetu ili to sto je vec treci spomenik napravljen na raskrscu.

znate kako balas rece: laku noc, dame i gospodo...

stvarno je trebalo vremena da se shvati da je ovaj forum jedna velika glupost.

ostajte u svojim torovima. ja, ipak, idem dalje i vidim bolje.

p.s. meni ne trebaju ta pompozna i licemjerna obiljezavanja godisnjica. sjecam se da je moja mama okupila nekoliko hiljada ljudi u udruzenju bosnjakinja i da su svo vrijeme rata pomagale borcima. to ce vam potvrditi oni sami.
danas, nakon rata, niko se nije sjetio da se zahvali tim zenama, a kamoli da ih pozove na kakvu godisnjicu. dakle, sve je jasno. te godisnjice se prave iz politickih razloga; znas, jako je bitno da je stranka za bih napravila veliki ljiljan. to sto je pokrala narod (kao i sve druge stranke), to je manje bitno.

prave borce necete ni vidjeti na tim godisnjicama. njih je izdala ona za koju su se borili, izdala ih je ova drzava.

tamo, sada, stoje neki drugi ljudi. medju njima je, naravno, nezamijenjiva zuhra ruznic (incubusu skidam kapu za najbolji opis te zene kao "isfrustrirane zene koju j... klimaks) cija su djeca, npr. na skolovanju u austriji, ona zavrsava fax, a moja drugarica (nazalost, nije jedina) zivi na rubu egzistencije.

to je sve od mene, drugovi i drugarice.

prvo zuhri ne treba nikakav fax
i siguran sam da ne studira

drugo gotovo svako moze poslati svoje djete u aut na studiranje jer su troskovi gotovo isti kao u sarajevu

trece ne mozes porediti nikako borce koji su dali svoje zivote za nas sa zenama koje su sjedile kod kuce i kuhale hranu (al opet svaka im cast jer i to smatram borbom protiv agresora)

i volio bih znati tvoje misljenje o ovom obiljezju da je tvoj stari poginuo (ne vazi samo za tebe vec za sve), sigurno bi bilo drukcije

ejh.... upravo to lolipop ja vec odavno ne pisem na ovom forumu, jedini podforum koji vrijedi je mozda ljubav,.... ali i on zna ubost "politicku" temu pa je svaka daljnja iole razumna diskusija nemoguca. Meni je samo zao sto me ovaj forum svaki put iznenadi s time koliko mrznje i nepodnosenja me okruzuje svaki dan kad hodam ulicama ovog naseg prekrasnog grada. Koliko ljubomore, frustracija i prije svega GLUPOSTI moram pretrpiti svaki dan. Uvijek se sjetim one tumorne i teske andriceve pripovjetke "Pismo iz 1920. godine" i uvijek se zapitam kad ce ti temelji mrznje na kojima ova nasa bosna pociva nestati.
Nestati ce onda kad svi pocnemo ljubiti i voljeti nase susjede, a ne kupovati metke i puske i cekati kad cemo opet zaratiti, nestat ce kad ne budemo ljubomorni sto nas komsija ima nesto sto mi nemamo.
Jebiga mozda ovo nema ni t od ove teme o kojoj pricamo, ali me ta neka netrepeljivost koja se osjeca u pojedinim postovima toliko deprimira da mi eto ni u ovo kasno doba ne da spavati. Ja sam eto takav ja bih rado isao u banja luku tamo upoznao finih cura :rolleyes::rolleyes: i uzivao u druzenju bez obzira sto sam ja musliman oni srbi ovi hrvati ili nesto slicno. Sta me briga za to.
Lolipop veliki pozdrav i vidimo se

Sehidsko se je trebalo izgraditi u spomen na one ljude koji su dali svoje zivote da bi danas mi mogli ovako pisati sve i svasta. Sto neko vec rece da je nekom od nas otac poginuo mozda bi drugacije razmisljali. Istina je sredstva su se mogla bolje iskoristiti i naci druga lokacija ali sta je tu je i to se mora prihvatiti kako su "gradski oci" donijeli odluku. Normalno je da su ove manifestacije prilika politicaraima da se pokazu,promoviraju svoje ideje itd sto ne bi trebalo biti. I zasto bi demobilisani borci,sehidske familije,invalidi dolazili kad su ionako prvareni, politicari uvijek isti pricaju anarod jadan razmislja kako od mizerne plate platiti racune,obezbjediti familiji pristojan obrok i odjecu ovi ljudi bez posla su ljudi za diviti se kako oni uspjevaju preziviti i prehraniti porodice. Nasi politicari se izgleda drze one iz starog rima daj narodu kruha i igara i sve ce biti uredu.

Glupo je sad potezati moja je mama organizovala ovo,onaj je uradio ono.Svako je na neki nacin dao svoj doprinos u ratu neko u pozitivnom neko u negativnom smislu i bilo bi glupo sad da svak hvali ko je sta uradio.
I normalno da je glupo kad neko toliko pocne da forsira vjeru pa napada druge zbog ovog ili onog bezz.
Falcon ti se kao i tvoja stranka borite za jedinstvenu, multinacionalnu, multikulturnu BiH a ovamo dajes izjave tipa one gore :huh: Ovi sto toliko propagiraju mrznju naspram drugi uopste nisu vjernici, mozete vi 5 vakata klanjati, postiti, slaviti Bajrame... ali mrziti nekog drugog covjeka samo sto je druge vjere :huh: Sta u Kuranu se kaze za osvetu,za mrznju?

ejh.... upravo to lolipop ja vec odavno ne pisem na ovom forumu, jedini podforum koji vrijedi je mozda ljubav,.... ali i on zna ubost "politicku" temu pa je svaka daljnja iole razumna diskusija nemoguca. Meni je samo zao sto me ovaj forum svaki put iznenadi s time koliko mrznje i nepodnosenja me okruzuje svaki dan kad hodam ulicama ovog naseg prekrasnog grada. Koliko ljubomore, frustracija i prije svega GLUPOSTI moram pretrpiti svaki dan. Uvijek se sjetim one tumorne i teske andriceve pripovjetke "Pismo iz 1920. godine" i uvijek se zapitam kad ce ti temelji mrznje na kojima ova nasa bosna pociva nestati.

Nestati ce onda kad svi pocnemo ljubiti i voljeti nase susjede,
a ne kupovati metke i puske i cekati kad cemo opet zaratiti, nestat ce kad ne budemo ljubomorni sto nas komsija ima nesto sto mi nemamo.
Jebiga mozda ovo nema ni t od ove teme o kojoj pricamo, ali me ta neka netrepeljivost koja se osjeca u pojedinim postovima toliko deprimira da mi eto ni u ovo kasno doba ne da spavati. Ja sam eto takav ja bih rado isao u banja luku tamo upoznao finih cura  :rolleyes:  :rolleyes:  i uzivao u druzenju bez obzira sto sam ja musliman oni srbi ovi hrvati ili nesto slicno. Sta me briga za to.
Lolipop veliki pozdrav i vidimo se

<{POST_SNAPBACK}>

Video-srebrenica-7.jpg

terazije2_1.jpg

Video-srebrenica-3.jpg

ti nit pojma imas ko su ti komsije... a isao bi u Banja Luku, da znas nebi tako pricao! Prvo, odem u Banja Luku, Prijedor... cesto cesto! Nasi povratnici tamo mogu opstati samo ako su uz njih muskarci tezi od 90 kg i visi od 1,80. Evo bas juce su jednom mom komsiji u sred Banja Luke pred stanom ukrali nov Audi, cim je doso balija sav komsiluk je znao, nesto se moralo uraditi i uradilo se. U Kozarcu kod Prijedora svaki dan promarsiraju onom magistralom svatovi a uz njih obavezno idu kokarde, chetnicke zastave i slike Draze Mihajlovica. Srba imam u Sani koji su mi komsije, znam ko su Srbi.

Jedinu mrznju koju ovdje na forumu neko siri si ti koliko sam ja primjetio. Siris mrznju medju nama glupostima o temeljima mrznje. Ja mrzim svakog chetnika i svakog ko zeli biti dobar prijatelj chetniku.

Citiram ti dio nase svete knjige. Ako smatras da je i citiranje svete knjige mrznja, neka ti onda bog pomogne:

[3.28] Neka ne uzimaju vjernici nevjernike za prijatelje, mimo vjernika. A ko to u

znala sam od pocetka na koga aludiras.

ovo je moj zadnji post na ovom forumu ikad. prvo, poceo je da propagira mnoge ideje protiv kojih se ja borim (nacionalizam, sovinizam, vjerski fanatizam....).

mozete reci da sam prepotentna ili sta vec, ali ja na ovom forumu cijenim samo dvojicu forumasa sa kojima mi je uvijek cast pricati. to su incubus i vento. ne zelim da druge podcjenjujem, ali ja stvarno sa njihovim nacinom razmisljanja nemam dodirnih tacaka. sve dok budu zaslijepljeni mrznjom i neznanjem, oni nisu moj nivo.

tako, drzite se svojih uvjerenja, to je vase pravo. zaklinjite se na vjeru (by the way, niti jedna vjera ne propagira to sto ste uzeli sebi za pravo da propagirate), kunite se u svoje stranke i pokusajte objasniti mojoj skolskoj drugarici, inace kcerki poginulog borca, zasto nije mogla studirati u sarajevu i da li bi je vise obradovalo to da je mogla studirati na sarajevskom univerzitetu ili to sto je vec treci spomenik napravljen na raskrscu.

znate kako balas rece: laku noc, dame i gospodo...

stvarno je trebalo vremena da se shvati da je ovaj forum jedna velika glupost.

ostajte u svojim torovima. ja, ipak, idem dalje i vidim bolje.

<{POST_SNAPBACK}>

dobio sam danas privatnu poruku od Falcona, evo je ovdje:

Molio bih te da, ukoliko je to moguce, izbrises moj nick i sve njegove komentare na ovom forumu. Ne zelim vise biti prisutan na ovom forumu, stavise ni na jednom. Ovakve rasprave mi samo mogu stetiti, ni u kom slucaju pomoci u nekim mojim nastojanjima.

Selam od Nermina

boze dragi, sta da radim? -nemam pojma!

Sehidsko se je trebalo izgraditi u spomen na one ljude koji su dali svoje zivote da bi danas mi mogli ovako pisati sve i svasta. Sto neko vec rece da je nekom od nas otac poginuo mozda bi drugacije razmisljali. Istina je sredstva su se mogla bolje iskoristiti i naci druga lokacija ali sta je tu je i to se mora prihvatiti kako su "gradski oci" donijeli odluku. Normalno je da su ove manifestacije prilika politicaraima da se pokazu,promoviraju svoje ideje itd sto ne bi trebalo biti. I zasto bi demobilisani borci,sehidske familije,invalidi dolazili kad su ionako prvareni, politicari uvijek isti pricaju anarod jadan razmislja kako od mizerne plate platiti racune,obezbjediti familiji pristojan obrok i odjecu ovi ljudi bez posla su ljudi za diviti se kako oni uspjevaju preziviti i prehraniti porodice. Nasi politicari se izgleda drze one iz starog rima daj narodu kruha i igara i sve ce biti uredu.

Glupo je sad potezati moja je mama organizovala ovo,onaj je uradio ono.Svako je na neki nacin dao svoj doprinos u ratu neko u pozitivnom neko u negativnom smislu i bilo bi glupo sad da svak hvali ko je sta uradio.
I normalno da je glupo kad neko toliko pocne da forsira vjeru pa napada druge zbog ovog ili onog bezz.
Falcon ti se kao i tvoja stranka borite za jedinstvenu, multinacionalnu, multikulturnu BiH a ovamo dajes izjave tipa one gore :huh:  Ovi sto toliko propagiraju mrznju naspram drugi uopste nisu vjernici, mozete vi 5 vakata klanjati, postiti, slaviti Bajrame... ali mrziti nekog drugog covjeka samo sto je druge vjere :huh:  Sta u Kuranu se kaze za osvetu,za mrznju?

<{POST_SNAPBACK}>

Svaki normalan covjek koji se dole osjeca pravim muslimanom pa normalno je da ce klanjati postiti bajram slaviti jer vuce nas to, a mi nikoga ne mrzimo ja ljude druge vjere niti mrzim niti volim ali im nevjerujem
jer dobro se zna ko je rat zapoceo
koji je narod naj vise stradao
ustani pa spomeni sehide i nezaboravi zasto su oni dali svoje zivote.

jedan gore kaze isao bi u Banjaluku cura traziti ha ha
kaze treba komsije ljubiti i voliti vjerovatno misli na us... i c.... e moj momak u kojem ti vremenu zivis bilo je tako i trajalo sve do 92 hajd da kazemo tako
pa evo vidis dobro rezultat svega.
znate li onu izreku ja vjerujem srbinu ali znas kojem samo mrtvom srbinu.

pitas sta Kuran kaze za osvetu i mrznju,za osvetu koliko ja znam uzvrati ako bas moras ali samo istom mjerom a za strpljive da ustraju u strpljivosti i predju preko toga ako mogu,a za mrznju neznam sta pise pa ti nam napisi.

incubus da ti je u ratu neko od familije nedaj boze pao kao sehid nebi sigurno tako razmisljao kao sto razmisljas,ako nas rat nije osvijestio pa sta drugo moze pojedince.

aauu a po vama su svi zitelji banja luke cetnici odnosno svi srbi su cetnici a svi hrvati su ustase. Joj super vam je ta logika. Pa ja znam ljudi koji su i srbi i hrvati i prekrasne su osobe. Fakat ja sam mozda takav ali volim sve ljude koji u dobri u dusi bez obzira koje vjere i nacije bili. Meni je zao svih poginulih u ratu ali mrznja mora prestati a mi mozemo biti zapamceni kao generacija koja je pruzila ruku ili pljunula u lice. Ja cu pruziti ruku, a vi po svom

Svaki normalan covjek koji se dole osjeca pravim muslimanom pa normalno je da ce klanjati postiti bajram slaviti jer vuce nas to, a mi nikoga ne mrzimo ja ljude druge vjere niti mrzim niti volim ali im nevjerujem
jer dobro se zna ko je rat zapoceo
koji je narod naj vise stradao
ustani pa spomeni sehide i nezaboravi zasto su oni dali svoje zivote.

Neznam zasto navodis ljudi dole koji se osjecaju jesu muslimani treba da klanjaju sta je sa tobom onda u dijaspori jel ti nemoras nego samo kad dodes u BiH onda malo obratiti paznju na vjeru. Prvo nisi u BiH i pitanje je kad si bila zadnji put ovdje, i ja bi tako isto znao pricati price iz neke tamo trece zemlje. Svak ima svoje i nije na nama da sudimo druge nase je da upozoravamo a ne da osudivamo.
Ovo za sehide svak je izgubio nekog u ratu tako i ja, tako da me nemoras na te ljude podsjecati sjetim se svaki mjesec po jednog sehida iz svoje uze familije kad obiljezavamo godisnjicu.To mozes i na sehidskom provjeriti u Buzimu i Bihacu.

jedan gore kaze isao bi u Banjaluku cura traziti ha ha

Sta tebi smeta sto bi momak isao u Banja Luku traziti curu to je njegova stvar

znate li onu izreku ja vjerujem srbinu ali znas kojem samo mrtvom srbinu.

Orginalna izreka je dobar rus je samo mrtav rus, te mozes vjerovati samo mrtvom rusu

generacija koja je pruzila ruku ili pljunula u lice. Ja cu pruziti ruku, a vi po svom

Kasim cini se slabo radi... ili je ovaj od onih sto vecinu casa iz povijesti provedu u kaficu pored skole. Prije da ce biti ovo drugo jer bi kolega znao da je svaka generacija Bosnjaka pruzala ruku pomirenja i zauzvrat dobila genocid... do sad prema americkim istrazivanjima deset prebrojanjih... Targeru molim te ne napadaj nasu dijasporu i vrijedaj njihove osjecaje sparm vjere za koju ionako mislis da je licna stvar a ti se sam klanjaj sliki Tite koju imas u svakoj sobi... kolgicu Adelu i ostale koji ne misle kao ti pusti na miru. Nasa dijaspora je nas ponos i koliko god su nasa braca i ocevi dali za odbranu i mnogi od njih su... znam to licno...

e zao mi je sto te moram razocarati jer klanjam samo jednom Bogu, Tito je bio i ostace za mene jedan od velikana nase povijesti pa slago se ko ili ne imam pravo na svoje misljenje i nenamcem ga nikom drugom za razliku od nekih ovdje. I sam dobro znas da nedjelim ljude na dijasporu i ove ovdje. za razliku od tebe veliki branioce dijaspore. Nemoj ovdje te maske prikazivati a ovamo za dijasporu svasta lajes kad se nademo <_<
I Adeli sam samo odgovorio na ono njeno" svaki covjek dole koji se osjeca pravim muslimanom..."

Kemo, ne seri! Dakle, ako su tebe britanski plaćenici vehabije uvukli u svoje kolo u kojem je najbolji (zapravo, jedini) način ostvarivanja orgazma gledanje snimaka na kojima irački pobunjenici kolju zarobljenike, palestinski bomba