Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

Politika (u BiH???)

Recommended Posts

Na forumu su se uglavnom medjusobno stranke prepucavale, istomisljenici i neistomisljenici razmjenjivali svega i svacega.
Hajmo sad malo opcenito, onako skolski, pristupiti temi "Politika" jer imam osjecaj da su neki vec profi politicari a da se nikad nisu zapitali sta li je to cime se bave!!! :)

Sta nam do donosi politika, sta u nasem kraju, drzavi a sta na globalnom nivou. Mozel se bez nje zivjeti??? Kako je poboljsati?

Politika pred izbore u nasem regionu ??? kako sta gdje ko cega??? :)

Kakvo je nase drustvo i truli sistem u nasoj zemlji ispada da svi zele da se bave politikom.Apsolutno svi gradjani vode neku poltiku.
Kome i sta donosi politika????Politicarima puno toga,siromasnima i nezaposlenima gotovo NISTA.Evo recimo mi smo mala zemlja i imamo preko 190.politicki partija i to kad se izracuna imamo 200.000 aktivnih politicara.Koliki je to onda procenat ako se uzme u obzir koliko milona ljudi trenutno zivu u nasoj zemlji.To je cista ludnica ljudi moji.Zivim u Americi i nevjerujem da cak i ovdje ima 200.000 aktivnih politicara iako zemlja ima preko 300 miliona stanovnika.Zivot u nasoj zemlji sveo se na politiku i to vam je to.Bosna i Srbija su u tome najslicniji jer ta dva trula drustva odnosno sistema su takva da svaki aspekt zivota ljudi pocinje od politike i politickih stranaka.Rusila se Jugoslavija zbog toga sto je kako kazu bio jednopartijski sistem i ako nisi bio clan KP nisi nigdje prespio.Ovo danas je milion puta gore jer danas ako nisi clan neke partije nisi u sistemu i ljudi te cudno gledaju i jednostavno nemoZes da se uklopis u drustvo.Meni to vise lici na jedan cirkus u kojem se politicari smjese a gradjani ispadaju dvorske lude ili klovnovi sa velikim crvenim nosom.Cim jedan politicar istupi iz neke partije on se odmah oglASAVA i pravi neku novu.Dali je tu vise iko normalan to trebaju da se svi zapitaju.Ovo sto se trenutno radi u nasoj zemlji vodi ka destabilizaciji i novom sukobu u kojem ce teci krv potocima a politicari ce kao i uvjek da se jos vise obogate i da guraju sirotinju jedne na druge dok oni budu gradili svoj kapital na krvlju sirotinje.Tako je bilo prije,tako ce biti opet....
  • Upvote 1

[img]http://www.dw.de/image/0,,16271080_401,00.jpg[/img]

[b] [/b]

[b] Kupuj srcem, glasaj guzicom[/b]

Da nema ovog Tri u jedan plakata (domoljublje + stranka + bizmis) ovogodišnji bi izbori bili (Pili!) tek još jedna farsa od demokratije, ko zna koja po redu travestija s tajkunima presvučenim u prosjake.
Prvo što prolaznik registrovan za izbore poželi uzviknuti pod bilbordom sa kojeg federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Jerko Ivanković Lijanović poručuje pučanstvu [i]Kupuj domaće, kupuj src[/i][i]em[/i] jeste:
Aferim, pile od lijana!!
Ali ne zbog jeftinog domoljubnog populizma, jer naravno da se iz njemačkog mercedesa ne može iskreno i ozbiljno propovijedati lojalnost bosanskim proizvodima; ne vozi se ministar u fijakeru domaće prozivodnje, ne nosi Edine cipele, po svemu sudeći ne ljetuje na slanom jezeru u Tuzli, neće baš biti da su mu svi lijekovi Bosnalijekovi... Zapravo, kad kaže domaće on ne misli na [i]nutelu[/i], maslinovo ulje, rižu, sardine ili čokolade nego na [i]pili[/i] i [i]junitu[/i]. Kad kaže [i]naše[/i], on misli[i] moje[/i].
I to zaslužuje aplauz. Najzad neko pošten u vlasti! Ne živi se od časti nego od masti.
Dok drugi nešto lažu i petljaju, on poručuje: Bosna i Hercegovina nije država nego kompanija.
[b]Ko smije njemu dvije[/b]

[img]http://www.dw.de/image/0,,16271076_401,00.jpg[/img]
Zar nije menadžerski genijalno uzeti iz budžeta 670.000 maraka (izvor: CIN) i za vrijeme izborne kampanje novcem tuđih birača reklamirati kompaniju svoje stranke (prezime [i]Lijanović[/i]) i stranku svoje komapnije ([i]Slušaj srce & kupuj srcem[/i])?
Zar nije to svrha poreza - uzimati od siromašnih i davati bogatima?
Zar to nije super - postići da vegetarijanci plaćaju reklame za prodaju mesa!?
Najzad je neko u tom moralnom pudingu koji sebe naziva vladom smogao hrabrosti da biračima s visine udari dangu među obrve i da ih osvijesti šamarom bez rukavica. Ima u tom širokom zamahu poštovanja vrijedne principijelnosti: zašto bi se naprimjer sa 670.000 maraka nekolicini djece s onih tužnih bilborda platilo liječenje u [i]stranim[/i] bolnicama, kad se za iste pare može svima na tim istim bilbordima održati lekcija iz [i]domaćeg[/i] marketinga?
Nakon te lekcije svako ko uzinat mozgu izađe na izbore nema više dileme za čiji će boljitak glasati.
Jer, realno, ko je altarnativa?
Ko je to ispunio ono što je obećao, ko ima otvoren račun u javnosti a ne u inostranstvu, ko je zbog stida ponudio ostavku, ko se odrekao imuniteta, službenog vozila i policijske svite, ko se polio pepelom i zapalio iz stranke, u goritak?
Da nema ovog [i]Tri u jedan[/i] plakata (domoljublje + stranka + bizmis) ovogodišnji bi izbori bili (Pili!) tek još jedna farsa od demokratije, ko zna koja po redu travestija s tajkunima presvučenim u prosjake. Ovako je konačno jasno: tranzicija uspjela, narod umro. Šume, voda, škole, zemlja, sve što je vrijedilo i nešto značilo feudalizovano je. Demokratija se najzad objavila kao nastavak krađe legalnim sredstvima.
Šta onda gubitniku ispod izbornog plakata preostaje osim da izađa na glasanje i gromoglasno prdne u glasačku kutiju?

kod nas gori od goreg... Edited by x-men

Sta mislite kad bi u nasoj zemlji bio donesen zakon da politicari nemogu primati plate??Dakle da politicko djelovanje iskljucivo rade dobrovoljno.To vec postoji u nekim zemljama a sta mislite kad bi se to uvelo koliko bi u nasoj zemlji bilo politickih partija i pliticara??
Dali bi tada razni parlamenti bili poluprazni i potpuno nefunkcionalni??Ja mislim da bi jer te KRVOPIJE koje su danas u vlasti vecinom su tu zbog visokih primanja(CAST IZUZECIMA).Nevjerovatno je koliko se ljudi bavi politikom u nasoj malenoj zemljici kao sto je nasa Bosna.

ma i treba jedno godinu dana davati im minimalac kao sto oni to daju narodu koji radi duplo od politicara koji sjede kao begovi,pa bi ih pola pomrilo na socijali od plate koja je 300 km..

Sve isto, nikakve promjene u 2012. Nista bas nista.
Nit ce nam politika donijeti boljitak u BiH nit kakve evropske ili euroatlanske puteve..
Doslovno zacarani krug, jedni sjasu isti ti u drugim dresovima uzjasu i opet zamjena.

Rijec opozicija skoro ne postoji jer svi su negdje u nekoj fotelji..

Narod je sam sebi kriv. Ja u svom zivotu ispastam sve dosadasnje pogreske tako i BiH i njen narod mora..

Moja tajna je da se bar u pola godine nanovo promjenim i sa novim parametrima i mogucnostima uskladim sa realnoscu. Veoma je tesko ostavljati neke stvari iza sebe ali taj fazon uspjeva zadnjih godina.

Treba nama proljece, ali ne kao godisnje doba. Po mogucnosti bez krvi.

[quote name='profac' timestamp='1349254202' post='464744']
Treba nama proljece, ali ne kao godisnje doba. Po mogucnosti bez krvi.
[/quote]

To je tesko izvodljivo i veliko je pitanje ko bi procvjetao u tom proljecu.

[quote name='barca' timestamp='1349257775' post='464746']
[/quote]

Baš tako. Imali smo mi proljeće 90ih pa vidimo kako je završilo.

Pročitao sam na klix.ba neki dan vic.

Veli pita jedan kolega drugog: "Otkud onome Ganiću onolike pare?"
Odgovara ovaj: "Ma šta ti je, još nije ni devedestdrugu potrošio."

[quote name='barca' timestamp='1349257775' post='464746']
[/quote]

Ne mislim na ono kakvo je bilo u arapskim zemljama. Sjediti skrstenih ruku i kukati, bjezati u drugu zemlju ili postati dio onih, jednoteistih, koji uzivaju u bladogatima, nije rjesenje za onog ko misli zivjeti u Bosni.

Cilj je prodrmati narod, a ne politicare. Oni ce se prilagoditi.

[quote name='profac' timestamp='1349267978' post='464754']
Ne mislim na ono kakvo je bilo u arapskim zemljama. Sjediti skrstenih ruku i kukati, bjezati u drugu zemlju ili postati dio onih, jednoteistih, koji uzivaju u bladogatima, nije rjesenje za onog ko misli zivjeti u Bosni.

[/quote]

Slazem se. Sta predlazes???

Bilo je dosta onih koji su pokusali prodrmati narod al jos niko do kraja nije uspio.

[quote name='profac' timestamp='1349267978' post='464754']

[/quote]

Slažem se iako kao i barca ne znam kako prodrmati narod.

Po meni je rješenje pokazati narodu da može drugačije.
Pripremam jedan duži tekst o tome na lokalnoj razini - bit će sutra/prekosutra.
Ali i to pokazati drugačije može grupa ljudi koja je nezavisna, a to znači da ima dovoljno novaca da može doći i u svojoj sredini potrošiti i određeni dio novca da bi pokazala da postoje i drugačiji modeli. Ja sam nekad idealistički razmišljao, čak i kontakirao neke ljude, da bi se nešto pokretalo u tom smjeru međutim recimo govorim za sebe lično nemam tih mogućnosti, a u BiH trenutno ne vidim za sebe perspektivu i tako sam "pobjegao" vani kao i veliki broj mladih ljudi iz Cazina (a to i sam znaš).

Ako uspijem svakako bih se jednog dana volio i vratiti u svoju sredinu i raditi nešto za nju (ne iz politike), ali za sada takvih mogućnosti nemam.

A mladima koji uglavnom i nemaju opcija ostaje upravo to 1) Ići vani 2) Učlaniti se u stranku 3) Životariti

Ne znam kako vi, ali Komsic je mozda zadnja licnost koja simbolizira bosanca i hercegovca i koji je financijski cist iako je od rata na nekim funkcijama..
Iako ima ta nerazjasnjena mrlja da je kao hrvat zastupao sve drzavljane BiH, mislim meni to nije mrlja ali tako ga neki opisuju!

Vase misljenje dali bi se preko njega i njemu slicni, preko SDU i E5 te njima slicnim. Dali bi se tako mogla uzdrmati ova politicka anarhija???

[quote name='Incubus' timestamp='1349273120' post='464757']
Slažem se iako kao i barca ne znam kako prodrmati narod.

Po meni je rješenje pokazati narodu da može drugačije.
Pripremam jedan duži tekst o tome na lokalnoj razini - bit će sutra/prekosutra.
Ali i to pokazati drugačije može grupa ljudi koja je nezavisna, a to znači da ima dovoljno novaca da može doći i u svojoj sredini potrošiti i određeni dio novca da bi pokazala da postoje i drugačiji modeli. Ja sam nekad idealistički razmišljao, čak i kontakirao neke ljude, da bi se nešto pokretalo u tom smjeru međutim recimo govorim za sebe lično nemam tih mogućnosti, a u BiH trenutno ne vidim za sebe perspektivu i tako sam "pobjegao" vani kao i veliki broj mladih ljudi iz Cazina (a to i sam znaš).

Ako uspijem svakako bih se jednog dana volio i vratiti u svoju sredinu i raditi nešto za nju (ne iz politike), ali za sada takvih mogućnosti nemam.

A mladima koji uglavnom i nemaju opcija ostaje upravo to 1) Ići vani 2) Učlaniti se u stranku 3) Životariti
[/quote]
[quote name='barca' timestamp='1349272408' post='464756']
Slazem se. Sta predlazes???

Bilo je dosta onih koji su pokusali prodrmati narod al jos niko do kraja nije uspio.
[/quote]

Svak treba na svoj nacin da da neki doprinos. Pisanje je dobra stvar, razmjena misljenja preko foruma, bloga, sjednica i druzenja.

Eto Incubus pise, ali je tesko kao pojedinac doprijeti do ljudi. Treba nastupiti kao grupa, udruzenje, skrenuti paznju na mlade pisanjem. Kad to uspjeva Sovama, (nebih sada o njihovom pisanju), zasto nebi uspjelo mladima? Treba svaki dan trubiti o problemima.
Treba uperiti prst u probleme i ljude koji stvaraju te probleme, treba jasno reci njihova imena bez obzira ko bio na vlasti i koliko lose/dobro radio stvari. Mladi trebaju da budu opozicija. Svi se bojimo otvoreno reci neke stvari, evo krecem od sebe samog, ali bez zrtve nema ni napretka.

Kao sto treba ukazati na probleme, treba ukazati i na dobre stvari koje pojedinci ili grupa radi. Treba krenuti od sebe i od malih stvari, da bi u buducnosti nesto veliko mogli napraviti.

Da ne blebecem vise, eto izbora za koji dan i prilike da se nesto promijeni.

Izadjite na izbore, razgovarajte sa ljudima o kandidatima i onim sto oni nude. Nije bajno. Nazalost, ne puce liste pamecu nego sminkom i lopovlukom, ali ima svugdje pojedinaca, nasih sugradjana, koje vrijedi podrzati.

Konkretno za Cazin:

necu moci doci na izbore, ali ko bude glasao, neka glasa za Zilhu. Zilho je medju rijetkima koji je otvoreno, bez ikakvih uljepsavanja, rijecima obicnog covjeka prezentirao svoj naum i ideju za rjesenje nekih problema.

Eto moj mali doprinos :)

Poceo sam stvarno zeznuto prezirati politicare.. To prelazi neki mirni pogled, jer stvarno ne mogu to gledati i sutati..
Mislim da moram zatvoriti taj dio knjige i pustati sudbini u bolje dane...

Jednom ce svi oni platiti svoja ucinjena (ne)djela.

Odjavljujem se sa politike :)

Ipak svi ne sjede:

[url="http://www.klix.ba/vijesti/bih/blizu-hiljadu-studenata-izrazilo-revolt-zbog-zatvaranja-muzeja-i-zatrazilo-ostavke/121004093"]http://www.klix.ba/vijesti/bih/blizu-hiljadu-studenata-izrazilo-revolt-zbog-zatvaranja-muzeja-i-zatrazilo-ostavke/121004093[/url]

[quote name='GAGO2' timestamp='1349144670' post='464635']
Sta mislite kad bi u nasoj zemlji bio donesen zakon da politicari nemogu primati plate??Dakle da politicko djelovanje iskljucivo rade dobrovoljno.To vec postoji u nekim zemljama a sta mislite kad bi se to uvelo koliko bi u nasoj zemlji bilo politickih partija i pliticara??
Dali bi tada razni parlamenti bili poluprazni i potpuno nefunkcionalni??Ja mislim da bi jer te KRVOPIJE koje su danas u vlasti vecinom su tu zbog visokih primanja(CAST IZUZECIMA).Nevjerovatno je koliko se ljudi bavi politikom u nasoj malenoj zemljici kao sto je nasa Bosna.
[/quote]

Fenomenalna ideja , zaista , bolji prijedlog za nase politicare (koji bi zvijezdu s`neba pozobali kad bi mogli) nisam cuo do sad.
Citao sam neki dan komentar od jedne osobe ,koja je dobro opisala ovaj haos sa politicarima /strankama i narodom, i ta osoba je primjetila jednu stvar koju svi mi primjetimo a to je da svi miruju i puste da ih "vlast" daraci kako i gdje hoce.
A , pred same izbore , se prave fontane,izgradjuju se stadioni ,dobavljaju se lampe za rasvjetljenje koje cudno izgledaju . I sta da radi narod sa svim ovim rikvizitima (cisto zamazavanje ociju po koji put) , moze li mozda neki Bosnjak/Krajisnik pojest fontanu , dati svom djetetu da jede stadion ili semofor ? Ove stvari koje ovi glodari pred izbore udare graditi se podrazumjevaju , svaki grad treba konstantno da se izgradjuje a ne na kraju cetvrte godine. I zasto narod svaki put iznova trpi ovu javnu kradju svih drzavnih dobara ? I zasto ljudi ne kazu politicarima da nam ne trebaju trotoari ,park,lampe - trebaju nam firme razne ne samo Agrokomerc , ljudi Agrokomerc je u najboljem periodu poslovanja zaposljavao oko 30, 000 hiljada ljudi ali u Krajini ima oko 300, 000 hiljada ljudi , zbog toga kazem da nama trebaju razne firme i smejrovi zaposljavanja ( nista protiv autonomaske ideje da se agrokomerc ponovo pokrene) , kamo srece ovaj napaceni narod bi prihvatio da im Slobodan Milosevic dodje i da ih zaposli ( da bi im djeca imala sta jesti ) ,, A mozda je cilj politicarima BiH da se nas narod raseli sa tih krajeva , mozda je to neki veci plan od USA-EU, a mozda ove ljudi mi uopce i ne interesujemo , mozda su nasi politicari zaista tolike zvjeri da su glavni krivci za to da se narod mahom seli iz prelijepe Bosne .
Oni (politicari) nisu tu da nas kradu i da nam prave trotoare i klupe u parkovima oni su tu da nam daju posao / firmu tako da ne moram ici iz svoje zemlje i da ne moram biti uljez .
I predlazem da ukoliko izabrani politicari ( usrana vlast) ne pocne sa zaposljavanjem nakon 3-4 mjeseca njihova stupanja na vlast , ne treba protestovat protiv njih , ili izglasavat drugog kako bi se od toga svega pravio cirkuz , ja predlazem da se u takvim situacijama postupi kako su Rumuni postupili sa svojim predsjednikom Cevcenkovim , na trg sa njim i usran malj i u glavu .
Nije ni cudo sto su komunisti tj. srbi iz Beograda godinama vladali nad nama , sad vidim da im nije bilo tesko , moram na zalost reci da smo generalno kao narod glupi , mnogo toga dozvoljavamo da se radi snama i kad nas covjek konfrontira sa ovom cinjenicom mi kazemo :" Mi smo merhametli ljudi .... haha
Trebali bi malo taj merhametluk smanjiti ili sebi malo mozga dje kupit u kakoj mesnici.

[quote name='profac' timestamp='1349304310' post='464784']
Svak treba na svoj nacin da da neki doprinos. Pisanje je dobra stvar, razmjena misljenja preko foruma, bloga, sjednica i druzenja.

Eto Incubus pise, ali je tesko kao pojedinac doprijeti do ljudi. Treba nastupiti kao grupa, udruzenje, skrenuti paznju na mlade pisanjem. Kad to uspjeva Sovama, (nebih sada o njihovom pisanju), zasto nebi uspjelo mladima? Treba svaki dan trubiti o problemima.
Treba uperiti prst u probleme i ljude koji stvaraju te probleme, treba jasno reci njihova imena bez obzira ko bio na vlasti i koliko lose/dobro radio stvari. Mladi trebaju da budu opozicija. Svi se bojimo otvoreno reci neke stvari, evo krecem od sebe samog, ali bez zrtve nema ni napretka.

Kao sto treba ukazati na probleme, treba ukazati i na dobre stvari koje pojedinci ili grupa radi. Treba krenuti od sebe i od malih stvari, da bi u buducnosti nesto veliko mogli napraviti.

Da ne blebecem vise, eto izbora za koji dan i prilike da se nesto promijeni.

Izadjite na izbore, razgovarajte sa ljudima o kandidatima i onim sto oni nude. Nije bajno. Nazalost, ne puce liste pamecu nego sminkom i lopovlukom, ali ima svugdje pojedinaca, nasih sugradjana, koje vrijedi podrzati.

Konkretno za Cazin:

necu moci doci na izbore, ali ko bude glasao, neka glasa za Zilhu. Zilho je medju rijetkima koji je otvoreno, bez ikakvih uljepsavanja, rijecima obicnog covjeka prezentirao svoj naum i ideju za rjesenje nekih problema.

Eto moj mali doprinos :)
[/quote]

Upravo tako prvo sebe promjenuti i onda poceti djelovati na okolinu svojim ponasanjem ...

sjecam se samo pocetka osnivanja udruzenja mladih cazin.net i koji je bio cilj humanitarni rad ... a doslo se do toga da bude incijator osnivanja vijeca mladih opcine cazin ... uspostavljanja strategije prema mladim od strane opstine ... i tako to ...

ja sam Incubusu nudio da svoje blogove objavljuje na cazin.netu ili da koristi blog od foruma ... da ljudi iz cazina vide i drugacije misljenje i drugaciji pogled na rijesavanje problema ...

nadam se da ce se mladi okanuti FB i preko foruma i portala raditi utjecaj na opcinsku vlast da se vodi vise brige oko stvari koje brinu mlade ...

Kad se narod ovako mrzi,svadja i djeli zbog lokalnih izbora sta ce tek biti kad budu opsti izbori.Sta sve politicari nisu u stanju podmetnuti,uraditi,namjestiti,optuziti,olajavati i ostalo zbog fotelja to je za nepovjerovati.Da stvar bude jos smjesnija zivimo u zemlji gdje jos nisu prosli ni zadnji OPSTI IZBORI jer vlast fakticki nikada nije ni zazivjela.Neznam kako narod moze biti toliko naivan????
Ja sam ranije vec pisao da cemo docekati i iduce opce izbore a da vlast fakticki nece ni postojati.Svi primaju plate a niko niko nije odgovoran nizasta.Eto to je nasa zemlja i sistem u kojem ljudi zive.Jednostavno stvorena je atmosfera NEIZDRZLJIVOSTI ZIVOTA za siromasne ljude a istovremeno imamo zemlju u kojoj je fakticki nemoguce se ni pobuniti protiv vlasti jer ona ni neposTOJI.Pregledao sam sve snimke predizbornih skupova svih politicih partija i sa moga expertnog znanja u psihologiji mogu da vam kazem da ste vi drustvo i zemlja koja pluta na komadu najlona na sred okeana.Sa profesionalnog aspekta gledano svih tih okupljanja i govorancija dosao sam do zakljucka da je nasa zemlja jedna velika teritorija kojom bi se mogla okarakterisati kao PSIHICKA USTANOVA.Ako ja lazem uvjerite se sami sta se desavalo zadnjih mjesec dana.Ako neko ima pozitivan odgovor na moju negativnost skidam mu kapu................

[url="http://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-osnivam-svoju-stranku-za-sljedece-izbore/121011164"]http://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-osnivam-svoju-stranku-za-sljedece-izbore/121011164[/url]

Prvi potpuni politicar zadnjih decenija. Svim SDA i A-SDA u Cazinu zelim politicku smrt. Za mene ne postoje bosnjaci niti srbi i hrvati u Bosni.. Nego samo bosanci i hercegovci
Ovo je jedinstvena prilika da pobjedimo ovaj glupi nacionalizam koji nas ubija zadnjih 20 godina!
Ovo je jedino moguce rjesenje za sve nas.
Daj boze da i ovo ne prokockamo!!!

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1349984735' post='465163']
[url="http://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-osnivam-svoju-stranku-za-sljedece-izbore/121011164"]http://www.klix.ba/v...zbore/121011164[/url]

Prvi potpuni politicar zadnjih decenija. Svim SDA i A-SDA u Cazinu zelim politicku smrt. Za mene ne postoje bosnjaci niti srbi i hrvati u Bosni.. Nego samo bosanci i hercegovci
Ovo je jedinstvena prilika da pobjedimo ovaj glupi nacionalizam koji nas ubija zadnjih 20 godina!
Ovo je jedino moguce rjesenje za sve nas.
Daj boze da i ovo ne prokockamo!!!
[/quote]

Bas nam treba jos jedna politicka partija.Imamo ih 190 pa treba jos koja.Ljudi moji kad ce narod konacno shvatiti da ot stranaka i politicara nemaju nikakve koristi.Uvjek sam pisao i opet cu pitati sviju a to je.Zasto nasi politicari cim izadju iz neke partije odmah prave drugu partiju???Mislim neki politicari misle da se oko njih vrti cjeli svjet.Imali smo dosad hiljade prebjega,napustanja,dogovaranja i nastajanja politickih partija.Kuda to sve vodi zapitali se neko????Evo vidim na ovom linku doticni Zeljko Komsic kaze osniva novu partiju.I sada ce vecinom Bosnjaci provuci tezu da kao Zeljko je spas za nesto??On zeli da njegova partija gaji tekovine proteklog rata odnosno ideje o Bosni kakvu su neki zamislili,Zlatnim Ljiljanima i tim idejama iz proteklog rata.E sad ja pitam dali vi ocekujete da Srbi u RS koji su se borili u svojoj vojci ili Hrvati u svojoj pristanu da im Zeljko Komsic prica o necemu sto je za njega patriotizam a za druge nije.Mislim imali svrhe da dalje ulazim u tu polemiku.Ako neko zeli ubiti nacionalizam onda mora da shvati sva tri naroda i da ih objedini pod jednu zastavu.Srbi i Hrvati pod ovu sa Ljiljanima nikada nece ako je to Zeljko zamislio.I uopste mislim da bilo koji politicar koji se bude hvatao za prosli rat taj dodaje samo ulje na vatru i upumpava nacionalistima glasove.Narod trazi da radi i posao a netreba mu vise niko da mu prica kako je nekad nesto bilo a kako ce biti to nepitajte.Ljudi hoce da rade i da imaju kruha i zanima ih ekonomija i privreda.U Bosni dolazi vrjeme kada ce narodu sasvim svejedno biti ko je pobjedio na nekim izborima ili koje koliko osvojio poslanickih mjesta.To je sasvim nebitno jer u drzavi gdje je nezaposlenost skoro 60% glupost je vise uopste i govoriti o strankama i ko je dobio izbore.Mislim da ce Zeljko i njegova stranka proci kao i sve druge stranke odnosno dobijes svojih pet minuta a kasnije se sve to utisa i to je to.Nego imali ta njegova stranka ekonomski program?????????

http://www.info-ks.net/clanak.php?id=23110&naziv=on-je-najsiromasniji-predsjednik-na-svijetu&nav_id=5&pod_nav=28

Koliko je srecan narod Urugvaja sto imaju takvog covjeka za precjednika.Pitajte nasih politicara bil se odrekli svojih mercedesa i audija i svih povlastica koje vi placate??????SVE BI DALI OSIM VLASTI.

Posted · Hidden by barca, November 5, 2012 - off side i provokacija
Hidden by barca, November 5, 2012 - off side i provokacija
Gago sine, nemoj preskakati doručak:

[url="http://behance.vo.llnwd.net/profiles24/287542/projects/891573/bb41434028f9c23d494bcb3e6567acd6.jpg"]http://behance.vo.llnwd.net/profiles24/287542/projects/891573/bb41434028f9c23d494bcb3e6567acd6.jpg[/url]

[quote name='GAGO2' timestamp='1352125812' post='466128']
[url="http://www.info-ks.net/clanak.php?id=23110&naziv=on-je-najsiromasniji-predsjednik-na-svijetu&nav_id=5&pod_nav=28"]http://www.info-ks.n...id=5&pod_nav=28[/url]

Koliko je srecan narod Urugvaja sto imaju takvog covjeka za precjednika.[b]Pitajte nasih politicara bil se odrekli svojih mercedesa [/b]i audija i svih povlastica koje vi placate??????SVE BI DALI OSIM VLASTI.
[/quote]

ja mi slim da bi se nasi rado odrekili mercedesa....al´ bi im zato morali nabaviti porsche :-)

[quote name='viking' timestamp='1352140005' post='466130']
ja mi slim da bi se nasi rado odrekili mercedesa....al´ bi im zato morali nabaviti porsche :-)
[/quote]
Sreca pa nisu culi za rolls royce i bentleye