Jump to content
Nurija Smlatić

Pakleni plan oko izbora Načelnika

Recommended Posts

Razumijem da je tesko protivnicima Fikreta Abdica prihvatiti istinitu cinjenicu da je on pusten iz zatvora na uvjetnu slobodu i da kao Hrvatski i BiH gradjanin i na kraju krajeva kao ljudsko bice ima svoja prava pa cak i djelovanje u politici. Razumijem da rane bole one koji su propatili u toku rata zbog Autonomije kao sto bole rane one koji su propatili od petog korpusa dok je Dudak idalje na slobodi. To vam je cijena demokratije....I rahmetli Alija je bivsi zatvorenik koji se ukljucio u politiku nako izlazka iz zatvora. Amir Kubura, osudnjeni ratni zlocinac Armije BiH, kojeg je Hag optuzio za stravicne zlocine protiv srpskih i hrvatskih vojnika i civila je izabran na sam vrh upravnog odbora dva fakulteta u Sarajevu. Ima ovakvih primjera po cijelom svijetu. Zato zalbe i kukanje o Abdicu i njegovoj ulozi oko izbora nacelnika itd, itd nemaju puno efekta. Sutra i da poniste izbore u Velikoj Kladusi opet ce narod da vecinom glasa za Behrica i nista se nece promjeniti. Edited by Clark Kent
  • Downvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1350589442' post='465361']
Pa naravno da nema zapisnika. Budu li ove Sove ikad objavile išta sa dokazima ja ih više neću ni spominjati.
A što se tiče osudjenosti pa valjda kad odslužiš kaznu imaš pravo da živiš i radiš? Ili smo promijenili to u zakonu? A i inače u zatvoru su bili i Alija I., Franjo T., Stjepan M. i brojni drugi političari i s ovih prostora, a bome i u svijetu...
.
[/quote]
Ja neznam zašto se zabavljati sovama .
1. za koga rade te famozne sove jer je to nečija neformalna grupa koja sebi dala za pravo i zadatak da sije haos među stanovništvom i tko ih finansira
2. tko su oni da odlučuju tko će se baviti politikom i i da tumače zakone
3. oni čas ruše kantonalnog premijere čas pozivaju invalide na pobunu čas mire krajški narod jednostavno neznaju šta hoće jer idu iz krajnosti u krajnost
Mislim da njihove priče treba jednostavno ignorisati jer nemaju veze sa stvarnošću i nepridavati im nikakav značaj. Edited by Spartak1
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1350660009' post='465389']
zabranio je politicko djelovanje i promjena prebivalista bez posebnog odobrenje suda ...
[/quote]

Sve je to uredu, meni sve ovo oko fikreta pomalo nejasno i nedoreceno.
Ako je vec pusten na uvjetnu slobodu, pitanje je zasto mu odma nisu propisana pravila ponasanja na takvoj slobodi. Dalje, zasto bh institucije nisu reagovale nakon donosenja odluke o njegovom pustanju na slobodu u smislu ogranicenja i sloboda doticnog? Citavu kampanju on dolazi u BiH i djeluje u politickom smislu a svi to samo nijemo promatraju bez i jedne zvanicne reakcije. Kad se ispostavilo da je njegov politicki angazman urodio plodom sad se diglo nekoliko udruzenja (opravdano) i pokusava nesto sto je vise osudjeno na propast nego na uspjeh.

Stice se dojam da je njegovo pustanje bilo pomno isplanirano u HR i BiH kako bi se po ko zna koji put uzburkala javnost u Krajini s nekim ciljem. Jos uvijek taj cilj nije jasno vidljiv, ali se mogu nazrijeti njegove konture, a vrlo brzo ce biti i jasno vidljiv. Takodje mi nije jasno da jednog covjeka koji je sudjen i osudjen za najteze krivicno djelo sud neke druge drzave pusti na uvjetnu slobodu, on vrlo glasno u javnost plasira neke svoje projekte i ideje koje daju laznu nadu hiljadama ljudi, a institucije drzave u kojoj je doticni pocinio krivicno djelo za koje je osudjen cute i ne daju svoj jasan stav spram svega toga.

Na ovom primjeru se jasno vidi kakav je odnos Sarajeva spram ovog kraja i stotina hiljada gradjana koji ovdje zive. Jednostavno oni spram nas nemaju svog stava nego smo im samo glasacka masinerija u miru i topovsko meso u ratu.

Pa naravno da se dalo primjetiti a na kraju i zvanicno saznati da ga je SDA podrzavala tj brko neke tamo sastanke radio..
Vi autonomasi slijepi i kratkoumni, tjera vas Abdic da mrzite SDA a ovamo kuje planove..
Ovamo ova strana glupa zadnjih 20 godina jer na nacionalistickoj retorici dobivaju izbore...

Glupa Bosna, u miru se prica o nekvim ratovima, narod se huska, sve za radi licnog interesa.

Netreba nama nikakav genije da nam objasni nasu BiH situaciju. Sve do jednog to zna. Svi posle izbora pametni i pronicavi a tokom izbora boli i klali bi se za radi nekih doticni nacelnika npr...

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1350689049' post='465407']
Pa naravno da se dalo primjetiti a na kraju i zvanicno saznati da ga je SDA podrzavala tj brko neke tamo sastanke radio..
Vi autonomasi slijepi i kratkoumni, tjera vas Abdic da mrzite SDA a ovamo kuje planove..
Ovamo ova strana glupa zadnjih 20 godina jer na nacionalistickoj retorici dobivaju izbore...

Glupa Bosna, u miru se prica o nekvim ratovima, narod se huska, sve za radi licnog interesa.

Netreba nama nikakav genije da nam objasni nasu BiH situaciju. Sve do jednog to zna. Svi posle izbora pametni i pronicavi a tokom izbora boli i klali bi se za radi nekih doticni nacelnika npr...
[/quote]

Ko to "Vi autonomasi", na koga se to odnosilo?.

[quote name='barca' timestamp='1350756723' post='465417']
Ko to "Vi autonomasi", na koga se to odnosilo?.
[/quote]
Pa oni sa skupova i oni koji su mu slali pare za revitalizaciju. Sad sta ce biti sa tim parama ako ne bude nista. To se nitko nije pitao??? :)

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1350758809' post='465419']
Pa oni sa skupova i oni koji su mu slali pare za revitalizaciju. [b]Sad sta ce biti sa tim parama ako ne bude nista[/b]. To se nitko nije pitao??? :)
[/quote]
Ovo je glavnna meta sve ove ujdurme.
On je(Fikret Abdić):
1.Uzeo veliki novac kao pozajmice nakon što je izašao iz zatvora zbog afere Agrokomec,a novcu se ne zna trag
2.Uzeo veliki novac u ratu u vidu depozita u iznosu od 2.000,00 tadašnjih maraka za napuštanje AP ZB i 300,00 DEM za autobusnu kartu od Kladuše do Karlovca,a i tom novcu se ne zna trag
3.Uzeo veliki novac od dijaspore nakon pada druge autonomije ,a za osnivanje i pokretanje Finaba.Danas je za dio tog novca na sudu od povjerioca(naši zemljaci u dijaspori),a velikom djelu novca se ne zna trag
4.Šta će biti s ovom novom turom šišanja dijaspore zaključite sami, povjerioci nek pripreme darovnicu ili pak tužbu
  • Upvote 1

sisat ce on njih dok bude ziv,ovo su sad oni zadnji trzaji pa da osisa koliko moze,cerka ce mu to preuzeti izvuci ce svoju familiju iz govana,on prica kao da je zemlju stvorio,dok je lapao pare nije ga bilo mnogo u medijima sad kad je otanjilo poceo kvocati o svemu,..

[quote name='Nurija Smlatić' timestamp='1350766199' post='465422']
Ovo je glavnna meta sve ove ujdurme.
On je(Fikret Abdić):
1.Uzeo veliki novac kao pozajmice nakon što je izašao iz zatvora zbog afere Agrokomec,a novcu se ne zna trag
2.Uzeo veliki novac u ratu u vidu depozita u iznosu od 2.000,00 tadašnjih maraka za napuštanje AP ZB i 300,00 DEM za autobusnu kartu od Kladuše do Karlovca,a i tom novcu se ne zna trag
3.Uzeo veliki novac od dijaspore nakon pada druge autonomije ,a za osnivanje i pokretanje Finaba.Danas je za dio tog novca na sudu od povjerioca(naši zemljaci u dijaspori),a velikom djelu novca se ne zna trag
4.Šta će biti s ovom novom turom šišanja dijaspore zaključite sami, povjerioci nek pripreme darovnicu ili pak tužbu
[/quote]

Da... evo baš pogledam šta im F.A. i njegova familija i kako luksuzno žive...

A onda pogledam Izetbegoviće, Bičakčića, Ganića, Radončića, a i brojne HEROJE u našem kantonu onda mi je sve jasno.
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1350830351' post='465443']

A onda pogledam Izetbegoviće, Bičakčića, Ganića, Radončića, a i brojne HEROJE u našem kantonu onda mi je sve jasno.
[/quote]

ista bagra kao i on....

[quote name='Incubus' timestamp='1350830351' post='465443']

[/quote]
Sve sto je nelegalno, je nelegalno! Medjutim postoji nesto sto su oni i legalizirali.. A to je znajuci kakve ce zakone njihove stranke donijeti i sta kad i kako se mijenja, pa npr ovo sa Radoncicem i prebacivanjem imovine na zenu itd..
Pa porodica Izetbegovic i prodavanje atraktivnih lokacija, Selimovic, Bicakcic..
Ganic je hmm tu i tamo. ili ja nemam te podatke koji ste vi pojedini citali...

Ali sam za to da se svatko kazni za nesto nelegalno pa makar to bio moj rodjeni brat...

Guest
[quote name='PacificHurricane' timestamp='1350836270' post='465451']
Sve sto je nelegalno, je nelegalno! Medjutim postoji nesto sto su oni i legalizirali.. A to je znajuci kakve ce zakone njihove stranke donijeti i sta kad i kako se mijenja, pa npr ovo sa Radoncicem i prebacivanjem imovine na zenu itd..
Pa porodica Izetbegovic i prodavanje atraktivnih lokacija, Selimovic, Bicakcic..
Ganic je hmm tu i tamo. ili ja nemam te podatke koji ste vi pojedini citali...

Ali sam za to da se svatko kazni za nesto nelegalno pa makar to bio moj rodjeni brat...
[/quote]

Želiš reći da ti ne radiš nelegalne (ilegalne) stvari, kad već pozivaš na to kažnjavanje?