Jump to content
Nurija Smlatić

Pakleni plan oko izbora Načelnika

Recommended Posts

Kako sve polako dolazi na svoje:
Na Fikretovom skupu u Pećigradu se poziva da se glasa za kandidata SDA Smail Toromanovića,nekoliko sati kasnije na skupu SDA,Bakir Izetbegović tobože Fikretov najljući protivnik također poziva da se glasa za Smaila Toromanovića.
Politika je kurva,a nečovjek jednom ostaje nečovjek uvjek i zauvjek...

Evo šta kaže Mirvet na skupu Fikretovom u Pećigradu:

[b]Jedan od učesnika diskusije je bio Mirvet Beganović, koji je pojasnio da se sjednica održava u Pećigradu upravo iz razloga jer je to poslovno područje Agrokomerca, te da je oko 35 posto imovine Agrokomerca smješteno na području Cazina, kao i preko dvije hiljade dioničara Agrokomerca koji žive u cazinskoj općini. Beganović je rekao da je Udruženje prije nekoliko dana primilo pismo jednog od kandidata za načelnika Općine Cazin na predstojećim izborima, koji u potpunosti podržava rad Udruženja i dioničare Agrokomerca. Ime kandidata, ipak, nije otkriveno, no Beganović je rekao kako se nada da prisutni znaju o kome je riječ.[/b]

U ovoj rečenici se krije razlog odbijanja Mirveta Beganovića da bude kandidat DNZ-a za Načelnika općine Cazin

SDA DNZ obe stranke koje se trebaju izbaciti sa liste stranaka,SDA treba jako veliku istragu o svim radnjama od pocetka osnivanja pa do izgubjljene vladavine,DNZ zna se za nju kako i gdje i pod kojim uslovima je nastala,ostaviti neku stranku gdje ce narod ujediniti i dati normalan zivot egzistenciju i slogu medju ljudima.SDA zna da fikret ima pristalice i misli preko njegovih pristalica doci do izgubljene vlasti,ako dodje do vlasti opet SDA osli smo u p materinu,dati vlast nekom ko je kocio mnogo dobrih stvari u Drzavi a okoristio se na ledjima naroda sjedeci u foteljama i usvajajuci zakone koji su samo njima i njihovim familijima dobrobit donijeli,narode osvjestite se i izbacite SDA skroz sa liste stranaka.. Edited by x-men
  • Upvote 1

Zaboravili su napisati u ovom članku da je Mirvet naglasio da je taj kandidat koji ga podržava nekad bio stipendista Agrokomerca. Kao i sve ostalo, umotava se ono što je rečeno i ne prenosi se kako treba. Ako je već rađen izvještaj sa Fikretovog skupa onda su trebali da ga podnesu kako treba, a ne da pišu misteriozne članke.
Meni je veće licemjerje što neko hoće da pridobije nečije glasače a ne smije da mu se tamo ime kaže jasno i glasno-. Bar bi neki zaluđeni didovi i majke koji su izgubili djecu znali da su toliko očajno nisko pali da izdaju svoj narod tako što staju uz tobože dioničare agrokomerca. Koji vam je đavo? TO JE RATNI ZLOČINAC; POBIO NAM JE ČLANOVE PORODICA! Da vam može alija ustati, umro bi od stida! SDA podržava Fikreta nekim pisamcima podrške. Halo, FIKRETA !?

O moj Bože da hoće ova kampanja proći, koliko su neki zatrovani dobro će biti da ne izbije kakav nered.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1349248541' post='464738']
SDA DNZ obe stranke koje se trebaju izbaciti sa liste stranaka,SDA treba jako veliku istragu o svim radnjama od pocetka osnivanja pa do izgubjljene vladavine,DNZ zna se za nju kako i gdje i pod kojim uslovima je nastala,ostaviti neku stranku gdje ce narod ujediniti i dati normalan zivot egzistenciju i slogu medju ljudima.SDA zna da fikret ima pristalice i misli preko njegovih pristalica doci do izgubljene vlasti,ako dodje do vlasti opet SDA osli smo u p materinu,dati vlast nekom ko je kocio mnogo dobrih stvari u Drzavi a okoristio se na ledjima naroda sjedeci u foteljama i usvajajuci zakone koji su samo njima i njihovim familijima dobrobit donijeli,narode osvjestite se i izbacite SDA skroz sa liste stranaka..
[/quote]

Ja se slažem sa svim što si napisao i za SDA i za DNZ.

Samo mi reci šta misliš o SBiH? Ja bih i njih ukinuo.
A A-ASDA? Ti su ustvari SDA samo s drugim slovom i bili su uz SDA uz sve dane privatizacijske pljačke. I njih.

SBB? Radončić je praktički SDA. I njega.

SDP? Možda da ostavimo SDP, ali tek tad bismo završili u pm kad bi oni preuzeli kompletnu vlast.

[quote name='Incubus' timestamp='1349252312' post='464742']
Ja se slažem sa svim što si napisao i za SDA i za DNZ.

Samo mi reci šta misliš o SBiH? Ja bih i njih ukinuo.
A A-ASDA? Ti su ustvari SDA samo s drugim slovom i bili su uz SDA uz sve dane privatizacijske pljačke. I njih.

SBB? Radončić je praktički SDA. I njega.

SDP? Možda da ostavimo SDP, ali tek tad bismo završili u pm kad bi oni preuzeli kompletnu vlast.
[/quote]

isto mislim i za ove sti si nabrojao,prvo sta bi uradio sve jednog kandidata bi na detektor lazi,i postavljao pitanja,jednom si rekao dao im rok od godinu dana a ne 4 godine da organizuju i pocnu sa realiizacijom plana i programa ako ne imao u zalihi jos nekog ko ce zamjeniti,neko je rekao nijedan nacelnik ne zaposljava ni u jednoj drzavi i to je istina naravno,ali napraviti program da se realizuje kolektivno zaposljavanje i otvaranje radnih mjesta i pristup stranim ulagacima u Drzavi ili nasim gradovima,siguran sam da bi mnogo poduzetnika iz Njemacke doslo otvoriti firme koje ovdje imaju i izvozili robu po Evropi,pa to rade svi,imali bi mnogo zaposlenih drzava bi ubirala porez i svi bili sretni,ja znam za jednu firmu plastike iz holandije koja ima poslovnicu u makedoniji i radnu snagu tamo iskoristava dovolljno su placeni i zadovoljni,to kod nas trebapustite Evropu u zemlju i obezbjedite zakone da se moze otvarati graditi i raditi,mi imamo radnu snagu,ali zakoni nedaju stranim ulagacima da iskoristimo radnu snagu..

A sta kazete za komunisticku partiju? Opet titovim stazama revolucije? Mi nismo sazrijeli za demokratije tako da je komunisticki jednopartijski sistem bio najbolje rjesenje..

De sada da cujem koliko bi vas najradje vratilo komunisticku partiju!
  • Upvote 2

[quote name='Amon Ra' timestamp='1349262905' post='464751']
A sta kazete za komunisticku partiju? Opet titovim stazama revolucije? Mi nismo sazrijeli za demokratije tako da je komunisticki jednopartijski sistem bio najbolje rjesenje..

[/quote]

ja b` vam odma` platio ekskurziju na sutjesku :)

[quote name='Amon Ra' timestamp='1349262905' post='464751']

[/quote]

napravi ti novu temu pa vidi misljenje a de ovdje reci o tome sta mislis o ovoj temi ...

[quote name='muhamedt' timestamp='1349349507' post='464813']
Ja sam za vracanje komunističkog sistema i socijalizma.
[/quote]
imao je taj sistem nedostaka, ali nije za nas demokratija :D

[quote name='Nurija Smlatić' timestamp='1347952435' post='464033']
Ovako stoje najnovije šeme oko Načelnika tj.kampanja ide u slijedećem smjeru.
Osovina, a neki će nazvati osovinom zla ABDIĆ FIKRET-ISMET HRLE-ŠEFIK SMLATIĆ pletu mrežu za kandidata SDA Smaila Toromanovića.
Abdić preko sada najbližih saradnika,čitaj Mirvet Beganović,podržava Smaila Toromanovića
Abdić želi punu dominaciju nad Kladušom i to radi sa Behrićem,a svom vjernom prijatelju Ismetu Hrli želi isto takvu podršku putem Smaila Toromanovića.
Smail Toromanović kao prvi potez novog Načelnika najavljuje odustajanje od spora sa Elektrometalom,a u vezi kružnog toka,te tako spašava Cigino posrnulo carstvo.
Cigo kao revanš Abdiću obnavalja to jest izgrađuje porušenu kuću Abdića u Velikoj Kladuši.
Smlatić,osvjedočeni saradnik obojice Udbaškim metodama pokriva ove aktivnosti.
Realnost ili teorija zavjere
[/quote]
Ovaj Nurija je sigurno neka čivija u tim Sovama.
[url="http://www.cazin.net/cazin/35184-snaga-krajine-uz-razradjen-projekat-promovisanja-ratnog-zlocinca-fikreta-abdica.html"]http://www.cazin.net/cazin/35184-snaga-krajine-uz-razradjen-projekat-promovisanja-ratnog-zlocinca-fikreta-abdica.html[/url]
Previše je ovo slično

a zasto se sad poslije izbora ne pokaziva javno nego?jel to sve sredjeno i obecano kroz par skupova na kojima je bio?pa ima ti ovdje i istine,pogledaj poslije izbora nema ga neorganizuje te nekakve skupove dionocara,njegove ove pristalice iz svijeta i evrope se utisale i na forumu,dobro ih je bio angazirao za propagandu,bice tu jos hajke..
  • Upvote 1

izlaze neke stvari polako na vijdelo ...

Jednostavno previše je "incidenata" između Fikreta i SDA da sve nebi bilo skroz sumnjivo:
1.Sulejman Tihić bio zaposlenik Fikretov u Rijeci tokom proteklog rata
2.Eso Bašagić prozvan da je u ratu sarađivao s Fikretom
3.Mirvet Beganović podržao Smaila Toromanovića i to sa skupa Fikretovih pristalica i u njegovom prisustvu.
4.Fikretov slogan kad je bio u SDA je bio SDA HOĆE MOŽE ZNA(napisao i knjigu pod tim naslovom)
5.Smajin ovogodišnji slogan ČOVJEK KOJI HOĆE MOŽE ZNA

[quote name='grga' timestamp='1350549796' post='465339']
Ovaj Nurija je sigurno neka čivija u tim Sovama.
[url="http://www.cazin.net/cazin/35184-snaga-krajine-uz-razradjen-projekat-promovisanja-ratnog-zlocinca-fikreta-abdica.html"]http://www.cazin.net...eta-abdica.html[/url]
Previše je ovo slično
[/quote]

Sreća pa su sove objavile i zapisnik od tužiteljstva u Rijeci tako da su dokazi čvrsti.
Inače su te Sove pune dokaza i svega ostalog.

A dalje jedna stvar - u čemu je problem da se čovjek bavi politikom?
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1350579172' post='465356']
Sreća pa su sove objavile i zapisnik od tužiteljstva u Rijeci tako da su dokazi čvrsti.
Inače su te Sove pune dokaza i svega ostalog.

A dalje jedna stvar - u čemu je problem da se čovjek bavi politikom?
[/quote]
Bas bih volio vidjet taj zapisnik. Tragom ovog posta neuspjeh ga naci . Nije problem nista nego da je covjek iz tvog posta jos uvjek osudjenik za jedno od najtezih krivicnih djela
Edited by grga
  • Upvote 1

[quote name='grga' timestamp='1350588220' post='465360']
Bas bih volio vidjet taj zapisnik. Tragom ovog posta neuspjeh ga naci . Nije problem nista nego da je covjek iz tvog posta jos uvjek osudjenik za jedno od najtezih krivicnih djela
[/quote]

Pa naravno da nema zapisnika. Budu li ove Sove ikad objavile išta sa dokazima ja ih više neću ni spominjati.
A što se tiče osudjenosti pa valjda kad odslužiš kaznu imaš pravo da živiš i radiš? Ili smo promijenili to u zakonu? A i inače u zatvoru su bili i Alija I., Franjo T., Stjepan M. i brojni drugi političari i s ovih prostora, a bome i u svijetu...
.

[quote name='Incubus' timestamp='1350589442' post='465361']
Pa naravno da nema zapisnika. Budu li ove Sove ikad objavile išta sa dokazima ja ih više neću ni spominjati.
A što se tiče osudjenosti pa valjda kad odslužiš kaznu imaš pravo da živiš i radiš? Ili smo promijenili to u zakonu? A i inače u zatvoru su bili i Alija I., Franjo T., Stjepan M. i brojni drugi političari i s ovih prostora, a bome i u svijetu...
.
[/quote]

da nije problem biti u zatvoru ... i sasvim ispravno je da covjek kada osluzi kaznu da se vrati u drustvo ... a ti ako smatras ratne zlocince ljudima to je tvoj stav (necu napisati problem ) ... vjerujem da takvo misljenje imas i za drazu mihajlovica, antu pavelica i druge zlocince iz drugog svjetskog rata ...

a uskoro ces imati zapisnik ... samo strpljenja ...

[quote name='lucky' timestamp='1350592759' post='465363']
da nije problem biti u zatvoru ... i sasvim ispravno je da covjek kada osluzi kaznu da se vrati u drustvo ... a ti ako smatras ratne zlocince ljudima to je tvoj stav (necu napisati problem ) ... vjerujem da takvo misljenje imas i za drazu mihajlovica, antu pavelica i druge zlocince iz drugog svjetskog rata ...

a uskoro ces imati zapisnik ... samo strpljenja ...
[/quote]

Ustvari ih smatram reptilima vanzemaljskog porijekla, ali to nisam ni naveo u svom postu.

Draza Mihajlovic je streljan, Ante bi bio isto da su ga uhvatili (a mozda ga je udba i ubila).

Fikret je osudjen na toliko godina, sud ga je pustio i prije vremena. Šta da ti kažem - kaznu određuje sud.
Ima jedan u Haagu ante gotovina koji je za mene heroj, ali očito je za sud zločinac. Šta ćeš. Kad iziđe iz zatvora valjda ima pravo da živi dalje i radi šta hoće.

Imaš kaznu, odradiš kaznu i to je to.

p.s. za mene je ako je dokazan ratni zločin jedina realna kazna doživotni zatvor ili maximalna moguca (u hr bi to bilo čini mi se 40 godina), ali očito je sud odlučio manje jer ipak nije "tolikI" zločinac

Na uvjetnoj kazni valjda vrijede neka druga pravila. Ali kad odsluzi i uvjetnu, ako ce ponovno biti predsjednik drzave, tj ako ce na izborima dobiti 51%, ja cu da respektiram tu odluku i da uvazavam Abdicev status..

Medjutim radi se o uvjetnoj, te da je na nekvim skupovima dionicara zapravo odrzavao predizbornu kampanju kandidatu koji se oslovljava kao "nezavisni kandidat"
Zakljucak: licemjerje do gole kosti a narod je opravdano zasluzio epitet onog mesa sa raznja, jer se tako olako vucu za nos..

Npr tzv portal vkladusa koji je izdao nekakav demant na osnovu rekao kazao, te potvrdio moju tezu da onaj mali je zapravo samo pijun u nadi za kakvo radno mjesto!

[quote name='Incubus' timestamp='1350596473' post='465366']
Ustvari ih smatram reptilima vanzemaljskog porijekla, ali to nisam ni naveo u svom postu.

Draza Mihajlovic je streljan, Ante bi bio isto da su ga uhvatili (a mozda ga je udba i ubila).

Fikret je osudjen na toliko godina, sud ga je pustio i prije vremena. Šta da ti kažem - kaznu određuje sud.
Ima jedan u Haagu ante gotovina koji je za mene heroj, ali očito je za sud zločinac. Šta ćeš. Kad iziđe iz zatvora valjda ima pravo da živi dalje i radi šta hoće.

Imaš kaznu, odradiš kaznu i to je to.

p.s. za mene je ako je dokazan ratni zločin jedina realna kazna doživotni zatvor ili maximalna moguca (u hr bi to bilo čini mi se 40 godina), ali očito je sud odlučio manje jer ipak nije "tolikI" zločinac
[/quote]

ne znam jel ovo dokaz ili smo i mi kao sove krajine ?

http://www.cazin.net/usk/velika-kladusa/35230-dokumentirano-dokaz-da-je-fikretu-abdicu-zabranjeno-politicko-djelovanje.html

ili ces opet naci neko "opravdanje" za ratog zlocinca fikreta ...
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1350622092' post='465368']
ne znam jel ovo dokaz ili smo i mi kao sove krajine ?

[url="http://www.cazin.net/usk/velika-kladusa/35230-dokumentirano-dokaz-da-je-fikretu-abdicu-zabranjeno-politicko-djelovanje.html"]http://www.cazin.net...djelovanje.html[/url]

ili ces opet naci neko "opravdanje" za ratog zlocinca fikreta ...
[/quote]

Nisam ja nikad ni tražio opravdanje za njega.
I svaka čast na ovome ovo iznimno cijenim kad se nešto potkrijepi dokazima.

Kao što sam napisao na fb meni se čini da je ovdje sud reagirao na prijavu i za to vrijeme (do 21.12.) zabranio fikretu napuštanje zemlje. Vidjet ćemo 21.12. šta će biti i da li sam bio u pravu.

A jutros imamo i ovu vijest: http://biscani.net/index.php?stream=V2vijest&vid=17957 Edited by Incubus

Ovdje je bitno naglasiti da je Fikretov trenutni pravni status [u][b]OSUĐENIK[/b][/u].
Ne mogu vjerovati da se ovdje brani nešto neobranjivo,zapisnik je neoboriv dokaz o obrazu i karakteru Fikreta Abdića,pa čovjek laže sve i rječ.
Po mom shvatanju ove situacije najvjerovatnija odluka suca izvršenja će biti povratak u zatvor za gospodina Abdića i njegov vjerovatni kraj u svakom smislu te rječi.
Poigrao se sa sudbinama hiljada ljudi,navukao ih na priču o AC ( a ovo najviše liči na ku.AC) kao što ih je navukao i na priču o autonomiji,a sad se ta zla kob stradanja vraća o glavu.
Velika Kladuša ulazi u nezvjesno vrijeme pkusanja posljedica ove nesvakidašnje avanture.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1350642767' post='465379']
Nisam ja nikad ni tražio opravdanje za njega.
I svaka čast na ovome ovo iznimno cijenim kad se nešto potkrijepi dokazima.

Kao što sam napisao na fb meni se čini da je ovdje sud reagirao na prijavu i za to vrijeme (do 21.12.) zabranio fikretu napuštanje zemlje. Vidjet ćemo 21.12. šta će biti i da li sam bio u pravu.

A jutros imamo i ovu vijest: [url="http://biscani.net/index.php?stream=V2vijest&vid=17957"]http://biscani.net/i...ijest&vid=17957[/url]
[/quote]

zabranio je politicko djelovanje i promjena prebivalista bez posebnog odobrenje suda ...