Jump to content
NeRkO23

Film "Nevinost muslimana"

Recommended Posts

[quote name='MirzaM' timestamp='1348249394' post='464191']
Al znate šta mene fascinira kod prijatelja muslimana (ja iako nisam vjernik, smatram se da pripadam toj vjerskoj grupi); fascinira me nevjerovatna težnja i borba svih vjerskih poglavara i svih pripadnika Islama, da nakon 9/11 pokažu da je to djelo grupice radikalista i ekstremista, čineći velike napore da se pravi vjernici ne izjednačavaju sa takvim ljudima i ne stavljaju u isti koš, što je po meni sasvim ispravno. No međutim kada jedna osoba napravi film, odnosno, samo iznese svoje mišljenje u digitalnom obliku, umjesto da se istom analogijom kao pošteni i ispravni vjernici fokusiraju na "kažnjavanje" te osobe, prijatelji muslimani izvrše napad na američku ambasadu i oduzmu život američkom ambasadoru i drugim nedužnim osobama. Pale Američke zastave, pozivaju na napade na sve ljude koji spadaju u "amerikance" iako se svaki normalni amerikanac i američka vlada javno i ne znam ti viš kako ogradila od takvog filma. Nevjerovatno mi je to licemjerstvo, i taj krvavi pir koji se svaki put uključi kod prijatelja muslimana, kojem je izgleda samo želja da se sve većom patnjom nedužnih ljudi i njihovi porodica prenese eto neka poruka, ili šta već.

Uvijek me fascinirala blagoća kojom se ljudi odnose prema muslimanima, zanemarujući svetost ljudskog života i ljudsku jednakost, na gotovo primitivan način veseleći se događajima koji nisu jedino bili gnusni u srednjem vjeku možda.

Jedan čovjek napravi film ---------> muslimani ubiju 4 (ako se ne varam) nedužne osobe koje nemaju veze sa filmom, i pozivaju na ubistva amerikanaca i napad na "ameriku"--------> po nekoj logici i to je opravdano? Kako? Zbog čega da ja osjetim negu blagonaklonost tome? Čemu pozivanje i na kakve proteste? Znate li ikako čemu protestujete, ili je to nebitno dokle god se mogu oduzimat ljudski životi i paliti zastave.
[/quote]

Slazem se da ovakva reakcija od muslimanskog svijeta uopste nije bila potrebna.

Cak sto vise, mislim da je autoru ovog filma i onih koji ga financiraju, i jest upravo bio cilj izazvati nasilje i dodatnu medjuvjersku mrznju i netrepljivost.
Dok recimo ovo sto je uradila organizacija 'Discover Islam UK' mi se jako svidja. Ako neki zele i prosvjedovati, to je njihovo demokratsko pravo, ali nikako nasilje i sirenje mrznje.
  • Upvote 1

@Pacific, svakome ko imalo otvori oci je potpuno jasno da su SAD kao i svi njihovi sateliti od drzavica u EU glavni i vecinom jedini krivci za sav ovaj nered na bliskom istoku i opcenito u svijetu. Konkretno za slucaj bliskog istoka jednako krivim i ove "muslimanske" vlade u S. Arabiji, Turskog, Kataru i sl. Veliki Americki saveznici gdje milioni dnevno prosvjeduju i gdje zene nemaju pravo da voze auto, ali o tome se nece puno cuti u mainstream medijima, zasto? I rest my case.

Uglavnom, ne trebas ovdje gubit zivce i dokazivat to pojedincima koji to nikad nece shvatiti.

Znas da znas bolje, znas da si bolji, nastavi dalje. Samo moj savjet ;)
  • Upvote 2

sugeriram da se vratite na temu bez vrijeđanja, kako nebi imali potrebu brisati komentare.

- Nakon pročitanih nekoliko komentara imam potrebu da nešto napišem.

Kada je riječ o samom vrijeđanju Poslanika Muhammeda sallallahu alejhi ve sellem, prema počiniocu takvo nečeg, šerijat ima drastične mjere. I onaj ko se stavi u poziciju takvog - sigurno, ali sigurno će bez spomena ostati i teškim će životom živjeti. Neki od muslimana požuruju komplet situaciju, pa misle da za svog života moraju vidjeti kako je ovaj ili onaj čovjek dobio rak, ubio se itd.. kao posljedica vrijeđanja islama. To se svakako dešava i kazna prije ili kasnije dolazi. Međutim, zar nije duševna bol i stisnutost prsa gora nego fizička bol?

Ljudi koji su učinili šta su učinili (ubistvo američkog ambasadora i par ljudi) da su imali imalo islamskog znanja i da su od oni koji slušaju islamske učenjake, nebi ni pomišljali da urade ovu medvjeđu uslugu islamu, a kamo li da nešto konkretno naprave u realizaciji onog što su već radili.

Brojni su argumenti, i oni koji više znaju, jasno im je da musliman može staviti nevjernika, koji je u ratu s drugim muslimanima, pod svoju zaštitu. Da stvar bude gora, zemlja u kojoj je ubijen američki ambasador nije u ratu sa amerikom, ali taman i da jest, zar taj ambasador nije dobio "zaštitiu" muslimana nakon što je došao u njihovu zemlju? Pa naravno da jest. Ovdje ne želim izbjeći da osudim svaki onaj nered gdje čine ljudi američke nacije po zemlji, ali to sada nije tema. Svim onima koji smatraju da je bilo uredu ubiti američkog ambasadora - odgovorno tvrdim da griješe. on je u pogledu ovog filma-nevin. Zar nije Zejneba, kćerka Allahovog Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, u Medini, za vrijeme jednog sabah namaza, ušla u džamiju i glasno povikala "od danas sam stavila u zaštitu Ebul Asa" (a Ebul As je bio nevjernik, i njen u tom trenutku bivši suprug - bili su razvedeni na kratko vrijeme, davajući njemu mogućnost ukoliko primi islam da se obnovi bračna veza, a ako ne, bivaju rastavljeni). Pa je Ebul As dobio zaštitu te sigurno ušao u Medinu zbog obaveza koje je morao uraditi, a nakon toga primio je islam.

Međutim, mi smo takvi. u većini slučajeva reagiramo svojim emocijama a ne šerijatskim znanjem , odnosno, onim što Allah Uzvišeni traži od nas.

završit ću stim da je preče da živimo u pokornosti Allahu, izvršavajući ono minimalno što je Allah nam stavio u obavezu i za šta ćemo biti pitani a to je: vjerovanje da je samo Allah jedni Bog, i da samo Njega obožavamo bez činjenja širka (horoskop, zvijezde, proricanja itd..) da klanjamo propisanih 5 farz namaza, da postimo cijeli mjesec Ramazan, da dajemo godišnje jednom zekat , npr, ako imamo par hiljada maraka (zna se tačno) koje su nam pregodinile, da odemo na hadž ako imamo financijske ili zdravstvene mogućnosti, da vjerujemo da se sve stvari dešavaju jer je Allah tako htio.. i to je to.. poslije toga, sve što nadopunio, bolje je i vrijednije. Edited by doktoraider
  • Upvote 1

brate raidere a gdje sabur koje navodo allah toliko cjeni....

oni nacrtaju karikaturu naprave film bas da rulju izprovociraju...

ako se za sve kaze neka bog sudi zasto se to nemoze i u ovakvim slucajevima..

fakat zesca glupost i zalost da toliko nevinih izgubi zivot zbog ko fol provokacije.. d aneku ubija ljude iz usa ambasada.. sta mu je onaj covjek kriv... nebi ja sa tom ruljom ratovala nego bukvare djelila!!!
  • Upvote 1

[quote name='NeRkO23' timestamp='1347567335' post='463779']
"Islamski emirat poziva vjerske vođe širom zemlje da u potpunosti informišu muslimanske sljedbenike o neljudskim djelima Amerikanaca i da ih pripreme za dugotrajnu borbu", navedeno je u saopćenju.
Niskobudžetni amaterski film pod nazivom "Nevinost muslimana", koji je snimio Amerikanac izraelskog porijekla Sam Bacile i čiji su dijelovi objavljeni na internetu, izazvao je žestoke proteste u arapskim zemljama.Muslimani su u filmu prikazani kao nemoralni i nasilni, a ruglu je izvrgnut i Poslanik Muhamed, a među temama su bili i homoseksualnost i pedofilija.
JA NEMOGU ŠUTATI I NIŠTA NE ČINITI U VEZI OVOGA,TREBALE BI SE I KOD NAS ODRŽATI KAKVE DEMONSTRACIJE .

TKO JE ZA ?
[/quote]
Stvarno ne znam ja se dvoumim prvi put u zivotu oko neceg, vrijedja me kao muslimana a ako radim ta neka okupljanja ma hajde okupljanja ali mi bi unistavali imovinu a onda nismo opet unistili tom kome bi trebalo nego svoje a i nasa vjera ne dozvoljava takve tenzije. Ne znam bas sam u nedoumici velikoj.

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1348914197' post='464531']
brate raidere a gdje sabur koje navodo allah toliko cjeni....

oni nacrtaju karikaturu naprave film bas da rulju izprovociraju...

ako se za sve kaze neka bog sudi zasto se to nemoze i u ovakvim slucajevima..

fakat zesca glupost i zalost da toliko nevinih izgubi zivot zbog ko fol provokacije.. d aneku ubija ljude iz usa ambasada.. sta mu je onaj covjek kriv... nebi ja sa tom ruljom ratovala nego bukvare djelila!!!
[/quote]
Upravo tako pa ispači bi i mi kao taj majmun od Zidova a jel nam treba to, samo nasa omladina puna je energije pa mislim da bi da se tu ispuse a netrebamo biti gori ma ja mislim da bi najbolje bilo da smo to ignorisali i onda bi majmuni svatili da nemaju sansu da nas provociraju jer evo svako malo neku glupost objave mi reagujemo a oni onda jos gore ma sta nam to treba.

Bas je veliko iskusenje kako reagovati ili nereagovati uopce na ovakve stvari...

[quote name='picasso' timestamp='1349338067' post='464807']
Bas je veliko iskusenje kako reagovati ili nereagovati uopce na ovakve stvari...
[/quote]
To nas Allah za dzenet testira.

jamislim da bi mi malo ignorisanjem dobili mnogo pozitivnog,drugo je kad te neko napadne puskom pa se moras braniti ali jezik je dug,oni sve to rade na svoju stetu,da se ne reaguje na svaku provokaciju izgledalo bi da su Muslimani malo nacitaniji i saburnij,ovako stvarno neide nama u prilog.

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1349347483' post='464812']

To nas Allah za dzenet testira.
[/quote]. Tako si originalno lud....

Guest
[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1348321575' post='464249']
Pa i nije samo amerika ima tu i vasih saudijaca...
[media]http://www.youtube.com/watch?v=LGVRsQ2MB6E[/media]
[/quote]

Ovaj video je čista glupost. Šta se dešavalo u Jemenu zna samo onaj ko uči i čita. To, iako je demagogija, dokazuje da u svakoj vjeri, ne samo u kršćanstvu, islamu itd. ima dobrih i loših ljudi. Ima dobrih i loših ateista, glupih i pametnih i tako dalje, zar ne? Mada, ti kažeš "ima tu i vaših Saudijaca", a ne gledaš podlogu svega toga i nisi se baš sjetio šta bi tu sve moglo da bude, ali evo reći ću, potrošiću svoje vrijeme radi tvoje zajebancije i vjerovatno ovo nećeš ni čitati...

No, veći je problem MEDIJ općenito, nego bilo koja druga vjera. Vjere su samo alat koji služi medijima kao podloga za stvaranje i rast međunarodnih tenzija koji kasnije dovode do mržnje koja se ispoljava u nepravednim ratovima u kojima se siluju nevine muslimanke i kršćanke, ubijaju djeca i nevini civili itd.

Upravo si ti nasjeo na jedan takav video, a objasniću ti ja neke stvari jer vidim da ti ne znaš. Inače, donedavni predsjednik te države (Jemena) bio je veliki protivnik šijja i njihovih pobunjenika koji su, iako manjina, htjeli nasilnički preuzeti državu i uspostaviti šerijat u toj državi uz ekstremne napore i činove. Više od pet godina je jemenska vlada uz pomoć drugih država iz regiona ali i sa zapada pokušala suzbiti sve te neke ekstremističke ideje koje potiču iz Irana gdje ljudi, žao mi je što ovo moram reći, po mom mišljenju nisu nimalo normalni. Eh, upravo ti ljudi su na tom videozapisu i njih je bombardirao Jemen, dakle njihova država a ne Saudijska Arabija. Sama činjenica da isti ti ljudi sa videozapisa tjeraju maloljetnu djecu da uzimaju puške u ruke radi svojih ideala dovoljno govori o njima, a ne o Saudijskoj Arabiji.

Suzbijanje širenja Al Kaide i sličnih ekstremističkih ogranaka na sjeveru Jemena je završeno koliko-toliko uspješno jer ih je sve manje, ali i bez obzira na to, ako je vjerovati nekim službama i medijima kojima ja vrlo rijetko vjerujem, iz Jemena i dan danas pristižu obučeni kriminalci i borci za neku islamističku pravdu na putu Boga (što se svakodnevno može čuti i pročitati u našim medijima). Jer, ako je uzimanje puške i pucanje na sunarodnjaka zbog nekog šerijatskog zakona borba na Allahovom putu u zemlji gdje je najviše muslimana koji se drže propisa, onda ja ne znam...

Inače, istina je da je i Arabija (koja je granica sjevernom Jemenu) bombardirala uporišta tih pobunjenika. A jeste bombardirala jer su sukobi tih militanata prešli sve mjere pa i granice, pa se vršila direktna ofanziva na Saudijsku Arabiju koja je uzvratila tako kako je uzvratila. Da tebe napane ateista i ti bi njemu uzvratio....

Dakle, ti nemaš pojma o nekim stvarima ali i dalje provociraš. Ja tebe lično znam (znaš i ti mene) pa znam da imaš previše godina a svojim provokacijama i postovima na forumu ostavljaš dojam da si osoba sa premalo zrelog ponašanja. Barem ovdje na netu. Dakle, čovjek (ili momak da te ne uvrijedim) u zrelim godinama sa nezrelim ponašanjem i odnosom prema drugima. Čisto iz zajebancije.

Jelde je star ko Grcka??? @Jiggy sa ovom temom jedino moze biti povezan preko rijeci "nevinost" :)
@Eci ili mi se cini ili je ona najveci pretrazivac staroislamskih tema na podforumu religija. U jednu ruku je to super, u drugu je to samo ruka!

Pacific sta zapinjes za mene :(

Ja samo poneku dodam... Kad mi sta za Oko zapne.. I to je to.... Boli mene cose za Islamom, temama i ponekim insanima ovdje...

svi ponekad pomalo zapnemo za nesto ili nekog, pa reko da i ja svoju dnevnu dozu zapinjanja ispunim :)
nista osobno, cisto forumski.

10 teza Jurgena Todenhofera
deutsch: [media]http://www.youtube.com/watch?v=Fh7NkooQUIk[/media]
englisch: [media]http://www.youtube.com/watch?v=pZnBObSkH6I[/media]

J. Todenhofer je rodjen 12 novmbra 1940 u Offenburgu (Njem.) do 1990 bio je clan njemackog parlamenta (CDU), do 2008 jje bio manager danas je autor