Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

Gradjanska stranka

Recommended Posts

Stranka je pri osnivanju te o detaljima ćete vjerovatno biti pretrpani narednih dana. Pošto su još nepotvrdjene informacije ja ću malo sačekati sa informacijama i vlastitom mišljenju.

4 miliona stranki...u svakoj po 50 miliona vijecnika a ostalih clanova za jedno omanje selo,`nako ko Gnjilavac,recemo...pa ko kaze da nama trebaju fabrike i nekakva proizvodnja....nema se vremena raditi od ove silne politike...naobladalo pravo,ne meresh reci da nam je politicka scena ni malo dosadna i jednolicna....taman u pravo vrijeme,da se ima o cemu raspravljati poslije teravije

[quote name='viking' timestamp='1343866056' post='462171']
4 miliona stranki...u svakoj po 50 miliona vijecnika a ostalih clanova za jedno omanje selo,`nako ko Gnjilavac,recemo...pa ko kaze da nama trebaju fabrike i nekakva proizvodnja....nema se vremena raditi od ove silne politike...naobladalo pravo,ne meresh reci da nam je politicka scena ni malo dosadna i jednolicna....taman u pravo vrijeme,da se ima o cemu raspravljati poslije teravije
[/quote]
Ja blage veze nemam oko te politike ne kontam ama bas nista... Ne znam nikako sta kako kuda dje, pravo sam izgubit.
Sad se na forumu prica o tom puno i ovo je moj prvi post na te stranke. Jedino sto znam da ne treba glasati, to je samo guzvati se, izgubiti citav dan i sljedeci citav dan biti ljut.

Guest
Jedno jedino logično pitanje na ovoj temi može glasiti "Čemu tema o nečemu što ne postoji i o čemu na forumu niko ne zna ništa osim tebe?" :)

Hani de sutra izlazi exluzivno u novinama :)
Moze biti i patka ali sutra cemo znati jeli laz..

Vjest je vec prenijela slobodna bosna, vijesti.ba itd...

A i otkud takvo nafurano ponasanje. Nisam ni prvi ni zadnji koji je na ovom forumu napisao nesto sto do tad nitko drugi nije znao :)

A jel to opet neka nova stranka..haahaha.Pa ljudi moji kad ce narod jednom doci pameti oko tih starih ili nekih novih stranaka.Zemlji treba novi sistem,radna mjesta,fabrike i zaposljavanje.Pa kakve fajde imate tu u Bosni od novih stranaka??Cudni su ti ljudi u politici cim izadju iz neke stranke odmah osnivaju nove.Kao narodu ce pomoci sa takvim rjesenjima.Koje imalo posten taj ce se u ovakvom vremenu i stanju prilikom izlaska iz neke stranke povucu potpuno iz politike.Bar tako politicari rade u normalnim zemljama.Ali kod nas je uvjek STABI BILO KAD BI BILO........

Ima li gdje dobra firma da se odmah prijavim?
Nema kruha u ovom mom automehaničarskom zanatu.
Da neće Komšić kakve tvornice otvarati??
  • Upvote 1

Fin je Komsic vako ko ljudina, ali kad se "otvori" nova stranka onda polete ovi janjicari, kako ih Kenan Alagic zove, i naprave opet (a,b,c)SDA, SDP, SBIH, DNZ i ostale janjicarske kolektive...

[quote name='mir&dobro' timestamp='1343903423' post='462189']
Ima li gdje dobra firma da se odmah prijavim?
Nema kruha u ovom mom automehaničarskom zanatu.
Da neće Komšić kakve tvornice otvarati??
[/quote]
Ja sam cuo da ce Izetbegovic otvarati firmu,valjda prodaje neke stanove po turskoj da namakne pare za firmu.

Guest
Pa ja mislio lokalna stranka, a ono nešto na nivou države :) Nije ni Komšić glup, vidio da mu je bolje biti sam svoj šef nego Lagumdžijin potrčko.

Guest
[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Željko Komšić neće osnovati stranku, potvrđeno je za portal Klix.ba iz izvora bliskih članu Predsjedništva BiH.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
[font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Iako su pojedini bh. mediji prenijeli informaciju kako će Komšić nakon napuštanja SDP-a osnovati novu partiju socijaldemokratske orijentacije, s kojom će izaći na izbore 2014. godine, to se ipak neće desiti. [/font]

[font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Navodno, u toj stranci trebali su biti aktivisti i funkcioneri SDP-a koji su razočarani politikom lidera SDP-a Zlatka Lagumdžije, među kojima su Reuf Bajrović i Emir Suljagić.[/font]

[font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Podsjetimo, Komšić je 23. jula napustio sjednicu Predsjedništva SDP-a, s obzirom na to da se, kako je najprije izjavio za portal Klix.ba, ne slaže sa prijedlogom provedbe presude Evropskog suda za ljudska prava u Strasbourgu u slučaju Sejdić-Finci, koji nudi Socijaldemokratska partija BiH zajedno sa HDZ-om, SBB-om i HDZ-om 1990. [/font]

[font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Nakon toga je platio sve zaostale članarine i zatražio od predsjednika SDP-a Novo Sarajevo Faruka Efendića da bude izbrisan iz članstva SDP-a BiH, što je i učinjeno. Ovim je Komšićevo članstvo u Socijaldemokratskoj partiji okončano nakon 15 godina.[/font][/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
[font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Klix.ba[/font][/font][/color]

Ne zna ni on sam bil piškio il bi pak kakio...
Tako je podnio ostavku,pa je povukao,a evo sad sa strankom isto se koleba...

Jedan politicar manje vise.Pa nije valjda da nam toga fali u nasoj zemlji pa se ljudi uskukali otice Komsic kuku nama.A ljudi moji cudnoga naroda u nasoj zemlji.Ja sam mislio kad je Komsic usao u politiku da ce bar on biti drukaciji od ovih ostalih.Na kraju sam se i sam prevario jer i on kao i svi ostali politicari na vaznim funkcijama voli da se voza dobrim autom,da ga cuvaju tjelohranitelji,da se dobro janjetine najede,da putuje po svjetu,da zaradi brdo love i sve ostalo sto financiraju gradjani BiH.Dakle sta je to Zeljko uradio drugacije od ostalih???Kada je nastao problem oko viska guzova i manjka fotelja,odnosno kada je Zeljkic bacio malcice okice na Zlajinu fotelju odmah su ga spremili u paketu i poslali odakle je dosao.Prelistatjte moje postove na temu Zeljko Komsic pa cete vidjeti da sam vam napisao kako ce doticni zavrsiti cim zasmeta Zlaji.Sve u svemu imamo 50.000 politicara u BiH pa jedan manje nece se ni osjetiti...

[quote name='grga' timestamp='1343922659' post='462209']
Ne zna ni on sam bil piškio il bi pak kakio...
Tako je podnio ostavku,pa je povukao,a evo sad sa strankom isto se koleba...
[/quote]
Nemoj stari tako, bar je on i ljudi poput Vikića jedini ostali dostojanstveni bar toliko da nam se drži nada da rat nije bio uzaludan. Da postoje patriote i ljudi koji vjeruju u održivost i postojanje Bosne...

Na sve ostale klocove, sprdačinu od naše šestorke, o ljudima koji bi prodali mater radi interesa, na sve to došao si našeg mezimca pljuvati :)

Ajmo temu zaključati jer je bila samo patka za sakupljanje politički peona vjerovatno od strane SDP-a
  • Upvote 1

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1343936268' post='462218']
Nemoj stari tako, bar je on i ljudi poput Vikića jedini ostali dostojanstveni bar toliko da nam se drži nada da rat nije bio uzaludan. Da postoje patriote i ljudi koji vjeruju u održivost i postojanje Bosne...

Na sve ostale klocove, sprdačinu od naše šestorke, o ljudima koji bi prodali mater radi interesa, na sve to došao si našeg mezimca pljuvati :)

Ajmo temu zaključati jer je bila samo patka za sakupljanje politički peona vjerovatno od strane SDP-a
[/quote]

Vidis Lahore, tako u Bosni prodje svaka opcija ili pojedinac koji ima normalno i zdravo razmisljanje. Ovde ne mislim da je @grga taj koji to cini, a i siguran sam da on nije imao nikakve lose ili pokvarene namjere. Mislim na generalan stav vladajucih politika spram tih pojedinaca ili opcija.
Takvi ljudi u pravilu bivaju ismijani, omalovazeni, deklarisani kao neprijatelji svega sto je nacionalno i vjersko ...
Sve to se radi uz neizmjernu pomoc nacionalisticko-klerikalistickih krugova kojima je to i prioritetan cilj kao i razlog postojanja.

Nisam nikad simpatije tisao gospodina Komšića,jedino zbog činjenice da je bio član i kandidat SDP-a.Moje je simpatije bio osvojio kada je bio podnio ostavku,a izgubio kad je istu povukao.Njegova nesumnjiva popularnost u BiH se temeljila upravo na principijelnosti i dosljednosti,koju je on u jednom vremenu bio malo zagubio.On kao pojedinac neće ništa moći učibiti ako ne bude imao iza sebe mocnu politicku stranku,a to je stranka kojoj ce on biti predsjednik.Sto prije krene u osnivanje stranke veće su mu šanse da ostvari svoj politicki san.Bez obzira na moj stav o njemu,njegov ugled i autoritet je neupitan i ogroman...

mozda je covjek ispitivo teren da vidi kako ce reagovati javnost ...

Bez obzira Željko ili bilo tko drugi osnovao ili osnovali novu političku stranku stanje u politici i u državi neće se promjeniti. Mentalite BiH građana i političara se neće promijeniti .Svi ti što su napustili matice i formirali svoje stranke koliko su pridonjeli demoktratizaciji društva i sistema nisu ništa. Netko će reći nisu imali prilike.Tačno neki nisu imali prilike a i da jesu nebi ništa pridonijeli kao ni oni što su imali prilieke npr. DNZ ; S. ZA BiH, A SDA HDZ 90 sve su imale priliku da nešto promjene ali nisu ništa. SDU Naša stranka E-5 i mnoge druge koje nisu imale priliku nebi isto ništa promjenile i da su bile u situaciji da našto učine. Svi su se oni zabavili o sebi razmišljajući kako da se domognu vlasti i fotelja.