Jump to content
Sign in to follow this  
barca

Fizički obračuni u OV Cazin

Recommended Posts

[b] [/b]

[quote]
[b] [b][size=4]POLICIJA REAGOVALA U OV CAZIN: Alija Beširević fizički nasrnuo na Jasmina Abdagića[/size][/b][/b]

[size=3][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Početak sjednice Općinskog Vijeća Cazin započeo je kašnjenjem 1h. Neprofesionalizim predsjedavajućeg Općinskog Vijeća Cazin se još jednom pokazao na djelu.[/font][/color][/size][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
[size=3]Za razlog kašnjenja isti navodi tehničke uslove, a prije toga se nije usudio uputiti izvinjenje vijećnicima, medijima.[/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
[size=3]Međutim pravi razlog kašnjenja jest, što vladajuća koalicija Asda i DNZ nisu imali većinu tj. Vijećnik Alija Bešerević je kasnio a to je 16 glas.[/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
[size=3]Da bi isti fizički nasrnuo na Vijećnika Jasmina Abdagića što je ovaj pokazao krivičnu prijavu protiv Komunalno - stambenog fonda za boračku zgradu koju je podnijela Agencija za javne nabavke.[/size][/font][/color]

[/quote]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Izgleda da je vlast i previse slatka kad se sakama brani.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Posebno je interesantno da vladajuca stranka odgadja pocetak sjednice OV radi jednog vijecnika. I budali je jasno da je taj vijecnik trebao dici ruku za nesto sto je od interesa vladajucih, sto opet postavlja pitanje: "Sta je obecano za uzvrat?"[/font][/color]
[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Sve u svemu sramotna situacija i mogi bi imati opsadno stanje umjesto predizborne kampanje. :D[/font][/color]

Kako bih ja njih sporski ispreskakao.. cojece imam filing da se u narodu siri misljenje da je postenije biti kurva nego politicar???
I na ovo sveopste misljenje mi je veoma drago xD
  • Upvote 1

[quote name='barca' timestamp='1343811165' post='462117']
[b] [/b]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Izgleda da je vlast i previse slatka kad se sakama brani.[/font][/color]
[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Posebno je interesantno da vladajuca stranka odgadja pocetak sjednice OV radi jednog vijecnika. I budali je jasno da je taj vijecnik trebao dici ruku za nesto sto je od interesa vladajucih, sto opet postavlja pitanje: "Sta je obecano za uzvrat?"[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Sve u svemu sramotna situacija i mogi bi imati opsadno stanje umjesto predizborne kampanje. :D[/font][/color]
[/quote]
Ova prenategnuta vijest iz Press službe SDA ovdje na forumu poprima još lažljiviju formu,nažalost od moderatora foruma.Razgovarao sam sa oba aktera ovog slučaja.Definitivno nije bilo upotrebe nikakve fizičke sile,pa samim tim ni upotrebe šaka,niti je bilo intervencije policije...
Ovdje se pravi priča laž na laž,a na tu laž se onda prave raznorazne konstrukcije koje nemaju veze s pameću.
  • Upvote 1

[quote name='grga' timestamp='1343812576' post='462124']
Ova prenategnuta vijest iz Press službe SDA ovdje na forumu poprima još lažljiviju formu,nažalost od moderatora foruma.Razgovarao sam sa oba aktera ovog slučaja.Definitivno nije bilo upotrebe nikakve fizičke sile,pa samim tim ni upotrebe šaka,niti je bilo intervencije policije...
Ovdje se pravi priča laž na laž,a na tu laž se onda prave raznorazne konstrukcije koje nemaju veze s pameću.
[/quote]
Ja imam drukcije informacije, isto tako od jednog od aktera cijele te ujdurme. Sad ako doticni ima neki interes da na dvije razlicite strane prica dvije razlicite price, onda to njemu na cast i posto je clan foruma pozivam ga da kaze koju na ovu temu.
Na forumu se moze raspravljati o svemu i svacem, pa tako i o stvarima koje su poluistina. Nije uopce bitno sto se mozda i desio taj navodni incident, bitnije su cinjenice koje se mogu iz cijelog tog konteksta izvuci kao zakljucak, a on zasigurno ne ide na ruku niti jednom od aktera (zakljucka) i prokazuje stvarni nacin vodjenja "politike" u Cazinu. Znam da istina boli, ali ocekivati da se vucu neki potezi i da isti ostanu pod tepihom je krajnje nekorektno, a o transparentnosti da i ne govorim. Sta je to???:D
  • Upvote 1

Kakva istina to boli...Nije rječ o poluistini,nego o totalnoj nesitini...Šta to ostaje pod tepihom,sjednice su javne,glasanje u OV javno..O kavom guranju pod tepih govoriš
  • Upvote 1

[quote name='grga' timestamp='1343813727' post='462129']
Kakva istina to boli...Nije rječ o poluistini,nego o totalnoj nesitini...Šta to ostaje pod tepihom,sjednice su javne,glasanje u OV javno..O kavom guranju pod tepih govoriš
[/quote]
Tacno je da su sjednice javne kao i glasanje, ali je isto tako tacno da DNZ ne propusta niti jednu priliku da se ne deklarise kao opozicija u Cazinu, a u stvari je cista pozicija, sto se opet moze vidjeti kroz javno glasanje na sjednicama. To je ista ona situacija kad je DNZ, s pravom, prozivao SDP za odapinjanje vijeca i koaliciju sa ASDA, pa i u momentima kad ovi to vise nisu bili.
Istinu treba reci???

To sta su interesi u svemu tome, ja ne znam, ali da ih ima, ima.

Valjda je praksa da se na neistinu iznesenu javno demantuje svojom verzijom istine, sto jos nije ucinjeno. Edited by barca

[quote name='barca' timestamp='1343814282' post='462130']
Tacno je da su sjednice javne kao i glasanje, ali je isto tako tacno da DNZ ne propusta niti jednu priliku da se ne deklarise kao opozicija u Cazinu, a u stvari je cista pozicija, sto se opet moze vidjeti kroz javno glasanje na sjednicama. To je ista ona situacija kad je DNZ, s pravom, prozivao SDP za odapinjanje vijeca i koaliciju sa ASDA, pa i u momentima kad ovi to vise nisu bili.
Istinu treba reci???

To sta su interesi u svemu tome, ja ne znam, ali da ih ima, ima.

Valjda je praksa da se na neistinu iznesenu javno demantuje svojom verzijom istine, sto jos nije ucinjeno.
[/quote]
Legalizirati izbor predsjedavjućeg OV je sasvim drugačija stvar,nego glasati za neke ili sve odluke na OV..Koalicija SDP-ASDA u OV Cazin je bila formalna i suštinska,kao i ova na nivou kantona(protiv čega nemam apsolutno ništa).Glasanje vjećnika DNZ u OV Cazin je ad-hoc,znači nema nikakvog formalnog dogovora.Interesi svakako da postoje,ali se ogledaju u projektima za građane,a nikako u interesu bilo kojeg pojedinca..
  • Upvote 1

Evo pošto se direktno mene prozvalo a i odavno me nije bilo da kažem par stvari o nemilom događaju. Istina je da je došlo do incidenta i to nakon moje diskusije na aktuelnom satu u kojoj sam postavljao pitanje gdinu Ogreševiću vezano za krivične prijave koje je podnijela Agencija za javne nabavke (opširnije u reprizi sjednice OV-a na rtv Ca :-) ) Nakon moje diskusije ispred vjećnice prišao mi je dotični gospodin i počeo me verbalno napadati kako sam uvrijedio sve građane, kako ne mogu govoriti tako o načelniku, kako bi da sam o njemu tako nešto rekao bio "izmasakriran" itd. Naravno da nisam obraćao pažnju na takve ispade nego sam ga zamolio da to ponovi za govornicom. Međutim gdin je nastavio sa takvim ispadima, nije bilo nikakvog fizičkog kontakta jer ne bi sebi nikad dozvolio da se na takav način obračunavam sa neistomišljenicima. Policija je bila prisutna ali ne zato što ju je neko zvao nego zato što su tu po službenoj dužnosti, tačno je da su pitali da li nešto treba, i u čem je problem, međutim nisam našao za potrebu da nešto čine. Da li je pomenuti vjećnik htio fizički obračun, ne znam po nastupu vjerujem da jeste, da li je došlo do njega, nije ipak mene su građani izabrali da njihove interese štitim za govornicom i rječima a ne šakama.

Hahaha a krkanluka majko mila.

Eno pišu ljudi komentare da Alija prima 100 000 od načelnika i da mu se uvlači u ... što ih ne ode izmasakrirati?

Bez obzira što ovaj Grga sad brbljari očito je nakon ovoga da DNZ podržava Ogreševića na sve moguće načine.

Mujo Letva a sad će biti Alija Čakija vjerovatno jer on "masakrira"...
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1343819835' post='462135']
Hahaha a krkanluka majko mila.

Eno pišu ljudi komentare da Alija prima 100 000 od načelnika i da mu se uvlači u ... što ih ne ode izmasakrirati?

Bez obzira što ovaj Grga sad brbljari očito je nakon ovoga da DNZ podržava Ogreševića na sve moguće načine.

Mujo Letva a sad će biti Alija Čakija vjerovatno jer on "masakrira"...
[/quote]
Ja sam uvjek mislio da si ti fino odgojeno djete . Sta ja to brbljarim .Nijednom rjecju nisam osporio podrsku Ogresevicu . Drago mi je da je lefti napisao kako je bilo . Velika je razlika verbalni i fizicki obracun kao sto je velika razlika izmedju intervencije policije ili nepostojanje intervencije.
Što se tiče svakake pisanije,to je posao policije i tužilaštva da istraži kako ove navode tako i sve druge navode,pa molim ja tebe jeli ti vjeruješ u te silne stotine hiljada maraka...Ako se za ovo dobije 100.000 koliko se dobije onda za izbor predsjedavajućeg,ma daj ipak nismo djeca...
O tvojoj moralnoj veličini ,a mozda i svakoj drugoj dovoljno govori ovo poređenje:Mujo Letva i Alija Čakija Edited by grga
  • Upvote 2

Ja kad bi bio vjecnik nebi ulazio u vjecnicu bez sljema i pancirke.Nikad insan nezna nafake hahahahahaha

[quote name='grga' timestamp='1343822560' post='462136']
Ja sam uvjek mislio da si ti fino odgojeno djete . Sta ja to brbljarim .Nijednom rjecju nisam osporio podrsku Ogresevicu . Drago mi je da je lefti napisao kako je bilo . Velika je razlika verbalni i fizicki obracun kao sto je velika razlika izmedju intervencije policije ili nepostojanje intervencije.
Što se tiče svakake pisanije,to je posao policije i tužilaštva da istraži kako ove navode tako i sve druge navode,pa molim ja tebe jeli ti vjeruješ u te silne stotine hiljada maraka...Ako se za ovo dobije 100.000 koliko se dobije onda za izbor predsjedavajućeg,ma daj ipak nismo djeca...
O tvojoj moralnoj veličini ,a mozda i svakoj drugoj dovoljno govori ovo poređenje:Mujo Letva i Alija Čakija
[/quote]

Ja ne znam kako kulturno komentirati da je neko ko je službeni predstavnik naroda u općinskom vijeću kaže: "da bi on nekog izmasakrirao".
Ako ti možeš meni reći kako to kulturno komentirati molim te daj.
  • Upvote 1

Ljudi ja stvarno moram potraziti i strucnu i duhovnu pomoc jer sve sto pocinje sa P pocinje me iritirati te se bojim da mi se to nece zagristi u krv :D

ako ikad kod nas krene ikakvo proljece ko na susjednom kontinetu, nebi vam bio u kozi xD