Jump to content

Recommended Posts

Evo par savjeta kako da svoj mail napravite skoro pa neprobojan..
Posto ja imam identicne email i kod hotmaila i gmaila, uzeo sam i ta dva maila spojio tj da jedan drugom bude recovery u slucaju proboja, zatim u oba maila imam podeseno tajno pitanje, i na to sve oba mobitela sam zastitio svojim tel.brojem..

Znaci imam 3 nacina kako 100% vratiti kontolu nad mailom. Po mojim procjenama mailove bi mi jedino neka vlada sa G8 liste mogla oteti :D

jeste vi kad imali security probleme ili sta slicno???
Ili ste se na vrijeme zastitili...

Sto se tice email sigurnosti, u smislu da neko drugi otkrije sifru pa ti taj account 'uništi', tu se već svako zna zaštiti. Gmail, Hotmail i ostali se trude da što jednostavnije neke stvari objasne tako da bi svako mogao imati visoki nivo sigurnosti. Ima i recover email, tajno pitanje i odgovor, pa negdje i broj telefona. S obzirom na sve to, izgleda da je samo moguće 'hakirati' nekoj osobi koja nema pojma od računara. A mala je šansa da se tu ima šta i provaliti, odnosno da se nadju neki povjerljivi dokumenti.

Jedina stvar koja mene muči jeste FAKE EMAIL SENDER. Ima stranica (neću da stavljam link) kod koje je dovoljno upisati email sa kojeg se salje, ime i prezime osobe s tog emaila, ko prima email, tekst emaila i sl. Uglavnom, da ne komplikujem, radi se o tome da su se likovi potrudili do maksimuma da napre fake email sender. Tako da, ukoliko si nekome stao na žulj, taj će se potruditi i poslati fake email nekom tvom bliskom. Da bi se uradila takva glupost, potrebno je poznavati sve bliske kontakte itd.

Neznanje je jedina stvar zbog koje ti neko moze pokvariti sigurnost emaila, odnosno provaliti u njega.

A što se tiče mene i mog iskustva, ah ... Svašta su pokušavali, ali ništa. xD Edited by вoѕco

Obični keylogeri, nažalost jako efikasni i uspjesni.

Evo jedne zanimljive stranice gdje mozes provjeriti da li je tvoj e-mail account ugrozen bio od strane nekih poznatih napada.
Tj. da li je server na kojem imate e-mail bio napadnut.

https://shouldichangemypassword.com/