Jump to content
Sign in to follow this  
superhik

Muhamed a.s. kao covjek ispred svog vremena

Recommended Posts

[quote name='Incubus' timestamp='1341854470' post='460995']
Prije 100 godina kad bi neko rekao da ćemo razbijati atome i koristiti tu energiju rekli bi da je budala.
Kad je Tesla govorio o putovanju u svemir, internetu, mobilnim telefonima itd.. govorili su da je stari Tesla jadan dobio alzheimera i da baljezga gluposti.

Ovo su fundamentalna fizikalna istrazivanja - najteza, najsporija i najskuplja istrazivanja koja su bila i zapostavljena u zadnjh 50 godina.

Moja jedina primjedba ide na financiranje. Kao i sve ostale nauke, sportove i sve ostalo ja sam uvijek za privatluk.
[/quote]

šta misliš šta su tek ''pakovali'' Muhamedu a.s. kad je govorio o tim istim stvarima o kojima i hazreti Tesla...... :mail:

[quote name='superhik' timestamp='1341950569' post='461061']
šta misliš šta su tek ''pakovali'' Muhamedu a.s. kad je govorio o tim istim stvarima o kojima i hazreti Tesla...... :mail:
[/quote]

Već sam govorio o svemu tome, ali moram opet ponoviti jer si ti u pitanju:

Kroz historiju je bio određeni broj iznimnih ljudi koji su bili ispred svog vremena bezbroj godina.

I dijelili su se u dvije skupine:

1) Oni koji su svoju "iznimnost" koristili da bi vladali drugim ljudima, postali popularni i slično.
2) Oni koji su radili za korist cijelog društva.

U 1. skupinu spadaju Muhamed, Isus, Julije Cezar, Aleksandar Makedonski itd...
U 2. skupinu spadaju Tesla, Einstein, Newton, Da Vinci itd...

[quote name='Incubus' timestamp='1341951488' post='461063']
Već sam govorio o svemu tome, ali moram opet ponoviti jer si ti u pitanju:

Kroz historiju je bio određeni broj iznimnih ljudi koji su bili ispred svog vremena bezbroj godina.

I dijelili su se u dvije skupine:

1) Oni koji su svoju "iznimnost" koristili da bi vladali drugim ljudima, postali popularni i slično.
2) Oni koji su radili za korist cijelog društva.

U 1. skupinu spadaju Muhamed, Isus, Julije Cezar, Aleksandar Makedonski itd...
U 2. skupinu spadaju Tesla, Einstein, Newton, Da Vinci itd...
[/quote]

da, pa ipak ta podjela koju si naveo je samo tvoje mišljenje, koje neko može uzeti zdravo za gotovo kao aksiom, a neko, kao ja npr. će se od srca nasmijati...... :mail:

ipak, činjenica je da je Muhamed a.s. govorio o stvarima koje si naveo za Teslu....

nisi to komentarisao.......nema argumenata pa prelaziš brzo na svoje ''imaginarne'' podjele među istaknutim ljudima... :codemafia:

Ne znam otkud Muhamed a.s. ovdje, on nije bio fizičar niti bilo kakav naucnik, cak sta vise, bio je nepismen.

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1341953310' post='461070']
Ne znam otkud Muhamed a.s. ovdje, on nije bio fizičar niti bilo kakav naucnik, cak sta vise, bio je nepismen.
[/quote]

kako je onda znao za ''veliki prasak''....? ili o putovanju u svemir....? i druge ''naučne'' činjenice.....?

ja bih se upitao tko je ovdje nepismen..... :sarcastichand:

Nije ni znao. Zasto vi jos negirate Teoriju velikog praska? Sad se vadite na to je bas velikim praskom Bog stvorio zemlju, ili vi znate opet bolje od naucnika? Edited by Jiggy Bau

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1341954179' post='461072']
Nije ni znao. Zasto vi jos negirate Teoriju velikog praska? Sad se vadite na to je bas velikim praskom Bog stvorio zemlju, ili vi znate opet bolje od naucnika?
[/quote]

nije znao, samo je pričao o tome....dobra ti ta teorija, pravo pismena.... :mail:

nego ko negira teoriju velikog praska....???? jedan Kur'anski ajet, kako se spominje u tefsirima, govori o tome......

On ti pricao, ili ti neko pricao kako je on pricao?
Je li tvoja teorija dobra?

[color=#000000][font=Verdana, sans-serif][size=3]Albert Ajnštajn, poznati fizičar,dobitnik Nobelove nagrade,rekao je:„[/size][/font][/color][i][b]Nauka bez vjere je osakaćena,a vjera bez nauke je slijepa[/b][/i][b] [/b][color=#000000][font=Verdana, sans-serif][size=3].“[/size][/font][/color]

"Atomska bomba prije doručka oslobađa brige oko ručka." - Jiggy Bau

Dokazivaju li te izreke ista???

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1341954937' post='461076']
"Atomska bomba prije doručka oslobađa brige oko ručka." - Jiggy Bau

Dokazivaju li te izreke ista???
[/quote]

dokazuje, ali ako kažem šta, dobit ću vjerovatno trajni ban sa foruma..... :sarcastichand:

Moras reci, ja sam banovan barem 5 puta. :)

Vjerovatno cu biti banovan i ovo do sad sto sam reko, puno je ljudi ovdje po zanimanju taliban.

[quote name='superhik' timestamp='1341952920' post='461068']
ipak, činjenica je da je Muhamed a.s. govorio o stvarima koje si naveo za Teslu....

nisi to komentarisao.......nema argumenata pa prelaziš brzo na svoje ''imaginarne'' podjele među istaknutim ljudima... :codemafia:
[/quote]

Bezveze je to da su ovi postovi na ovoj temi - predložio bih moderatorima da odvoje od tvog posta i prebace u neku posebnu temu.

Muhamed je bez iznimke bio veliki čovjek, daleko ispred svog vremena. Šta hoćeš još da priznam? To sam i prije rekao.

Šteta što je svoju pamet iskoristio da bi osnivao religiju i manipulirao masama ljudi, donio još jednu religiju na svijet i zakomplicirao cjelokunu političku situaciju.
Koji to izum bilo praktični bilo teorijski nam je Muhamed ostavio?

Guest
Zar ti Incubus nisi deista?

@Jiggy - teorija velikog praska? - Kako je taj prasak nastao? - Iz čega? Zanimljiva teorija i konstatacija da je svijet nastao iz ničeg.

Stvorio nas je vrlo vjerovatno neki bog, možda jedan od ovih što se navode, možda neki za kojeg ne znamo. Neka viša sila nas je stvorila, ne može savršeno biće nastati iz ničega, jel.

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1341972685' post='461082']
Zar ti Incubus nisi deista?

@Jiggy - teorija velikog praska? - Kako je taj prasak nastao? - Iz čega? Zanimljiva teorija i konstatacija da je svijet nastao iz ničeg.

Stvorio nas je vrlo vjerovatno neki bog, možda jedan od ovih što se navode, možda neki za kojeg ne znamo. Neka viša sila nas je stvorila, ne može savršeno biće nastati iz ničega, jel.
[/quote]
Ljudi objasnjavaju kako je i to nastalo... ali, fakat je tesko sa dogmaticarima. npr sta je dovelo do nastanka Velikog praska ili do IP.Board-a 3.3.3. Za IPB znamo kako, znamo i za ovo, ali ne sve, mozda cemo uskoro i to znati. Najlakse je objasniti "stvorio bog", ali to nema uporista nigdje. Ne znam kako ste vi dogmaticari uvjereni da postoji to transcedentno bice. Edited by Jiggy Bau

Kako nebi imali osjecaj da vam je uskraceno pravo na misljenj,e prebacujem komentare iz durge teme koji su otisli daleko od CERN-a. Slobodno nastavimo diskusiju.

Ako imate nekih sugestija vezano za naziv teme ili tome kojem podforumu pripada, molim da napisete

Sto se tice banovanih. Jiggy, pouzdano znam da si bio banovan zbog konstantnog vrijedjanja drugog forumasa, ne zbog toga sto mislis drugacije.
Prema Standarnoj klasifikaciji zanimanja u Evropi(ISCO 88 COM) nema znimanja "taliban" te se prema tome i kontekstu u kojim to koristis uzima kao nacin nakoji vrijedjas i ponizavas neistomisljenike... nadam se da ces tu svoju naviku obuzdati :D
  • Upvote 1

Guest
[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1341975409' post='461083']
Ljudi objasnjavaju kako je i to nastalo... ali, fakat je tesko sa dogmaticarima. npr sta je dovelo do nastanka Velikog praska ili do IP.Board-a 3.3.3. Za IPB znamo kako, znamo i za ovo, ali ne sve, mozda cemo uskoro i to znati. Najlakse je objasniti "stvorio bog", ali to nema uporista nigdje. Ne znam kako ste vi dogmaticari uvjereni da postoji to transcedentno bice.
[/quote]

Pa gledao sam dio emisije u kojoj se govori o toj teoriji velikog praska, i mogu reći da oni navode takve gluposti. KAda sve zbrojimo i oduzmemo dolazimo do toga da je taj prasak stvoren iz ničeg, znači ti imaš ispred sebe prazan stol i odjednom se stvori masanca, koka, dobro pečeni krompiri i po litre vina :)

[quote name='picasso' timestamp='1342003995' post='461094']
Kako nebi imali osjecaj da vam je uskraceno pravo na misljenj,e prebacujem komentare iz durge teme koji su otisli daleko od CERN-a. Slobodno nastavimo diskusiju.

Ako imate nekih sugestija vezano za naziv teme ili tome kojem podforumu pripada, molim da napisete

Sto se tice banovanih. Jiggy, pouzdano znam da si bio banovan zbog konstantnog vrijedjanja drugog forumasa, ne zbog toga sto mislis drugacije.
[b]Prema Standarnoj klasifikaciji zanimanja u Evropi(ISCO 88 COM) nema znimanja "taliban"[/b] te se prema tome i kontekstu u kojim to koristis uzima kao nacin nakoji vrijedjas i ponizavas neistomisljenike... nadam se da ces tu svoju naviku obuzdati :D
[/quote]

de provjeri imal` taj hobi :)

Guest
[quote name='picasso' timestamp='1342003995' post='461094']

Prema Standarnoj klasifikaciji zanimanja u Evropi(ISCO 88 COM) [b]nema znimanja "taliban"[/b] te se prema tome i kontekstu u kojim to koristis uzima kao nacin nakoji vrijedjas i ponizavas neistomisljenike... nadam se da ces tu svoju naviku obuzdati :D
[/quote]

A šta bismo onda trebali, ugasiti sve lokalne, evropske i svjetske medije a njihove novinare strpati u zatvor? :)

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1342017709' post='461101']

Pa gledao sam dio emisije u kojoj se govori o toj teoriji velikog praska, i mogu reći da oni navode takve gluposti. KAda sve zbrojimo i oduzmemo dolazimo do toga da je taj prasak stvoren iz ničeg, znači ti imaš ispred sebe prazan stol i odjednom se stvori masanca, koka, dobro pečeni krompiri i po litre vina :)
[/quote]
Allah ih stvorio?

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1342021724' post='461107']
A šta bismo onda trebali, ugasiti sve lokalne, evropske i svjetske medije a njihove novinare strpati u zatvor? :)
[/quote]
Ne bismo, ali bi to zanimanje sigurno trebalo svrstati i u taj ISCO 88 COM pa da ga ima. Mislim ni NASCAR nije olimpisjki sport, nema ga na olimpijadama, ali daleko od toga da nije sport.

Guest
[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1342047090' post='461118']
Allah ih stvorio?
[/quote]

I dalje stoji pitanje kako nešto može nastati iz ničeg. Pogotovo savršeni svijet i beskonačni svemir.

A ti i dalje nemaš odgovor :)

Svijet nije savrsen, svemir nije beskonacan, ali je neogranicen i siri se konstantno. Nije da ti imas neka pitanja.
Isto tako nije da imas neke dokaze da ga je Allah stvorio.
Evo neki čiča isto raspravlja o tome i kaze:
[quote][color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Inače, kad se govori o veličini svemira, treba još par stvari imati u vidu.[/background][/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Kao prvo, naš svemir nije beskonačan, ali je neograničen, znači, ne postoje nikakvi rubovi svemira, kao što npr. ne postoje rubovi Zemlje. Ipak, za razliku od Zemlje, tj. zemljine površine, koja je zakrivljena u obliku kugle, prostorvrijeme našeg svemira to nije. Pošto živimo u otvorenom svemiru, koji će se vječno širiti, oblik zakrivljenosti našeg svemira podsjeća na sedlo; znači, prostorvrijeme se ne zatvara u samog sebe, nego se širi prema van, pri čemu se to van nalazi u četvrtoj prostornoj dimenziji i izvan našeg svemira, neki kažu, u pjeni kvantnog probabiliteta iz kojega je naš svemir i nastao.[/background][/size][/font][/color][/quote]

Guest
I opet nije odgovor na moje pitanje, kako je nešto moglo nastati iz ničega?

Ti i dalje nemaš pojma o tome i nemaš pojma kakav bi odgovor dao :)

Ja nisam rekao da ga je Allah stvorio, već da ga je neka viša sila stvorila, jer nešto nije moglo nastati iz ničega, naravno. I da to baš nešto stvori ovako savršenog čovjeka. EDIT: Vodim se po logičkom razmišljanju, i realnom uostalom.

O tvojoj "umnosti" dovoljno govori to kako si protumačio moju riječ "savršen". Edited by Namik Šepić