Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Nekada prednost, a danas hendikep

Recommended Posts

Bolji naslov za temu nisam mogla smisliti..

Radi se u tome da u danasnje vrijeme nemati sexualne odnose prije braka i biti "ocuvana" nevina djevojka je postalo hendikep. Vec nakon drugog treceg izlaska i doticanja te teme dolazi do pucanja "ljubavi".

Muskarci kako kazu "imaju potrebe" i moraju ih zadovoljiti, a svakim danom sve vise te potrebe dolaze na prvo mjesto prije ljubavi, postovanja, lijepog odnosa sa osobom suprotnog spola.

Dalke, nesto sto se prije cjenilo, bilo prednost i trazilo se danas je postalo kao neka kocnica i hendikep.
Zalosna je stvar do kojeg su nivoa spustene neke ljudske vrijednosti..

Sta mislite o ovome ?
  • Upvote 2

zene dijevojke nemojte se ljutiti ali onda je to bolje prodati nego dati nekoj budali bezplatno.citamo svi na internetu prodala ova prodalaona,ona bi toliko novca ako neko ponudi,jes vala sve nesto okrenulo se...

nazalost @women tako je to ... moral je dno dna ... i kada mislis da smo dosli do dna ... opet nas nesto demantuje i dokaze da nismo na dnu ...

Rjesenje je da se parovi sto prije uzmu, eto npr islamski se to skrati i u 3 mjeseca bum cojek i zena :)
Jes vala kad hodas godinu,dvije, tri dana, u ovako nemoralnom drustvu haj budi toliko jak?!

I da, pa cjeni se to i danas. onaj albanski osjecaj: Ako je ko dirne, dirno je mezarluk :P

[quote name='_women_' timestamp='1340715826' post='460277']

Radi se u tome da u danasnje vrijeme nemati sexualne odnose prije braka i biti "ocuvana" nevina djevojka je postalo hendikep. Vec nakon drugog treceg izlaska i doticanja te teme dolazi do pucanja "ljubavi".

Muskarci kako kazu "imaju potrebe" i moraju ih zadovoljiti, a svakim danom sve vise te potrebe dolaze na prvo mjesto prije ljubavi, postovanja, lijepog odnosa sa osobom suprotnog spola.

Dalke, nesto sto se prije cjenilo, bilo prednost i trazilo se danas je postalo kao neka kocnica i hendikep.

Sta mislite o ovome ?
[/quote]

mislim da je to i danas prednost kod odredjenih muskaraca,tako da ne znam cemu takva tema

jel se moral neke osobe ogleda samo kroz seksualni zivot.....svasta :)

niti mislim da ima hendikep nevina cura,niti mislim da ona koja to nije je hendikepirana....
  • Upvote 3

[quote name='_women_' timestamp='1340715826' post='460277']

Sta mislite o ovome ?
[/quote]
[quote name='lucky' timestamp='1340717145' post='460281']
nazalost @women tako je to ... moral je dno dna ... i kada mislis da smo dosli do dna ... opet nas nesto demantuje i dokaze da nismo na dnu ...
[/quote]
Nije to da je moral dno dna... To je kultura takva kod nas sad i gotovo,. Otrgli smo se od turaka, sve vise gonimo zapadnjacku kulturu spram islamske i to je to. Npr, negdje je kultura da se sunete zene i nekom je to dno dna, a nekom nije.
Meni se vise svidja ova sad kultura. Zasto bih ja cijenio neku curu vise samo zato sto je djevica, to znaci da je po zanimanju talibanka ili da je toliko ruzna pa je nece niko. Zanima me cijenite li vi cure/zene muskarce koji su djevci, a npr imaju 25 god ili 20? I sta mislite o takvim muskarcima?
  • Upvote 3

Nije stvar u cjenjenu neke cure sto je djevica vise od one sto nije djevica. Niste shvatili temu, ja nemam problema ni sa onima sto to rade ni sa onima sto ne rade. Nego je stvar da se u zadnje vrijeme nevine djevojke susrecu sa vise problema pri ulasku u vezu nego one koje nisu nevine.
Nakon trece kafe uslijedi pitanje o sexu a onda ako kazes da to ne radis, do cetvrte kafe ili ne dodje ili ako dodje tu bude neko obrazlozenje da su potrebe potrebe i da ipak ne moze veza tako funkcionisat bla bla i to je to..

izgleda da niste shvatili sta sam htjela reci, ako se tema nastavi u pogresnom smjeru neka neko zakljuca.hvala.
zdrao
  • Upvote 1

[quote name='_women_' timestamp='1340719273' post='460290']
Nije stvar u cjenjenu neke cure sto je djevica vise od one sto nije djevica. Niste shvatili temu, ja nemam problema ni sa onima sto to rade ni sa onima sto ne rade. Nego je stvar da se u zadnje vrijeme nevine djevojke susrecu sa vise problema pri ulasku u vezu nego one koje nisu nevine.
Nakon trece kafe uslijedi pitanje o sexu a onda ako kazes da to ne radis, do cetvrte kafe ili ne dodje ili ako dodje tu bude neko obrazlozenje da su potrebe potrebe i da ipak ne moze veza tako funkcionisat bla bla i to je to..

izgleda da niste shvatili sta sam htjela reci, ako se tema nastavi u pogresnom smjeru neka neko zakljuca.hvala.
zdrao
[/quote]
Shvatio sam, cak je objasnjenjo u mom prethodnom postu, ili je po zanimanju talibanka ili je toliko ruzna, ja uglavnom ne dodjem ni to trece kafe sa takvim curama, naravno da imaju problema jer sve vise ljudi ko ja.
To je tipican problem cure koje se danas objasnjavaju frazom koju ste sigurno svi culi: "Pusti nju, da je j**es, moras je prvo zeniti." Ne zamara sa takvim curama niko ziv vise. Ja se sigurno ne zamaram. Ne ulaze ljudi u veze da bi se pricalo o njhovim curama kako su "casne", "cedne" ili sta vec. to je potpuno nebitno, i uglavnom nepozeljno cak i kod nas u Cazinu.
Vjerujem da se ne zamaraju ni ovi forumasi sto im je "zao" sto je dosao takav vakat. Edited by Jiggy Bau
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1340719968' post='460293']
Shvatio sam, cak je objasnjenjo u mom prethodnom postu, [b]ili je po zanimanju talibanka[/b] ili je toliko ruzna, ja uglavnom ne dodjem ni to trece kafe sa takvim curama, naravno da imaju problema jer sve vise ljudi ko ja.
To je tipican problem cure koje se danas objasnjavaju frazom koju ste sigurno svi culi: "Pusti nju, da je j**es, moras je prvo zeniti." Ne zamara sa takvim curama niko ziv vise. Ja se sigurno ne zamaram.
Vjerujem da se ne zamaraju ni ovi forumasi sto im je "zao" sto je dosao takav vakat.
[/quote]
pod ovim mislis da je pokrivena, tj muslimanka...

I da, takav je vakat dosao da je nas narod preuzeo i islamofobiju od zapada!

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1340719085' post='460289']
Nije to da je moral dno dna... To je kultura takva kod nas sad i gotovo,. Otrgli smo se od turaka, sve vise gonimo zapadnjacku kulturu spram islamske i to je to. Npr, negdje je kultura da se sunete zene i nekom je to dno dna, a nekom nije.
Meni se vise svidja ova sad kultura. Zasto bih ja cijenio neku curu vise samo zato sto je djevica, to znaci da je po zanimanju talibanka ili da je toliko ruzna pa je nece niko. Zanima me cijenite li vi cure/zene muskarce koji su djevci, a npr imaju 25 god ili 20? I sta mislite o takvim muskarcima?
[/quote]

kako ti kazes da nije dno dna , ja kazem da jebes takvu "kulturu" koju ti zagovaras... ako je to kultura ja cu biti nekulturan ... ako je tebi kultura da srednjoskolka ide za dopunu se seksati ...
[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1340719968' post='460293']
Shvatio sam, cak je objasnjenjo u mom prethodnom postu, ili je po zanimanju talibanka ili je toliko ruzna, ja uglavnom ne dodjem ni to trece kafe sa takvim curama, naravno da imaju problema jer sve vise ljudi ko ja.
To je tipican problem cure koje se danas objasnjavaju frazom koju ste sigurno svi culi: "Pusti nju, da je j**es, moras je prvo zeniti." Ne zamara sa takvim curama niko ziv vise. Ja se sigurno ne zamaram. Ne ulaze ljudi u veze da bi se pricalo o njhovim curama kako su "casne", "cedne" ili sta vec. to je potpuno nebitno, i uglavnom nepozeljno cak i kod nas u Cazinu.
Vjerujem da se ne zamaraju ni ovi forumasi sto im je "zao" sto je dosao takav vakat.
[/quote]

kao sto je uvazena forumasica @women napisala nije tema da li se neko treba osuditi za svoje postupke ...

vec je tema da cure koje nece leci na ledja ako vide na na sebi imas majicu na kojoj pise Iggy pop i da znas neke tri ili cetiri fraze na engleskom imaju problem da momci ne zele biti s njima u vezi ... a kao glavni razlog je da on ima potrebe a kao da je ona pala sa marsa pa nema potreba ... kako ti drzis do svog stila zivota pusti i druge da drze do svog stila zivota i nemoj omalozavati necij stil zivota ...

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1340720260' post='460294']
pod ovim mislis da je pokrivena, tj muslimanka...

I da, takav je vakat dosao da je nas narod preuzeo i islamofobiju od zapada!
[/quote]
Da, takve su apsolutno, ali ima i talibanki po zanimanj koje nisu pokrivene.

[quote name='_women_' timestamp='1340719273' post='460290']

zdrao
[/quote]

Hmm gledajući postove forumaških muškaraca čovjek bi rekao da je to velika prednost i da oni samo čekaju takve ...
Ali dosta o licemjerju vratimo se tvom pitanju jer ti, po svemu što znam, nikako nisi licemjerna.

Da takva je situacija danas iako ja mislim da je bila i prije (samo sto su se ljudi vjenčavali mlađi pa je manje izlazilo na vidjelo).
Jednostavno po meni je stvar takva ako imaš nekog ko te sili na nešto s njim ti nikad neće biti lijepo. I naslušao sam se takvih gluposti o potrebama i slično tako da znam da su to ogromne gluposti.

Samo ti drži svoje i apsolutno nemoj preći preko sebe. Onaj koji vrijedi i s kojim će tebi biti lijepo će prihvatiti tebe takvu i ustvari bit ćete kompatibilni i bit će vam super. Edited by Incubus
  • Upvote 2

[quote name='Incubus' timestamp='1340721552' post='460297']
Hmm gledajući postove forumaških muškaraca čovjek bi rekao da je to velika prednost i da oni samo čekaju takve ...
Ali dosta o licemjerju vratimo se tvom pitanju jer ti, po svemu što znam, nikako nisi licemjerna.
[/quote]
Merhaba
De ako zaboravim, pa me napomeni da ti dam minus. Posto sam vec na Jiggy-u ispucao kvotu :)

Ne znam otkud toliko osuda, omalovazavanja... Cisto jer imam osjecaj da si i mene mislio...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

ja sam naravno mislila na nas starije cure,ja se znam postaviti u takvoj situaciji,znam vec sto zelim a sto ne....

sa mladim curama jeste problem,ne znam koliko su one u stanju odluciti sta je dobro za njih a sta ne,prevelik je utjecaj medija,tu si u pravu ,women :)
  • Upvote 2

[quote name='lucky' timestamp='1340721525' post='460295']
kako ti kazes da nije dno dna , ja kazem da jebes takvu "kulturu" koju ti zagovaras... ako je to kultura ja cu biti nekulturan ... ako je tebi kultura da srednjoskolka ide za dopunu se seksati ...

kao sto je uvazena forumasica @women napisala nije tema da li se neko treba osuditi za svoje postupke ...

vec je tema da cure koje nece leci na ledja ako vide na na sebi imas majicu na kojoj pise Iggy pop i da znas neke tri ili cetiri fraze na engleskom imaju problem da momci ne zele biti s njima u vezi ... a kao glavni razlog je da on ima potrebe a kao da je ona pala sa marsa pa nema potreba ... kako ti drzis do svog stila zivota pusti i druge da drze do svog stila zivota i nemoj omalozavati necij stil zivota ...
[/quote]
Ja ne jebem vasu kulturu, ja necu biti nekulturan, a stvarnost je i da moram postovati vasu kulturu.
Ovo je sudar tih dviju kultura koje su uglavnom nekompatibilne. Neki su zadrzali tu tursku [i]legacy[/i] kulturu, koju su isto tako promijenili kad ih nije ni bilo na ovim prostorima, a neki su nastavili kao sto su i oni prije pa gone tu zapadnjacku kulturu, znaci samo da nisu zaustavili proces mijenjanja kuture, kao npr sto smo je promijenili kad nas turska rasula ko rizu, jedina razlika sad je sto je ovo izbor, ali je problem sto po brojnosti tih kultura negdje 50:50 na malom prostoru i dolazi do kolizije.
Uglavnom, ne mozes reci da jebes ovu kulturu i da je ta vasa kultura superiorna. Znas kako vi meni kazete: "ban zbog fasizma" iako je u pitanju bio nacizam, ali to govori samo o vasem ne znanju :P, ko je sad fasita/nacista?

postovat cu volju @women i necu temu razvodnjavati ...

nazalost @women danas je to hendikep ...

Ja ne znam sta ima nejasno. Cijeni se sad kao i prije. Vidjet ces kad se budes udavala :P

dje mi je post ???

ima jos jedna stvar kada se djevojka trudi biti sexy i time salje poruku da ona zeli isto sto i oni koji traze...
ipek jos uvijek ima i jednih i drugih dovoljno tako da izbor nebi trebao biti problem

[quote name='picasso' timestamp='1340723139' post='460303']
ima jos jedna stvar kada se djevojka trudi biti sexy i time salje poruku da ona zeli isto sto i oni koji traze...
ipek jos uvijek ima i jednih i drugih dovoljno tako da izbor nebi trebao biti problem
[/quote]
Pa ne bi trebao biti problem, zapadnjacka kultura je to omogucila, valjda sad nece obrisati link :P
  • Upvote 2

[quote name='Incubus' timestamp='1340721552' post='460297']

[b]Da takva je situacija danas iako ja mislim da je bila i prije (samo sto su se ljudi vjenčavali mlađi pa je manje izlazilo na vidjelo).[/b]
Jednostavno po meni je stvar takva ako imaš nekog ko te sili na nešto s njim ti nikad neće biti lijepo. I naslušao sam se takvih gluposti o potrebama i slično tako da znam da su to ogromne gluposti.

Samo ti drži svoje i apsolutno nemoj preći preko sebe. Onaj koji vrijedi i s kojim će tebi biti lijepo će prihvatiti tebe takvu i ustvari bit ćete kompatibilni i bit će vam super.
[/quote]

Ama i tad je toga bilo,po sijenu i naviljcima. :kiffer:
  • Upvote 3

Danas se to cijeni vise nego ikad ukoliko momak zeli da se ozeni. Iz prostog razloga jer je nekad moral bio na daleko visem nivou.
tako da to nije hendikep. Onaj kome to vrijedi ce i cekati. A onom kome to ne vrijedi toliko, onda ne vrijedi ni gubiti vrijeme sa njim,
I to se najbolje vidi kad se neki momak odluci ozeniti. Posto sam u drustvu sa hrpom momaka koji traze djevojku za brak, znam njihovo razmisljanje.

jesul te tvoje kolege probale to ikako?
  • Upvote 1

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1340722106' post='460298']
Merhaba
De ako zaboravim, pa me napomeni da ti dam minus. Posto sam vec na Jiggy-u ispucao kvotu :)

Ne znam otkud toliko osuda, omalovazavanja... Cisto jer imam osjecaj da si i mene mislio...
[/quote]

Ustvari sam mislio na muhamedt-a jer je on neprestano govorio tamo na drugim temama kako on i jos hrpa drugih ljudi trazi takve cure, ali minus mozes dati :)

[quote name='mecolynna' timestamp='1340723764' post='460308']
Ama i tad je toga bilo,po sijenu i naviljcima. :kiffer:
[/quote]

Pa kad pročitam Ponornicu i tamo opisuje begove koji su jedva čekali uskočiti u sjeno sa svojim kmetinjama itd...
A tek Grozdanin kikot ... pa ta knjiga je poluerotična :D

Ali 'ajde bit će da su se ljudi počeli sexati sad negdje poslije rata ..
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1340735418' post='460316']
Ustvari sam mislio na muhamedt-a jer je on neprestano govorio tamo na drugim temama kako on i jos hrpa drugih ljudi trazi takve cure, ali minus mozes dati :)

Pa kad pročitam Ponornicu i tamo opisuje begove koji su jedva čekali uskočiti u sjeno sa svojim kmetinjama itd...

[/quote]
haha fakat, pa onda podvaljivanje tog polukmeta/polubega kakvom srbendi... jer je kod njih to drukcije...

Ja mislim da je sex nama Amerika donijela xD
haha
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1340735418' post='460316']

[/quote]

Dosla ja jedan dan na posao,kad cijela trka-zbrka,svi se svadjaju,rekoh han'te sta vam je :D kad Turci zaratovali izmedju se :D , kaze ovaj jedan : " Sta je,sve ste se gore pokrile,a dole vam je na bujrum." :D Kad ga jadnog kamenovale nisu. :kiffer:

Bome se ja sjecam i uz rat,sta se u izbjeglistvu radilo,a ti kako ho's. :D Ja mala,i sa mamom i sestrama u sajeru nekom' i bome svi "opleli",a mama vice : " De,Meco sine spavaj." :D
  • Upvote 4