Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Putujem svijetom...

Recommended Posts

Guest
Idetel na putovanja? Koja vas ze zemlja il koje mjesto naj vise fasciniralo? Zasto idete u te zemlje/na ta mjesta? Zbog njihovog jela? Zbog njihove kulture il jednostavno ljepote drzave?

ja sam zadriti evropljan :)...dosad sam sva putovanja u te ,,nepravilne,, zemlje kao sto su Egipat,Maroko,Turska,Kina,Indija,Portugal,juznoam. zemlje uspio izbjeci(Spaniju i Italiju ne mers izbjeci da si kuruz) al`meshchinde da sam ga nadrljo u iduce 2-3 godine....al`uvijek ima nade :)

inace za mene su ciljevi koji se povezuju sa nogometom ,pivom i dobrom hranom u prvom redu tako da ni sam vise ne znam koliko sam puta bio u Pragu,Krakovu,Varsavi,Lodzu,skandinaviju uzduz i poprijeko,milion malih mjesta u bayernu i tako to ,da vam ne nabrajam,znate dje cu :)

[b]Gdje smo do sad bili:[/b]
- Chicago
- Stockholm (2x)
- Paris (2x - drugi put je bila tekma)
- Istanbul
- München
- naravno Svicarski i BiH gradovi

Bilo nam je uvjek lijepo, ali postoje i razlike.
Posebno nam je bilo u Turskoj (Istanbul) - osjecali smo se kao "medju svojima", kao kod kuce.
Bilo nam je lijepse nego u Parizu i Münchenu - gostoprimstvo, hrana, kultura, narod... Jos kad kazes da si iz Bosne.
U Münchenu (Hotel 4*) smo nekako hladno docekani, dok nam je u Turskoj na dolasku u Hotel prvo ponudjen caj dok osoblje obavi check-in. Dok smo uzivali u ukusnom caju, ljubazna dama (Service Manager Hotela) nam je prisla i na gradskoj karti nam objasnila gdje da odemo, gdje se sta nalazi, kada je sta otvoreno/zatvoreno. Drugi uposlenik nam je odnio kofere u sobu. I ako se je radilo o "samo" 3 zvijezdice, osjecali smo se kao da ih ima 5.

U Chicagu i Stockholmu smo boravili kod rodbine, tako da je prevladavala nasa kultura i hrana. :-)
Inace za Stockholm mogu reci da je stvarno lijep grad i dobio sam dobar utisak. Za Chicago nemam sta puno pricati, americki, BIG!

Ovog ljeta ako Bog da prvo u Bosnu a nakon toga opet u Tursku - ovaj put u Antalyu. Vec rezervisano. I vec se radujemo.

Postoje i neke destinacije koje su nam na listi zelja - od blizi su Bec, Rim, Milano, Venecija, Berlin, Barcelona. Sto se dalji mjesta tice, trenutno su Emirati na prvom mjestu. Vidjet ce mo, kad i sta. Da je ako Bog da samo zdravlja i mira.

Guest
[quote name='sead_f1' timestamp='1339666348' post='458868']
- Chicago
- Stockholm (2x)
- Istanbul
- München

Posebno nam je bilo u Turskoj (Istanbul) - osjecali smo se kao "medju svojima", kao kod kuce.
Bilo nam je lijepse nego u Parizu i Münchenu - gostoprimstvo, hrana, kultura, narod... Jos kad kazes da si iz Bosne.
U Münchenu (Hotel 4*) smo nekako hladno docekani, dok nam je u Turskoj na dolasku u Hotel prvo ponudjen caj dok osoblje obavi check-in. Dok smo uzivali u ukusnom caju, ljubazna dama (Service Manager Hotela) nam je prisla i na gradskoj karti nam objasnila gdje da odemo, gdje se sta nalazi, kada je sta otvoreno/zatvoreno. Drugi uposlenik nam je odnio kofere u sobu. I ako se je radilo o "samo" 3 zvijezdice, osjecali smo se kao da ih ima 5.

U Chicagu i Stockholmu smo boravili kod rodbine, tako da je prevladavala nasa kultura i hrana. :-)
Inace za Stockholm mogu reci da je stvarno lijep grad i dobio sam dobar utisak. Za Chicago nemam sta puno pricati, americki, BIG!

Ovog ljeta ako Bog da prvo u Bosnu a nakon toga opet u Tursku - ovaj put u Antalyu. Vec rezervisano. I vec se radujemo.

Postoje i neke destinacije koje su nam na listi zelja - od blizi su Bec, Rim, Milano, Venecija, Berlin, Barcelona. Sto se dalji mjesta tice, trenutno su Emirati na prvom mjestu. Vidjet ce mo, kad i sta. Da je ako Bog da samo zdravlja i mira.
[/quote]

Emirate vam preporucujem. sta je u americi BIG je u emiratima LUXUS. stvarno kad vidis neke stvari ostanes bez rijeci... gostoprimljivi su, hrana him je odlicna a zena ti sigurno voli shopping, tako da je tamo stvarno super. ako budete isli idite i u novi dubai i u stari grad. obavezno odite u najveci shopping center "mall of dubai" i u starom gradu obavezno na sajam zlata...

[quote name='sead_f1' timestamp='1339666348' post='458868']
- Chicago
- Stockholm (2x)
- Istanbul
- München

U Münchenu (Hotel 4*) smo nekako hladno docekani, dok nam je u Turskoj na dolasku u Hotel prvo ponudjen caj dok osoblje obavi check-in. Dok smo uzivali u ukusnom caju, ljubazna dama (Service Manager Hotela) nam je prisla i na gradskoj karti nam objasnila gdje da odemo, gdje se sta nalazi, kada je sta otvoreno/zatvoreno. [b]Drugi uposlenik nam je odnio kofere u sobu[/b]. I ako se je radilo o "samo" 3 zvijezdice, osjecali smo se kao da ih ima 5.

[/quote]

jel`u svoju sobu :)

fakat sam i ja cuo od par prijatelja da bi trebalo u taj istanbul otici...sto ne povjerovati ljudima

[quote name='viking' timestamp='1339666764' post='458870']
jel`u svoju sobu :)

fakat sam i ja cuo od par prijatelja da bi trebalo u taj istanbul otici...sto ne povjerovati ljudima
[/quote]

Neznam dali je navracao u svoju sobu, ali nam nista nije falilo. Jednostavno, mali Hotel, ali na nivou. I imali smo povoljne cijene.
Kombinirali smo posjetu grada sa trkom formula.

Svakako mogu preporuciti Istanbul. Mi smo razmisljali da posle Antalye odemo i u Istanbul.
Mozebiti u drustvu da to uradimo iduce godine.

Naravno zavisi i sta se ocekiva od destinacije. Ko ocekiva "Ballermann", za njega sigurno Istanbul nije prava destinacija.

Guest
lutalice smo velike :D bili smo na interesantim mjestima i u interesantnim zemljama. trenutno planiramo ljetni odmor. bice nesto. ko ima mogucnosti da putuje i upoznaje druge zemlje i kulture preporucujem mu. za mene je to prosirenje horizonta, naucis postovati tudje kulture, upoznas tudja jela itd. a i za mene je to veliki odmor. tako da kad planiram odmor ubacim par zemalja u moj plan i mucim se kombinirajuci letove, hotele, vodice, brodove, auta itd. :D al obozavam to.... :wub:

to je avantura prava al kad dodje malo dijete par godina zaboravis velika putovanja hehe..

Guest
u neke zemlje sto smo isli nije problem voditi djete malo, samo sto nemozes svaki drugi dan letati kud hoces. al neke zemlje stvarno nisu za malo djete. zavisi isto koliko je dijete mirno, mozel sjesti u avion itd. u tursku je npr. laske ici djetetom u indiju nebi preporucila da se dijete malo vodi...

[quote name='_Sany_' timestamp='1339928092' post='459194']
u neke zemlje sto smo isli nije problem voditi djete malo, samo sto nemozes svaki drugi dan letati kud hoces. al neke zemlje stvarno nisu za malo djete. zavisi isto koliko je dijete mirno, mozel sjesti u avion itd. u tursku je npr. laske ici djetetom [b]u indiju nebi preporucila da se dijete malo vodi...[/b]
[/quote]

a ako ti zafali dijete to mozes tamo rentati

Guest
[quote name='viking' timestamp='1339930900' post='459197']
a ako ti zafali dijete to mozes tamo rentati
[/quote]

ja mislim da to nije tema :) navela sam indiju, zato sto planiramo ici za par sedmica tamo i jos na neka druga mjesta. jednostavno u indiji nije standard dovoljno visok, da bi cistoca za djete malo bila obezbjedjena...

Do sada ste svi pričali o destinacijama, manje ili više egzotičnim. Što se mene tiče, najzanimljivija su mi putovanja u Bosnu, ne sad zato što me tamo očekuje nešto uzbudljivo, nepoznato ili novo, već samo putovanje je doživljaj za sebe. Nikad ne vozim isim putem i nije mi cilj preći 2000 km za 24 sata. Moja (naša) putovanja traju par dana, gdje god mi se nešto svidi, neki pejzaž, neki dvorac ili livada, ja stanem, popijem sa ženom kafu, našalim se sa djecom, možda prenoćim...

Nema nikakvog stresa, Road Trip je sjajna stvar, mada mnogo ljudi to ne konta, već požure da što prije dođu do Bosne, pa onda po 4-5 dana moraju da "odboluju" put. Ja dođem za 4-5 dana, znam gdje sam bio, znam šta sam vidio, uvijek nešto novo naučim, nekog novog upoznam, i provedem sa porodicom nekoliko sjajnih dana. Vjerujte mi, nikad porodici nisi bliži nego u kolima. Isto tako, nigdje se nije lakše posvađati nego u kolima, ali sve to zavisi od raspoloženja. 

Zato mi idemo polako, bez srkleta.

• Upvote 4

Guest

sve je to fino, al kad odes u bosnu na 5 dana da vidis porodicu, nazalost nemas vremena oduljiti putovanje na 4-5 dana. fino je i takvo putovanje. mi isto planiramo jednom autom obici bosnu. jajice, mostar, sarajevo itd. bosnu malo i poznajem, pa makar krajinu. a druge zemlje, kulture itd. nepoznajem nikako, tako da me pored bosne uvjek jos vuce negdje dalje...

Posjeti Jajce i Stolac, ovo drugo je za mene pogotovo prelijepo.

Nemojte ljudi dole prema jugu, kod juznjaka, ja se tacno razoblim sav kad moram u Mostar.

Imam ogromno zanimanje za historiju i civilizacije pa nastojim pored odmora na moru nesto historijsko da obidjem. Zadnji put sam bio u Istanbulu, a prije tog u tunezijskom gradu Hamametu koji je bio Fenicija, glavni grad Kartage i mjesta u kojem se Hanibal Barca rodio. Ovako preko vikenda ako jeftin let bude u neki od glavnih gradova odletim :)

Azija, Afrika, Evropa.... Volio bi  i posjetiti Kanadu, svidja mi se priroda. Skotska isto.

Nemojte ljudi dole prema jugu, kod juznjaka, ja se tacno razoblim sav kad moram u Mostar.

Hercegovci su malo posebni. Mada oni isto to govore za Krajišnike.

Počitelj, obavezno!

Bio dva puta, prelijepo. Tamo bih mogao zivjeti 

Hercegovci su malo posebni. Mada oni isto to govore za Krajišnike.

Kako mislis posebni? Ne mi kazemo da su Krajisnici fini ljudi i da imamo dosta zajednickog.

Najveci pecat na mene su ostavila Farska Ostrva.

Ides kod komsije helikopterom :-)

Pa ima i toga ali priroda me odusevila, mada sam bila kratko i davno jos dok sam u skolu isla ali mi nekako ostale upecatljive slike.

Kako mislis posebni? Ne mi kazemo da su Krajisnici fini ljudi i da imamo dosta zajednickog.

Dijalekt, temperament, ima tih stvari koje znam iz ličnog iskustva jer sam uvijek bio u mogućnosti da poredim. Ne kažem da su Hercegovci ni bolji ni lošiji, ali se razlikuju od Krajišnika, Tuzlaka a pogotovo Sarajlija (na štetu Sarajlija).