Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Problem maloljetnih klošara

Recommended Posts

Guest
Slušam sinoć od jednog roditelja čije dijete ide u Cazin 1 školu šta se sve radi dole sa djecom kja želi učiti i koja ne ide okolo sa čakijama u džepu i sl. sranjima.

Ona Diodina gamad koju izgleda niko ne može skloniti sa ceste, a poznato je da ih treba vezati na bilo koji način, tuku tu djecu, uzimaju im pare, prijete čakijama.

Oni misle da su face što nose cigaru u ruci a nemaju ni 10-12 godina, iz čista mira napadaju djecu čisto ono da dokažu da su oni face i sl. a niko tim povodom ništa ne radi. Ne udaraju oni samo i ne uzimaju pare toj djeci, to krade po čitavom Cazinu. Jučer sam ih vidio kod Durić benzinske njih trojicu, od kojih su dvojica Diodini, i tamo prekoputa ima ona zgrada štal je već, uzimaju nekakve letve i udaraju jedni druge i smiju se...

Koga nazvati da se riješi problem ovih malih klošara koji će za 5-6 godina biti još gori, kad neće niko da reagira?

Jel rješenje da ih se hvata svaki dan kad prebiju nekog, pa da i mi prebijemo njih?

I de vala ako imate koju marku, kad bi svak dao ponešto možemo obezbjediti siguran seks tim roditeljima kupnjom par paketa kondoma pa da se to više ne razmnožava...

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1338632483' post='457949']
Slušam sinoć od jednog roditelja čije dijete ide u Cazin 1 školu šta se sve radi dole sa djecom kja želi učiti i koja ne ide okolo sa čakijama u džepu i sl. sranjima.

Ona Diodina gamad koju izgleda niko ne može skloniti sa ceste, a poznato je da ih treba vezati na bilo koji način, tuku tu djecu, uzimaju im pare, prijete čakijama.

Oni misle da su face što nose cigaru u ruci a nemaju ni 10-12 godina, iz čista mira napadaju djecu čisto ono da dokažu da su oni face i sl. a niko tim povodom ništa ne radi. Ne udaraju oni samo i ne uzimaju pare toj djeci, to krade po čitavom Cazinu. Jučer sam ih vidio kod Durić benzinske njih trojicu, od kojih su dvojica Diodini, i tamo prekoputa ima ona zgrada štal je već, uzimaju nekakve letve i udaraju jedni druge i smiju se...

Koga nazvati da se riješi problem ovih malih klošara koji će za 5-6 godina biti još gori, kad neće niko da reagira?

Jel rješenje da ih se hvata svaki dan kad prebiju nekog, pa da i mi prebijemo njih?

I de vala ako imate koju marku, kad bi svak dao ponešto možemo obezbjediti siguran seks tim roditeljima kupnjom par paketa kondoma pa da se to više ne razmnožava...
[/quote]

Letvu pa njih tuci.Nakon sto par puta dobiju po ledjima ohladit ce se.
  • Upvote 1

ma neka ih,djeca se bore za zivot,divlji su ne znaju za zakon,ma takvih ima svagdje u svijetu,nismo mi savrsena carsija,to je lijepo vidjeti,hehe,han dok porastu bice ih po zatvorima,a i djeca koju oni napadnu bice im zahvala kad porastu da su se naucili braniti od ulicara hehe...

Guest
Jes, jes, gola borba za život misliti da si faca kad sa deset godina hodaš okolo i pušiš cigaru.

Gola borba za život je ok, ali zašto onda plaćamo policiju, socijalu, vojsku, državu uopće?

Ova djeca nisu sama birala ni da se rode ni da žive kako žive. Često sam ih vozio kući, često pričao sa salkom (uz sve to kako živi iznenadili biste se kako pametno razmišlja iako će tu pamet očito iskoristiti na pogrešan način), često im davao nešto sitno novaca, ali još češće im plaćao hranu u pekarama i slično.
Ta djeca su gladna, spavaju često na ulici. Jedno vrijeme su spavali kraj xl-a dole kad su bile kraj robne one betonske cijevi. Oni se zaista bore za život. Oni samo trebaju svrhu. Koliko se sjećam često su pomagali i našim komunalcima u čišćenjima. Šta da kažem... žalosno je to ustvari sve skupa...

Guest
Bez obzira na njihovu situaciju, socijalni radnik je nekoliko puta išao kod Diode i rijetko se kad šta promijeni.

Opet je moje pitanje kome se obratiti kad socijalni radnici ne mogu ili ne žele raditi svoj posao.

Također, bez obzira na to gdje ta djeca spavaju i kome su pomagali, nadovezuje se problem na ovaj vezan za nadležne, a taj je da je Salko već prerastao u klošara koji je radi marke spreman istući dijete.

Ja sam onom, jel ga Dragan zovu, u pekari 10 minuta vazio o životu i pitao ga iako je dijete šta on misli kad naraste, on na to sve ustade, uze kovanicu iz džepa, poče udarati po pultu i viče jeebem ti Boga dolazi vamo daj mi palačinku.

Dakle toj djeci se nema šta pričati i uvjeravati ih u nešto, već se za to neko treba pobrinuti.

Moje pitanje i dalje stoji, KOGA NAZVATI AKO SOCIJALNI RADNICI NE MOGU ILI NE ŽELE URADITI NIŠTA?

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1338760983' post='458011']
Bez obzira na njihovu situaciju, socijalni radnik je nekoliko puta išao kod Diode i rijetko se kad šta promijeni.

Opet je moje pitanje kome se obratiti kad socijalni radnici ne mogu ili ne žele raditi svoj posao.

Također, bez obzira na to gdje ta djeca spavaju i kome su pomagali, nadovezuje se problem na ovaj vezan za nadležne, a taj je da je Salko već prerastao u klošara koji je radi marke spreman istući dijete.

Ja sam onom, jel ga Dragan zovu, u pekari 10 minuta vazio o životu i pitao ga iako je dijete šta on misli kad naraste, on na to sve ustade, uze kovanicu iz džepa, poče udarati po pultu i viče jeebem ti Boga dolazi vamo daj mi palačinku.

Dakle toj djeci se nema šta pričati i uvjeravati ih u nešto, već se za to neko treba pobrinuti.

Moje pitanje i dalje stoji, KOGA NAZVATI AKO SOCIJALNI RADNICI NE MOGU ILI NE ŽELE URADITI NIŠTA?
[/quote]

Pa pisati ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi USK.

A ono najvažnije - objaviti ogroman članak o tome na cazin.net. Najviše se političari boje medija i takvih vijesti.

Drugih rješenja ne znam.

djeca su tj vec sad momcici neizdrzljivi.. jebe mi mater kad mu dam marku ili kad ne dam!
dzaba ih tuci pokusavao sam i gledao... hodali su i zamotani al dzaba!!!

ovdje u austriji npr ima maloljetnicki kamp ili kako vec. i takve salju na preodgoj, ako sam dobro razumio za te stvari ovdje...
tako isto i njih negdje odaljiti sa ulice i pod strogi rezim bar 6 mjeseci...

[quote name='Incubus' timestamp='1338759883' post='458010']
Gola borba za život je ok, ali zašto onda plaćamo policiju, socijalu, vojsku, državu uopće?

Ova djeca nisu sama birala ni da se rode ni da žive kako žive. Često sam ih vozio kući, često pričao sa salkom (uz sve to kako živi iznenadili biste se kako pametno razmišlja iako će tu pamet očito iskoristiti na pogrešan način), često im davao nešto sitno novaca, ali još češće im plaćao hranu u pekarama i slično.
Ta djeca su gladna, spavaju često na ulici. Jedno vrijeme su spavali kraj xl-a dole kad su bile kraj robne one betonske cijevi. Oni se zaista bore za život. Oni samo trebaju svrhu. Koliko se sjećam često su pomagali i našim komunalcima u čišćenjima. Šta da kažem... žalosno je to ustvari sve skupa...
[/quote]

i ja sam mnogo puta sreo ih i moze se snjima pricati bolje nego sa nekim odraslim,salku samo treba usmjeriti sad kad djete treba pravac a i ostale,bili bi pravi djecaci,skooby interesantno ja nikad nisam imao problema snjima pa kad im ni nedam razumiju,ne psuju...

Guest
Nemamo svi ista iskustva.

Kakvi god da bili prema vama jasno je i budali da su ta djeca potencijalni klošari, kradljivci i ubojice u budućnosti i da to neko treba riješiti. Dao sam prijedlog roditelju da slijedeći put kad mu napadnu sina da ode kod škole, nađe ih i odvede u policiju i da zovne socijalnu radnicu, i da ujedno pokrene potpisivanje peticije u toj školi kojom bi roditelji tražili od socijalnog radnika da nekako proba udomiti tu djecu i dati im prikladan smještaj i poslati ih u školu, i naravno redovito svaki dan slati kod pedagoga na razgovor da mu se razvije osjećaj grižnje savjesti koliko-toliko.

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1338847895' post='458060']
Nemamo svi ista iskustva.

Kakvi god da bili prema vama jasno je i budali da su ta djeca potencijalni klošari, kradljivci i ubojice u budućnosti i da to neko treba riješiti. Dao sam prijedlog roditelju da slijedeći put kad mu napadnu sina da ode kod škole, nađe ih i odvede u policiju i da zovne socijalnu radnicu, i da ujedno pokrene potpisivanje peticije u toj školi kojom bi roditelji tražili od socijalnog radnika da nekako proba udomiti tu djecu i dati im prikladan smještaj i poslati ih u školu, i naravno redovito svaki dan slati kod pedagoga na razgovor da mu se razvije osjećaj grižnje savjesti koliko-toliko.
[/quote]

Ma naravno. Slažem se s tobom. Moja iskustva i nisu važna. Ako pustimo da se takve stvari događaju i onda da i druga djeca budu uvučena u razne fizičke obračune, krađe, noževe i slično može nam se dogoditi da odgojimo okrutnu i nasilnu generaciju.

Socijalna služba treba da radi svoj posao. To su ljudi koji se školuju i kojima je posao da takve stvari rješavaju, da pomažu, da razgovaraju, da kažnjavaju neodgovorne roditelje a pomažu djeci. Neka se roditelji okupe, pišu peticije radi pritisak prema insititucijama koje su zadužene za to.

Nažalost kod nas je centar za socijalni rad kao i sve ostalo postalo samo mjesto političkih uhljebljenja, službenih automobila i plaća nizašta...

Ko ove djece su najveci problem njihovi roditelji. Konkretno, Dioda tjera svoju djecu da dnevno donesu odredjen svotu novca koja je dovoljna za hranu i njegovo pice, a nacin na koji ce djeca to uraditi njega ne interesuje. To sve nadlezne sluzbe znaju ali niko nista ne poduzima.
Sistem je totalno nesposoban da se nosi sa takvim pojavama. Umjesto da roditelja koji svoje vlastito dijete navodi na djela koja imaju karakter krivicnog djela, i putem suda razrijesi takvu situaciju, nadlezne sluzbe idu linijom manjeg otpora pa rjesavaju posljedice umjesto da sasijecu korjen. Ako se zna da zakoni ne dozvoljavaju uzimanje-udomljavanje djece roditeljima bez sudskog naloga i presude, onda sluzbe snose najveci dio odgovornosti zbog svoje aljkavosti.
Inace ova diodina djeca su vrlo pametna te samo mala paznja bi ih izvela na pravi put, ali na zalost nisu jedini koji su prepusteni sami sebi.
  • Upvote 1

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1338759038' post='458008']
Jes, jes, gola borba za život misliti da si faca kad sa deset godina hodaš okolo i pušiš cigaru.
[/quote]

Ta djeca nemaju fundamenta, odgoja.. Nikad nisu roditeljsku ljubav i podrsku imali.. Sta ocekivat???

Onakvi slucajevi...Zar to nije centar za socijalnni rad zaduzen..

>Djeca se moraju pokupiti sa ulice.... Za par godina ce biti veci problemi...

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1338760983' post='458011']

Moje pitanje i dalje stoji, [b]KOGA NAZVATI AKO SOCIJALNI RADNICI NE MOGU ILI NE ŽELE URADITI NIŠTA?[/b]
[/quote]

Iduca visa instanca... Javnost...Pritisak....

Ako diraju tvoje djete licno , dati ima tako lijepo po dupetu da sedmicu dana nemogu sjediti na guzi....

Guest
Jučer je jedan od ovih delinkvenata u 2 sata ujutro prošao pored moje kuće zajedno sa starijim i dobro poznatim čaršijskim klošarom.

Na sabah nisu krenuli sigurno.

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1339724074' post='458910']
Jučer je jedan od ovih delinkvenata u 2 sata ujutro prošao pored moje kuće zajedno sa starijim i dobro poznatim čaršijskim klošarom.

[b]Na sabah nisu krenuli sigurno.[/b]
[/quote]

mozda su sa teravije :)

meni hodaju cesto oko posl prostora, neku noch nesh izviciran odem da obidjem kucu i vidim nji kako odose od mene, kontam ako plesnem il zapritim ice namjerno, a i da plesnem il sta meni ce kazna, sve u svemu niko ne radi svoj posao :)))

Ko su oni pred "Hemingvejom" (jesu l' to ti isti) ? Ja dosla jednom i krenula unutra,svi stoje puse,traze marku,naravno-rekoh 'kan'te me se,kad onaj jedan govori: " Dol' su ti "kola",vidio sam 'dje si parkirala." I eto,sta bi insan sa njima uradio ...

Guest
[quote name='mecolynna' timestamp='1339762773' post='458977']
Ko su oni pred "Hemingvejom" (jesu l' to ti isti) ? Ja dosla jednom i krenula unutra,svi stoje puse,traze marku,naravno-rekoh 'kan'te me se,kad onaj jedan govori: " Dol' su ti "kola",vidio sam 'dje si parkirala." I eto,sta bi insan sa njima uradio ...
[/quote]

Možda i jesu, nisam ih ja primijetio dole, uglavnom jesam klošare.

Mada se ne bih začudio, ako su imalo isti u licu, to su oni. A vole pušiti praviti se face :)

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1339765283' post='458982']
Možda i jesu, nisam ih ja primijetio dole, uglavnom jesam klošare.

Mada se ne bih začudio, ako su imalo isti u licu, to su oni. A vole pušiti praviti se face :)
[/quote]

Nisam iz Cazina,tako da mi niko od njih poznat,ali ovo su bili klipani neki,nemaju vise od 11-12 godina. I uglavnom,sve do jednog cigaru drzi,i neke cure su isto jos opsjedali,nikako ih se nisu mogli "kutarisati". Ja rekla da ne dam i produzila ,kad mi onaj jedan fino onako rece ,i da znas nije mi bilo svejedno,kontam-i noc jeste,grupa ih je,mogu samo stete uraditi. Na svu srecu nije bilo mjesta unutra pa sam se vratila odmah. :kiffer: A oni nesto halakaju za mnom,psuju. Uzas.