Jump to content
Sign in to follow this  
mell

Zasto je dobro roditi u 40 - ima?

Recommended Posts

Iako trudnoća u starijoj dobi nosi fizičke rizike za zdravlje majke, novo istraživanje tvrdi da su starije majke bolje osposobljene za tu ulogu te da su njihova djeca zdravija i inteligentnija.

Djeca starijih žena imaju manju vjerojatnost da će doživjeti nezgodu, da će biti pretila ili da će im biti potrebna bolnička njega, tvrdi se u studiji. Ta će djeca također razviti širi vokabular u ranoj dobi i postizat će bolje rezultate na testovima inteligencije do pete godine.

Prethodne su studije isticale rastuću stopu neplodnosti starijih žena i veći rizik od razvoja [b]dijabetesa i preeklampsije[/b].

Znanstvenici s Instituta za dječje zdravlje londonskog University Collegea kažu kako njihova otkrića pokazuju da starije majke mogu biti bolji roditelji. Dr. Alastair Sutcliffe kaže da je negativni publicitet vezan uz porast broja starijih majki donesen na temelju [b]fizičkih rizika trudnoće i porođaja.[/b]

Istraživanje je također provjeravalo rezultate povezane s roditeljskim vještinama, uključujući [b]vokabular, identifikaciju slika i oblika te razvoja kvocijenta inteligencije. [/b]Rezultati su pokazali veću sposobnost kod [url=""]djece[/url] koju su rodile starije majke, iako je uzet u obzir i društveni status.

Starije majke, čini se, imaju dobre roditeljske vještine, manje su impulzivne, mirnije su i imaju više životnog iskustva pa su bolje osposobljene za ulogu majke.

Sve je to u redu sto oni kazu da imaju zene tad vise strpljenja i ne znam sta ali iskreno nebih ja kad dodjem po dijete u vrtic da mi reci dosla ti je baba po tebe :) kao sto je moj stric dozivjeo kad je otisao po svoju cerku u skolu :) rekli joj dosao je did po tebe ... tako da sve u svemu ali zene trebaju radjati najkasnije tamo do 35te ... a majka se nemjeri po iskustvima vec po tome kakva je osoba sama do sebe ... mogu neke majke od 20 biti odgovornije od nekih sto imaju i 50godina .. sve je to od insana do insana ...
  • Upvote 4

[quote name='Zelka' timestamp='1338016474' post='457412']
Sve je to u redu sto oni kazu da imaju zene tad vise strpljenja i ne znam sta ali iskreno nebih ja kad dodjem po dijete u vrtic da mi reci dosla ti je baba po tebe :) kao sto je moj stric dozivjeo kad je otisao po svoju cerku u skolu :) rekli joj dosao je did po tebe ... tako da sve u svemu ali zene trebaju radjati najkasnije tamo do 35te ... a majka se nemjeri po iskustvima vec po tome kakva je osoba sama do sebe ... mogu neke majke od 20 biti odgovornije od nekih sto imaju i 50godina .. sve je to od insana do insana ...
[/quote]

Bravo MAMA...

Neznam meni bi se sad bilo tesko odluciti za trudnocu.... Zamili zeno za 6 - 7 God...
jedan odrastao punoljetan zreo.. druho u kolicima...

OoOooOOoOoooOooooO

Nekad za vrijeme rata,razboljela se moja tetka,na noge nije mogla stati,sva jadna bila u raspadu. Ode kod doktora,kaze on njoj : " Gospodjo,jedino rjesenje da ozdravite je da rodite. " ( Imala tad vec punoljetne kcerke ) Kaze ona njemu :" Doktore,ako je to da ja ozdravim nek' iste sekunde umrem :D ,ali ja u ovim godinama ne radjala . " :D
  • Upvote 1

I moja tetka je rodila u 43. godini da bi joj navodno ''nestale vene'' xD Naravno ništa od toga. I dan danas u 50 i nekoj vene su tu xD

Al neka djece. Mene su do sad naučili da u takvom stanju treba uraditi ''kombinirani test'' i amniocentezu :D

Kad je sudjeno tad ce i biti :P

Zelka je dobro rekla ;) Valjda bi mi mladi trebali imati vise strpljenja i zivaca nego stariji ..

Neka oni studiraju šta god hoće, moje iskustvo meni je draže ... zadnje dijete sam rodila u 36-toj, nisam daleko od tih 40-ih, nisam primjetila neku razliku kod zadnjeg djeteta i onih prije, osim što je ovo maza - mazava više nego stariji što su bili, ali to diktiraju okolnosti jer smo u kući svi "veliki". Isto tako, ne mogu primjetiti da sam nešto drugačija u pristupu, odnosu ili odgovornosti prema bebi sad i prije. Tako da .... :D
  • Upvote 1

[quote name='Ciklama' timestamp='1340262485' post='459624']
Neka oni studiraju šta god hoće, moje iskustvo meni je draže ... zadnje dijete sam rodila u 36-toj, nisam daleko od tih 40-ih, nisam primjetila neku razliku kod zadnjeg djeteta i onih prije, osim što je ovo maza - mazava više nego stariji što su bili, ali to diktiraju okolnosti jer smo u kući svi "veliki". Isto tako, ne mogu primjetiti da sam nešto drugačija u pristupu, odnosu ili odgovornosti prema bebi sad i prije. Tako da .... :D
[/quote]

Rodio svoje dijete najsladje. :wub:

I moja mama je brata rodila u 38.-oj ,ganjalo se musko dok se izganjalo nije :kiffer: . Samo sto je na njega slaba i dan danas. I to me nerviralo non-stop. :D Ja ispala iz krila,i dos'o on,sve u Boga on smije raditi. :D Taj u zivotu sebi nije otis'o po motku,dok sam ja bila vazda glavna kod "dunje". :kiffer:

[quote name='mecolynna' timestamp='1340354633' post='459803']
Rodio svoje dijete najsladje. :wub:

I moja mama je brata rodila u 38.-oj ,ganjalo se musko dok se izganjalo nije :kiffer: . Samo sto je na njega slaba i dan danas. I to me nerviralo non-stop. :D Ja ispala iz krila,i dos'o on,sve u Boga on smije raditi. :D Taj u zivotu sebi nije otis'o po motku,dok sam ja bila vazda glavna kod "dunje". :kiffer:
[/quote]

Bom' što se nisi rodila k'o muško ..... :D, ali ko bi onda čuvao "dunje"? :D