Jump to content

Recommended Posts

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1339231623' post='458343']
samo ne znam je li ovo neki gramaticki ili pravopisni forum kad svako malo neko nekog ispravlja zbog jedne rijeci,al to meni pokazuje samo da taj ko ispravlja pravopisne greske nema sta reci na post jer zna da je istina pa trazi bilo kakvu gresku pa to i pravopisna bila.
[/quote]

Nije "opet" gramaticka greska, vec se pirgo, s pravom, poziva na neistine koje iznosis.

[quote name='barca' timestamp='1339240511' post='458352']
Nije "opet" gramaticka greska, vec se pirgo, s pravom, poziva na neistine koje iznosis.
[/quote]
HEHEHE neistina, vjeruj ti u sta hoces, ja znam sta sam cuo svojim usima jer sam bio prisutan kad ga je Lipovaca zvao.
  • Upvote 1

Maršal je dobro procjenio situaciju. Lipovači je bio interes da vlada sa SDA ostane jer je sa njima ''preduboko'' ušao u razne kombinacije i trebalo mu je da Maršal bude protiv kako bi se onda mogao pred Lagundžijom pravdati kako je on mislio izvršiti njegovu naredbu, ali eto, onaj Maršal iz Cazina je kriv, upropastio stvar, glasao protiv i nije dao da vlada padne, a on ko biva sve dao od sebe da se to desi.
Samo malo sutra, za njega su to bile najbolje pobre sa kojima je umakao u jahniju.
Međutim ubrzo bi mu mogli trebati bivši drugovi iz SDP-a od kojih će tražiti ruku da se uhvati kad bude padao, ali kako stvari stoje neće se imati zašto uhvatiti jer mu je niko neće više pružiti.
Sada neka LIpovača čeka kad će Kamber i svi oni koje je slagao i prevario iz SDA početi otvarati ''koverte'' iz kojih će sipati svašta. Biće zanimljivo narednih sedmica slušati i čitati njegove razne zgode i nezgode. Edited by che guevara
  • Upvote 2

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1339271033' post='458383']
HEHEHE neistina, vjeruj ti u sta hoces, ja znam sta sam cuo svojim usima jer sam bio prisutan kad ga je Lipovaca zvao.
[/quote]
Hoces reci da je Ekremu po drugi put nudjeno povjerenistvo, da smijeni Jasmina Abdagica???

[quote name='che guevara' timestamp='1339278404' post='458392']
Maršal je dobro procjenio situaciju. Lipovači je bio interes da vlada sa SDA ostane jer je sa njima ''preduboko'' ušao u razne kombinacije i trebalo mu je da Maršal bude protiv kako bi se onda mogao pred Lagundžijom pravdati kako je on mislio izvršiti njegovu naredbu, ali eto, onaj Maršal iz Cazina je kriv, upropastio stvar, glasao protiv i nije dao da vlada padne, a on ko biva sve dao od sebe da se to desi.
Samo malo sutra, za njega su to bile najbolje pobre sa kojima je umakao u jahniju.
Međutim ubrzo bi mu mogli trebati bivši drugovi iz SDP-a od kojih će tražiti ruku da se uhvati kad bude padao, ali kako stvari stoje neće se imati zašto uhvatiti jer mu je niko neće više pružiti.
Sada neka LIpovača čeka kad će Kamber i svi oni koje je slagao i prevario iz SDA početi otvarati ''koverte'' iz kojih će sipati svašta. Biće zanimljivo narednih sedmica slušati i čitati njegove razne zgode i nezgode.
[/quote]

hehehe Dobro procjenio situaciju...
Ove tvoje tvrdnje bi i imale smisla da je Ekremov glas bio 16. Bilo bi pozeljno malo matematike ukljuciti u neke tvrdnje. Ocito je da na njegovu podrsku se vise i ne racuna u kantonalnoj skupstini tako da se moze i ponasati kao nezavisni i procjenjivati sta mu volja.

[quote name='barca' timestamp='1339279432' post='458394']
Hoces reci da je Ekremu po drugi put nudjeno povjerenistvo, da smijeni Jasmina Abdagica???

Ove tvoje tvrdnje bi i imale smisla da je Ekremov glas bio 16. Bilo bi pozeljno malo matematike ukljuciti u neke tvrdnje. Ocito je da na njegovu podrsku se vise i ne racuna u kantonalnoj skupstini tako da se moze i ponasati kao nezavisni i procjenjivati sta mu volja.
[/quote]

Računa i te kako, Mina Bahtić je bila podapeta da glasa samo ako bude glasao Ekrem, a da nije, onda bi ona bila suzdržana, bilo bi nerješeno i u tom slučaju vlada ostaje što je Lipši jedino i odgovaralo. Ekrem bi onda bio krivac što nije vlada pala i tako bi se dodatno opravdalo uvođenje povjereništva u Cazinu, a Lipšo nastavio nesmetano umakati u jahniju i sve zajebavati oko sebe. Ovako, računi su mu dobro pobrkani, a Maršal je u SDP-u i kako stvari stoje tu će i ostati duže od Lipovače kojega će izgleda brzo ispratiti iz partije. Edited by che guevara
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='che guevara' timestamp='1339280167' post='458395']
Računa i te kako, Mina Bahtić je bila podapeta da glasa samo ako bude glasao Ekrem, a da nije, onda bi ona bila suzdržana, bilo bi nerješeno i u tom slučaju vlada ostaje što je Lipši jedino i odgovaralo. Ekrem bi onda bio krivac što nije vlada pala i tako bi se dodatno opravdalo uvođenje povjereništva u Cazinu, a Lipšo nastavio nesmetano umakati u jahniju i sve zajebavati oko sebe. Ovako, računi su mu dobro pobrkani, a Maršal je u SDP-u i kako stvari stoje tu će i ostati duže od Lipovače kojega će izgleda brzo ispratiti iz partije.
[/quote]
Nije mi jasno kakve veze ima ta Mine sa glasanjem Ekrema, pogotovo kad se zna da vec duze vrijeme njen brat i politicki mentor koketira sa SBB. Cudna ti nesto ta tvoja teorija.

[quote name='barca' timestamp='1339281395' post='458397']
Nije mi jasno kakve veze ima ta Mine sa glasanjem Ekrema, pogotovo kad se zna da vec duze vrijeme njen brat i politicki mentor koketira sa SBB. Cudna ti nesto ta tvoja teorija.
[/quote]

Pa valjda po njenom glasanju vidiš da ima neke veze, bar bi to trebalo da ti je jasno. A njen brat i politički mentor sigurno ima interes, eto naprimjer, da se uz neophodno premijerovo ''odobrenje'' zaposli na Univerzitetu, pa i on je doktor :fireworks: i uz to još neke ''sitnice''...

Ali nije to bitno, neka je vlada pala i neka mu je Ekrem hukno i pobrkao računicu :heh: Edited by che guevara
  • Upvote 2

[quote name='che guevara' timestamp='1339282543' post='458402']
Pa valjda po njenom glasanju vidiš da ima neke veze, bar bi to trebalo da ti je jasno. A njen brat i politički mentor sigurno ima interes, eto naprimjer, da se uz neophodno premijerovo ''odobrenje'' zaposli na Univerzitetu, pa i on je doktor :fireworks: i uz to još neke ''sitnice''...

Ali nije to bitno, neka je vlada pala i neka mu je Ekrem hukno i pobrkao računicu :heh:
[/quote]

Cek, cek, sad tvrdis da je ona glasala "za" zbog tamo nekog interesa, a tvrdio si da bi glasala suzdrzano ako bi Ekrem glasao protiv ili suzdrzano. Hoces reci da bi ona isla protiv interesa svog brata i mentora koji je svoje utociste nasao u SBB, ciji opet ulazak u izvrsnu vlast ovisi o istoj toj Mini. Haj se ti malo presaberi pa onda interpretiraj neke teorije zavjere.

[quote name='che guevara' timestamp='1339280167' post='458395']
Računa i te kako, [b]Mina Bahtić je bila podapeta da glasa samo ako bude glasao Ekrem, a da nije, onda bi ona bila suzdržana,[/b] bilo bi nerješeno i u tom slučaju vlada ostaje što je Lipši jedino i odgovaralo. Ekrem bi onda bio krivac što nije vlada pala i tako bi se dodatno opravdalo uvođenje povjereništva u Cazinu, a Lipšo nastavio nesmetano umakati u jahniju i sve zajebavati oko sebe. Ovako, računi su mu dobro pobrkani, a Maršal je u SDP-u i kako stvari stoje tu će i ostati duže od Lipovače kojega će izgleda brzo ispratiti iz partije.
[/quote]

Isto tako se bavis teorijama "šta bi bilo kad bi bilo", pa formiras neku pricu o tome sta neko zeli ili ne zeli. Lipovaca je, bar koliko mi je poznato, ispostovao odluke vrha svoje stranke i iz daljnjeg rada vlade iskljucio ministre SDA i predsjedavajuceg skupstine. Njegove zelje i zeljice ni ti ni ja ne mozemo znati jer ih nije javno izrekao, a nase pretpostavke su u sferi fantaziranja.

Ja vam kazem da kod nas u BiH nema NEZAVISNIH.Uglavnom svi zavise od nekih drugih i uvjek se iza brda valjaju partije i ljudi koji su vec u politickom zivotu nase zemlje.Dakle kad neko tvrdi da je NEZAVISAN onda nemoze biti u dosluhu sa politickom partijom i tom administracijom.To su price za malu djecu.Prodje covjek na izborima kao NEZAVISNI a onda se oko njega sruci citava bolumenta POVAMPIRENIH POLITICARA zeljni vlasti i fotelja pa ga svatko vuce sebi da bi imao vecinu.A ovaj se misli kome bi odnosno koce dati vise EURICA.Dajte molim vas uozbiljite se.Zivite u drustvu TOTALITARIZMA odnosno u sistemu bez sistema.

[quote name='barca' timestamp='1339279432' post='458394']

[/quote]

Ekremov glas može biti samo "prvi ili osmi" jer je toliko poslanika SDP u Skupštini USK-a. Znam da ste se razočarali s njegovim glasanjem, ali šta vam ja mogu!

[quote name='nellacrvena' timestamp='1339355036' post='458458']
Ekremov glas može biti samo "prvi ili osmi" jer je toliko poslanika SDP u Skupštini USK-a. Znam da ste se razočarali s njegovim glasanjem, ali šta vam ja mogu!
[/quote]
"razocarali" ?????

Ne mozes trpati svakog ko iznese svoje misljenje u kos s "onim drugima", jer nas ovde ima koji ne drzimo niciju stranu. Ako zastupas interese neke stranke to ne znaci da ovi drugi cine isto.
Nego, danas cujem da OO SDP pokrece inicijativu za preispitivanje postupaka (u skladu sa statutom) svih koji su se nasli u i oko Nezavisne liste. Imas li ti nekih saznanja jer sam ja u cijeloj toj prici outsider?
  • Upvote 1

[quote name='barca' timestamp='1339363268' post='458473']
"razocarali" ?????

Ne mozes trpati svakog ko iznese svoje misljenje u kos s "onim drugima", jer nas ovde ima koji ne drzimo niciju stranu. Ako zastupas interese neke stranke to ne znaci da ovi drugi cine isto.
Nego, danas cujem da OO SDP pokrece inicijativu za preispitivanje postupaka (u skladu sa statutom) svih koji su se nasli u i oko Nezavisne liste. Imas li ti nekih saznanja jer sam ja u cijeloj toj prici outsider?
[/quote]

Znam ja, može pokretati postupak kakav ko hoće, ali ljudi su se izjasnili kao nezavisni i njih baš nije briga šta će na to reći Jasko i njemu slični. Samo da bi Jasko mogao voditi neki postupak protiv drugih, prvo bi se trebao riješiti njegov status u SDP-u jer je automatski prestao biti član kad je ''prešao'' u nezavisne vijećnike. Pa bi ga onda trebalo ponovo primiti u SDP, pa da tek onda vidjeti kako bi on o nečemu ''odlučivao'' .

[quote name='barca' timestamp='1339283399' post='458404']
Cek, cek, sad tvrdis da je ona glasala "za" zbog tamo nekog interesa, a tvrdio si da bi glasala suzdrzano ako bi Ekrem glasao protiv ili suzdrzano. Hoces reci da bi ona isla protiv interesa svog brata i mentora koji je svoje utociste nasao u SBB, ciji opet ulazak u izvrsnu vlast ovisi o istoj toj Mini. Haj se ti malo presaberi pa onda interpretiraj neke teorije zavjere.

Isto tako se bavis teorijama "šta bi bilo kad bi bilo", pa formiras neku pricu o tome sta neko zeli ili ne zeli. Lipovaca je, bar koliko mi je poznato, ispostovao odluke vrha svoje stranke i iz daljnjeg rada vlade iskljucio ministre SDA i predsjedavajuceg skupstine. Njegove zelje i zeljice ni ti ni ja ne mozemo znati jer ih nije javno izrekao, a nase pretpostavke su u sferi fantaziranja.
[/quote]

Tvoja je stvar kako ćeš gledati na sve to i pokušavati razvodnjavati sa nekakvim navodnim teorijama zavjere, ali de ti meni reci šta misliš je li LIpovači krivo ili drago što je ostao bez svojih ''dobri pobri'', ministara iz SDA?? I šta misliš je li ga sada strah od ''novonastale'' situacije??

[quote name='che guevara' timestamp='1339278404' post='458392']
Sada neka LIpovača čeka kad će Kamber i svi oni koje je slagao i prevario iz SDA početi otvarati ''koverte'' iz kojih će sipati svašta. Biće zanimljivo narednih sedmica slušati i čitati njegove razne zgode i nezgode.
[/quote]

Pričate gluposti, koalicija sa SDA je došla iz Sarajeva, isto tako kao što je i raskid koalicije sa SDA došao iz Sarajeva. To svi vide i znaju, izgleda, samo što bi neki to rado sakrili, kako bi sebi dali više važnosti, a Lipovači nešto spočitavali.

I naravno za vašu informaciju, došlo je i do nekih promjena na čelu povjereništva u Cazinu.
Haj sad trčite u Titu po pamet kako bi korigovali malo svoje priče.

[quote name='pirgo' timestamp='1339401723' post='458490']
Pričate gluposti, koalicija sa SDA je došla iz Sarajeva, isto tako kao što je i raskid koalicije sa SDA došao iz Sarajeva. To svi vide i znaju, izgleda, samo što bi neki to rado sakrili, kako bi sebi dali više važnosti, a Lipovači nešto spočitavali.

I naravno za vašu informaciju, došlo je i do nekih promjena na čelu povjereništva u Cazinu.
[/quote]
Pa nije valjda Ćelo liznuo...!?

[quote name='che guevara' timestamp='1339394363' post='458480']
Znam ja, može pokretati postupak kakav ko hoće, ali ljudi su se izjasnili kao nezavisni i njih baš nije briga šta će na to reći Jasko i njemu slični. Samo da bi Jasko mogao voditi neki postupak protiv drugih, prvo bi se trebao riješiti njegov status u SDP-u jer je automatski prestao biti član kad je ''prešao'' u nezavisne vijećnike. Pa bi ga onda trebalo ponovo primiti u SDP, pa da tek onda vidjeti kako bi on o nečemu ''odlučivao'' .
[/quote]

Jasko (kako ga ti zoves), koliko je meni poznato je smijenjen sa mjesta povjerenika, tako da on u cijeloj ovoj prici i nije bitna karika, niti ima priliku da se sveti bilo kome.
Naravno da svako, sam i na osnovu svojih uvjerenja, treba da se politicki profilira, bez obzira na stranacku i partijsku stegu, ali onda treba da to jasno i glasno iznese u javnost i stoji iza ucinjenog. Valjda se cazinsko povjerenistvo (ili mozda neko drugi) i vodi takvom logikom pa hoce da postakne takve reakcije, cisto da se zna.

[quote name='che guevara' timestamp='1339394901' post='458481']
Tvoja je stvar kako ćeš gledati na sve to i pokušavati razvodnjavati sa nekakvim navodnim teorijama zavjere, ali de ti meni reci šta misliš je li LIpovači krivo ili drago što je ostao bez svojih ''dobri pobri'', ministara iz SDA?? I šta misliš je li ga sada strah od ''novonastale'' situacije??
[/quote]

Morat ces pitati Lipovacu jel mu zao drugara, ali koliko mi je poznato, zagrljaji i poljupci od prije godinu-dvije nikad i nisu pogazeni tako da ovi smijenjeni i nisu neki veliki razlog za plakanje. Moje misljenje je da su oni samo kolaterala nekih ranijih desavanja.

Strah??? Od koga-cega???

[/quote]

Ti baš izokrećeš priču. Nije bilo pitanje odakle je došla koalicija, kao i to da pitam Lipovaču je li mu žao. Tebe sam pitao konkretno šta misliš, pa ako misliš, red je da odgovoriš, a ne pokušavaš zapetljavati i izbjegavati odgovor protupitanjima.

[/quote]

Šta fali Titi, tamo sjede pošteni i čestiti ljudi, a ne prodane duše.
  • Upvote 2

Ne vidim ja nigdje da si ti mene sta pitao.
Ti objašnjavaš da je koalicija sa SDA bila zbog nekih tebi poznatih razloga, a svi znaju da je bila jer je tako doslo iz Sarajeva.

A to kakvo je mišljenje o Ekremu unutar kantonalnog SDP-a, stvarno nemam pojma, jedino mi je indikativno bilo sa potpisivanja nove koalicije, novinari su objavili kako novu koaliciju čine 7 SDP, 4 ASDA, 3 SBB...
Zašto fali jedan iz SDP-a, nemam pojma. Nisam još formirao mišljenje :)

Imam ja jedno pitanje za tebe Che, mi ovdje raspravljamo o Ekremu. Znači li to da on ima veze sa nezavisnom listom???

[quote name='pirgo' timestamp='1339410204' post='458524']
Ne vidim ja nigdje da si ti mene sta pitao.
Ti objašnjavaš da je koalicija sa SDA bila zbog nekih tebi poznatih razloga, a svi znaju da je bila jer je tako doslo iz Sarajeva.

A to kakvo je mišljenje o Ekremu unutar kantonalnog SDP-a, stvarno nemam pojma, jedino mi je indikativno bilo sa potpisivanja nove koalicije, novinari su objavili kako novu koaliciju čine 7 SDP, 4 ASDA, 3 SBB...
Zašto fali jedan iz SDP-a, nemam pojma. Nisam još formirao mišljenje :)

Imam ja jedno pitanje za tebe Che, mi ovdje raspravljamo o Ekremu. Znači li to da on ima veze sa nezavisnom listom???
[/quote]

Ne znam to, ja sam komentarisao glasanje i u tome kontekstu Maršala i neka očekivanja da će on biti protiv smjene vlade, ako u paketu nema i premijera, ali on je dobro znao da bi mu tako napravio uslugu i da je sve bilo potperito da bude 15:15, jer bi tada Mina morala hitno u WC, a Maršal bio krivac što se nisu mogli smjeniti ministri iz SDA, naravno na veliku radost premijerovu.
  • Upvote 1

Guest
Vratite se temi. Nezavisna lista, a vi ste previše otišli na Ekremov SDP.

Prebacite diskusiju tamo.

Što se tiče Nezavisnih, čujem da će u ovaj koji dan biti predstavljanje kandidata u Titi, možda i sutra.

moglo bi biti svasta od ove liste ...

Svako ima pravo da se testira i proba kod naroda. Meni licno nisu neki kandidati koji bi zasjenili kandidate na ostalim listama.

[quote name='cincilator' timestamp='1339449034' post='458622']
žalibože glasova što će propasti
[/quote]
Nece oni propasti,ne brini se bolje da odu za te ljude nego ljude koji su rusili 2-3 godine vlastitu organizaciju,mozda za neke interese pocnu rusiti i nas grad nikad se ne zna s njima.