Jump to content

Recommended Posts

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1337646447' post='457085']
[media=]http://www.youtube.com/watch?v=yNp0NRcCjd8[/media]

Hajde kokošari, hajde kokošari, koji prijeti :)
[/quote]
ocit primjer reziranih priloga,cijelo su vrijeme snimali i dok su vrijedjeli Cazinjane i Buzmljane govoreci svega i svasta,prijeteci itd. a u javnost je pusten samo ovaj dio.
  • Upvote 1

[quote name='pingvin' timestamp='1337640089' post='457083']
U petak bi se trebalo znati ko ce iskupiti dovoljno validnih potpisa i predati jer je tad zadnji rok za predaju.
[/quote]
Sve je to rijeseno i predato sad se samo ceka da CIK obavi svoj dio posla.

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1337856216' post='457213']
Sve je to rijeseno i predato sad se samo ceka da CIK obavi svoj dio posla.
[/quote]Nadam se da ce moj potpis nesto znaciti drugu kojem sam ga dao. Ali moj potpis ne znaci i moj glas a tako misli i vecina onih koji su se potpisali da neko dobije sansu da bude biran od naroda. Igrom slucaja jucer nas je bilo desetak koji smo potpisali nekom sa nezavisne liste a niko ne misli glasati za osobu kojoj su se potpisali.

S obzirom da je sve više [i]partitokratije [/i]i pojava koje ona sa sobom nosi, onda nezavisna lista i nije loše rješenje!!
Većina političkih analitičara se slaže da je partitokratija ustvari skrivena diktatura tj. diktatura u bijelim rukavicama.
Činjenica je da apolitičan građanin uzaludno pokušava putem konkursa dobiti posao u organu uprave, javnom preduzeću ili javnoj instituciji ili "uletiti" u neki upravni ili nadzorni odbor.
To je unaprijed obezbjeđeno za partijske ljude!!
Protiv toga se treba boriti. Možda je NL jedan od načina!!!
  • Upvote 2

Nisam ni u jednoj partiji. Nisam nikad ni bila. Ubijeđena sam da u svakoj partiji ima i dobrih ljudi, ali onih loših je puno više. Dovoljno sam kažnjena jer nisam se nigdje i nikom priklonila. Ova Lista ima moju bezuvjetnu podršku jer akteri iste su imali hrabrosti, volje, snage i morala (a velika je kriza morala u ovom društvu), kazati nešto, što većina nas misli, ali nema hrabrosti da izgovori i da učini, oni su se oduprijeli i rekli da je dosta ovakve vladavine koja je trenutno (dugo godina), na vlasti.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

[quote name='pingvin' timestamp='1337858880' post='457218']
Nadam se da ce moj potpis nesto znaciti drugu kojem sam ga dao. Ali moj potpis ne znaci i moj glas a tako misli i vecina onih koji su se potpisali da neko dobije sansu da bude biran od naroda. Igrom slucaja jucer nas je bilo desetak koji smo potpisali nekom sa nezavisne liste a niko ne misli glasati za osobu kojoj su se potpisali.
[/quote]
Nezavisni kandidati su prikupili oko 2000 potpisa u roku od 4 dana ljudi vec znaju za njih,od tih 2000 glasat ce sigurno 50% za njih,plus zadobit ce sigurno jos glasova nakon zvanicne objave,pa njihovog programa,pa onda kampanje i svega sto slijedi do 07.10. Negdje oko pola glasaca SDP-a ce glasati za tu listu.
  • Upvote 1

Podržavam formiranje nezavisnih listi, jer svi imaju pravo da biraju i budu birani. Stranke se trebaju odgovornije ponašati prema svom članstvu i biračima, pa onda neće imati ovakvih problema. Ovi prevrati sto se godinama dešavaju u SDP-u, moraju biti kažnjeni na izborima.
  • Upvote 1

[quote name='mir&dobro' timestamp='1337860048' post='457219']
S obzirom da je sve više [i]partitokratije [/i]i pojava koje ona sa sobom nosi, onda nezavisna lista i nije loše rješenje!!
Većina političkih analitičara se slaže da je partitokratija ustvari skrivena diktatura tj. diktatura u bijelim rukavicama.
Činjenica je da apolitičan građanin uzaludno pokušava putem konkursa dobiti posao u organu uprave, javnom preduzeću ili javnoj instituciji ili "uletiti" u neki upravni ili nadzorni odbor.
To je unaprijed obezbjeđeno za partijske ljude!!
Protiv toga se treba boriti. Možda je NL jedan od načina!!!
[/quote]
Sve si ti druze u pravu, ali previdjas jednu bitnu cinjenicu kad je u pitanju ova Nezavisna lista.
Do jucer (al ono bukvalno) celni ljudi s ove liste, kao i vecina kandidata su bili "vojnici" nekih partija i cinili sve da bi partokratija bila cinjenica No.1. Nakon sto nisu ostvarili svoje zacrtane interese u takvom okruzenju, preko noci (al ono bukvalno) se preobrazavaju u nevidjene demokrate i ljude kojima bi kao svi trebali vjerovati.
Sve je moguce, ali nekom izbrisati pamcenje, e to ne mozes mada to pokusavaju mnogi. Svaki takav pokusaj predstavlja atak na intelekt pojedinaca-biraca, s ciljem lagodnog uzimanja dnevnica, pausala i drugih pogodnosti, dok interesi obicnog covjeka nisu nikom niti u primislima. Procitaj komentare svih onih koji stite interes neke stranke ili grupe okupljene na politickim osnovama i bice ti jasno da niko ni rijeci ne iznosi o programima ili planovima za ubuduce.
  • Upvote 1

[quote name='barca' timestamp='1337895477' post='457262']
Sve si ti druze u pravu, ali previdjas jednu bitnu cinjenicu kad je u pitanju ova Nezavisna lista.
Do jucer (al ono bukvalno) celni ljudi s ove liste, kao i vecina kandidata su bili "vojnici" nekih partija i cinili sve da bi partokratija bila cinjenica No.1. Nakon sto nisu ostvarili svoje zacrtane interese u takvom okruzenju, preko noci (al ono bukvalno) se preobrazavaju u nevidjene demokrate i ljude kojima bi kao svi trebali vjerovati.
Sve je moguce, ali nekom izbrisati pamcenje, e to ne mozes mada to pokusavaju mnogi. Svaki takav pokusaj predstavlja atak na intelekt pojedinaca-biraca, s ciljem lagodnog uzimanja dnevnica, pausala i drugih pogodnosti, dok interesi obicnog covjeka nisu nikom niti u primislima. Procitaj komentare svih onih koji stite interes neke stranke ili grupe okupljene na politickim osnovama i bice ti jasno da niko ni rijeci ne iznosi o programima ili planovima za ubuduce.
[/quote]
NIje mi namjera ni da branim niti da kudim čelne ljude koji su zaista bili u tim partijama, ali oni su bili baš na čelnim pozicijama, time su i njihovi (porodica, prijatelji), uz njih bili i bilo im je toplo, jer su bili kraj vatre, zar ne? Razlog napuštanja, neke partije, tj., formiranja liste nije nezadovoljstvo lično nego sram i stid u tim ljudima da pogledaju u oči svom biračkom tijelu jer nisu uspjeli ispuniti obećano samo zato što su bili u toj nekoj partiji. (kad se pogleda piramida vlasti i odlučivanja, shvatit ćete me da jedna OO je i postigla puno koga je imala nasuprot sebe). U historiji Kraijne, nije se desilo da neko rizikuje isključenje iz partije samo da se pomogne omladini, običnom svijetu, kao što je to učinjeno u Cazinu. Moje mišljenje je da tu priliku treba iskoristiti.
  • Upvote 1

[/quote]
Nasuprot ti ljudi su se borili protiv toga i zato su tu gdje jesu,jer su u svojoj kuci pokusali ukazati na greske i popraviti ih,ali nazalost izbaceni su iz svoje kuce upravo zbog toga,a kucu su preuzeli oni koji se bore za partokratiju.

[/quote]
Nasuprot ti ljudi su se borili protiv toga i zato su tu gdje jesu,jer su u svojoj kuci pokusali ukazati na greske i popraviti ih,ali nazalost izbaceni su iz svoje kuce upravo zbog toga,a kucu su preuzeli oni koji se bore za partokratiju.Program liste dobit ce te kad se sluzbeno bude znalo ko je na listi,odnosno kad CIK ovjeri nezavisne kandidate i kad oni potpisu ugovore da sastavljaju nezavisnu listu ili kako god da se bude zvala. Jer bilo bi ne odgovorno da sad moguci kandidati izadju u javnost a u stvari uopste ne znaju hoce li biti na listi.Zato kad mozete cekati sve stranke s programom i listom,strpite se i sacekajte i listu i program nezavisnih kandidata.

[quote name='nellacrvena' timestamp='1337929495' post='457271']
NIje mi namjera ni da branim niti da kudim čelne ljude koji su zaista bili u tim partijama, ali oni su bili baš na čelnim pozicijama, time su i njihovi (porodica, prijatelji), uz njih bili i bilo im je toplo, jer su bili kraj vatre, zar ne? Razlog napuštanja, neke partije, tj., formiranja liste nije nezadovoljstvo lično nego sram i stid u tim ljudima da pogledaju u oči svom biračkom tijelu jer nisu uspjeli ispuniti obećano samo zato što su bili u toj nekoj partiji. (kad se pogleda piramida vlasti i odlučivanja, shvatit ćete me da jedna OO je i postigla puno koga je imala nasuprot sebe). U historiji Kraijne, nije se desilo da neko rizikuje isključenje iz partije samo da se pomogne omladini, običnom svijetu, kao što je to učinjeno u Cazinu. Moje mišljenje je da tu priliku treba iskoristiti.
[/quote]

Djelovanje u nekoj stranci prije svega bi trebalo biti borba za dobrobit drustvene zajednice koju predstavljas, sto ce rezultirati vecom podrskom birackog tijela, pa tek onda i mogucnoscu licitacije tim nekim ostvarenim rezultatom. Vidis, sve ovo gore je deklarativno ispostovano u slucaju cazinskog SDP-a, osim "borbe". nadam se da razumijes sta hocu reci.

Neciji dobar rezultat, u ovom slucaju SDP-a, 2010. je beznadnost gradjana u bolje sutra, a onda i inercija sveopceg misljenja javnosti o kvalitetama koje posjeduje SDP, a koje su utemeljene na "pricam ti pricu". Pravi odraz stanja, konkretno u Cazinu, i pravo misljenje cazinskog birackog tijela se pokazalo na izborima za Mjesne zajednice gdje je SDP dozivio debakl. Interesantno je da je na celu SDP-a, u vrijeme dvaju izbora, bila identicna garnitura ljudi. Gdje je tu bila briga za mlade ili stare ili se mozda konstatovalo da su izbori za MZ nebitni???

U istoriji Krajine ima puno gluposti i periodicno se ponavljaju kao na pokretnoj traci, skoro u nepogresivim vremenskim intervalima. Rizik da neko bode iskljucen iz partije bi imao svoju tezinu da taj neko ko je rizikovao nije prethodno iskljucio iz njenog rada upravo mlade i sposobne, i tako svjesno i sistemski unistavao organizaciju na cijem je celu. To sto pricas je cisto mjenjanje teza koje bi trebale oprati necije pogresne poteze. Ne mijenjaju se karakteri ljudi bas preko noci.

Mene kad je nesto sram onda sam spreman se maksimalno distancirati od uzrocnika tog srama. Mene kad je nesto sram, onda sam spreman se i odreci privilegija koje mi je djelomicno donio uzrocnik srama, cisto da bi saprao svaku povezanost sa tim uzrocnikom. Ovde se to nije desilo, a niti ce se desiti. U ostalom, gotovo identican scenario je Cazin imao priliku vidjeti prije 4 godine, a rezultat nam je svima dobro poznat.

Izbori za MZ su bili najvazniji izbori za SDP Cazin od rata na ovamo jer su tad mogli utvrditi svoje pozicije u narodu. Istina je da se pricala prica u SDP Cazin da su nebitni ali tesko je, bar meni, u to povjerovati. Mozda je bilo i do rada na terenu jer su pojedini svasta obecavali na sastancima predsjedniku a na kraju nisu presli izborni prag. Bice bolje drugi put, na greskama treba uciti a ne lijepiti ih drugima na obraz.
  • Upvote 1

[quote name='pingvin' timestamp='1337936281' post='457292']
Izbori za MZ su bili najvazniji izbori za SDP Cazin od rata na ovamo jer su tad mogli utvrditi svoje pozicije u narodu. Istina je da se pricala prica u SDP Cazin da su nebitni ali tesko je, bar meni, u to povjerovati. Mozda je bilo i do rada na terenu jer su pojedini svasta obecavali na sastancima predsjedniku a na kraju nisu presli izborni prag. Bice bolje drugi put, na greskama treba uciti a ne lijepiti ih drugima na obraz.
[/quote]
Generalno biracima su izbori u MZ ne bitni,evo ja prvi nisam glasao na tim izborima jer sam radio,dosao s posla odmarao i zaboravio na izbore. Uporedite izlaznost na izborima u MZ i drugim izborima.Jos su ovo prvi put izbori ovog tipa u MZ i dosta ljudi nije ni znalo za izbore,jer mene kolega zove taj dan oko 21:00 kaze kakvi su danas izbori u skoli bili,joj reko pa bili izbori za MZ.

[quote name='pirgo' timestamp='1337938098' post='457300']
Nekim strankama su ti izbori bili vrlo bitni.,
[/quote]
Slazem se,i treba da su bitni svima pogotovo mjestanima,ali recimo pogledaj malo koliko je koja stranka ulozila za te izbore,pogledaj samo letke tih drugih stranaka a pogledaj SDP-a a da ne govorimo o drugim stvarima,SDP-u BiH u Cazinu su izgleda bitni samo opšti izbori a ni jedni vise ih ne zanimaju, Uzmite u obzir da nisu ni marke prebacili opcinskoj organizaciji od 2010 god. da je nasoj kancelariji bio iskljucen telefon,internet,da nisu htjeli placati kancelariju pa je i dosla odluka ukoliko ne plati SDP kancelariju da se mozemo seliti pa je Ekrem platio kancelariju i potpisao ugovor s postom.sve su to stvari koje su uticale na normalan rad opcinske organizacije,evo preispitaj sve ove navode pa ces vidjeti u kakvima su uvjetima radili ti ljudi u opcinskoj organizaciji,pa se onda javi i reci svoje misljenje.

U MZ Cazin se za svake izbore za MZ formirala zajednička lista sa svim opozicionim strankama. Moglo se i za zadnje izbore. Telefon i kancelarija nemaju veze sa tim.
U pitanju je bio samo lični inat i totalno pogrešna procjena.

[quote name='pirgo' timestamp='1337938098' post='457300']
Nekim strankama su ti izbori bili vrlo bitni.
[/quote]
Onim koje imaju pametniji pristup.
  • Upvote 1

hahaha opet nela nova lista a mozda i neka nova partija.Pa zar vam vise nije dosta toga.Koliko je za ovih 20.godina bilo novih lista i novih politickih partija????I sta je na kraju od svega toga bilo????Jedno veliko nista.Shvatite ljudi da u nasoj zemlji nije problem u listama ili partijama vec u SISTEMU I ADMINISTRACIJI.Bilo kakvi Izbori i bilo kakve nove liste nemogu promjeniti nista jer to kod nas je takav mentalitet ljudi.Uostalom mnoga ta imena vec su najvjerojatnije ranije bila u politickom grotlu nase opcine tako da je to sve vec istroseno.Vodice se borba za fotelje i vlast a sve ostalo politicare nezanima a ja vas pitam ako njih narod nezanima pa zasto onda da se narod zanima za njih????????????????
  • Upvote 1

heh ja znam jednog koj ce iz ASDA preci u nezavisne,zanci ASDA gubi jednu ručicu

[quote name='Perviz' timestamp='1337966085' post='457348']
heh ja znam jednog koj ce iz ASDA preci u nezavisne,zanci ASDA gubi jednu ručicu
[/quote]
Jel mislis na vijecnika?

[quote name='barca' timestamp='1337967215' post='457349']
Jel mislis na vijecnika?
[/quote]
daa

Miki iz SDA, taj neko iz ASDA listu prave SDP-ovci jos im samo neko iz DNZ fali i lista je multipartijska. Edited by sisoje
  • Upvote 1

[quote name='pirgo' timestamp='1337940443' post='457306']
U MZ Cazin se za svake izbore za MZ formirala zajednička lista sa svim opozicionim strankama. Moglo se i za zadnje izbore. Telefon i kancelarija nemaju veze sa tim.
U pitanju je bio samo lični inat i totalno pogrešna procjena.
[/quote]
Ako nema veze, zašto ti nisi platio račun, pa bar za jedan mjesec. Svi znate da je Ekrem svoje pare ulagao u partiju, a zauzvrat je dobio da mu tako vraćate. Čovjek nikad nije ni od koga ništa ni tražio niti je njemu šta potrebno. Svoj život je podredio za partiju, vjerovao je u vas, ali licemjerstvo je najgora ljudska osobina.
  • Upvote 1