Jump to content

Recommended Posts

Posto je cinjenica da se u Cazinu formira/la Nezavisna lista koja ima namjeru uzeti ucesce na predstojecim lokalnim izborima, red je da ima i svoju temu na forumu.

Koliko je meni poznato, a informacije su sture, ova lista je sastavljena od nezadovoljnih clanova mnogih stranaka i nekih malih stranaka poput E5, a cilj je da se na taj nacin udje u OV Cazin i kroz njegov rad afirmiraju ideje koje ova lista nosi.

Bujrum diskutirati na ovu temu. :)

kod nas u firmi je bila neka ženska mlađa sa naočalama da joj se svi potpišemo jer će ona valjda uto vijeće i da će nam svima biti bolje.Pričala je još i protiv Lipovače i i nekog pravnika i SDPa.Kad sam joj reko da sam ja SDP onda mi sve grđe i gore i kako to neće proći kako se misli i kako je ona trebala dobti poso al neki ministar zajebo sve.Iznervirala me,svašta sam joj reko i nisam se potpiso.Meni su to sve izdajnici i neprijatelji SDP i sanjima se netreba mišati-

Treba sa respektom uzeti ovu listu koja je na pomolu. Ipak ili je hrabrost ili ludost ali u ovakvoj politickoj klimi koja vlada u Cazinu izaci sa nezavisnom listom na izbore mozda i ima smisla. Sve se ovde zatvorilo u svoje torove, uzak krug ljudi drzi stranke podalje od clanstva, nedozvoljavajuci priliku drugim da prosperiraju. Mozda oni koji budu na tim listama s obzirom da ce lobirati iskljucivo samo za sebe budu i odgovorniji s obzirom da se ne mogu sakrivati iza interesa stranaka vec su licno i personalno odgovorni onim koji ih budu izabrali.
  • Upvote 4

ma sve su to isti samo gledaju sebe i svoje famelije,kad nisu mogli u SDP nama prave listu.Tu će pare radti najprije i glasovi po dvajes

ko je na listi?
ima li kakvih velikih imena ili su sve "anonimusi"?

Guest
Dajte imena sa liste, da vidimo koliko je to ozbiljno.

... i da im kažemo da su na startu izgubili svaku šansu.

[quote name='cincilator' timestamp='1337533050' post='456881']
ma sve su to isti samo gledaju sebe i svoje famelije,kad nisu mogli u SDP nama prave listu.Tu će pare radti najprije i glasovi po dvajes
[/quote]
Kad već spominješ pare, članovi koji se nalaze na listi će i dati ali svoje pare.... to su ljudi koji su imali hrabrosti reći ono što ih tišti i svi govorimo da nešto ne valja u ovoj državi, a kad se neko (grupa i sl.), pokrene da se promijeni stanje na bolje, e onda smo u prvom safu za popljuvati.
  • Upvote 2

pa ti isti su u SDPu dvi godine zaboravli i Cazin i mjenjanje stanja na bolje,samo se svađali i napadali,i sad kad se nemogu naći u SDPu na vrh liste gledaju samo sebe i da se proguraju u vjeće
Za pare svaka čast,a kome će pare mento sumnjivo nama čim se pare vrte u izbori

[quote name='cincilator' timestamp='1337536986' post='456901']
pa ti isti su u SDPu dvi godine zaboravli i Cazin i mjenjanje stanja na bolje,samo se svađali i napadali,i sad kad se nemogu naći u SDPu na vrh liste gledaju samo sebe i da se proguraju u vjeće
Za pare svaka čast,a kome će pare mento sumnjivo nama čim se pare vrte u izbori
[/quote]
To su lične pare kandidata na listama...da ne elaboriram, konsultiraj Izborni zakon BiH... Da svadjali su se jer nisu htjeli ni pod čiju čizmu i jer su imali svoje mišljenje i stav i cilj. ovo je Balkan, pa ko god razmišlja svojim mozgom, onda bude kažnjen, ali vrijeme je svjedok svemu pa ovim zbivanjima...Ono malo SDP-a u Cazinu što je bilo, nestalo je uvodjenjem povjereništva.
  • Upvote 1

Guest
Naravno da su njihove lične pare, čije će biti.

I nije riječ o velikim parama. I ja bi dao 500 maraka da pokušam, ko zna, možda upanem, a ako upanem novac mi CIK vraća nazad. Dakle, ko prođe taj dobije novac nazad...

[quote name='nellacrvena' timestamp='1337541262' post='456908']
To su lične pare kandidata na listama...da ne elaboriram, konsultiraj Izborni zakon BiH... Da svadjali su se jer nisu htjeli ni pod čiju čizmu i jer su imali svoje mišljenje i stav i cilj. ovo je Balkan, pa ko god razmišlja svojim mozgom, onda bude kažnjen, ali vrijeme je svjedok svemu pa ovim zbivanjima...Ono malo SDP-a u Cazinu što je bilo, nestalo je uvodjenjem povjereništva.
[/quote]

A zar ono malo sdp-a sto je bilo nije izbaceno prije uvodjenja povjerenistva?

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1337541650' post='456910']
Naravno da su njihove lične pare, čije će biti.

I nije riječ o velikim parama. I ja bi dao 500 maraka da pokušam, ko zna, možda upanem, a ako upanem novac mi CIK vraća nazad. Dakle, ko prođe taj dobije novac nazad...
[/quote]

Ma nije to smo tih 500 KM, to je samo preduslov da bi bila lista verifikovana od CIK-a. Gdje je kampanja i silno plakatiranje, lobiranje ...

Kad malo bolje sagledas, cinjenica je da se radi o ljudima koji imaju pare, jer da nemaju lista bi im bila nedostizna. Cinjenija takodje da tim ljudima i nije bas tako lose u ovoj drzavi i trenutnom stanju. Postavlja se logicno pitanje, sta je njihov cilj??? Koji su to programi koje oni nude za ovaj grad i njegove stanovnike??? Program nije samo reci da situacija u SDP-u nije dobra, to je opcepoznato.

I da, ne radi se samo o ljudima koji su bili nezadovoljni u SDP-u, vec i o bivsim clanovima nekih drugih stranaka, kao i o ljudima koji su bili nezadovoljni u mnogobrojnim strankama koje su promjenili.
  • Upvote 2

[quote name='nellacrvena' timestamp='1337541262' post='456908']
[/quote]
SDP u Cazinu uvijek dosad vodjen iz sjene od jednog covjeka,kad se Marsal usprotivio takvom nacinu rada normalno da se skocilo da ga se mijenja.
Kod nas je najgore imati svoje misljenje,to se pokazalo bez broj puta pa i u ovom slucaju,ljudi koji su rekli da unutar SDP-a nesto ne valja i sad ih se proziva kao najgore.Ljudi koji nisu htjeli sutati u vlastitoj stranki i gledati sta se sve radi zasluzuju paznju jer vjerujem da nece sutjeti ni ispred drugih stranki.Ne treba unaprijed ih osudjivati treba sacekati njihovu listu,njihov program pa onda suditi.
I da nisu to samo ljudi koji su bili u SDP-u,ima tu i drugih ljudi koji su bili ne zadovoljni i po drugim strankama,ima tu i par uglednih Cazinjana. Edited by Krokodil Dundee
  • Upvote 2

Sita sam priča i floskula raznih političkih partija... Ljudima na listi (kako će se već zvati, nezavisni ili x y, svejedno), želim puno sreće i uspjeha. Vjerujem u te ljude, mladi su, puni entuzijazma i što je bino nisu zadojeni mržnjom, nego idu dalje i žele nešto promijeniti.
  • Upvote 2

[quote name='barca' timestamp='1337544278' post='456919']
Ma nije to smo tih 500 KM, to je samo preduslov da bi bila lista verifikovana od CIK-a. Gdje je kampanja i silno plakatiranje, lobiranje ...

Kad malo bolje sagledas, cinjenica je da se radi o ljudima koji imaju pare, jer da nemaju lista bi im bila nedostizna. Cinjenija takodje da tim ljudima i nije bas tako lose u ovoj drzavi i trenutnom stanju. Postavlja se logicno pitanje, sta je njihov cilj??? Koji su to programi koje oni nude za ovaj grad i njegove stanovnike??? Program nije samo reci da situacija u SDP-u nije dobra, to je opcepoznato.

I da, ne radi se samo o ljudima koji su bili nezadovoljni u SDP-u, vec i o bivsim clanovima nekih drugih stranaka, kao i o ljudima koji su bili nezadovoljni u mnogobrojnim strankama koje su promjenili.
[/quote]
Ne radi se o ljudima koji imaju pare, nemoj bez argumenata. Sačekaj da se formira lista, kad bude zvanična pa možemo i dozvoljeno je o svakom ponaosob i o imovinskom kartonu :)

Guest
Hoće li neko ovdje staviti barem neka imena sa liste za koje se zna da će biti tu? Edited by Namik Šepić

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1337546604' post='456937']
Hoće li neko ovdje staviti barem neka imena sa liste za koje se zna da će biti tu?
[/quote]
Bilo bi neozbiljno da se spominju bilo čija imena dok ne bude formirana zvanična lista.

[quote name='nellacrvena' timestamp='1337546602' post='456936']
Ne radi se o ljudima koji imaju pare, nemoj bez argumenata. Sačekaj da se formira lista, kad bude zvanična pa možemo i dozvoljeno je o svakom ponaosob i o imovinskom kartonu :)
[/quote]

To ti pricaj nekom drugom, na svojoj kozi sam dobro osjetio sta znaci djelovati u kampanji bez zaledjine, a to da je ulaganje u svoj politicki angazman najunosnija i najsigurnija investicija, sa najvecim mogucim profitom u ovoj drzavi, znaju i ptice na grani. Sama pojava necijeg imena na listi, koja je jos uz to i nezavisna, je sasvim dovoljan argument za donosenje ovakvog zakljucka.

Ja bih se trebao kandidirati, toliko sam u zivotu pro bono djelovao, toliko nekih sitnica drugima ucinio za badava da sam idealan.
Bolje sutra jedino moze doci ako na vlast dodje neki pravednik pred kojim svima zastaje dah, nesto tipa Erdogan :)
  • Upvote 1

Nezvaisna lista je lista kao i sve druge liste s tim da ova nema pozadine tj nema pripadnost. Sta ako i prodje jedan kandidat??? Kako ce on djelovati??? U ime koga, sem sebe naravno??? Hoce li se i on skrasiti kao Mehulic pod okrilje druge partije,mozda SDP-a???

Kao prvo mogli su napraviti sebi novu stranku jer im je to bilo jeftinije a isto tako bi morali iskupiti manje potpisa. Vjerovatno nisu jer bi svi morali biti uclanjeni i nekakvi funkcioneri a to znaci automatsko iskljucene u SDP-u. Ovako ide nezavisna lista pa pravo na clanstvo u SDP-u gube samo oni sto se pojave na listi.

Par njih sa liste znam i dao bi im svoj potpis da se nadju na listi ali glas ne bi. Isto tako misli i vecina onih koji su im se potpisali.

SDP je bio i ostace, ne treba nikog vrijedjati ni napadati zato sto misli drugacije ili sto sjedi sa nekim ko nekom ne pase. Treba ostati dosljedan pa cak i onda kad ne ide dobro, upozoriti da stvari ne valjaju a ne nama hajmo rusit sve jer nama ne pase.

Prije dvije godine ici dramciti za jedne, pa kad se sve sjebalo haj sad opet dramci od istih ljudi jos pricati kako su drugi krivi a ti sto dramce nisu nista je krajnje bezobrazno, ali kod naseg naroda svavsta prolazi.

Mnogima ne pase ovo stanje u SDP-u tj povjerenistvo. Iz Sda je izislo pola ljudi pa je prezivjela isto tako ce biti i sa SDP-om. Jaka je to stranka(generalno) i ima problema kao i svaka druga koji ce se na kraju rijesiti ali uvijek ima nezadovoljnih. Nije potreba biti u bilo kojoj partiji ali izgleda pojedincima jeste. Edited by pingvin
  • Upvote 1

Guest
[quote name='nellacrvena' timestamp='1337547860' post='456941']
Bilo bi neozbiljno da se spominju bilo čija imena dok ne bude formirana zvanična lista.
[/quote]

Dobro, kad se objavi lista koju ti izgleda već znaš unaprijed barem 80%, javi nam ko su imena sa liste pa da vidimo o kojim se mladim i perspektivnim ljudima radi i koliko političkog iskustva imaju.

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1337604435' post='456992']
Dobro, kad se objavi lista koju ti izgleda već znaš unaprijed barem 80%, javi nam ko su imena sa liste pa da vidimo o kojim se mladim i perspektivnim ljudima radi i koliko političkog iskustva imaju.
[/quote]
Ma samo trčim da baš tebi javim. Ako te zanima, kontaktiraj CiK BiH.

Guest
Pa trčala si veličati ih, pomislio sam da ćeš trčati i objaviti listu.

Jesi i ti na listi?

U petak bi se trebalo znati ko ce iskupiti dovoljno validnih potpisa i predati jer je tad zadnji rok za predaju.

Guest
[url="http://www.youtube.com/watch?v=yNp0NRcCjd8"]http://www.youtube.com/watch?v=yNp0NRcCjd8[/url]

Hajde kokošari, hajde kokošari, koji prijeti :)